Wat een kernkop U leertgemeentera(a)dioaktiviteït Marlimat De SM «Ons Huis» Test jezelf«Beo je een echte Aalstenaar A. VAN DURPE zetelgarnierder LUCIEN VAN NIEUWENBERG vakkundig herstellen verkoop antieke zetels Pontstraat 37, AALST Tel. 77 14 25 10 Nieuwe Gazet van Aalst 28 oktober 1983 Met maandelijkse bijdragen van Chap, E.T., V.d.B., D.B., Queen Elisabeth, Huile Frites M, J.R. en Willy OO. Even zag het ernaar uit dat de Vredesweek door de flalsterse politici in de aard van «de bloedprocessie volgens Mattheus» in de doofpot zou worden gestoken. Natuurlijk, onze burgervader zou een vee-teken vanop het stadhuis bij de Ajui nenworp niet achterwege laten, maar dan nog zou er twijfel rijzen of dit nu niet eerder op zijn landelijke afkomst (en bijhorende veestapel) zou slaan... Groot was onze verbazing toen we echter een uitnodiging voor een groot Vredesbal in de raadszaal in onze bus kregen. Daar we er altijd al graag bijgeweest zijn in de Oude Madeion als er gevochten werd, konden we deze geste van ons stadsbe stuur natuurlijk niet afslaan... In de hal! van het Belfort worden we verwelkomd door de schepen van wacht, met een hartelijk «Geef acht I». Dit moet dus wel het Vredesbal zijn, en we betalen braaf de geëiste acht frank inkom. De rekreatieraadszaal heeft wel wat veranderingen onder gaan, want niet alleen de Vietcong- tafel (met muskietennet) is aan de kant gezet, ook de kogelpik en de Stratego blijken opgeborgen. We zoeken ons stilletjes een plekje tussen de prikkel- HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toon/aal: Grote Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST draad, vlak bij de discopara. 't Is natuurlijk Boney M, met «Do you want a bomb Tien, daar hebben we Annie De Hiros- jimaght. Waw, ze ziet eruit alsof de Navo-consulente pas bij haar op bezoek geweest is.Ze heeft duidelijk een kursus «haartillerie» gevolgd, want haar kakikleurige lokken (die ze zorgvuldig met een bazookam in nu- kleaire zones heeft gekamoefleerd) lij ken kunstig gekanonduleerd met een krultank. Vaag menen we zelfs de geur van een shampoo van het merk «Kernkopf» te ruiken Haar collega Chris Bomers moet er niet voor onder doengloednieuwe hagellak, en de modernste megatondeuze (model van lady-SHAPE) zijn haar blijkbaar niet vreemd. Ook met het maskarabijn en epileertank zal ze waarschijnlijk goed overweg kunnen. En we vragen ons af of ze voor haar vermoeide huid even een gasmasker heeft genomen, vlak voor ze hierheen kwam. Waarschijn lijk rekenen ze er beiden op om straks tot «Miss lle» van de avond uitgeroe pen te worden. Daar ontdekken we een prins karnaval met een nieuw lid om «in te lijven» in het leger van toekomstige ex-lieven. We vangen in 't passant haar naam op; «Dioxine Aelbrecht», en we wen- zoekt gerantenpaar voor uitbating zaal en café (10 verenigingen duivenbond) Inlichtingen bij VAN LEMBERGEN Arthur Blokveldstraat 5 te Baardegem Tel. 052/35 89 38 vóór 20 november 1983 den onze blik zedig af als hij zijn arm om haar (ontbladerings-)middel slaat. Dat zal weer een vurige liefde worden, denken we, als we hem zuinig aan zijn glas na-Palm zien nippen. Wijzelf hou den het bij een gueuze met grana- tine... Straks proberen we een van die molotovcocktails. Intussen komt er stilaan ambiance in de keet. Gehuppel op de dansvloer wordt verzekerd door enkele gargon- commandao's die hun geweren op de voeten van de go-go-dansers leeg pompen, Als vrijwilligers zijn dit keer immers de gewetensbezwaarden en de sexueel anderszijnden aangeduid om de sfeer op de dansvloer te verzor gen. Tenslotte gaat 10% van de opbrengst toch niet voor niets naar hun begrafeniskosten. Als kompen- satie mogen ze dan wel de hele avond vredesdrank tot zich nemen: cyaan kalimonade... Schepen André Atooms heeft zich een slagpinacolada besteld bij Baïta Dolo res, die wel van de Bikini-eilanden lijkt te komen. Hij bestudeert aandachtig het blikje drank, trekt er dan vlug het ringetje af en werpt het na de regle mentaire vijf sekonden op de dans vloer. Even later