®®®®®®®®®f* s Kollektief sterk Okapi wint van Rubo Niel TK 'T BRAEKEVELD Home*inc Falende afwerking oorzaak nieuwe nederlaag BBC Erembodegem Voorbereiding DBC Aalst TENNISKURSUSSEN 'T BRAEKEVELD Achtste zege Kwetsuren teisteren The Tower voor Ronny Pauwels te Brake! Aalst Sterk Osiris bedwing! Athlon leper Het jaar van wederopstanding Cyclus volwassenen 1 oktober Beginnelingen Gevorderden Kompetitietraining (drill) woensdagnamiddag zaterdag- en zondagvoormiddag Verdere inlichtingen Oude Gentbaan 56 053/21 41 80 9300 AALST zaterdag 24/9/83 Okapi Home-In - Sijsele eerste ploeg: 2Qu.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post Dames BC Osiris Aalst 14 Nieuwe Gazet van Aalst 23 september 1983 umi Na een gezellig gastronomisch samenzijn, aangeboden door sponsor Mr. De Saedeleer van Home-In aan de aanwezige persmensen van Het Volk, Het Nieuwsblad, De Morgen, De Gazet van Antwer pen, De Voorpost en last but not least De Nieuwe Gazet van Aalst/hadden wij het voorrecht een spannende en kwalitatief betere wedstrijd te mogen bijwonen. In een gelijkopgaande eerste helft zorgden langs Nielse zijde een trefze kere Van Gestel (28 p., ex Bus-Lier) en anderzijds Elias, Van den Bosch en Famaey voor een 34-34 ruststand. Na de koffie was er mijns inziens een zeer goede coaching nodig om beide pun ten thuis te houden. Okapi slaagde er inderdaad slechts in de kloof te maken nadat Van den Bosch terug als spelverdeler zijn intrede deed en toen een op de base line ijzersterke Schmitt met de bewa king van Van Gestel werd belast. Eindstand: 69-64, Okapi' heeft blijk baar zijn faalangst overwonnen (VSTV) Een beschamend shotgemiddelde van 25 op 77 was de voornaamste oorzaak van een opnieuw falend Erembodegem tegen een nochtans te verslagen Melsele (30 op 65). Ondanks een zeer dege lijk presteren van Triest (15 p. en 7 op 15 shot) zowel in verdediging als aanvallend kon een van bij de aanvang opgelopen achterstand niet meer overbrugd worden. dan ook 36-bd. Sekretaris Eddy De Backer blijft even wel optimistisch de toekomst tege moet blikken, gezien de aanpassing van hogergenoemde nieuwelingen positief blijft verlopen wat tot uiting komt in een steeds beter funktioneren van het samenspel. Volgend weekend zal er dus hopelijk wat beter nieuws te verwachten zijn na de wedstrijd op Lokeren. (VSTV) Ook de inspanningen van De Mange- leer (14 p. en 5 op 11en Marcoen (15 p. en 6 op 15) mochten niet baten. Ruststand 31-34. Een in blok falen van de aanwinsten Nevens (6 p. en 3 op 16), Praet (8 p. en 3 op 9) en Barré (5 p en 1 op 9) verhinderde dat Erembodegem, ondanks het feit dat twaalf doelpogingen meer werden ondernomen, de 2 punten kon thuis houden. De uiteindelijke stand was In het-kader der voorbereidingswedstrijden, werd zondag tweede nationaler Vlierzele partij gege ven. Deze match stond nog steeds in funktie van de opbouw van de ploeg, zodat iedereen spelgele- genheid geboden werd. Verder was het ontbreken wegens werkomstandigheden van Van den Bos sche Connie, ziekte van Ann Gijselinck en kwetsuur van Carine Van Gistel geen handicap om vlot te winnen met 57-50. Het verdere programma van DBC Aalst ziet er alsvolgt uit: volgende zondag retourwedstrijd in Vlierzele. Op 2/10 om 15u.30, voor de beker van Belgiè, ontvangt men Amicale Gent en toeval of niet op 9/10 om 9u,45 is de 1e kompetitiewedstrijd gepland tegen datzelfde Amicale, eveneens op eigen terrein. Hoe goed alles in het klubleven momenteel ook reilt en zeilt, toch kam pen de bestuursleden nog met een klein probleempje, nl. er is nog steeds niemand gevonden om de pupillen te trainen. .W f f A f w A N N n f OKAPI TAPIJTSUPERMARKT VV J J J J J J J V Wielrennen Ronny Pauwels mag ongetwijfeld terublikken op een geslaagd seizoen. Acht overwinningen waaronder het klubkampioenschap en negen tweede plaatsen bij elkaar fietsen betekent toch al heel wat. Te Brakel stond er terug geen maat op de Moorselaar Vanaf de tweede ronde ging hij in de aanval. Hij kreeg het gezelschap van Eddy Tuytschaever, Jan Bultinck, Geert Sevenoy en Stefaan Van Ros- sem. Rond half koers naderden er nog wel een zestal renners tot op 35 sec. maar een ronde later telden de achter volgers terug meer dan een minuut achterstand. Het kwam tenslotte tot een spurt tussen de vijf koplopers Pauwels klopte Van Rossem die tweede werd vrij vlot Dit weekend rijdt Ronny te Pollare en te Zottegem Hij hoopt er nog eens te zegevieren want zijn vooropgestelde doel is tien zege tuilen, alhoewel hij nu al dik tevreden is. (JVL) Na Danny D'Hert en Ludwig Van der Borght zal The Tower ook nog Dirk De Schaepdrijver moeten missen voor een paar weken. Daarenboven moest Patrick De Smet tijdens de wedstrijd tegen St.