Kinderen niet toegelaten KREEM dela KREEM in NETWERK of De nacht van de verdronken muze DE LEEUW KUNSTPARADIJS L. allmilmo de DENDERLEEUW Steenweg Aalst-Ninove 6 9470 Denderleeuw Tel. 053/66 86 45 Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. 16 - Nieuwe Gazet van Aalst - 23 september 1983 Anny De Maght Nor bert De Wmne Paul Codde en Rudi Van Daele Lutgard Simoens Johan Anthierens Gustaaf De Meersman Besmeurd met tomaat-garnaal en ijstoetjes, volgegoten met pils en andere bruintjes, doof gedreund door stratos 4-ische tam-tam's, en snerpende elektronische nonsens, blind gemaakt door tergende lichtstanden en verstomd door sadistische geluidstechnieken heeft de allerzoetste der kunstgodinnen de tempel van Netwerk verlaten om op de stilte van de Olympos meewarig te overwegen of ze wel ooit nog zal afdalen naar dat aalsterse voor wendsel van verering. Mare Galle Foto's Marniks Vaneecke In die gemoedsstemming heeft uw die naar althans deze poëzie-happenmg verlaten Deze poëzie-oktoberfeesten, deze vlaamse kermis der alexandrijnen. Het gezegde van Robert Lynd indachtig «onverschilligheid ten aanzien van poëzie is een der opvallendste kenmer ken van het menselijke ras», kan men de organisatoren van kreem dela kreem geen verwijten maken. De bedachte for mule van ludieke omlijsting en gemoe delijke wanorde gekoppeld aan frappan te namen uit de dichterswereld en de goedkope maar steeds succesvolle aan- omciei toonzaal: open alle dagen van 10 tot 20 uur; ook zaterdag en zondag tot 18 uur maandag gesloten. trekkingskracht van gekende en beken de namen uit ons kuituurwereldje zorgde alleszins voor een zelden gezie ne toeloop van kijklustigen. In hoever de ze ook «hoor»-lustig waren is een vraag die ik niet alléén gesteld heb. Ongetwij feld heeft meer dan één POEZIE liefheb ber vroegtijdig ingezien dat de strijd on eerlijk gestreden werd De strijd tussen de kermisklanten met hun randgebeu- ren storend en luidruchtig, en de dich tende eerlijkheid van de eenzame vertol ker De strijd tussen een bloementuil en een parfumeriewinkel. Want bloementui len waren er Kleurrijke zoals de collage door Teater 80 gebracht, ludieke schik king zoals bij William Flips, persoonge bonden zoals Pablo Neruda bij Mare Gal le en Willem Elschot bij Jan Caudron. eenvoudig mooi zoals bij Lutgard Si moens' laatste gedicht, streng apologe tisch bij Wim Van Gansbeke, honingzoet bij Mellaerts gratie van haar stem. briljant aangevoeld bij een Anton Cogen, tea- traal uitgediept bij Eddy Vereycken, zielig bij Zielepoot en distels bij Gustaaf De Vuurman. weggewaaid door de zielige techniek bij Norbert De Winne, scherpe doornen bij Johan Anthierens de Zwijger, eerlijk gemeend bij Willy Courteaux en Dolf Sedeyn Maar ook de parfumerie winkel draaide op volle toeren; op parfum van sigaretten en pilsdampen, van chips en tomaatgarnaal, van ijstoetjes en duitse schapershond (of was het een mechelse draaide de désinteresse van een aanzienlijk aantal aanwezigen op de misplaatste houding van de would- be nonchalance en het kaduke modern «in-zijn» een lelijke loer aan dichters en andere poëziefanaten Alsof deze nog niet genoeg hadden aan de gebrekkige licht en geluidsregie, alsof de sfeer net niet genoeg gebroken werd door agres sieve rock err andere oorverdovende mu zikale aanranders van poëtische zielen, diende zonodig Rudi Van Daele er ook nog een wansmakelijke presentatie bo venop gooien, gelukkig getemperd door een stijlvolle en toch nooit vervelende Paul Codde. Bier en poëzie gaan waar schijnlijk nooit een gelukkig huwelijk ken nen In feite weet ik niet - nietmeer - hoe ik afstandelijk oordelen kan en mag Ener zijds juich ik de initiatiefnemers toe. Er is inderdaad een nood aan poëziepromo- tie, aan kultuurgebeuren in deze stad. De organisatie heeft inspanningen ge vergd de affiche was aantrekkelijk, de publieke belangstelling evident Ander zijds is de bittere smaak van onvoldaan heid niet weg te cijferen Waar ik voor gekomen was heb ik tenauwernood ge kregen, niet door de schuld van de medewerkers maar door de schuld van het onnodige dat er rond draaide, door de onmogelijkheid de minimale concentratie te verwerven, laat staan te bewaren Poëzie