V (Tl LI U CALLEBAUT /y CALLEBAUT Serviezen promotie HUIS Eendracht üalst krijgt nieuwe zittribune van 38,5 miljoen HUIS ka Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 vanzelfsprekend aan de zoutstraatpoort weer of d welkom ook op zon- en feestdagen 1 Even aanlopen, Igeen weer, altiji Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT - - alle verse vis diepgevroren vis bereide vis en -schotels jan goossens vlaanderenstraat 6-9300 aalst tel: 053/785328 4 Nieuwe Gazet van Aalst 4 november 1983 Dolores Baïta niet akkoord - h Hl Reeds in de gemeenteraad van 14 juni jl. stelde het nieuwe SP-raadslid Dolores Baïta vraagtekens rond de noodzakelijkheid en de modaliteiten van nieuwe investeringen voor een zittribune voor Eendracht Aalst in het Pierre Cornelisstadion. Volgens haar werden deze werken als prioritair beschouwd daar 38,5 miljoen ingeschreven werd in het nieuwe vijfjarenplan, dat in voege zou treden vanaf 1984. Het raadslid verwonderde er zich toen reeds over dat enerzijds van de bevol king grote inspanningen werden ge vraagd door het opleggen van belas tingsverhogingen. terwijl men anderzijds geen geld kan of wil vrijmaken voor klei nere werken als het aanleggen van speelpleinen, voor tegemoetkomingen, aan kleine sportgroepen voor ontwikke lingssamenwerking enz. Schepen De Maght antwoordde in juni dat het reali seren van de nieuwe tribune zou afhan gen van de financiële toestand van de stad en van de besprekingen met het bestuur van Eendracht Aalst. Mevr. Baïta wenste nu te vernemen welke de resulta ten waren van deze besprekingen en of Eendracht Aalst zelf vroeg dat de stad voor de investering van een nieuwe tri bune zou instaan. Verder wenste zij te vernemen of Eendracht zelf deze inves teringen niet kon of wou dragen, en of het stadsbestuur deze werken als prioritair bleef beschouwen. In een bijna vijf bladzijden lang antwoord gaf de schepen van Openbare Werken De Maght een historiek en een verant woording van het voorziene projekt. Beloften Reeds in 1977, aldus de schepen werden door het toenmalig schepenkollege be loften gedaan inzake het moderniseren van het stadion van Eendracht Aalst. Na de vernieling van een overdekte staantribune door een windhoos op 14-11-1977 werd er een nieuwe tribune gebouwd op 2-5-1978. Deze stadtribune werd in gebruik genomen in het begin van het seizoen 1978-1979. In 1979 nam de toenmalige gemeente raad dan de princiepsbeslissing tot het bouwen van een nieuwe zittribune. met alle nodige akkomodatie. Begin 1980 diende de aangeduide ontwerper het de finitief ontwerp in. Geldgebrek belette echter de plannen uit te voeren in 1981 en 1982. ntussen was overeengekomen met Eendracht Aalst dat men de bestaande huurovereenkomst die vervalt op 30 april 1985, zou verbreken en een nieuw kontrakt zou opstellen nadat de zittribune werd opgericht. Het nieuwe stadsbestuur heeft nu ge meend dat de bouw van deze zittribune moest opgenomen worden in het nieuwe vijfjarenplan. Hierbij hield men wel reke ning met een sobere uitvoering en met een fasering der werken. De schepen was niet akkoord met de be wering dat er geen geld vrijgemaakt werd voor het aanleggen van speelterreinen, tegemoetkomingen aan kleine sport groepen enz. Hierbij verwees zij o.a naar het speelplein Kerrebroek, en naar de vernieuwing van tal van speeltuigen In Nieuwerkerken en Baardegem werden voetbalpleinen onteigend, terwijl in de Waterstraat te Gijzegem gronden inge huurd werden Ook in de Osbroek kwa men twee nieuwe voetbalpleinen tot stand. De kulturele jeugd en folkloristi sche verenigingen mochten evenmin klagen, volgens De Maght. vermits zij een kultureel centrum kregen, een ge meenschapscentrum Kreja in de Drie Sleutelstraat en de oude feesthalle in de Schoolstraat