°S^ueteT^r,Ncc.. Nieuw zwembad is net niet olympisch Zwembeurt in nieuw bad kost 60 fr. U53/21 SR oo r PRACHTIGE KERST- en NIEUWJAARSGESCHENKEN 4 Nieuwe Gazet van Aalst 16 december 1983 'cessionaris Park rond zwembad Vervolg van blz. 1 aanvaardbare termijn. In tegenstelling met andere provincies, dient men in Oost-Vlaanderen ook altijd in loten toe te wijzen Aldus was er een aanbesteding nodig voor de ruwbouw, de waterverzui- vering de verwarming, de elektriciteit de wegaanleg, enz wat de uitvoeringster mijn nog eens verlengde Kinderbad Eén van de grote kritieken op het nieuwe zwembad is het feit dat er geen afzonder lijk kinderbad aanwezig is Deze afwezig heid van een klein bad wordt verklaard door een wetenschappelijke modetrend Tot de beginjaren '70 werd door peda gogen gesteld dat kleuters hun water- schrik dienden te overwinnen in een «ploeterbad». In het midden van de jaren '70 hadden de wetenschapslui echter vooropgesteld dat kinderen van bij de ge boorte onmiddellijk hun angst voor het water dienen te overwinnen in een groot zwembad. Pas eind de jaren zeventig zijn de peda gogen opnieuw op hun beslissing terug gekomen zodat de nieuwe in aanbouw zijnde openbare zwembaden wel een dubbele bekuiping bezitten In Aalst wenste men het probleem van een apart bad eerst op te vangen door een beweegbare bodem. Gezien de kostprijs werd hier van afgezien. Men heeft geopteerd voor twee waterstanden. Bij de laagste waterstand is de laagste diepte 0,795 m. en de hoogste diepte 1,285 m. Bij de verhoogde waterstand is de laag ste waterstand 1,11 m. en de hoogste 1,60 meter Aldus komt er in de zwem- kuip 1290 m3 water in de lage waterstand en 1550 m3 in de verhoogde waterstand Dank zij enorme machines en pompen- systemen duurt het amper 3 a 4 uur om van de ene in de andere stand te komen. Olympisch Het eigenlijke zwembad is 50,04 m lang en 16,75 m. breed. Alhoewel het bad dus olympische afmetingen heeft is het toch geen olympisch bad. De oorzaak hiervan ligt in de breedte van de zwembanen De reglementaire olympische norm geeft een breedte aan van 2,5 m terwijl elke zwembaan in het nieuwe bad een breedte heeft van 1,98 m Oorspronkelijk waren er immers slechts 6 zwembanen voorzien maar om erkende wedstrijden te kunnen inrichten diende men over te gaan tot een herindeling in acht banen, waardoor de minimale zwembreedte minder dan 2 meter bedraagt. Heel veel gevolgen zal dit niet hebben, vermits in Aalst alle erkende wedstrijden en kampioenschappen (behalve dan olympische) zullen mogen plaatsgrijpen. Gebouw Het nieuwe zwembad kan in feite onder verdeeld worden in drie delen. Vooreerst is op het gelijkvloers het deel voorbehou den aan de zwemmers (een ontkleed- ruimte. toiletten, douches, enz In totaal werden 87 individuele kabines opgericht, die gekombineerd zijn met 300 individue le kleerkasten. Daarnaast treft men op het gelijkvloers eveneens vier gemeen schappelijke omkleedruimten aan, waar 65 personen terzelfdertijd hun zwempak kunnen aantrekken. Deze omkleedruim ten staan in de eerste plaats ter beschik king van de talrijke scholen, die van het nieuwe zwembad zullen gebruik maken In de oorspronkelijke plannen was er ook een saunaruimte voorzien maar om budgettaire redenen werd hier van afge zien Normaal zou dergelijke zaal ideaal zijn voor een fitnesscentrum, maar het stadsbestuur schijnt nu eerder te opteren voor de inrichting ervan als kinder opvangcentrum voor de allerkleinsten wier ouders wensen te zwemmen. De to tale oppervlakte van dit eerste deel be draagt 4092 m2. Het tweede deel is voorbehouden voor het publiek en meet 470 m2 met een cafetaria en tribunes voor wie de zwem mers aan het werk willen zien. Naast dit alles vindt men op het gelijk vloers nog een gebouw, dat voorbehou den werd voor de administratie en een woongelegenheid biedt voor de concier ge. Een groot deel van het zwembad is dan nog onderkelderd In een oppervlakte van 3225 m2 vindt men de meest mo derne en voor een leek impressionnante apparatuur voor de verwarming van ge bouw en water voor de elektriciteitsvoor ziening, waterzuivering, enz. Belangrijk detail is wel dat het zwembad volledig verwarmd wordt met stoom Indien het altijd zo warm zal zijn als zaterdag bij de rondgang hoeven de Aalstenaars niet te vrezen ooit kou te zullen lijden, wanneer zij eens zullen gaan zwemmen Kostprijs De totale kostprijs van het nieuwe zwem bad wordt op dit ogenblik geraamd op 175,43 miljoen, zijnde 22.490 fr per m2. Hiervan werd 138.4 miljoen uitgegeven voor de ruwbouw. 