FRANCIS SMET Godelieve Roggeman Aalsterse hoop in bange dagen Eendracht Vrij na topmatch alleen aan de leiding Osiris Aalst - Inter Assebroek 12-14 De Troyer outstanding Winst over gans de lijn Naar hogere sferen Moeilijke zege voor BC. Alloo-Blomberg-Juwelen De Meersman Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immer zee ld reef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 .66.79 "HOUTEN RAMEN ZONNEWERING .ISOLATIE - VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN i i i i i i i i i K EN. Nieuwe Gazet van Aalst 16 december 1983 17 Veldlopen Tijdens de damesveldloop te Grembergen bleek nog maar eens hoe zwak de Aalsterse damesatletiek er momenteel voor staat. Na het vertrek van Anne-Marie Van Nuffel lijkt veterane Godelieve Roggeman de enige te zijn die nog in staat is voor een overwinning te zorgen. met enkele overwinningen en tal van clubklassementen. Het was ook in 1982 dat zij op het nationaal kampioenschap het clubklassement in de wacht sleepten, wat hen een jaar later recht gaf op deel name aan het Europees kampioen schap. Voor deze prestaties werden zij trouwens verkozen tot sportlaureaat van de Stad Aalst. Het is beschamend dat Aalst aan een doordeweekse veldloop deelneemt met een totaal van 7 (zeven) atletes. Bij de pupillen werd Christa Van Oosten de 16de. Sandra De Nijs was duidelijk in mindere doen bij de oudste miniemen. Na een te trage start, kon ze nooit meer echt aansluiting krijgen met de eersten zodat ze het moest stellen met de zesde plaats. Veronique De Pierre nam een zeer snelle start en was tijdens de eerste wedstrijdhelft vooraan te vinden. Toen moest zij echter wat gas terug nemen en werd 14de. Bij de tweedejaarskadetten werd Maria Vermassen na een regelma tige wedstrijd 15de. Inge Eemans en Linda Troyekens waren de enige Aalsterse seniores. Inge liep een zeer sterke wedstrijd en werd 12de. Voor Linda verliepen de zaken iets moei zamer zodat zij het moest stellen met de 35ste plaats. Godelieve Roggeman was zoals gewoonlijk superieur bij de vete ranen. Volgende week zijn de heren paraat in Opwijk waar voor de eerste maal een herenveldloop georganiseerd wordt. Hopelijk kan Eendracht zich daar iets so- lieder manifesteren (PVB) Krachtbaleerste nationale Sandra De Nijs, één van de meest talentrijke jongeren bij AC Eendracht Aalst. In Grembergen was zij echter in minder goede doen. Voor Roggeman is dit natuurlijk zeer ver heugend, maar het typeert het niveau van de anderen. Zowel in de jeugdreek sen als bij de seniores schitteren de Aal sterse meisjes door hun afwezigheid Bang voor de modder, of zijn er andere meer fundamentele oorzaken Wij den ken dan ook met weemoed terug aan de winter 1981 -82 toen de Aalsterse atletes het veldlopen echt konden domineren Handbal Heren Derde nationale Eendracht Vrij I - Kortrijk: 21-15 Deze topmatch tussen de twee leiders heeft voor Eendracht helemaal de ver wachtingen ingelost. De Aalstenaars begonnen erg sterk en liepen langs uitblinker Diestel Eckaert uit tot 2-0. Een uitstekende doelman Johnny Mertens stopte op een cru ciaal moment een penalty en het ontredderde Kortrijk moest toezien hoe Eendracht via Jaak Steemans naar 7-2 ging in de 12e min. De fel aangemoedigde bezoekers konden bij de rust milderen tot 12-8. Ook na de herneming nam Eendracht een blitz-start, plaatste onmiddellijk een 4-0, en met 16-8 in de tiende