is de muziek van de ziel zei Voltaire, maar laat onze ziel dan tenmin ste de stem van de poëzie sereen beluis teren opdat ze zou kunnen verstaan In mijn diepste overtuiging heb ik geen verdriet over deze nacht; ik zou dan ook de kunst willen bezitten me op fraaie wijze te beklagen maar dat is nu juist weer poëzie (Karadja)op haar zondaqs (Roux) (N S.) Patrick Conrad Willy Courteaux Koen Stassijns Marcel Van Maele Een filmklub als de KFL (Katholieke Filmliga) in Aalst moet stilaan wel met een gerust hart naar de bioskassa kunnen stappen. Dit jaar wordt de vereniging 35 jaar, en er is dus nog weinig kans dat ze de KNT-paskontrole zal moeten ondervinden als ze stiekem naar Sylvia Kristel gaat kijken... Niet dat daar reden toe is, eigenlijk, want in haar jubileumjaar pakt KFL- Aalst uiterst sterk uit in haar eigen programmatie. Om helemaal een fuifje te bouwen wordt er zelfs naast de gebruikelijke donderdagforumreeks een jubileumreeks op maandag geor ganiseerd Die extra-reeks van 5 voorstellingen volgt het thema «bekende filmstrekkin gen» (opgerold of afgerold of helemaal dooreen gewikkeld Traditiege trouw vezorgt de KFL ook hier weer een begeleidend boekje waarin de ver schillende filmgenres ingeleid wor den, en met wat gegevens over de voornaamste regisseurs en de gepro grammeerde film geïllustreerd blijken (prijs 50 fr.) De titels: «Movie, Movie» (St Donen), «Paths of glory» (S. Kubrick), «Nightmoves» (A. Penn), «De 7 Samoerai» (A Kurosawa) en «The Knack (and how to get it)». Nog veel indrukwekkender klinken de namen op de gewone forumaffiche '83-'84 Wie hier niet ten minste één titel naar zijn gading in terugvindt, mag ongetwijfeld konkluderen dat hij de laatste drie-vier jaren in een soort filmwinterslaap heeft doorgebracht. Want net als in de programmatie van ANTRAKT, heeft de KFL haar selektie beperkt tot recente films die ondanks de faam niet genoeg kansen kregen in het commercièle circuit. Hou je vast, «Four Friends/Georgia» (A Penn), «The SHi- ning» (S Kubrick), «Chariots of Fire» (Hugh Hudson), «La guerre du feu» (J J Annaud), «Body Heat» CL. Kasdan), «Excalibur» (J. Boorman), «Le dernier metro» (F. Truffaut), «Lola» (R W Fass- binder), «True Confessions» (U. Gross bard), «Breaker Morant» (B Beresford), «Bad Timing» (N Roeg) en tenslotte «Das Boot» (W Petersen), die trouwens ook fier op de affiche van jeugdhuis Terlin den prijkt De vertoningen gaan sinds vorig jaar met meer door in het St.-Jozefskollege maar wel in een zaal van Cinema Palace, en ze starten stipt om 20u 15. Fijn is wel dat de films steeds door KFL-mensen ingeleid worden, wat de toeschouwer meteen toelaat een blik te werpen achter de schermen van zo'n filmproduktie. Ping ping Meer dan vorige jaren blijkt het nu interessanter om lid te zijn van de KFL. Het zit namelijk zo: de lidgelden zijn wegens administratiekosten wel omhoog getrokken van 60 naar 80 fr. maar eens dat betaald is, geniet je wel enkele financiële voordelen. Zo gelden voor de beide reeksen de toegangs prijzen per vertoning 100 fr. voor leden en 130 fr. voor niet-leden. Wie lid is, kan ook een abonnement aan schaffen. Voor de 5 jubileumfilms kost dat 400 fr.voor 5 willekeurige films uit de forumreeks 450 fr. en voor 10 900 fr. (als niet-lid gaf je intussen voor 10 films wel effe 1 .300 fr nietwaar.. Als lid krijg je bovendien regelmatig vóór de volgende vertoning het klub- blad van KFL «Van lens tot mens», dat heel wat informatie bevat over de pro grammatie en de achtergronden van de film. Voor ieder bereikbaar is anders ook de brochure «Zoom», die bijna 100 blz. besprekingen van de forumfilms bevat. «Zoom» is verkrijg baar aan de prijs van 80 fr. Je zietKFL is bepaald niet de afkor ting van Flauwe Kul Soete keuze mdelijkc meubels zonda Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u 30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak Eigen plaatsingsdienst. ■■'"r.rmr- Gentsestraat 155, Aalst Mechelsestraat 52, Vilvoorde T 7 \YAW WoAxltig Tel. 053/21 19 21 Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Mellebaut, Bévorl, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat;' ook aluminium.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16