SofORJ 10.000 maal rond hot plein Aalsterse vlaaiengilde heeft grootse plannen «bakkers buiten» of 24 uur open bakkerswinkel Mk VIDEO FILMS BOSCH Michel De Gols niet herverkozen in Bestuur PW-Jongeren Nieuwe overdekte tennishaile schendt landschap nabij viiegplein 2e jaargang n' 38 7 oktober 1983 - 25 fr. Lees binnenin Jaarbeurs '83offiële cijfers Raketten -k Gemeenteraad in detail ~k .E. Bogaert over O.C.M. W. Gesprek met Etienne Geerinckx: Scout voor het leven Op de sportbiadzijden 24-urenloop KSA St.-Maarten Op de Grote Markt DE ZUINIGSTE Haasi U SPECIALE VOORWAARDEN Wees er nog bij Garage ROND PUNT Brusselbaan 122 AALST s 77 72 80 AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE laagste huur99 fr. eik-genre grootste keusmeer dan 2.000 films elk systeem Beta, 2000, VHS. j DE BISSCHOP I 3- 053-21 90 01 /r DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve 053/21 86 25 BETER, VOORDELIGER 11*14Hi Lees p. 9 TK Braekeveld. Come back van Renno Roelandt.' Basket en voetbal: alle afdelingen. Ook Volley Handbal. •k Nieuws uit de bowlingwereld. Wie zei daar dat de Aalsterse jeugd getuigt van weiig inzet Wie stelt dat Aalst lang niet zo sportief is als men wel zou denken Kritici dezer stede, U had er goed aan gedaan afgelopen weekend een kijkje te nemen op het Esplanade. KSA St.-Maarten liep er zijn ziel uit zijn lijf om het tegendeel te bewijzen. En het bewijs, dat kwam er, overtuigender dan ooit. Het Esplanade onderging vorig week- zaterdag 15 u. tot zondag 15 u. toerde end een ware metamorfose. Van een grijze doordeweekse parkeerruimte werd een gezellige animatieruimte gemaakt. Enkele tenten, degelijk sjor- werk, muziek, belichting,... en het plein was opgemaakt voor dé manifes tatie van KSA St.-Maarten: de 24- urenloop. Bedoeling van deze extra- sportieve gebeurtenis was enerzijds de nodige gelden te verzamelen om de lokalen te verbouwen, maar ander zijds ook met een organisatie aan ledenwerving te doen. Om het geld te verzamelen werd beroep gedaan op particuliere spon sors die per gelopen rondje een vooraf afgesproken bedrag zouden betalen. Dat bedrag zal voor sommige geld schieters wel eens hoger opgelopen (letterlijk) zijn dan verwacht, want van men in totaal 10.508 maal rond het plein. Omgerekend iedere ronde was 200 m. betekent dit dat 2101,6 km. afgelegd werd: een verbazing wekkende prestatie. Wat de KSA- leden zelf betreft werden meest rond jes gedraaid door de leidersploeg 2431De sympathisanten zorgden voor 1933 omwentelingen. De overige leeftijdsklassen behaalden volgende resultatenleeuwtjes 300; jongkna pen 1133; tiptoppers 960; knapen 1348; jonghernieuwers 1481; aspi ranten 317; hernieuwers 605. Indivi dueel verdient Peter Van Volsem zeker een speciale vermelding. Deze jong- hernieuwer haalde de hoogste per soonlijke score267 rondjes of meer dan 53 km. Naast het sportieve gebeuren hadden de organisatoren ook enige animatie voorzien. Zaterdag stond o.a. een optreden van de popgroepen BOT, Stratos 4 en Cancer City Band op de affiche. Spijtig genoeg kon deze ani matie niet echt overtuigen en was de publieke belangstelling aan de kleine kant. Het waren de lopers zelf die de aandacht trokken. De verantwoordelijken van KSA-St.- Maarten toonden zich na afloop van de 24-urenloop bijzonder opgetogen. Het ganse opzet was zeer geslaagd en de resultaten overtroffen ruim de ver wachtingen. Chiro Sjaloom St.-Jozef was zelfs paraat om een steentje bij te dragen door 464 rondjes te lopen. Zelfs dhr. superior gaf nog een kleine maar gewaardeerde demon stratie van zijn sportief kunnen. KSA St.-Maarten is erin geslaagd de ellenlange ketting van papierophalin- gen, etentjes, T .Dansants, wafelsla gen, e.d. op een meer dan originele wijze te doorbreken. Hopelijk is dit gebeuren voor herhaling vatbaar. Een record is er immers om te breken, of niet soms (PVB) Lees door blz. 2 De Topdag-vlaaienwedstrijd van een paar jaar terug, een idee van de aftredende Dekenijen-voorzit ter Pol De Paepe, heeft enkele van de meer aktieve Aalsterse bakkers geïnspireerd om iets te gaan doen aan de promotie van het eeuwenoude en felgesmaakte streekgerechtde Aalsterse vlaai. Zoals we reeds eerder meldden, werd in juni van dit jaar, binnen de Brood- en Pasteibakkersbond van Aalst, een «vlaaiengilde» opgericht. De voor vele Aalstenaars vertrouwde leveranciers van het dagelijks brood A. Lowie, G Van den Eynde, M. Van Heddeghem en D. Callebaut, waren graag bereid een steentje bij te dragen tot de (tot nog toe bescheiden) culinaire uitstra ling van de stad. Men kwam al snel tot een eenvormig vlaaienrecept en -embleem. Bakker De Ridder toverde nadien nog een ajuintaart uit de oven (kan het nog meer «Oilsjters» en meteen was de «Gilde» definitief van start. Eén en ander werd ondertussen (met veel sukses) uitgeprobeerdeen test op de