ter beschikking gesteld werd van de karnavalverenigingen. Ekonomische en Sociale rol Vervolgens wees de eerste schepen op de sociale en ekonomische rol van het kompetitievoetbalDe winst vloeit vol gens haar naar de sportbeoefenaars af. Hierbij verweet Mevr De Maght de lief- hebberssport van huichelarij, vermits zij dikwijls ook zware vergoedingen betalen aan spelers en deelnemers. «Bij Een dracht Aalst worden de kern-spelers goed betaald. Maar het is tenslotte de klub die door de ontvangsten van het eerste elftal alle uitgaven moet dekken «zo ging de schepen verder. Eendracht staat aldus in voor een 300-tal jeugdspe lers verdeeld over 10 jeugdelftallen die in kompetitie optreden en waarvoor de klub alles betaald zoals verplaatsingen, huur van terreinen, enz. Voor stadsterreinen alleen reeds werd in het seizoen 1982-1983 100.000 fr. be taald en aan een reeks van privé-terrei- nen zoals FFR werd de verlichting verbe terd of aangelegd Ten tweede zorgt Eendracht Aalst voor het bestaan van verschillende midden standsondernemingen in de wijk van H. Hart Ten derde stipte de schepen aan dat Eendracht Aalst jaarlijks 60 000 a 900.000 fr aan de stad betaalt onder de vorm van taksen op vermakelijkheden De bewering dat dit met het geval is voor de toneel- en muziekverenigingen die eveneens inkomgelden vragen en bo vendien genieten van allerlei voordelen en stadstoelagen lokte heel wat reakties uit bij de oppositie Vervolgens zorgde Eendracht volgens schepen De Maght voor een volkstoe loop bij trainingen en wedstrijden op vel den van de stad wat ten goede komt aan de daar aanwezige cafetaria, die door de stad verpacht worden Eendracht staat zelf in voor het onder houd van de installaties aldus nog steeds schepen die eraan herinnerde dat de voetbalploeg een voltijdse onder houdswerkman tewerkstelt Nog andere kosten worden door de klub ten laste ge nomen zoals een nieuwe afsluiting van het oefenterrein (K 60.000 fr.) en de aan passing van de verlichting (2 miljoen) Huur Wat de huurprijs betreft herinnerde Anny De Maght aan het feit dat deze prijs met ingang van 1.5.1973 gebracht werd op 1 fr per jaar. en dit voorstel van de toen malige BSP. «Het is normaal dat de stad de investe ringskosten voor een nieuwe zittribune op zich neemt daar zij eigenares is van de gronden» zo ging de schepen verder, die verwees naar de inspanningen die andere steden reeds namen zoals St - Niklaas Lokeren Brugge Harelbeke en Hasselt Eendracht Aalst wil zelf wel in vesteren maar kan de last niet dragen In vergelijking met klubs uit andere ste den is zij volgens de schepen met be- voordeligt Planning De stad Aalst opteerde met voor het oor spronkelijk plan van 50 miljoen noch voor een zittribune van 38,5 miljoen Men hoopt de nieuwe tribune te kunnen bou wen voor maximum 30 miljoen, uit te voe ren in verschillende fasen en over onver- schillende jaren De duizenden Aalstenaars. die suppor teren voor Eendracht Aalst en de beheer ders van deze klub verdienden volgens De Maght de morele steun en sterkte om op de ingeslagen weg voort te gaan Als tweede grootste stad van de provin cie diende Aalst anderzijds te beschikken over een modern voetbalstadion, dat Eendracht in de mogelijkheid stelt over te gaan naar 1ste Nationale. «Teveel men sen oordelen zonder kennis van zaken, trekken vergelijkingen die niet opgaan en trekken besluiten die op mets gesteund zijn en ten allen tijde op een objektieve wijze kunnen weerlegd worden» zo ging de schepen van openbare werken ver der De bewering dat zij zich met als ad- vokaat van Eendracht Aalst wenste op te stellen werd op algemeen gelach ont haald, omdat zij zo uitgebreid aan het woord kwam Atletiekpiste Vóór de schepen aan haar antwoord toe was had VU-raadslid Van Mossevelde nog