Belastingen blijven ongewijzigd PLESJ-KERMIS ERREMB0DEGEM Garage De Poorter Pierre Plesj kerremis 1983 DE LEKPOT VAN MOL Duurdere pendelparking loopt stilaan leeg 24, 25, 26 september 1983 sneldrukcenter DAELMAN GUY VAN DEN BERGHE Erembodegemse hopbelletjes Nieuwe optredensformule kent succes in Kreja Stationsstraat 9 EREMBODEGEM Leuvenstraat 43 9440 Erembodegem Tel. 053/21 39 99 77 98 03 Wie op de autoshow koopt kan bovenop nog 20.000 fr. extra win nen Kom kijken en proefrijden Naast de ganse gamma Citroen CITROËN A VISA II SUPER E De wagen die nooit dorst heeft... Autostradelaan 110D 9440 EREMBODEGEM-AALST Tel. 053/66 58 60 Stationsstraat 6 9440 EREMBODEGEM-AALST Tel. 053/77 36 40 KWALITEITSSLAGER Denderstraat 19 EREMBODEGEM Nieuwe Gazet van Aalst 23 september 1983 7 De gemeenteraad van 6 september diende zich uit te spreken over drie stedelijke belastingen. Vooreerst was er deze op de gebouwen aangesloten aan het rioolnet en/of openbare waterloop. zaterdag 24 septembor reuzebraderij wordt vandaag geopend en loopt drie dagen door. Op de speel plaats van de Gemeenteschool tradi tionele autoshow, in het BAC-kantoor exposeert kunstschilder Bernard De Bruyn en Lieve De Vos stelt ten toon tot 26 september in het gemeente huis. Te 14 uur begint op het plein van de SK een veteranentornooi tussen Eendracht Zele, FC Doggen, Sporting Heldergem en SK Erembodegem. zondag 25 september Vanaf 13 uur in de Denderstraat door lopend demonstratie door de vrijwilli gers van het brandweerkorps Erem bodegem. Om 13u.30 komen para commando's halsbrekende toeren uithalen op en rond de kerktoren... werd ons gezegd. Tussen 14 en 15u.30 kan je je bij de KB gaan in schrijven voor een wandelzoektocht doorheen Erembodegem, om 19u.30 volgt de prijsuitreiking. Te 15 u aan het Stationsplein volgt een demonstra tie van hondendressuur en om 15 uur verzorgt de vereniging Aikido een voorstelling van de Japanse gevechts- sport die ze in zaal Omego al geruime tijd beoefenen. Vanaf 15 u richt de Dekenij Dorp een doorlopende barbe cue in... geen einduur vastgelegd maandag 26 september Vanaf 9 uur over heel de plesj de 36e Grote Jaarmarkt, met alle bekende ingrediënten. Bovendien richt de KB nog volksspelen in en is de KWB pre sent met een groots eetfestijn in d e crypte (of in de parochiezaal, want daarover bestond nog efkes verwar ring). Maandagavond te 19 u. start de turn- reeks van de KAV in sporthal Dender- dal en dinsdagavond op hetzelfde tijd stip de volksdansreeks. Een zestal maanden geleden startte jeugdhuis Kreja (Driesleutelstraat 51 te Aalst) met een nieuwe optredens formule. Beginnende of nog onbekende groe pen (vooral de hedendaagse genres komen aan bodpunk, hard rock, rock, new wave,...) maken in deze for mule gratis gebruik van de infrastruc tuur; het jeugdhuis zorgt voor een degelijke publiciteit (affiches, folder, pers, vrije radio's...) en staat ook in voor de materiële service (spots, kaar- tendruk, zaalinrichting,...) terwijl de muziekgroep zelf instaat voor de ver koop van de toegangskaarten. De opbrengst van de kaartenverkoop komt volledig ten goede aan de muziek groep. Nadat deze formule bekendgemaakt werd in de pers, gingen een 40-tal groepen in op dit aanbod. Kreja zelf selekteerde en heeft nu een eerste reeks optredens geprogram meerd zaterdag 24 september; MAYBE INNOCENT CVP-fraktieleider Ghis Willems herin nerde er onmiddellijk aan dat er twee bedragen bestaan, enerzijds 600 fr. voor