Geraardsbergse Dag van de Mattetaart, de officièle voorstelling op de Aalsterse Ambachtenmarkt en een vertegenwoordiging op de «Dag van het Oostvlaams Toerisme» te Wachte- beke. De Aalsterse specialiteiten wer den onmiddellijk gepatroneerd door enkele smulpapen onder onze beleids mensen (wat dacht u schepen De Maght, burgemeester Uyttersprot en schepen De Pauw namen graag het meter- en peterschap op zich; eigen lijk heten deze funktiesgilde- meester(es). De Vlaaiengilde, die trouwens allé geïnteresseerde kollega-bakkers uit nodigt tot medewerking, mocht van in den beginne op de steun van het stadsbestuur rekenen. Men rekent dan ook op eenzelfde welwillendheid om een nieuw kulinair gebeuren ie laten doorgaan Op dit ogenblik wordt immers gewerkt aan een «Bakkers Buiten»-dag. Men zou, liefst in juni van volgend jaar, in een tent op de Grote Markt, een dag (en nacht) van het Aalsters streekgerecht (en -vocht) organiseren Op deze lekkernij-beurs wil men naast de promotie van Faluint- jeskoffie, Affligemkaas en -trappist enz., de Aalstenaar een kijkje gunnen op de nacht- en dagtaak van onze bak kers Lees door blz. 2 Een aantal verantwoordelijken van leef milieuverenigingen, die wij omtrent dit nieuwe bouwwerk polsten zijn heel wat minder gelukkig met de toegekende bouwvergunning. Zij wiizen met alleen op het feit dat door het bouwwerk één van de laatste open landschappen van Aalst verminkt werd, maar vrezen ook dat me teen de aanzet gegeven werd voor de totale vernietiging van het gebied één van de meest begeerde en drukke wan del- en fietswegen van onze stad voor zondagstoeristen die even een uitstapje naar de Abdij van Affligem doen. Het is juist het landschap langsheen de Affli- gemdreef, die de wandelaars en fietsers speciaal aantrekt Supplementair wijzen de «groene jon gens» op de politiek van de voldongen Op de Algemene Vergadering van de P.V.V.-Jongeren op vrijdag 30 september is uittredend voorzitter Michel De Gols niet meer tot bestuurslid gekozen. Dit toch verrassend kies- resultaat heeft weliswaar een administratieve oorzaak (vermindering van het aantal be stuursleden; M. De Gols zat op de wip) maar heeft ook te maken met een zekere blokvorming onder de stemgerechtigden, naar we van de nieuwe voorzitter Johan Stijlemans vernamen. Omwille van de werkbaarheid had de A V het voorstel van hot Politiek Komitee aanvaard om i p v 25 bestuursleden, er nog maar 15 aan te duiden; wel met ko- optatiemogelijkheden vijf in het eerste en nog eens vijf in het tweede jaar van de ambtstermijn Op de A.V waren schepen De Maght en raadslid Adnaenssens (uiteraard niet- stemgerechtigd) aanwezig Uittredend VARKEN8MARKT ■anBSH Kt KEUKENS - MEUBELEN Zie laatste pagina De open landschappen zijn zeldzaam geworden in Groot-Aalst. Nadat eerder dit jaar het landschap aan de Paardendries voor eeuwig ge schonden werd door de bouw van o.a. serres en een manége, werd zopas het landschap, gelegen tussen de Zandberg en het Viiegplein van Aalst door een groot bouwwerk verminkt. Wettelijk schijnt alles in orde te zijn. In een gebied dat op het Gewestplan ingetekend staat als rekreatiezone bouwde een Aalsterse privé tennisklub een nieuwe grote overdekte tennishallen wat meteen aan de leden de gelegenheid biedt om ook in de winter hun geliefkoosde sport uit te oefenen. feiten die het huidig stadsbestuur blijk baar schijnt te huldigen Voor zover zij konden nagaan werd de oprichting van SUZUKI Groothandel ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN Nestor de Tièrestraat 42 Aalst S 053/21 43 35 Open 9-12 en 14-17 u. zaterdag 9-12 u Freds Videoclub Molendries 21Aalst 053/78-77 35 de nieuwe sportzaal noch besproken in de adviesraad voor ruimtelijke ordening noch in deze van leefmilieu. Tot slot werd ons gewezen op het feit dat men in Aalst en omgeving stilaan naar een oververzadiging van privé tennister- reinen evolueert. Iedere klub moet blijk baar naast een groot aantal open tennis- pleinen nu ook beschikken over een ge sloten tennishaile. Onze woordvoerders vroegen zich dan ook af of dit alles op lange termijn niet in het nadeel zal uitval len van de stad Aalst zelf, die over twee sporthallen beschikt, welke nu regelma- tiq afqehuurd worden door tennissers 'M.P.) rust uw ganse keuken uit "^Komt u binnen in onze gezellige keuken wereld Koop nooit een keuken... zonder een «BECKERMANN» gezien ie hebben. Toonzaal en studiebureel GENTSESTRAAT 35, AALST voorzitter Michel De Gols wees in zijn inleidend woord op de vernieuwde start begin '82 van de PVV-Jongeren en op suksessen die daaruit voortvloeiden. Penningmeester Mireille De Dobbeleer kon terugblikken op gezonde financiële cijfers. Sekretaris Marga Pieters bracht de werking van de laatste paar maanden in herinnering. Lees door blz 2 Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1