min. was de wedstrijd gespeeld. Met deze belangrijke overwinning heeft Eendracht zijn rechtstreekse concurrent voor de titel op 2 punten achterstand geplaatst in de rang schikking, waar de rest van het deel nemersveld reeds op 6 punten volgt Voor Eendracht: Mertens en V Mal- deren; V. Malderen G. 1Meert 1R. Baeyens 2; M. Baeyens 2; Steemans 4; De Doncker 1De Cock 3, Eckaert 7; V. Herreweghe en Verhaeven Eerste provinciale Eendracht Vrij II - Grimbergen: 35-5 Voor het ongeslagen Eendracht werd het eens te meer een éénrichtings- wedstrijd Na amper 10 min. was de wedstrijd al gespeeld De 15-2 rust stand en de eindstand illustreren eens te meer de superioriteit van deze ploeg die onbedreigd op de titel lijkt af te gaan. Voor Eendracht: V. Pottelbergh en Coen; V. Herreweghe D. 1V. Eeck- haut 1D'Hondt 11De Gendt 1Arijs 3; De Letter 3; Corthals 11 en Vinck 4. Vrouwen Tweede nationale Eendracht Vrij - Hechtel: 15-13 In een erg spannende wedstrijd kon den beide ploegen elkaar nooit ontlo pen. De bezoekers lukten wel de ope ningstreffer maar via Wijnant werd het 3-1 na 5 min. Twee min. later had Hechtel met 3-4 het commando over genomen en van dan af werd het een nek-aan-nek race met een 8-8 rust stand tot gevolg. Na de rust kregen we hetzelfde spel- beeld en bij 12-12 in de 10e min. kon de wedstrijd nog alle kanten uit. In de 15e min. kon Eendracht uitlopen tot 15-13 en dit zou reeds de beslissing betekenen. Beide ploegen kwamen verbazingwek kend genoeg niet meer tot scoren in de nog spannende slotminuten. Meteen kon Eendracht zijn 2e plaats in het klassement vrijwaren en blijft de kloof met leider Meeuwen beperkt tot 3 punten. Voor EendrachtWijnant 7; Simal K 6; Bascour 2; Coen, Lievens, Simal CL, Buyl, V Delsen, V. Malderen, Her man, V D Borre en De Backer. Voor het eerst kon The Tower rekenen op zijn basisvijf. Ook De Schaepdrij- ver was immers opnieuw beschikbaar. Het begon echter niet zo vlot voor de Aalstenaars die na vijf minuten reeds met 8-4 in het krijt stonden. Na een tiental minuten kwam T.T. wel op gelijke hoogte (16-16), maar even later kon de thuisploeg opnieuw een Basket 1e provinciale Moerzeke - The Tower: 54-69 Het schijnt goed te gaan met het Aalsterse basket. Zowel Okapi, BBC. Erembodegem als The Tower schijnen herboren en verbeteren hun klassering. Vorige week had The Tower die overwinning ech ter grotendeels te danken aan De Troyer die 39 punten voor zijn rekening nam, waarvan 23 in de tweede helft. Bij wijze van experiment begon Aalst met het viertal Hanssens, De Vriendt, Eelbode, Geeroms en bleef Van Lysebeth op de bank. Het gevreesde Assebroek speelde erg mat in de aanloopfase en in geen tijd klom Osiris naar een verrassende 6-1 voorsprong. Dan pas begonnen de bezoekers lang zaam druk uit te oefenen en slaagden er in de Aalsterse aanvalskracht te verlammen. Inter stond bij de rust 6-7 voor en de thuisploeg achtte het geraadzaam een vervanging door te voeren. Van Lysebeth kwam de aanval versterken maar het was Chris Eel bode die in geen tijd de 6-7 weg vaagde en Aalst met vier opeenvol gende doelpunten naar een onver hoopte overwinning wou leiden. Opnieuw kon Inter remonteren en moest Aalst een driepuntenvoor- sprong uit handen geven. Een volledig mislukte rugworppoging van Osiris bezorgde de thuisploeg geen enkel winstpunt en Assebroek scoorde meteen tegen, waardoor Osiris Aalst de kous