- Niklaas eveneens vervangen worden wegens een hopelijk niet te ernstige schouderblessure. Desondanks heeft The Tower na een archi-slechte eerste helft (ruststand 42-21) met een in verdediging zeer goed St.-Niklaas, getracht de bakens te verzetten door tijdens de tweede helft letterlijk en figuurlijk voor elke bal te vechten. Men is helaas op 6 p. ge strand, mede omdat St.-Niklaas, zeer oordeelkundig, konstant de 30 sekon- denregel toepaste. Spijts een zeer goede Guy Thijs en het uitzicht op de overwinning werd er verloren met 62- 56. Een kleine rekensom leert ons vervol gens dat de tweede speelhelft werd afgesloten met een 35-20 stand, dus 15 punten in het voordeel van The Tower. Dit beloofde, in het vooruitzicht van de wedstrijd op Zottegem, een uit vierde nationale gedegradeerde ploeg die zich zeer goed heeft herpakt en versterkt zodat zij momenteel aan de leiding staan. Duimen dus voor The Tower Aalst op zondag 25 september. Na amper 2 wedstrijden blijven nog slechts twee ploegen ongeslagen aan de leiding, namelijk Oxaco en Osiris. Het heeft nochtans aan een zijden draadje gehangen voor Osiris, aangezien het in leper aan de rust met 32-22 in het krijt stond. Een bijkomende handicap was dan nog dat een goed in vorm zijnde Ronny Hendrickx op training een meniscusletsel had opgelopen Hij zal Handbal Het seizoen 82-83 zal in de Aalsterse handbalgeschiedenis steeds als een rampjaar ge brandmerkt blijven. Van de zeven Aalsterse handbaiploegen verdwenen er immers drie volledig of gedeeltelijk uit competitie. Bij de vrouwen stopte Sportief, te dikwijls in de steek gelaten door sommige speelsters, alle activiteit en bij de heren ging Jochewa, dat de degradatie niet kon ontlopen, dezelfde weg op. Bovendien moest Rosis vroegtijdig de boeken sluiten, waardoor het zowiezo naar eerste provinciale degradeerde. Een fusie met Eendracht Vrij was voor Rosis de enige manier om te overleven en de ploeg komt dit seizoen in eerste provinciale als Eendracht Vrij II tussen de lijnen. Tot overmaat van de ramp kon ook Eerf- dracht Vrij zelf de degradatie niet ont lopen Slechts drie ploegen kunnen op een pro bleemloos seizoen terugblikken Olympia 80 en Eendracht Vrij bij de vrou wen, en bij de heren Sparta dat in tweede landelijke, de huidige vierde klasse, be slag legde op een eervolle derde plaats. Vele Aalsterse handballers zijn zichzelf en hun aanhang dan ook een klinkende revanche verschuldigd en de kans zit er dik in dat het er één wordt in de vorm van vier kampioenenvieringen Eendracht Vrij I wil onmiddellijk zijn verlo ren plaats in tweede nationale terugwin nen. Het zag wel Van Der Borght, die zich op het handbaldecreet beriep, naar Bug- genhout vertrekken en moet het boven dien stellen zonder de diensten van Dan ny Baeyens die alle handbalactiviteit staakte vermoedelijk op maandag 19 dezer reeds een chirurgische ingreep heb ben ondergaan en ondanks de laatste nieuwe operatieftechnieken zal hij toch wel enkele wedstrijden moeten missen. Kollektiviteit is echter een troef om dergelijke handicaps te helpen over winnen en dat heeft Osiris en dan voornamelijk de grotere spelers, nl. De Geest en Ongenaet, tijdens de tweede helft bewezen met een prach tige prestatie, waardoor een 10-pun ten handicap werd omgezet in een 9 punten voorsprong (59-68). Indien trainer Piron zijn spelers op dergelijk elan kan laten verder spelen, o.a. zon dag aanstaande op Geranimo Bor- nem, dan zullen zij niet ver van hun betrachting, nl. de rangschikking blij ven aanvoeren, verwijderd blijven. (VSTV) Wal Eendracht betreft is er tot slot de vrouwenploeg die versterking kreeg van de ex-Sportiefmeisjes Wijnant en Van Delsen en hiermee voldoende gewapend moet zijn om de poort naar eerste afde ling in te beuken Ook Sparta Aalst wil dit jaar hogerop en het bestuur steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken De jeugdige ploeg wordt immers elk jaar sterker en daar wil men nu de vruchten van plukken Het seizoen 83-84 kondigt zich rooskleu rig aan voor alle Aalsterse handbaiploe gen Tejo Twee opeenvolgende kampioenstitels nl in 2e provinciale en in 1e provinciale zorgden ervoor dat dit seizoen in derde nationale afdeling moet gestart worden. Zondag eerste wedstrijd in St -Amands aan de Schelde om 16u.15 Met een goede vorm o.a bewezen door ruime winst op Stars Gent (ex-1e-nat.) ligt een goede kom petitiestart in de lijn der verwachtin gen. (VSTV)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14