Lodderoigen nu ook beste kwissers SQfORJ Pfc£S5 VIDEO FILMS BOSCH nicucoc. Chicagotoestanden aan Hopmarkt duren voort Milieuhinder van De Wolf-Cosijns maakt mensen ziek Elektriciteitscentrale verpest voortdurend Parkwijk Residence AUhf-p I Verder in dit blad 1 Oude begraafplaats ontruimd. 1 Rijkswegen stellen problemen. 1 Thalia '82. Eendracht Aalst krijgt zittribune I 0p de kuituurbladzijden 1 Baskwartet Maurice Aerts. 1 Eliane Rodrigues. 1 Jo Bogaert. 1 De Schakel. [Op de sportbladzijden Jean-Paut Fransaert. Match van de week: Eendracht \Meldert. Kamillekes op goede weg. 1 Comar benadeeld. Gezellige karnavalkwis O";, V Krijgt politie hondenbrigade VERGEET NIET TIJDIG JE ABONNEMENT TE HERNIEUWEN Unieke sterokkassies AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE DE BISSCHOP 053-21 90 01 DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve 053/21 86 25 ITAWi ae MsteaM 2e jaargang nr 42 4 november 1983 - 25 fr. Gazet van Pal>t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van «.z.w. Aalsterse informatie V Nadat zij eerder dit jaar reeds met de hoofdprijs van de karnavalstoet waren gaan lopen, bewezen de Lodderoigen dat zij ook theoretisch hun mannetje kunnen staan. Pertotal van hun kant kwam vooral humoristisch sterk naar voor zodat zij eveneens een speciale prijs kregen. De formule van de karnavalkwis is vrij éénvoudig, maar des te doeltreffender Men verzamelt een aantal karnavalver- enigingen en laat hen men behulp van documentatie 6 vragenreeksen oplos sen. Een praktische proef - een verkleed- wedstrijd, hoe kan het anders - vult de theorie aan. Een gereputeerde kwismas- ter en een historische jury leiden alles in de juiste banen. Vorig weekend waren alle nodige ingre diënten aanwezig in de feestzaal van het HRITO aan de Welvaartstraat. De Ma- totten, Pertotal. Destereers. Snottebel len, Voesj, De Schrammoeillekrabbers, De Kornissesloipers, De Lodderoigen, de Poipeplekkers en de Sjieperekes had den alle mogelijke en onmogelijke docu mentatie meegebracht om zodoende de parate kennis bij te schaven met vlie gensvlug opzoekingswerk. Zoals steeds bij een examen was het vak karnaval door de verschillende «leerlingen» niet even goed voorbereid Een aantal werd dan ook verwezen naar de tweede zittijd. De jury. bestaande uit Albert Verbestel (de Ajuinboer), Frans De Witte, Willy Van Mossevelde. Pol De Paepe en Greta De Wolf, kreeg enkele knopen door te hakken Antoine Van Der Heyden prins voor het leven, slaagde erin alles vlot aan elkaar te praten. Reeds vrijdagavond, na afloop van de eerste 4 spelrondes werd duidelijk wie een optie nam op de eind overwinning. De Lodders stonden met 305 punten on genaakbaar aan de leiding voor de Des tereers (245) en de Kornissesloipers (241). Zaterdagavond kwam nog weinig verandering in de situatie. Enkel de Schrammoillekrabbers deden een flinke stap vooruit dankzij de inzet van hun jo ker. Deze leverde dubbele punten, en als toemaatje de prijs van de meest originele joker. Lees door blz. 2 De omgeving van de Aalsterse Hopmarkt, met zijn talrijke dancings en cafés is alom gekend als uitgaanskwartier. De bloeiende handel, die er het gevolg van is, heeft ook minder prettige gevolgen, zoals lawaai, baldadigheden, vechtpartijen, enz. Hierover interpelleerde op de gemeen teraad van eind oktober Volksunie raadslid Willy Alloo. Naar zijn mening wordt het onmogelijk om te wandelen, een pakje frieten te kopen of gewoon