over de kop getrokken kreeg. De ploeg: Hanssens (3), De Vriendt, Eelbode (7), Geeroms, Van Lysebeth (2). De B-ploeg moest Assebroek bekam pen zonder Frank Lauwereys. leder een vreesde dat hierdoor een enorm gebrek aan werpkracht de doorslag zou geven. Osiris beet echter kranig van zich af en speelde rustig en beheerst. De drie worpen werden zoveel mogelijk gebruikt en het viertal bleef de ganse wedstrijd door op het terrein, zodat geen onnodige aanpas singsverschijnselen verwerkt dienden te worden. Dat Inter te sterk zou wezen was vooraf geweten maar de bezoekers kregen duidelijk meer tegenstand dan hun lief was. De 13- 19 nederlaag kan dan ook als een halve overwinning gelden. De ploeg: De Bruyn (2), Kerkvliet, Dockers F. (5), Coppens (6). Volley Zowel de dames als de herenploegen van Kangoeroes deden het dit weekend prima. De dames dingen verder naar de kampioenstitel, de heren verzekeren hun behoud en klimmen in de rangschikking omhoog. De dames die tegen Hofstade moesten spelen kwamen zeer gemotiveerd op het terreinHet moest en het zou 3/0 worden. Het is ook zo uitgedraaid met setstanden die er niet om liegen 15/6 -15/6 -15/8. De dames zijn op de goede weg. De eer ste set leek een wandeling te zullen wor den van 5/0 over 7/3 naar 15/6. De tweede set begon gelijkopgaand tot 3/3. maar toen was aan Kangoeroes geen houden meer. In de derde set werd het zelfde scenario gebruiktvan 3/1 over 8/7 naar 15/8. Kangoeroes Aalst was duidelijk te sterk voor Hofstade. De re- serven wonnen eveneens met 3/0 cijfers (15/10-15/8 -15/2. Volgende wedstrijd op zaterdag 7 januari te Aaigem Geen moeilijke wedstrijd, zodat opnieuw pun- tenwinst mag verwacht worden. Bij de heren ging het enigszins anders een bepaalde angst, want vorig seizoen werd tegen Baasrode tweemaal met 3/0 cijfers verloren Na de recente overwin ningen dacht men bij Kangoeroes dat er een mogelijkheid tot winst was. Reeds in de eerste set was de strijdlust van Aalst duidelijk van een 9/4 stand over 12/10 werd afgesloten met een toch nog duide lijke 15/10 uitslag. De tweede en derde set werd door Kangoeroes verloren met 14/16 en 13/15 cijfers, het kleinste ver schil dus. In de vierde set herpakte Kan goeroes zich en besloot met een ruime 15/8 voorsprong de vierde en eveneens de vijfde en beslissende seteindstand 3/2. Speelde Kangoeroes niet te best, toch bleven ze de baas over een zwak- spelend Baasrode. Dankzij het verlies van Steenhuize tegen Nazareth klimt Kangoeroes naar de achtste plaats. De reserven verloren hun wedstrijd met 1 /2 (9/15-15/9-6/15). Volgende wedstrijd op zondag 8 januari tegen Appelterre, een moeilijke maar daarom geen te verliezen wedstrijd Kan goeroes heeft eindelijk de wind in de zei len. (vdap) Basket 2e provinciale White Star - BBC. Erembodegem 72-84 Zoals verwacht slaagde BBC. Erembodegem erin tegen White Star punten te halen. Na een gelijkop- gaande eerste helft kon BBC. in de eindfase het laken naar zich trekken. Meteen wordt de degrada tiezone definitief ontlopen. BBC. speelde een goede wedstrijd waarbij gans de ploeg blijk gaf van een volle inzet. In de eerste periode waren beide teams aan elkaar gewaagd. Erembodegem had wel steeds een In hun nieuw lokaal in 't Beukenhof had de wandelklub De Kadees op 9 decem ber haar jaarlijkse vergadering. Volgende laureaten van '83 mochten een beker in ontvangst nemenJürgen Vandenbrempt, Chris