22,23,24 en 25 september, 4 feestdagen voor een tof nummer. Partijstandpunten over «affaire Matthieu» of de Grote Stilte Zonder eten naar bed ■'Kom ^Jf^oefrtU 176.000F Kinderschoenen PEUOEO «^lst Eendrachtig Q0 Nieuwe Gazet van Aalst 23 september 1983 5 Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34 Va nar Peugeot 205 diesel, bil 90km/u (UTAC-normen). 25% btw). in juni (te Erembodegem) Dr. Matthieu een staande ovatie zou hebben gekre gen, n.a.v. geruchten die wezen op seponering door het parket, maar ook hierop wenste de CVP-voorzitter niet in te gaan. Van de PVV konden we nog geen offi cieel partijstandpunt te pakken krijgen. Of dacht u dan dat we de zaak zouden laten rusten Neen, dusWe vonden het niet zo'n gek Idee om terzake ook even de voornaamste politieke partijen aan het woord te laten, vooral omdat Dokter Matthieu bij de vorige gemeente raadsverkiezingen kandidaat was op de CVP-lijst. Wij dus vol goeie moed de diverse voorzitters (plaatselijk dan wel) aangesproken. Naïef als we waren dachten we dat ook in deze zaak de partijen snel een formeel standpunt zouden innemen. Het politieke kollege van de VU deelde ons mee dat de VU, na inzage van de vertrouwelijke nota van de Raad van. het OCMW over de schorsing van bepaalde personen, versteld staat over de manier waarop het parket optreedt of niet optreedt. Wanneer het parket het overbodig vindt om bezwa rende stukken in te kijken, dan moet het zich, aldus de V U, alleszins zo gedragen dat bij de burger niet het vermoeden zou kunnen rijzen dat er met 2 maten en gewichten wordt gemeten. De VU stelt ook in de nota, dat de partij die de verdachte als kan didaat op haar verkiezingslijst aan vaardde, er bij monde van één van haar schepenen geen geheim van maakt dat de zaak best in de doofpot moet. De VU vindt dat, in een rechts staat die die naam waardig is, ontoe laatbare praktijken zijn en eist dan ook een grondig onderzoek en een eerlijk proces. Terloops weze nog aangestipt dat, n.a.v. de vraag die in de jongste gemeenteraad door Willy Van Mosse- velde werd gesteld in verband met deze zaak, het VU-gemeenteraadslid, naar zijn zeggen, gewoon werd afge scheept. De burgemeester beweerde dat de zaak niet tot de bevoegdheid van de gemeenteraad behoorde en dat er best gewacht werd tot de zaak defi nitief is afgehandeld. Van Mossevelde deelde ons overigens mee dat hij hier geen genoegen mee neemt en dat hij er beslist mee doorgaat. Ook de KP-afdeling Aalst reageerde op de affaire. De KP veroordeelt van zelfsprekend de praktijk van dr. Mat thieu en eist dat alle wettelijke be schikkingen worden uitgeput in volle klaarheid. De klassieke doofpot mag volgens de KP niet worden gebruikt en het recht moet zijn normaal verloop krijgen. Dit mag ons, volgens de KP, niet de ogen doen sluiten voor de wijze waarop vanuit het OCMW dergelijke praktijken mogelijk zijn gemaakt. Het bestraffen van Dr. Matthieu, die ten slotte jaren ongestraft zijn gewraakte praktijken heeft kunnen en mogen toe passen is volgens de KP slechts het wegsnijden van één etterbuil. De OCMW-raad moet, om de poorten naar allerlei gelijkaardige of andere poorten definitief te sluiten, zijn eigen verantwoordelijkheid totaal opnemen en een systeem op punt stellen dat waterdicht deze misbruiken uitsluit, aldus nog de KP. De KP herinnert ter zake aan een punt uit haar gemeente raadsprogramma waarbij ze zich uit spreekt voor een bediendenkontrakt tussen het OCMW en «haar» dokters, met uitsluiting van bijbetrekkingen in een privé-ziekenhuis. Dit is volgens de KP slechts één middel om de lijnerï recht te trekken. De voor- en achter poorten dichtklappen is volgens de KP het enige middel om de geloofwaardig heid van een openbaar bestuur duide lijk te stellen. SP en CVP bewaren hun «grote stilte», Het standpunt van beide partijen ver namen we na de plaatselijke voorzit ters, respektievelijk dhr. De Geest en senator De Kerpel. Zij deelden ons in bijna identieke bewoordingen het «standpunt» van hun partij weer, dat er op neerkwam dat men, tot de zaak op het administratieve en gerechte lijke vlak niet zijn volledige beloop heeft gekend, niet wenst te reageren. Aan dhr. De Kerpel vroegen we nog of het waar was dat op een partijkongres De voorzitter was met verlof, de onder voorzitter onbereikbaar. Vandaar dat we onze toevlucht namen tot fraktie- voorzitter Redant, die ons zowat dezelfde opmerkingen maakte als SP en CVP. Redant dacht wel dat dit ook het standpunt van de PVV zou zijn. Bij eventuele verdere ontwikkelingen zou de partij graag een definitief standpunt innemen, maar zekei niei up grond van onbekende dossiers en vage insinua ties. Vooral de drie grote partijen komen er nogal belabberd uit. Kon men voor deze ene keer ook niet de schijn ophouden en toch een communiqué uitbrenaen JONAS «Voor een glimlach van een kind» heet de film van Lydia Chagoll die vanavond in het Stedelijk Trefcentrum vertoond wordt. Een film over kindermishandeling; géén dokumentai- re, géén bloederig-sentimenteel verhaal, maar vóór alles een film die laat in- en meevoelen met het mishandelde kind. De film die ikzelf in juni jl kon zien ver- velen zijn met opgewassen tegenover plaatst zich naar het kind zelf, dat alles hun taak >ls ouder MOET doen op zovele waarom-vraag- Hoedanook, U kan de film (alsook de jes geen antwoord krijgt, moet eten wat voorfilm «laat mij tenminste een beetje het niet lust. onverschillig-liefdeloze zon», een wereld geschetst langs kinder- ouders heeft, zich terugtrekt tussen z'n tekeningen) op vrijdag 23 september om poppen en speelgoed Tijdens het pa- 20 u. in het Sted. Trefcentrum (Driesleu- nelgesprek werd vooral ingegaan op de telstraat 51Aalst) zelf zien. wijze van opvoeden Iemand zei «het is gemakkelijk om kinderen te krijgen, maar Inkom 50 fr. Cultuur bli kt in Aalst een soort raar woord dat dorr 't stadsbestu r niet graag wordt gehoord, want waar het wel oor heeft naar Vlaanderens Festival is dat voor de kleinerecultuurbelevenis helemaal met 't geval Zo is er nu een tarievenreglemen' gemaakt Dat so io-culturele initiatieven al bij voorbaat kraakt. Subsidies zijn bijna nihil cultuur wordt duur betaald want om een stadslokaal te mogen gebruiken, dient de geldbeugel nu boven gehaald Vernoemd reglemen is weer een slag op de kaak van tie adviesraden, te weer eens zonder inspraak. met voldongen feiten worden geconf onteerd nog voor ze goed en wel zijn ge nstalleerd Er bestaat dus wel een grote contradictie Tussen woord en daad bij d'huidige coalitie want het «glazen - stadhuis waarnaar ze zogezegd streeft is er een dat dringend een Glazenwasser nodig heeft Gezien ze hiervoor wel geen beroep zullen doen op Willy Alloo zagen wij de oplossing zo Laat de adviesraden nu eindelijk 't werk doen waarvoo' ze er kwamen dan knjgt 't bestuur misschien eindelijk weer eens propere ramen. perversje 5 portieren, 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer. Kom gerust met z'n allen Met pak en zak. Er is plaats zat voor 5 Brede en volkomen vlakke koffer (slim bedacht achterophangmg verzonken in de vloer), de achterbank volledig of voor de helft neerklapbaar Qua komfort, legt de 205 u in de watten. 170 topsnelheid. Een vinnig nummer. 80 DIN pk, 170 topsnelheid, van 0 tot 100km u in 11,6 sek. ('205 GT) scherpe klauwen heeft de Peugeot 205 En een geslepen techniek - motor in aluminium, boven liggende nokkenas, 5-versnellingsbak, vloeiende Innen 3,9 liter* per 100 km. Een uniek nummer. Brussel-N ice zonder een keer te tanken De 205 (50 liter- tank) heeft lak aan pomphouders. Hij kan 't zich ook permit teren een CX van 0,35 en een uiterst gunstige gewicht vermogensverhouding. Idem voor de benzine versie die met meer slokt dan zo'n profijtige 4,3 liter per 100 bij 90km/u IJ IAO normen) Inspelend op cJe gegevens van deze tijd, hoeft-de 205 hls een onderhoudsbeurt om de 22 500km (ju.) zuinigheid is de 205 fenomenaal H« staal in 7 uitvoeringen Met 4 verschillende motoren van 954 tol l'-ikens 6 jaar gewaarborgd tegen doorroesten

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5