EEN IWI NUMMER Posities ongewijzigd Ellas BC1 - Osiris 63-70 iij Okapi barst de bom Ontslag trainer The Tower AalstNog geen krisisstemming V.K. Aalst wint spektakelmatch Gevleide 3-0 overwinning voor V.K. Aalst (rust 35-26) tegen leider Menen I PEUGEOT 205 Kor» PEUG^S^ouder - o achtst s71 34 00 176.000F Nieuwe Gazet van Aalst - 28 oktober 1983 13 Basketbal Liefhebbersverbond Aalst Basketball 2de klasse De posities Ban de top blijven na de vijfde moest (voorlopig afhaken. De Villa- speelde tegen De Hoorn geen slechte wedstrijd maar moest na de rust toch de wet van de sterkste ondergaan. Na een vlugge negenpun- tenkloof (18-27), bewerkstelligd door Van Keymeulen, Sterck en Van Keer, zagen de kampioenen De Villa langs Cornelis, Troch en Dewolf terugko men tot 30-31Na een 40-47 stand herstelde Van Der Haegen aan de rust opnieuw het evenwicht: 47-49. In de tweede helft ontplofte De Hoorn langs de reboundheersers Van Keer en Sterck en langs Van Keymeulen die met 1 7 op 27 en 5 op 6 vw. de top- scorrer werd. In de 13e min. was de wedstrijd gespeeld67-87. Herman Van Keer zorgde voor het 100e punt. Puntenverdeling: voor De Villa: V.D. Haegen 15; Cornells 14; Van Driesche 12; Troch 14; V.D. Veken 8; Dewolf 18. Voor De Hoorn: Sterck 26; Huylebroeck 2; V.D Linden 1De Saedeleer 2; V. Keymeulen 39; De Schaepdrijver 10; V. Keer 28; De Smet 4 Bij de rust (28-40) van de wedstrijd Diversi-Car Service waren de bezoe kers reeds gerust. Te gerust, want in de tweede helft was alle motivatie en koncentratie totaal zoek. Zij klungel den zo hevig dat een moedig Diversi met slechts 5 spelers in de 15® min. warempel terugkwam tot 56-57. Car Service ontwaakte net op tijd uit zijn ongewijzigd. Alleen St. Antoon, dat vrij was, diepe slaap en kon aldus een wen kende vernederende nederlaag afwentelen. Waar zij in de voorgaande 15 min, slechts 1 7 punten hadden ge scoord, plaatsten zij in de resterende tijd nog een 2-22. Dat Diversi wegens het uitvallen van J. De Vleeschauwer (5 fouten) tot vier spelers werd her leid, zat er natuurlijk ook voor veel tus sen. Maakten de punten: voor Diversi: P De Vlees chauwer 6-6; Terrijn 4-7; J. De Vleeschauwer 4-4; Troch 8-7, De Paepe 6-6. Voor Car Service; Borms 4-11; Lefevre 6-2; V.D. Bossche 2-8; Bonner 4-8; Geerinckx 4-0; Tembuy- ser 4-10; Vermoesen 16-0. De wedstrijd Terlinden - Olfit was voor de leiders een meepakkertje. Er valt alleen te onthouden dat de 2 officiële scheidsrechters hun kat stuurden. Dank zij de sportiviteit van beide ploe gen konden de 2 gelegenheidsarbi ters de wedstrijd in goede banen hou den. Uitslagen van de vijfde speeldag Nachtwacht - Snoepertje 53-75 Diversi - Car Sen/ice 58-79 Cockpit - Paco Milou 57-50 De Villa - De Hoorn 81-112 Terlinden - Olfit 47-81 St. Antoonvrij. Rangschikking1Olfit 10; 2De Hoorn 8; 3. Car Ser vice 8; 4. St. Antoon 6; 5. Snoepertje 4; 6. Cockpit 4, 7. Paco Milou 4; 8. De Villa 2; 9. Nachtwacht 2; 10. Terlinden 2; 11Diversi 0 Tejo 3de klasse A De thuiswedstrijd tegen Andenne werd andermaal gekenmerkt door een ondermaats pres teren en een verregaande lusteloosheid van de Aalsterse ploeg. Het is duidelijk dat de nieuwe nederlaag het resultaat is van een groeiend wan trouwen tussen trainer en spelers. Bo vendien bracht het onverwacht snelle wederoptreden van Schmitt eveneens verwarring in de Aalsterse rangen. Het was een arbeidsgeneesheer die hem in de loop van de week arbeidsgeschikt bevond... Het dient gezegd dat trainer Braecke tot nog toe in ondankbare omstandigheden zijn job moest uitoefenen. Van Den Bos sche is onbeschikbaar wegens zijn leger dienst en kwetsuren zorgden er voor dat ook anderen niet tussen de lijnen kwa men. Toch volgde hij de richtlijnen van het bestuur niet op. Er was duidelijk ge vraagd de jeugd te integreren en een ploeg op te bouwen die volgend jaar naar de titel zou kunnen dingen, en daarna eventueel het behoud in eerste verzeke ren. Als Okapi de ingeslagen weg vervolgt zit deze mogelijkheid er nog steeds in, zij het in derde afdeling. De geruchten dat een ontslag van de trai ner zou volgen waren de laatste weken niet uit de lucht. Braecke besloot dan maar zelf op te stappen en elders zijn geluk te beproeven Het staat vast dat zijn opvolger het niet gemakkelijk zal hebben om Okapi op nieuw uit de diepe put te halen. Aihoewel het bestuur met 2 personen in onderhan deling is, maakt Gust Acke-terug van weg geweest - de meeste kansen. Hopelijk kan hij slagen in zijn zware op dracht. (VSTV) Basket 1ste Provinciale Tegen Beveren werd eens te meer een slechte wedstrijd gespeeld. Desondanks blijft trainer Georges Van Miegroet het volste vertrouwen genieten van bestuur en spelers. Deze laatsten slaan alien een ridderlijk «mea culpa», wat niet wegneemt dat zij het op het veld nog steeds niet kunnen waarmaken. Verdedigend klopt het wel allemaal dank zij de trainer, maar aan vallend staat de ploeg nergens. Ook op Danny D'Hert moet men niet meer reke nen, vermits hij weigert om zich te laten opereren (financieel fiasco Aldus mag men reeds met zekerheid stellen dat dit seizoen totaal onder de verwachtingen zal blijven. De eerste betrachting wordt nu. zich in deze reeks te kunnen hand haven. Men kan niet zeggen dat het The Tower bestuur bij de pakken blijft zitten, aangezien reeds kontakt werd opgeno men met 2 spelers ter voorbereiding van volgend seizoen. V.S.T.V. Volleybal 5 portieren, 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer. Kom gerust met z'n allen. Met pak en zak. Er is plaats zat voor 5 Brede e~ volkomen vlakke koffer (slim bedacht achterophanging verzonken in de vloer), de achterbank volledig of voor de helft neerkiapbaar Qua komfort, legt de 205 u in de watten 170 topsnelheid. Een vinnig nummer. 80 DIN pk, 170 topsnelheid, van 0 tot. 100km/u in 11,6 sek (205 GT) scherpe klauwen heeft de Peugeot 205. En een geslepen techniek motor in aluminium, boverv liggende nokkenas, 5-versnellmgsbak, vloeiende lijnen. 3,9 liter* per 100 km. Een uniek nummer. Brussel-N ice zonder één keer te tanken De 205 (50 liter tank) heeft lak aan pomphouders Hij kan 't zich ook permit teren een CX van 0,35 en een uiterst gunstige gewicht/' vermogensverhouding. Idem voor de benzine versie die met meer slokt dan zo'n profijtige 4,3 liter per 100 bij 90 km/u (UTAC-normen). Inspelend op de gegevens van deze tijd, hoeft de 205 slechts een onderhoudsbeurt om de 22.500 km. Qua zuinigheid is de 205 fenomenaal. Bestaat in 7 uitvoeringen. Met 4 verschillende motoren van 954 tot 1768cc Telkens 6 jaar gewaarborgd tegen doorroesten Peugeot 205 diesel, bij 90km/u (UTAC-normen) Vanaf (+25% btw). Volleybal V.K. Aalst behaalde vorige zaterdag een verdiende overwinning tegen medeleider Jong Wetthra. Er dient echter aan toegevoegd dat de 3-0 eindstand een té zwaar verdikt is geworden voor de moe- dioe bezoekers. De eerste set werd vrij gemakkelijk gewonnen door V.K. De bezoekers hadden toen weinig in de pap te brok kelen. Dat veranderde echter vlug in de tweede set. Wetteren liep toen uit tot 2-7. Speler-trainer Paskiewitz achtte toen het moment gekomen om zelf in te springen i.p.v. een wat tegen vallende Pascal Boeykens. V.K. kwam langzaam maar zeker terug. Het werd 5-7, 6-9 en even later stond het zelfs 9-9. Deze come-back ging gepaard met het goed serveren van de V.K.