(fHKl m 3.999BF voor een HP-10C. Een prijs om niet langer bij na te denken. BLANCQUAERT uioon mRicHTinc SERAV Perskonferentie van schepenkollege zorgt voor berg informatie Vergeet de gids niet... m MOET ER 61 ZAAT OP? Aalsterse Vredesweek start goed Even aanlopen, geen weer, alliji vanzelfsprekend aan de zoutstraatpoort weer of i welkom ook op zon- en feestdagen Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT HEWLETT' PACKARD 35 35! 33i"'vgvm -n\ 33] ÖDÜffi' .13 ui üs! m m m: 33: noi cbPgsei! m m 10 m m ti 'no m] ooi si sr m m\ 1 Kantoor inrichting Vrijheidsstraat 41-43 053/214082 AALST MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 Nieuwe Gazet van Aalst - 23 september 1983 - 3 Van museum over station tot milieuproblemen De perskonferentie van het stadsbestuur van dinsdag jongstleden was opnieuw een topper van formaat vooral gezien de kwantiteit en de inhoud van de mede gedeelde informatie. Aan de basis hiervan lagen ongetwijfeld de talrijke vragen, die door de Aalsterse persmedewerkers zelf gesteld werden. Hierbij werden volgens hem aan de bevolking voldoende inspraakmoge lijkheden geboden. De brochure «Oud Huis, Gezellige Woning» werd nu eve neens aan de pers overgemaakt. Ook over het aanleggen van boven grondse hoogspanningsleding door het Denderland kregen de Aalsterse journalisten een lang en gedetailleerd persbericht in handen. Schepen van kuituur, Chris Borms, opende de avond met informatie over nieuwigheden in het stedelijk museum en over animatieplannen op de ver keersvrije Grote Markt. Het is duidelijk dat het stadsbestuur op beide vlakken aan nieuwe initiatieven werkt. In het stedelijk museum wordt traag maar zeker een boekdrukmuseum uitge bouwd en voor de verkeersvrije markt staan, in samenwerking met de neringdoeners, animatieplannen op het getouw. Misschien krijgt men in Aalst eindelijk ook een kerststal op de markt. Ook de Denderroutesignalisatie wordt binnenkort door de provinciale dienst onder handen genomen. Wat de afgelopen jaarbeurs betreft werd door schepen De Pauw medege deeld dat volgende week een speciale perskonferentie zal georganiseerd worden, waarop alle details over de beurs zullen bekend gemaakt worden. Ook aan het driemaandelijks informa tietijdschrift «Aalsters Accent» wordt gewerkt. Het zal luchtiger, fraaier en leesbaarder worden. Leefmilieu Wat Amylum betreft heeft het stadsbe stuur nog geen standpunt ingenomen aangaande de nieuw aangevraagde bouwvergunningen. Ondertussen worden wel tal van besprekingen gevoerd met de firma aangaande toe komstplannen, uitbreidingen, enz. Goed nieuws is eveneens dat weldra opnieuw de kommissie Amylum-Be- volking van start gaat. (lees daar omtrent onze vorige editie). Inzake het opslagbedrijf Copal te Erembodegem-Terjoden werd gemeld dat de bevoegde ambtenaar van ste- debouw de afbraak van de onwettige tanks gevorderd heeft voor de recht bank, maar of deze vlug een beslis sing zal treffen blijft een vraag gezien de uitbater beroep aantekende bij de Raad van State tegen het weigeren van zijn bouwvergunning door de bevoegde Minister. Wat de 12 Uren van Aalst betreft kreeg Burgemeester Uyttersprot ondertussen steun van de Kulturele Raad van Erpe-Mere in zijn strijd tegen deze autorally. Schepen voor Stads- en Dorpsher waardering Doorns verdedigde nog maals zijn plannen tot stadsherwaar- dering en de afbakening van de betrokken gebieden Zwembad De perikelen rond het nieuw zwembad en de omgeving kwamen natuurlijk ook ter sprake op de perskonferentie. Inzake het nieuw zwembad was sche pen van Openbare Werken, Mevr. De Maght, kort en goed «No Problems», verklaarde ze letterlijk. De opening van het nieuwe bad wordt voorzien op 7 januari 1984, en het ziet er naar uit dat het oude meteen zal ge sloten worden. Men hoopt het gebouw dan te kunnen verkopen, zonder dat het evenwel nog als zwembad zal mogen gebruikt worden. Over het Fitnesscentrum dat men wil oprichten nabij het nieuwe zwembad werd nogmaals verklaard dat de prin- ciepsbeslissing niet inhoudt dat dit centrum er ook komt. Nu beginnen immers nog de onderhandelingen met de initiatiefnemers. Over de Keizershallen vernemen wij dat de besprekingen met de Brouwerij De Gheest nog niet helemaal rond zijn maar binnenkort mag toch een over eenkomst worden verwacht. In dit ver band weze eveneens gesignaleerd dat de stad in de spektakelzaal ook aan het podium en de akkomodatie voor de artiesten wil werken (vb. douches aan brengen, enz.). Station Over het Aalsters station vernamen de persmedewerkers dat de restauratie werken aan het stationsgebouw nog niet voor morgen zijn Bij de NMBS ontbreekt immers het geld. Wel zal men dit jaar nog starten aan de bouw van een nieuwe fietsenstalling. Ook voor de treinreizigers zelf is er blijkbaar goed nieuws. Met het inter- citynet zal Aalst twee maal per uur direkt verbonden zijn met Brussel en Gent. En op de pendelparking te Erembodegem moet voorlopig niet betaald worden door de gebruikers. Zoals U in dit kort overzicht kunt mer ken, kregen de journalisten opnieuw een ganse boterham voorgeschoteld. Zoals gebruikelijk zullen wij later meer in detail op deze punten terugkomen. (MP) Het kultureel seizoen kan nu écht op dreef komende «Gids voor uithuizigen» is er. Gratis verkrijgbaar op zowat 4.000 eksemplaren. Ini tiatiefnemer is de v.z.w. Aalsterse Federatie voor Socio-kultureel Werk. In het editoriaal van het eerste, pas verschenen nummer, stelt Jan Van Gyseghem dat deze Gids «niet nog een blaadje is, naast de vele andere overbodige publikaties die ook jij in de brievenbus en door de strot krijgt geramd». Behalve een agendafunktie krijgt de Gids ook de bedoeling mee spreek buis te zijn van het verenigingsleven, dat het de laatste tijd hard te verduren krijgt. Verwezen wordt in dit verband naar de nieuwe regeling inzake het gebruik van gemeentelokalen. Hoedanook de Gids (die op 26 oktober voor de 2de keer verschijnt, en dus een maandblad is in de beginfase) zal zijn bestaansrecht moeten bewijzen. In het eerste nummer leest men bijdra gen van Janus, Pact, Tejater 80, de Schakel, Antrakt, St.-Hubertus, WLA Aalst Rechteroever, Agalev, Wereld winkel, CGSO, Intermenselijk, Kreja, De Nieuwe Madelon. Reko, Jongeren- Mekkes moost mastik zoy'k verleide weik in lene kierteige mèn vraa as men tegoornorden teivei zaoten te zing... «Woor holdje da na in iene kier ooit vroeg ze En ierlèk gezeid 'k wist het oeik ni Da kwamp azoe in iene kier ba moy op, van dor azoei 'n aad olsjters gezegde te beizegen, let dagge naa pekanst meveranst nimmer 'n hoeirt mor da 'k ik as kindj reigelier hoeirden. En 'k vin da spoyteg dat er azoei van die dinges verloere goon, zonder dat er hoep es dat er dad imand zal kenne redden Dad es tèn oeik d'ienegste reiden worom da'k hier in ons Nieve Gazet nog dad hoeksken «op zèn olsjters» probeir vol te kroygen Naa zeilen der wel zen die heer zeilen afvraogen allemol goed en wel, mor wa wildj da tèn zeggen - Zé, «mekkes», da zeilen der allicht toch weiten. es azoei 't zelste as «knol. benk, kledden» en zeg mor voesj «Moost», ja dad es moeielèkker ver t'eksplikeiren. Dad es mier iet van «hè ziet er ooit hè heit het ooitzicht. en somtès oeik hè gevoeldj hem». Mor in teis geval es 't mier «hè ziet er ooit». En «mastik», ja dat es «wittekes», gelèk as 't koleir va mastik newoor Allemol tegoor wildj da toesj zeggen de knol zie bliek Ni mier of m minder, mor 'k vin da toch zappeger. Da Jan de Licht en zen kompanjongs onder makanderen bargoensj klapten woor dad ander mensjen gin sjik van 'n verstonten, dad hemme z'ons toch aal zè leven gelierd En dat er dor van da bargoensj nog 't ien en 't ander oevergebleiven es hier in ons streiken, dad es mor natierlèk. 