Schouwvlieger, Luc Vereec- ken, Eddy Lanckman, Walter Vanderjeught, Karei Vanderborcht, Mariette De Brandt, Petrus Buggenhout, Geraard De Vogelaer, Gustaaf Monsieur en Hugo Bastiaens. Laatstgenoemde is tevens klubkampioen met 101 tochten, goed voor 2.325 km. (PD JC) kleine voorsprong, doch deze was nooit groter dan 6 punten. De rust stand was 30-36 zodat nog alles mogelijk was. Na rust schakelde de thuisploeg over op mandekking wat bij BBC. wel wat problemen gaf. Na een vijftal minuten naderden de gastheren zelfs tot op 3 punten. Erembodegem hernam zich echter gepast en kon de aanvankelijk krappe voorsprong opnieuw uitbouwen tot een kloof van maximaal 18 punten. In de laatste minuten kon White Star wel nog enkele korven inwinnen, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. BBC. Erembodegem totaliseert momenteel 12 punten en heeft in de rangschikking reeds 5 ploegen achter zich. Men mag dan ook verwachten dat het degradatiegevaar waarschijn lijk geweken is, al kan de terugronde nog voor verrassingen zorgen. Vol gende zaterdag treedt BBC. aan in Melsele dat tot nu toe een ereplaats bezet in het klassmene.t De vorige jaren werd in Melsele nog niet verlo ren, maar dit is geen referentie. Alhoe wel BBC. zeker zal spelen voor de overwinning, zal het zeker geen schande zijn te verliezen tegen deze topploeg uit tweede provinciale. De volgende wedstrijd heeft dan plaats op 8 januari tegen Lokeren in Dender- dal. (PVB) De punten: Cobar 13; De Mangefeer 16; Nevens 17; Marcoen 26; Triest 12. Bowling BC. Alioo - UEBO 24-0 BC. Alloo heeft tegen Gebo uit Geraardsbergen een verdiende, doch duurbevochten zege behaald. Na de rekordparade van vorig week bleek iedereen te overtuigd van een nieuwe zege. Reeds in het eerste game bleek dat Gebo 2 een zeer moeilijke tegenstander zou worden. krappe voorsprong opbouwen, dit vnl. dankzij Van Loey en Persiau. De rust werd bereikt met 33-30 op het bord. Bij T.T. was het vooral De Troyer die zijn ploeg in de wedstrijd hield door zijn uitstekende akties. De punten De Smedt 2; De Schaep- drijver 10; Thijs 4; Lenoir 10; De Troyer 39; Van Den Bremt 4. Willy De Ridder haalde met 200 keys het hoogste totaal. Johny De Bock haalde 192 en Roland Van Vaeren- bergh scoorde 190. Bruno Rossi en kapitein Roger Cardon bleven bene den hun mogelijkheden. Toch slaagde Alloo er in een nipte 886-827 winst te puren uit dit spel. Het tweede spel vertoonde Alloo weer in zijn beste gedaante. Voorzitter Rossi haalde 212. Johny De Bock scoorde opnieuw hoog met 203 en Willy De Ridder haalde ook nog een behoorlijke 185. Winst voor Alloo met 924-786. In het derde game werd het opnieuw vechten voor de Aalstenaars. Gebo werd steeds kortbij en de zenuwen speelden de Ajuinen lelijke parten. Willy De Ridder met 191 kegels zorgde er tenslotte voor dat de 4-0 er toch kwam door op het einde een mooie serie te lukken en Gebo op een nipte afstand te houden 837-789. Willy De Ridder haalde het hoogste Alloo-gemiddelde met 192. Vrijdag 16/12 moet BC. Alloo naar het Wet- terse Tirolerhof. Een nieuwe zege wordt in het verschiet gesteld, al zal kapitein Cardon zijn mannen 100% moeten motiveren. Dan is er de winter- stopt. Op vrijdag 6/1/84 ontvangt BC. Alloo La Quille uit Doornik en de week daarop volgt de nieuwe topper tussen Strike 2 Zulte en Alloo. (AVH)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 17