zien we ex-schepen Hoogbunker met een rood kruis afge voerd worden ambiance in de ambu lance. Buiten stort met veel gedruis alweer een F-16 meer. «Dat zal De Pauw zijn die zich parkeert Hopelijk sleurde hij in zijn val weer geen parkeermeter mee, of we hebben weer last. Haai hem vlug uit zijn wrak en geef hem een megatonic om te bekomen horen we zachtjes brullen. Discopiloot Wau- ters roept vanuit zijn kogelvrije dis cockpit dat er pistolets met bijhorende kogels verkrijgbaar zijn. Spijtig genoeg wordt onze aandacht afgeleid door een nieuw dama de konkurrent van Hilaire geeft geen acht op de waarschuwden woorden «Pas op Chris is mijn De verleider gaat op de schepens schoot zitten, en volgt de rest van het bal enerzijds vanuit de luster, anderzijds van onder de tafel. Was het dan toch een sexbom Hilaire bestelt zich van pure wanhoop een nytroglycergini, drinkt die ad fun- dum uit, en gaat dan buikdansen op «Shake your body». Er blijkt echt vuur in zijn dansstijl te zitten, dat kunnen we je verzekeren I... Aha, eindelijk een bukskesdans, den ken we, en we lonken al op ons zon dags naar Gracienne Van Nieuwen- bom met het zwoele TN-T-shirt. Maar de lady in kwestie heeft (Bourilont geroken, en kruipt vlug in een mangat. Pff Wijzelf voelen onze maag onze ingewanden bombarderen met haar bazookaka, en we spoeden ons naar de buikloopgrachten. «Wat een idee om ook op de WC's prikkeldraad te laten rondslingeren», denken we geprikkeld, «maar kom, dan blijven we voor de rest van het bal maar recht staan...». We zijn net op tijd terug om de slow «Goodnayer Saigon» (een verzoek van de oppositie) te horen uitsterven, nadat de plaat een paar keer bleef hangen. Wie anders dan Vinck vroeg daarna de kogeltjesdans aan het, suk- sesnummer op trouwfeesten en Milac- TD's Een verontruste moeder die haar dochter komt zoeken, zwiert zich algauw mee op de vrolijke tonen. Ze heeft haar krulspelden bijeengehou den met een bajonetje, waarmee ze in de vlucht een vrijend koppel onthoofd. Helaas was haar dochter een van de twee meisjes. Achteraan in de raadszaal hebben zich intussen een paar kernraketten geïnstalleerd. Hopelijk steken ze vanavond de koppen niet bij elkaar. De dreiging neemt toe als we hen even later de atoomschuilkelder van het Belfort zien inkruipen, schichtig om hen heen kijkend. Er zal weer wat afgekernkopuleerd worden, daar. Doch aan het gekreun te horen zijn het slechte kermkoppen... Alsof alles nog niet erg genoeg is, zien we doorheen het rookgordijn (vnl. Belga, Bastos, Michel en Goelwaas) een walm biologisch gas vanuit de richting der toiletten op ons afkomen. Wanneer schepen Van Gevarenberg nog een boeket geurige Braziliaanse uraniums aan De Pauw overhandigt, wordt het ons echt teveel... Het is al na middernacht wanneer we de Belfortbunker verlaten, en de gewetensbezwaarden plus andere dissidenten net tegen de muur worden gezet. Dit terwijl de DJ een ouwe van de Pointer Sistérs aankondigt, en al een weeskesdans voor straks belooft... Reeds in de verte neurieën we mee: Romeo and Julia, Sam son and Delilah...». Een camoufleer- muis vliegt verschrikt op wanneer we «Faaijer...» mompelen, en er een salvo losbarst door de nachtelijke rust op de Grote Markt. Wijzelf zijn er ook niet zo gerust in. Tenslotte weet je in Aalst maar nooit, zelfs als het stadsbestuur zo'n pogingen doet om van de Vredes week «iets» te maken... Meeheulend met het stijgende rascisme, wordt het voor ons ook wel eens tijd om de puntjes op de i te zetten, en uit te maken wie hier eigenlijk nog thuishoort. Aalst zal door deze test gezuiverd worden van niet-echte- Aalstenaars, die uit schaamte om hun schamele Aalst-kennis vanzelf terug zuilen keren naar boorsel, Baardegem en hun «werk in eigen streek» 1. Dirk Martens wordt ook wel eens «de Zwarte man» genoemd. Waarom a) Hij is indertijd «in 't zwart» gemaakt. b) «De zwarte vrouw» klinkt niet zo goed. c) Hij hangst steeds op de Grote Markt rond, en is dan ook konstant «zwetzat». d) Hij heeft een «oorlogsverleden». 