de Hopmarkt en omgeving van Korte Nieuwstraat en Boterstraat door te gaan zonder het risico te lopen klappen of schoppen te krijgen of, met een kapot bierglas aangevallen te worden. Volgens hem worden de bewoners en bezoekers geterroriseerd door individuen die den ken dat Aalst de onderwereld van Chi cago is. De handelaars uit de omgeving ovenwe gen dan ook klacht neer te leggen bij het Schepenkollege of de gouverneur te Gent wegens kapotgeslagen ruiten, be smeurde gevels, enz Volgens Alloo wensen de bewoners zon der meer de bescherming van hun leven De politie is trouwens op de hoogte van deze toestand. Daarom vroeg het oppo sitielid aan de politie opdracht te geven om gedurende een viertal weekends een doorlopende kontrole in dit gebied te houden met manschappen die bestendig op-en af patrouilleren, en kordaat en hard optreden bij elke vorm van krimina- liteit. Een goede samenwerking tussen politie, rijkswacht en gerechtelijke politie is volgens Alloo hier op zijn plaats. On danks de financiële weerslag van zijn vraag zou een dergelijke kordate en har de aktie op zeer korte tijd de toestand reeds veel doen veranderen. Lees door blz. 2 Volksunieraadslid Danny Denayer wen ste hierbij te vernemen welke stappen het schepenkollege ondernomen had om de milieuhinder van deze mouterij te ver minderen of te verhinderen Tijdens de periode van 1 tot 8 oktober was de lucht vervuiling opnieuw van dergelijke aard dat heel wat mensen ademhalingsstoor nissen ondergingen In de feestzaal van het HRITO werd dit jaar opnieuw de karnavalkwis georgani seerd door de Dekenij De Vioolstraat en de karnavalgroep Schiefregtoever. De Lodderoeigen mochten met hun 508 punten de eerste prijs binnenrijven, gevolgd door de Kornissesloipers (489 p.), de Schramoeillekrabbers (473 p.J, Voesj (428 p.) en De Destereers (427 p.). Dat zo 'n kwis geen lachertje is blijkt uit de ernst waarmee de deelnemers naar de oplossing van de hun gestelde vragen zoeken, hoewel, de oilsjterse sfeer blijft er steeds en pikante antwoorden (meestal onjuist) zijn niet uit de lucht. (JC) Ondanks de krisis geen prijswerhoging 1 jaar 1.000 fr. De milieuproblemen in het Aalsterse stadscentrum zijn bijna niet te tellen. Naast Amylum en De Wolf-Cosijns wordt de wijk rond de elek triciteitscentrale regelmatig gehinderd door roetneerslag. Over deze hinder, die nu reeds maanden zoniet jaren aansleept interpelleerde SP- raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh op de jongste gemeenteraad. De milieuproblemen, waarmee de Aalsterse bevolking gekonfronteerd wordt, komen eindelijk ook ter sprake in de Aalsterse gemeenteraad. Over Amylum werd nog niet gesproken, maar op de gemeenteraad van eind oktober kwam wel de problematiek van de milieuhinder rond de elektriciteitscentrale en deze van de firma De Wolf-Cosijns uit de Gent sestraat aan bod. Schepen voor Leefmilieu André Doorns bekende dat De Wolf-Cosijns een pro bleemnijverheid is inzake milieuhinder. Dit komt niet alleen door zijn centrale lig ging maar eveneens door de behandelde produkten en verwerking ervan De ho gere overheid verleende hierbij tal van vergunningen hetzij definitieve, hetzij tij delijke. Lees door blz. 2 Zij herinnerde er vooreerst aan dat een afvaardiging van de buurtbewoners rond het stadspark in het begin van de maand oktober een petitie overhandigden aan het stadsbestuur, waarin gewezen werd op de hinder van de elektriciteitscentrale van Intercom aan de Erembodegem- straat. Het betreft hier vooral roetuitval, die niet alleen bevuilend maar ook be schadigd werkt zoals vernielen van groen, aantasten van zink, enz Verleden jaar werd er in dit verband reeds een schrijven gericht aan het Ministerie van Volksgezondheid door de toenmalige schepen van leefmilieu. Beloften werden toen gedaan, o.a. door de direktie van het bedrijf en een dossier werd samengesteld, maar Van Nieuwen borgh stelde vast dat er ondertussen niets veranderde. Integendeel de hinder schijnt nog toe te nemen. Het oppositielid drong dan ook aan om zo snel mogelijk in te grijpen. Ondertussen wenste zij de staat van het dossier te kennen alsook de maatregelen die zullen genomen worden om de hinder te voorkomen. Drie jaar Leefmilieuschepen André Doorns vermeldde vooreerst dat er reeds op 6 oktober 1980 door het toenmalige stads bestuur een brief geschreven word naar de N V Intercom waarbij de klachten van de buurtbewoners over klevende zwarte roetvlokken vermeld werden Meteen werd het duidelijk dat het dossier een oud zeer is in Aalst. Schriftelijke en monde linge klachten van de buurtbewoners wa- BETER - SNELLER f VOORDELIGER 1 VARKENBMARKT Freds Videoclub Molendries 21Aalst 053/78 77 35 laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 4.000 films elk systeemI Beta, 2000; VHS. Mercedes 200 D '79, 280.000 fr. Mercedes 300 D '79, 325.000 fr. Triumph TR7 '78, 85.000 fr. Lada 1500 '80, 75.000 fr. Ford Consul '74, 12.500 fr. Landrover 88D '81, 400.000 fr. Talbot 1,5 Solara '82, 160.000 fr. Saab 900 GLS '79, 120.000 fr. III Industriezone s 21 67 51 9440 EREMB0DEGEM Groothandel ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN Nestor de Tièrestraat 42 Aalst s 053/21 43 35 Open 9-12 en 14-17 u zaterdag 9-12 u 83/02 ren dan ook legio. Intercom zelf gaf verschillende milieuhin- derende redenen op zoals verbran dingsproblemen in de hoogdrukketel, di verse technische panne's en de om schakeling van aardgas op zware stook olie. Ook de Ministeries van Arbeid en Tewerkstelling en van Volksgezondheid gaven na plaatsbezoek dezelfde rede nen aan. Na het bezoek van de omwonenden heeft de dienst leefmilieu op 18 oktober jl. een brief gericht naar het Ministerie van Leefmilieu en Waterbeleid. Hierin wordt gevraagd om bindende maatregelen op te leggen aan de betrokken vervuiler. Op 27 oktober was er trouwens een onder houd gepland tussen enerzijds Burge meester Uyttersprot en schepen Doorns en anderzijds inspekteur Hellinckx van het Ministerie van Arbeid en Tewerkstel ling waarop deze zaak verder zou be sproken worden Regionalisatie VU-raadslid Denayer verklaarde op zijn beurt dat ook hij in het Park Moyersoen regelmatig last heeft van roetneerslag. Ingevolge de windrichting en de hoogte van de fabrieksschouw, dwarrelt dit roet immers dikwijls verder van de fabriek naar beneden Hij vroeg zich trouwens af of Intercom soms geen pitch gebruikte In dit verband was het volgens hem inte ressant om na te gaan of er geen grote zwavelhoeveelheden geloosd worden door de elektriciteitscentrale Lees door blz. 2 rust uw ganss keuken uit Komt u binnen u in onze gezellige keuken wereld Koop nooit een keuken... zonder een «BECKERMANN» gezien te hebben. Toonzaal en studiebureel GENTSESTRAAT 35, AALST Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300 HH* KEUKENS - MEUBELENl Zie laatste pagina

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1