gevraagd of het juist was dat het pro jekt van de nieuwe atletiekpiste afgewe zen werd door de hogere overheid Loopt men met hetzelfde gevaar met de nieuwe zittribune van Eendracht Aalst, zo vroeg hij zich af Wat dit laatste betrof was hij wel akkoord dat deze klub over een degelijk en modern voetbalstadion moest beschikken maar of daarvoor al lemaal gemeenschapsgelden moesten gebruikt worden was een andere vraag Van Mossevelde wees nog op de tiental len andere sportverenigingen die Aalst telt en die hun steentje bijdragen in de opleiding en begeleiding van een deel van de Aalstenaars. Hierbij verwees hij konkreet naar de Volleyball klub Aalst gevestigd in de sporthal Ten Rozen De ze klub betaalt jaarlijks ongeveer 100.000 fr huurgeld aan de stad alleen om speelgelegenheid te krijgen De klub telt trouwens ook 5 ploegen en bijna 100 leden Het raadslid vroeg dan ook een degelijk onderzoek naar de problematiek van de sportverenigingen en hun finan ciële en materiële toestand Diskussie Na het antwoord van schepen De Maght sprak SP-raadslid Eddy Monsieur er zijn verwondering over uit dat men de sche pen van de sport niet gehoord had bij een dergelijk beleidsonderwerp Naar zijn mening zou het dossier best besproken worden in het stedelijk sportkomitee An derzijds meende Monsieur dat schepen De Maght zich met andermans pluimen getooid had «Wat is er in 1983 gebeurt op het vlak van de sport- en speelterrei nen zo vroeg hij zich af Het probleem van Eendracht Aalst zal volgens hem al leszins nog heel wat studie vergen Dolores Baita bleef erbij dat de uitgaven voor Eendracht niet in verhouding waren met wat de stad op kultureel vlak doet In 1983 was er trouwens evenmin geld voorhanden om iets voor de aankoop van speeltuigen te doen Volgens De Maght was de sport echter een onderdeel van de kuituur en worden beide op gelijke voet gezet Voor de at letiekpiste op de Osbroek vroeg zij ge duld uit te oefenen en vertrouwen te heb ben in het bestuur SP-fraktieleider Hooghuys was echter van oordeel dat de schepen van openba re werken niet bij de dagorde gebleven was in haar antwoord Op 17 sekonden kon zij konkreet antwoord gegeven heb ben op alle gestelde vragen CVP-raads- lid Lambert Van de Sijpe wees nogmaals op het ekonomisch facet van de voetbal sport. Naar zijn mening was ook de repu tatie van Aalst belangrijk Via dit medium kan Aalst eer aangedaan worden aldus Van de Sijpe. Tot slot deelde Danny De- nayer mee dat de VU-fraktie zich ver heugde in de plannen voor de bouw van een nieuwe tribune gezien de gevaarlij ke toestand waarin de huidige zich be vindt. Andere feesten van het kulturele leven mochten echter niet lijden onder de huidige plannen Ook hij drukte de wens uit dat Eendracht weldra opnieuw in eer ste nationale zou kunnen spelen (MP) Chiro-groep Mieken 't Katje, de eerste gemengde chiro-groep van Aalst gaf vorige zaterdag onder impuls van de leiding en het oudercomitee een brochetten-TD-fuif in de lokalen van St.-Maartensinstituut, Moorselbaan. (JC) In de parochiezaal van St. Anna werd vorige week een hobby- en vrijetijdsbeste dingstentoonstelling gehouden, ingericht door het KWB St.-Anna. Talrijke expo- santen stelden er tentoon, wat meteen bewijst dat hiermee een nood wordt gele digd. JC) Op de Houtmarkt staan bomen, rond een van die bomen zijn ooit eens rustban ken geplaatst. Wie daar nu gaat opzitten (als dat nog gaat) heeft wel andere meningen over een rustbank. Hoewel, wat goede wil en initiatief vanwege de stadsdiensten en dit rustige plekje, midden in een drukke stad, kan weer geniet baar worden. (JC) int=i 1 open: van dinsdag tot zaterdag van 9-12.30 uur/14-18 uur op vrijdag tot 19 uur ook op zondag van 9-12.30 uur

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4