2. Onze burgemeester Uyttersprot kreeg de bijnaam «boerenberremiester». Waarom a) Hij had de gewoonte «boe»-geroep te produceren toen hij nog in de oppositie zat. b) Hij heeft de akelige gewoonte om zijn maag te laten keren in volle gemeente raadszitting. c) Ze kunnen hem bezwaarlijk «hoeren- berremiester» noemen, hé d) Hij is afkomstig uit Moorsel. 3. Wat betekent de Belfortspreuk «Nee spe nee metu» a) Hier woont een speknet. b) Lach met uw meetje c) Geifd ons nog ienen d) Specimen 4. Wie of waf omvat het begrip «PoesjkapeS- le a) De wereldrecordhoudster polstok- springen b) de schrijfster van «Keurig ABN voor jong en oud» c) de kapel ter ere van St.-Hubertus voor verloren poezen d) de muziekkapel van Herdersem, die zich onderscheidt in het nuttigen van «poesj kaffee's» vóór hun optreden 5. Be «Bezze» is a) Aalsters voor «onkuise zoen op de wang» b) een new-wave jongeren-café op de Grote Markt c) een spotnaam voor de lege stadskas d) een niet nader te noemen lichaams deel van Adam 6) «De Compte» is a) een schalkse benaming voor het ach terwerk van de vrouwelijke schepenen (enkel in familiair stadhuismilieu te ge bruiken b) Aalsters voor «de rekening, alstu blieft c) de vroegere stamcafé van prins Karei, Graaf van Vlaanderen (nu in feite 't is van f van Vlaanderen) d) uit Aalst afkomstig dokter die veel over zijn familie schrijft in reklamebladen 7) Het «Velleken» is a) de bijnaam voor het schuim op een goei pint bier b) een klein, maar zeer mooi vrouwmens c) een lokaal waar bij verkiezingen meestal het «Gulden Verlies» gevierd wordt. d) het omhulsel van een witte «pansj» 8) Het «Volkshuis» is a) een huis met een rood lampje b) de bijnaam voor het stempellokaal c) de naam van de villa van een Aalsters minister d) een SOS-centrum voor meisjes met de rode hond 9) Het «Groen Kruis» is a) de ambulanciersvereniging van Aga- lev b) een pijnlijke geslachtsziekte c) een nieuw (niet funktionerend) ver keerslicht aan de Zeshoek d) wat op je voorhoofd komt als je ge logen hebt 10) Aalst bezit een typisch gerecht. Kent U het? a) het vredegerecht b) Denderforel c) neen d) de Aalsterse vlooi 11) Wie was priester Daens ook aiweer a) de uitvinder van de «aerobic dance» b) de eerste Aalsterse prins karnaval c) de vader van zijn broer Pieter d) de stichter van het «D'Haensmuseum» 12) Het Belfort wordt ook wel «Tettentoren» genoemd. Waarom denkt u a) het was vroeger een hoerenkot b) voormalige schepenen voerden er lang geleden clandestien het duivenmel- ken uit c) ik denk omdat ik besta. d) omdat de Belforttoren zo sterk op een mannelijk geslacht lijkt 13) Waarom is de nieuwe coalitie zo laat van start gegaan a) ze stonden nog op zomeruur b) Wiily Alloo moest eerst nog zijn Straatsburger (Hamburgervariant) in zijn eettent lanceren c) er werd op Toon Blommaert gewacht d) hoe later op 't seizoen, hoe schoner volk, dachten ze... 14) Wat zijn de «Cantinières a) een soort zedenpolitie in superman pakjes b) een gevaarlijke mutatie van een St.- Bernardushond (tonnetje incluis) c) de langste «plekkers» in de kantine van de Eendracht d) een klubje zelfmoordenaressen, die zich steeds van «kant» willen maken. 15) Op welke aktiviteif wordt in Aalst nog geen belasting geëist a) belastingverhogen b) parkeren voor het schepencollege c) kumuleren d) het betalen van de belasting zelf Puntenverdeling a 4 p., b 3 p., c 2 p., d 1 p. Kommentaarvan 1 tot 15 p U bent inwoner van Herdersem, Moorsel of Baardegem. Trek uw konkusies vóór wij het moeten doen. van 16 tot 30 p. Het enige dat voor u pleit, is dat u «De Nieuwe Gazet van Aalst» leest, maar wellicht had u die «Van Ant werpen» gevraagd, zeker Kom in sep tember nog eens terug van 31 tot 45 p. Dat kent Zwitserland, Spanje, Turkije en Marokko, maar van de eigen streek kent meneer/madam geen fluitVerdomme, pas u aan of verhuis van 46 tot KJ p. We wisten niet dat we in Zuid-Afrika ook zo goed verkochten, ex cuseer, bwana 9300 AALST Tel. 053/21 84 87 Nestor De Tièrestraat 47-49 F0URREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10