20 miljoen voor de Centrale verwarming en waterpompen 3.8 miljoen voor de elektriciteitswerken 1.9 miljoen voor het sanitair, en 11,3 mil joen voor de waterzuivering. Waar de kostprijs op het eerste gezicht hoog lijkt dient wel erbij vermeld dat het ministerie van Nederlandse Kuituur ongeveer 65 De mengkranen en pompen van het nieuwe zwembad. (J.C.) miljoen subsidies toekende. Het weze nog vermeld dat de aanleg van de niewe bedieningsweg tussen Albrechtlaan en Bergekouter 12 miljoen kostte en de aan leg van de parking 7,6 miljoen. Belangrijk om weten is ook dat de uit eindelijke kostprijs ongeveer 26 hoger lag dan eerst geraamd, wat nogmaals bewijst welke financiële gevolgen de ad ministratieve rompslomp heeft Personeel Voorlopig wordt er geen verhoging voor zien van het aantal personeelsleden, zo dat de 15 bestaande bedienden en ar beiders uit het oude zwembad voor het einde van het jaar zullen verhuizen naar het nieuwe Wel wordt dit personeel ver sterkt met 7 anderen (waaronder 2 red ders). die zullen tewerkgesteld worden als DAC-er Het stadsbestuur wil aldus nagaan of deze bijkomende personeels leden wel nodig zijn om het nieuwe bad te runnen vooraleer tot een aanwerving er van over te gaan. Vergeten wij niet dat men nu reeds een deficiet voorziet van 20 miljoen perjaar op de exploitatiereke ning van het bad. Oud zwembad Ondertussen ziet het ernaar uit dat he stadsbestuur het oude zwembad aan de Kapucienenlaan zo vlug mogelijk wil ver kopen Dit zou gebeuren samen met de verkoop van de aanpalende stadsschool in de Nieuwbeekstraat. Zoals bekend is de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij de belangrijkste kandidaat-ko per. maar een definitieve beslissing werd nog met getroffen (MP) Het nieuwe zwembad. (J.C.) Een zwembeurt in het nieuwe zwembad aan de Albrechtlaan, dat op 7 januari eerstkomende plechtig geopend wordt, zal 60 fr. kosten. Natuurlijk zijn er heel wat verminderingen voorzien. Zo betalen jongeren tot 16 jaar, leden van grote gezinnen, mindervaliden, gepensioneerden en leden van de Aalsterse zwemklubs buiten de trainingsuren slechts 40 fr. De prijs is nog lager (25 fr.) voor scholen, voor jeugdverenigingen met minstens 10 zwemmers, voor de zwemschool van Zwemklub Neptunus en voor de trainin gen van deze klub. tijdens de openings uren. Mindervaliden in schoolverband mogen het zwembad gratis gebruiken, en wan neer deze in groep van minimum 10 zwemmers aanwezig zijn bedraagt de toegangsprijs slechts 10 fr. De trainingen van Zwemklub Neptunus zijn de eerste vijf jaar gratis, deze van de klub Syndhro kosten slechts 10 fr. per beurt met een minimum van 600 fr Volwassenen betalen 800 fr. voor 20 zwembeurten. binnen een periode van drie maanden. Deze prijzen zullen aan iedere inwoner van Aalst nog afzonderlijk medegedeeld worden via een speciale brochure, die door het stadsbestuur zal uitgegeven worden. Die wordt volledig gefinancierd door een aantal aannemers, firma's en bedrijven, die aan de bouw en de afwer king van het zwembad hebben meege werkt. Naast publicitaire pagina's bevat de brochure een nuttige informatie over openingsuren en tarieven, technische gegevens, een plattegrond, een bon voor gratis zwemmen, enz. Interessant om vermelden is dat men eindelijk ook gemakkelijke openingsuren in het nieuwe bad voorziet. Van maandag tot donderdag is het zwembad door lopend open van 8 tot 20 uur. 's Vrijdag werd het sluitingsuur vastgesteld op 21 uur, maar daartegenover sluit het zwem bad op zaterdagavond om 19 uur De zondagvoormiddag blijft het bad open van 9 tot 12 uur. Melden we nog dat u bij het stadsbestuur tot uiterlijk 19 december (14 u.) klacht kan indienen tegen de zwembadretribu tie van 60 fr Dit is wettelijk voorzien (M.P) Nu het zwembad de openingsdatum nadert, wordt met verdubbelde ijver aan de inrichting van de omgeving gedacht. Een deel werd reeds gerealiseerd, met name de parking voor 196 wagens en 6 autobussen. Ook de parkeerruimte voor fietsers is klaar. Deze werken kostten 7,6 miljoen. De verlichtingspalen rond het nieuwe zwembad staan er ook reeds, evenwel nog zonder lampen. Ook de nieuwe verbindingsweg tussen de Bergekouter en de Albrechtlaan, die meteen als bedieningsweg voor het zwembad fungeert, kwam tijdig klaar. Deze reeds druk gebruikte straat kreeg voorlopig nog geen naam. Naar Burgemeester Uyttersprot mededeelde wordt gedacht aan de Bergemeersenlaan, maar er is nog niets beslist, er staat nog niets vast. Tussen de Moorselbaan en deze nieuwe weg wil de stad een nieuw park aanleggen. Een eerste stap daartoe is de aankoop van alle eigendommen, die nog niet in stads- bezit zijn. Volgend jaar voorziet men in de begroting alleszins de nodige kredieten tot de aankoop. