r Nü_ CALLEBAUT Serviezen promotie CALLEBAUT Monsieur doet voorstellen inzake woonwagenterrein CVP-jongeren nodigen Robert Vandeputte uit HUIS HUIS Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Huwelijkslijsten vind je overal Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel, 053/77 17 4 Nieuwe Gazet van Aalst 23 september 1983 Spelen met een huiskomputer kan van jpngsaf, alvast een basis om !t X Mét firteerb kleven kun x '*f.\diè, tjèzien jaarfijftse 'hesife dievoor de heeft, zag .rijke bijdra proces. Samèn morgen zij stelling,- die 6000 m m m ;v-f rt' H- ■Zowël Uyttersprot als Poma loven Vrijetijdskomitee Reeds jaren is er sprake om in Aalst een permanent terrein voor woonwagenbewoners uit te bouwen. Van de plannen van schepen De Maght om dit terrein aan te leggen nabij de Churchillsteenweg te Erembodegem kwam echter niets in huis. Maar vroegere kollega Eddy Monsieur (SP) deed op de jongste gemeenteraad nieuwe voorstellen terzake. Aanleiding hiertoe was een besluit getroffen door de Vlaamse regering op 29 juni 1983 volgens hetwelk betoelagingen mogelijk zijn voor de verwerving, inrichting en uitbreiding van een woon wagenterrein. Volgens dit besluit mag het terrein enkel dienen als standplaats voor woon- en aanhangwagens. Caravans en mobilshomes bestemd voor vakantiedoeleinden zijn dus uitgesloten. De grootte van het terrein moet vastgelegd worden op basis van de lokale behoeften. Volgens de Vlaamse executieve moet iedere woonwagen kunnen beschikken over ten minste honderd vierkante meter, terwijl het terrein zelf minimum 10 aren moet beslaan. De maximum oppervlakte mag echter niet meer bedragen dan 5 ha Vervolgens werd uitgevaardigd dat het terrein moet gelegen zijn in een gezonde omgeving, terwijl de woonwagenbewoners moeten kunnen gebruik maken van het openbaar vervoer, van onderwijs- en van sociale en kulturele infrastruktuur Tot slot moet de ligging de mogelijkheid bieden tot bevoorrading en tot sociale kontakten. Raadslid Monsieur herinnerde in zijn tus senkomst aan de voorziene betoelaging van 60 op de kostprijs van de verwer ving van het terrein, terwijl het bedrag nog kan verhoógd worden «wanneer het algemeen belang hierdoor is gediend». Voor inrichtingstoelagen komt de hele aanleg van het terrein in aanmerking. De interpellant riep dan ook alle raadsleden, en inzonderheid het nieuwe schepenkol lege op om gebruik te maken van de sub sidies die ter beschikking worden ge steld. (MP) Ex-minister spreekt stoute taal, maar boeit toch nooit echt Vorige week woensdag hield dhr. Vandeputte, ex-minister van Financiën en ex-gouverneur van de Nationale Bank, op aanvraag van de CVP-Jongeren een korte voordracht over zijn boek «Een machteloos minister». Na een inleidinostoesoraak van de CVP-Jonoeren-voor- zitter, die in het kort de loopbaan van Vandeputte schetste en het boek «Een machteloos minister» even doorlichte, kon Prof. Vandeputte aan zijn verhaal beginnen. Prof Vandeputte verbaasde er zich over dat hij met het boek dat hij schreef, eerst nadat hij de Nationale Bank verliet, nooit zoveel sukses^had gekend als met «Een machteloos minister». Hij wijtte dit aan. het feit dat het gros van de bevolking wellicht iets wenst te leren uit het politiek milieu dat hen sterk boeit, en dat men er een indruk wenst in bevestigd te zien. die men over dat milieu heeft. Vandeputte merkte wel op dat het voor hem niet altijd makkelijk is om objektief te blijven, vooral omdat hij in een van de slechtste funktionerende regeringen ze telde (de stakende PS-ministers). Daarna begon de vlot vertellende Van deputte aan zijn betoog Hoewel hi| vaak uiterst leuke voorbeelden opwierp, zou den we ons toch nooit van de indruk ont doen dat het Heilig Vuur er bij Vandeput te een beetje uit is. Erg kritische voor beelden en opmerkingen zouden de nogal demagogische aanpak van zijn uiteenzetting niet verhelen Vandeputte schetste een aanta! karaktertrekken van politici in het algemeen en van ministers in het bijzonder. Die kenmerken gingen van het deugdzame «werkers» (met alle consequenties van hun ambitiedrang) naar het al wat minder deugdzame «niet altijd ernstig» en weinig eerlijk» waarbij hij ook wat uitwijdde over hun drang als «vechters», om het ideaal van de partij te verwezenlijken (wat Vandeputte niet al tijd nodig vond naast vechten is ook vaak overleg nodig) en over hun «zwakheid van positie». Vooral dit laatste kenmerk vraagt wat meer uitleg. Prof. Vandeputte schetste hier het beeld van de politicus die vaak zeer zware beslissingen moet nemen, die ook onpopulair zijn, maar daarvoor niet de no dige beslissingsmacht bezitten, gezien ze slechts op een wankele positie staan omdat ze als «lasthebber van het volk» «ad nutum» afzetbaar zijn Vandeputte besloot zi|n causerie met de woorden dat hot vooral de schuld was van de bevolking (die te egoïstisch is in gesteld) dat het politiek milieu zo verdor ven is. Het is in België nog altijd onmo gelijk om beslissingen te nemen voor het heil van het Vaderland Het «Vive la France» kennen we hier niet besloot Vandeputte. Tot slot van de avond zouden de talrijk opgekomen aanwezigen nog vragen stellen aan Vandeputte vragen die voor al handelden over de financiële beslis singen die kortelings zullen worden op genomen of werden genomen (fiskale amnestie, verhoging onroerende voor heffing. enz...) Tekenend toch wel dat bijna geen vragen betrekking hadden op wat pas verteld werd Kon de ex-minister, ex-gouverneur en professor zijn publiek dan niet sterker sensibiliseren (KVDE) BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel 053/70 42 13 Aquaria liefhebbers zijn van nature v rustige lui die hun visjes met hart en ziel verzorgen. Het stedelijk vrijetijdskomitee werkte hierbij opnieuw voor de koördinerende en stimulerende faktor. De Aalsterse burgemeester noemde de tentoonstel ling dan ook terecht een unieke gebeurtenis in Vlaanderen. Opvallend wefè dat de burgemeester ditmaa.l niet vergeten was het werk te loven van de vorige schepen van vrije- tijdsbesteding Eddy Monsieur, die met bet initiatief startte, en van ex- voorzitter en ex-sekretaris Meert en Van Impe belangstelling had vrijdagavond jongstleden de officiële opening plaats van de Twee voor de V,:ietijdsbesteding, die tot zondag eerstkomende in de Keizershallen plaats :Eën eigen kermis thuis Burgemeester Uyttersprot wees in zijn inleiding op de evolutie in de vrije tijd, die ingevolge een steeds kortere arbeidsduur en een groeiende ekono- mische krisis steeds aan belangrijk heid wint. Naar zijn mening was een "opvoeding naar een degelijke vrije tijdsbesteding van vitaal belang. De verveling kan immers nefaste gevol gen hébben voor het individu De taak van de overheid op dit vlak zag de bur gemeester in het scheppen van per soonlijke keuzemogelijkheden Zoals op andere vlakken wees Uyttersprot Boogschieten ziet er eenvoudig uit tot men de pees zelf eens moet spannen, de grote schietschijf op korte afstand bleek voor velen nog te klein om ge raakt te worden. Ook hij wees in zijn toespraak op de krisis en de werkloosheid, die een steeds grotere vrijetijd bij een aantal mensen tot gevolg heeft. Naar zijn me ning vormden de voorgestelde hobby's een antwoord op een aantal «mensvernietigende maatschappijver schijnselen, zoals agressiviteit, milieu hinder, werkloosheid, enz. Men stimuleerde immers een aktief en kreatief beleven van de vrije tijd. De overheid kon hierbij helpen door bege leidingsopdrachten. Minister Poma stak zijn lof voor het Maquettenbouw kan je op velerlei manieren, pas «echt» wordt het als men oog heeft voor details. De lederbewerking kan ook aanlei ding zijn om van je hobby een be roep te maxen. Toen weer lemanü die werkvreugde zal beleven. Schieten met een luchtkarabijn kan als men een vaste hand heeft en een scherp oog. is het wel de tweejaarlijkse week voor de Vrijetijdsbesteding. Opnieuw bleek dat men zowel van wege het stadsbestuur als vanwege de hobbyklubs en individuele hobbyis ten zelf, geld noch moeite gespaard had om iedere Aalstenaar warm te maken om zijn vrije tijd niet langer in nutteloosheid door te brengen. (MP) fineerhout op een stuk plank te je kunstwerkjes maken mógen worden. sefrfor De minister was in de eerste plaats gelukkig met het initiatief omdat de toeschouwers-bezoekers van de ten toonstelling aktief betrokken werden bij de werken van de onderscheiden klubs en hobbyisten. Anderzijds viel de week voor de vrijetijdsbesteding op wegens het feit dat men bewust het geheel buiten de kommerciële sfeer gehouden had. men om later ih de maatschappij een plaatsje te veroveren --.hier op het belang van een mentali teitsverandering. De wéék voor de vrijetijdsbesteding, "*:a de derde maal in Aalst plaats- -neen, zag hij dan ook als een belang rijke bijdrage in het bewustwordings- - proces. Aan deze week nemen opnieuw meer dan 100 verenigingen en '40 individuele hobbyisten deel. Samèrt zorgen zij voor een tentoon stelling,die 6000 m2 ruimte beslaat. stedelijk vrijetijdskomitee niet onder stoelen of banken, en was van oordeel dat Aalst terzake een lange traditie heeft in ere te houden. Op het vlak van de vrije tijd wees de minister nog op aktiviteiten zoals karnaval, sportweek, festival van Vlaanderen, enz. Tot slot hoopte de minister op een goede samenwerking tussen het stadsbestuur en het stedelijk komitee voor vrijetijdsbesteding. Meer nog dan woorden bleek bij de rondgang langs de verschillende standen welk prachtig werk er opnieuw gepresteerd werd in de Keizershallen. Als er één aktiviteit is die iedere Aals tenaar kan en moet aanspreken, dan het de beurt aan Kuituur- om de aanwezigen toe Vooral de slechte uit- de minister en zijn taalfou- hierbij in de eerste plaats

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4