- spelers. V.K. ging op hetzelfde élan verder en liep uittot 14-9. De daarop volgende «setbal» werd door de bezoekers echter ongedaan gemaakt. Wetteren kwam zelfs sterk terug 14- 13. Uiteindelijk haalde V.K. de tweede set met 15-13 binnen, zij het eerder moeizaam. De derde set was van geen te beste kwaliteit. V.K. heeft in de reeds eerder gespeelde wedstrijden duidelijk al beter gespeeld danvorige zaterdag Tot 3-3 ging de stand ongeveer gelijk op. Toen verwierven de bezoekers een lichte voorsprong: 3-6 en 4-9. V.K. kwam toen even terug tot 7-9 maar vervolgens ging Jong Wetthra in één ruk naar 7-13. Ook nu leek het erop dat de bezoekers de set gingen win nen. Maar V.K. gaf zich niet gewon nen. Het kwam terug tot 12-13. Even later werd het 12-14. Maar ook in deze derde set konden de bezoekers niet uitmaken. Het was nl. V.K. dat door toedoen van een erg aktieve Chris lemants en Mare Philips de derde en laatste set won met 16-14. Toch ge vleid die 3-0 (Robby) Provinciale uilslagen heren: Derde CKuklos Aalst - Overboelare 1 -3 dames: Derde AZwijnaarde - Kangoeroes Aalst 0-3 Eine - V B. Danny Hofstade 3-1 Vierde CV.K. Aalst - Borsbeke .3-0 Osiris, kandidaat kampioen, speelde vorig weekend één van zijn slechtste wedstrijden van tfe lopende competitie. Zij ondergingen bijna het lot van Goliath tegen David. dat de concentratie niet steeds even De Osiris-spelers gaven blijk van een overdreven zelfvertrouwen en acteerden zeer nonchalant. Misschien de laatste weken te veel opgehemeld, speelden zij een ondermaatse partij, ledereen weet goed kan of zal zijn, doch vertrouwen op de fatale inzinking van de tegenstrevers is een taktiek die de ploeg wel eens zuur zou kunnen opbreken. Hopelijk geldt voor Osiris de sportwijsheid «Om kam pioen te kunnen spelen moet men on danks slecht spelen toch winnen». Al met al zal men zaterdag tegen Lucht bal uit een ander vaatje moeten tappen. (VSTV) V.K. Aalst heeft de topper van de vijfde speeldag tegen leider Sialco Menen met 2-3 gewonnen. Menen, vorig jaar nog in derde afdeling, en V.K. boden het talrijk opgekomen publiek een schitte rende wedstrijd aan. V.K. Aalst, zonder Wilfried Doorns maar met Raymond De Geyndt, won de eerste set met 13-15. Het zag er in die eerste set nochtans niet te best uit In deze laatste set draaide V.K. van helft met een 5-8 voorsprong. Het bleef toen erg spannend. Het V.K. kon echter steeds twee punten voor sprong behouden 7-9, 8-10 en 9-11 Uiteindelijk zorgde speler-trainer Romuald Paskiewitz weer voor het verschil en maakte de wedstrijd uit: 11-15. voor V.K. dat op zeker ogenblik tegen een 13-8 achterstand opkeek. Maar dankzij enkele goede «blokken» en het knappe servicewerk van Pascal Boey kens werd die eerste set in extremis met 13-15 gewonnen De tweede set was voor de thuisploeg, die deze set volledig domineerde 15- 8. Maar in de derde set kwam V.K. weer op voorsprong. Het bracht nu Mare Philips in (slechts in de loop van de tweede set in Menen aangekomen, daar hij in de namiddag een cursus bij de brandweer diende te volgen). Hij verving zijn neef Paul Philips. Onder impuls van een sterk aanvallende Mare Philips werd deze derde set met 9-15 gewonnen. De vierde set haalde Menen dan weer binnen, zodat er een vijfde en beslissende set moest wor den gespeeld. Bij V.K. niets dan glunderende gezich ten natuurlijk na de wedstrijd Het deelt nu de eerste plaats samen met Zele, Menen en Wetteren. Zaterdag a.s. om 16u.45 speelt V.K. Aalst in de sporthal «Ten Rozen» tegen Jong Wetthra. Op dat ogenblik spelen daar ook de dames van V.K., die ongesla gen op de eerste- plaats staan. (Robby) Provinciale uitslagen heren tweede B: Kangoeroes Aalst - Oudenaarde 2-3 Derde C Zottegem - Kuklos Aalst 3-0 Vierde B: Danny Hofstade - Juventus Zele 3-0 Vierde C V.K. Erembodegem - Lebbeke 1-3 dames: derde A Kangoeroes Aalst - Meerbeke 2-3 vierde C Hillegem - V.K. Aalst 0-3

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13