partikuliere woningen en ander zijds 1.600 fr. voor instellingen en han delsinrichtingen. Ook kleinere hande laars behoren tot deze laatste katego- rie, en Willems wees nogmaals op zijn vroegere kritiek dat het reglement der mate zou moeten gewijzigd worden dat deze laatsten slechts als partiku- lieren zouden beschouwd worden. Hij hoopte dat zijn vroeger voorstel een goede kans zou maken om aanvaard te worden door de gemeenteraad. VU-raadslid Van Mossevelde vroeg van zijn kant of de belasting ook ver schuldigd was als men loosde in een" open gracht. Burgemeester Uytter- sprot verwees hierop naar de tekst van het reglement zelf, waar sprake is van "aansluitbare woningen". Het feit of zij al dan niet aangesloten zijn speelt geen rol. Enkel daar waar in een sep tische put geloosd wordt, is de belas ting niet verschuldigd. Ten overstaan van mevr. Baïta stelde de burgemees ter dat de burgers steeds het recht hebben om een bezwaar in te dienen, indien zij menen dat de belasting niet verschuldigd is. Dit bezwaar zou echter enkel aanvaard worden indien het gebouw gans het jaar onbewoond was, of onbewoonbaar verklaard werd, of nog indien men enkel regen water in een openbare waterloop zou lozen. Volgens Raymond Uyttersprot diende de gemeenteraad zich nu enkel uit te spreken over de aanpas sing van de tarieven, niet over het re glement zelf. Terloops werd er ook op gewezen dat de belasting nu verschul digd is door de bewoner en niet meer door de eigenaar. Misschien zijn er bij het innen van deze belasting enkele materiële vergissingen gebeurd, maar deze kunnen dan individueel bespro ken worden, aldus de heer Uytter sprot. Nadat de gemeenteraad vervolgens de direkte belastingen op de niet- bebouwde percelen gelegen in een niet-vervallen verkaveling zonder kommentaar had aanvaard, diende men zich opnieuw uit te spreken over de aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting. Deze blijft be houden op 9% en in feite betrof het hier een herbevestiging van de vroe gere beslissing van 21.3.1983. PVV- fraktieleider Oscar Redant wees er in zaterdag 15 oktober: CONFUSON NIGHTCAP zaterdag 29 oktober: PUIREK zaterdag 26november; BLACK NEPAL Ondertussen trad «Mensen Blaffen» reeds in deze formule op en na Nieuw jaar wordt een nieuwe reeks optredens gepland. jvg Alleen met een kernraket op Aalst, zal ook de Nieuwe Gazet van Aalst zwijgen dit verband op dat uit de rekening 1982 blijkt dat de toestand van de stad Aalst nog niet zo slecht is. Volgens hem was er echter geen gel dig alternatief mogelijk dan de verho ging van de personenbelasting en de onroerende voorheffing om een slui tende begroting voor 1983 te verkrij gen. Het evenwicht van de ontvang sten en de uitgaven was immers een dwingende noodzaak om de saneringslening te bekomen, die on ontbeerlijk was om de aanzienlijke tekorten van de vorige jaren gedeel telijk op te vangen. Nochtans bleek er echter een belang rijk verschil tussen de begroting en de rekening 1982 met betrekking tot de personeelskosten. Daardoor stellen zich volgens Redant twee belangrijke vragen. Wat is de verklaring voor het verschil van 48 miijoen op een totaal van 800 miljoen personeelslasten en welke zekerheid bestaat er omtrent de raming van de personeelslasten in de begroting 1983. Indien er een even grote overschatting zou gebeurd zijn in 1983 als in 1982, dan was het volgens hem misschien mogelijk om binnen afzienbare tijd tot een belas tingsverlaging