't Olsjters bestoot ooit zuveil tolen as dat er hier van ze leven vrémde looizen kommen van heren tater maoken hemmen Ge moetj mor ne kier goe noorpeizen op d'afkomst va sommegste woerden die nen aan olsjteneer nog beizegt. En 'k zol der ni va verschieten as da woerdeken «mekkes» zol voesjkommen van 't frans, woor da ze toch oeik spreiken oever ne «mee» as ze 't oever ne knol hemmen En da 'k dor in iene kier opkwamp, da was as ek dor op den teivei ne mensj zag on wie da ze vroegen wa dat 'n peisden van die staokink van de transj Ge kost het goe zing dat den dienen wit zag va kolere. Ja, ge zeg gè da, ge stotj gè geer zu veir van hoois en in iene kier lapkoe. gien transj ni mier I Trék gè mor anne plangmor hoe dè 'k Goon meh hier ni riskeiren van meh ooit te spreiken oever 't recht van te staoken door heid elk zè gedacht oever, mor 'k vin 't spoyteg da't van ting neigen de mensjen die der met kennen on doeng. die 't slachtoffer zen Nimmer op a weirk of nimmer thoois geraoken, gien brieven nimier va familje op de vrémden, giene mojéng van nog on eh sengsken te geraoken van a spoorboeksken of a reikeninq op de spoorkas Hoeveil 'n zollen der m zitte wachten op heer sjéksken of heer pinsjoentjen k Kaan der van meiklappen 'k Hem al va verschillege kanten hoeire zeggen as z'achter heren nievejoor kommen zelle ze ne gérla goon Mor doteigen zal die staokink toch zeikes al gedoon zen. en de mensjen vergeiten nogal rap De vooilzakken stoon op 't stroot te wachten, de moynen oeik Ver moy poort kaan n dor nog lank stoon, hè 'n stoo ni in menne weg of nog minder op menne kop. En meh aal da. hem ek toch weiral ne kier da stiksken hier miengeflanst, in de plosj van oeik iensj te staoken PETJEN V k- service, de Mindermobielencentrale en Aalst 2000. Deze organisaties hou den samen met kommercièle adver teerders het initiatief leefbaar. Wie nog niet in het adressenbestand zit kan de Gids aanvragen bij de Aal sterse Federatie voor Socio-Kultureel Werk, Korte Nieuwstraat 12, 9300 Aalst. (PD) Ondanks het barslechte weer waren toch een 40-tal vredesmilitanten afgelopen zaterdag paraat voor de door VAKA ingerichte huis aan huis aktie. Met deze aktie wenste men de bevolking in de eerste plaats te sensibiliseren voor de doelstellingen en vooral voor deelname aan de grote betoging tegen de kernraketten van 23 oktober eerstkomende. Op één enkele dag slaagde men er aldus -«CC O O '.-J O Ij: Jf j ,2,-ji M6WL6TT.PACKARD Je houdt het niet voor mogelijk hoe verstandig zo een "HP-calculator voor studenten" is. Met één enkele toets lost hij al je wiskundige problemen opvan goniometrie en logaritme tot statistieken, alles in voorgeprogrammeerde funkties. En voor nog ingewikkelder vraagstukken kan je hem zelf ook programmeren, want hij heeft een geheugen- register. Reken maar dat je wiskundige cijfers erop vooruit zullen gaan. Nu kan je de HP- IOC kopen voor 3.999 BF* een prijsje om het nieuwe jaar in te luiden. Waarom zou je dan nog urenlang je hersens pijnigen? Loop snel even langs. Liefst vóór eind november, dan krijg je bij elke HP- 10C ook nog een mooi sweat-shirt katlo. *BTW inbegrepen. in een vijfhonderdtal affiches aan de man te brengen, waarvan een driehonderdtal kleine. Sommige mensen durfden niet di rekt een affiche vóór hun venster han gen, maar verkozen toch een aanplak biljet te kopen ^om in hun wagen aan te brengen. Anderen verkozen dan weer de alternatieve affiche, van het ACV, die eveneens oproept tot deelname aan de anti-kernbetoging uit te hangen. Alles bij elkaar was het VAKA toch tevreden met deze start van de Aalsterse vredesweec die in feite slechts de aanzet is tot een grootse voorlichtings- en mobilisatie- kampagne. Wat de betoging zelf betreft vernamen wij nog dat de twee grote vakbonden, ABVV en ACV op 23 oktober een groot aantal bussen inleggen naar de betoging. Na dere informatie hieromtrent zal nog later aan de bevolking medegedeeld worden. (MP) CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water Tel. 053/70 42 13. Huwelijkslijsten Geschenken

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3