te komen. Hierop inhakend wees SP-fraktielei- der Edgard Hooghuys op de onder richtingen van Minister Galle, die voorzien dat bij de eerste de beste gelegenheid de belastingsdruk op de bevolking zou moeten verminderen. In dit kader stelde VU-raadslid Danny Denayer voor de belastingen te verla gen van 9 naar 8 Volgens burgemeester Uyttersprot was het echter onmogelijk om od de zitting zelf aan het amendement van Denayer tegemoet te komen. Zodra de gelegenheid zich voordoet zal men op het probleem wel terug komen. Noch tans, aldus Uyttersprot, zijn wij nog niet aan het einde van onze financiële miserie. Mede daarom vond hij het amandement van de Volksunie onaan vaardbaar. Dit werd dan ook meerder heid tegen minderheid verworpen. (MP) 's Maandags gesloten Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 43, Leuvenstraat 9440 EREMBODEGEM Ramen Deuren in kunststof of in aluminium Poorten Veranda's Glaswerken Rolluiken met volledige afwerking llllllllllllllll Enkele weken geleden werd beslist het standgeld op de pendelparking te verhogen van 10 fr. naar 40 fr. per dag. Deze beslissing werd trouwens niet erg enthousiast onthaald bij de kandidaat parkeerders-pendelaars. Logisch, want waar men vroeger maximum 200 fr. per maand moest betalen, loopt die som alras op tot zo'n 800 fr. Als je er 12 maanden per jaar je wagen kwijtwil, betaal je al gauw meer dan 9000 fr. Toch een behoorlijke som, vooral ook omdat je nergens in de mogelijkheid bent er een bepaald percentage van te recupereren. Niet alleen het bedrag kan op kritiek worden onthaald. Ook de weerslag die de verhoging van het par- keergeld heeft gehad op het aantal par keerders geeft stof tot nadenken. Denken we in dit verband maar even aan de talrijke opwellende geluiden bij de opening van de pendelparking. Unaniem werd de loftrompet geblazen voor de opening van een sociaal gezien nogal vrij goedkope parking, die niet alleen de treinreizigers zou helpen om hun par keerproblemen te doen verdwijnen, maar ook als parkeerplaats door de gewone stadsbezoeker kan worden gebruikt, tij- As voorbeeld op een drukke zaterdagmor gen. Al die goeie voornemens werden een tijdje bewaarheid, tot de verhoging werd doorgevoerd. De consequentie van de beslissing ligt voorde hand Veel par kingbezoekers, vooral dan de pende laars. werden blijkbaar aan het rekenen gezet en trokken voor zichzelf al vlug de conclusie dat het. in deze crisistijden ook een stuk goedkoper kan. Geef toe, 4 keer duurder zet zelfs een peuter aan het denken. Het gevolg van al dat rekenwerk was al vlug het leeglopen van de parking Vele parkeerders zochten weer hun oude plekje op in de omringende straten, wat daar weer verkeersoverlast tot gevolg had Pendelaars die de trein evenwel niet zo erg vroeg moesten nemen zijn daarentegen bijna verplicht zich op de (te) dure parking te plaatsen, gezien de straten al overbevolkt zijn. zo deelde ons een meelijwekkend parkeerder mee. Als je rekent dat je er per dag niet eens een halfvolle parking aantreft, kan je snel uitrekenen dat het projekt pendelparking nog moeilijk zelfbedruipend kan zijn. Het geeft al vlug te bedenken over het feit dat bepaalde beslissingen nogal snel worden genomen, zonder de verder con sequenties even door te nemen. JONAS schoolbenodigdheden drukwerk fotocopies Tijdens de braderij bakken van worsten en pensen. Specialiteit: droge worsten, gehakt, e.d.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7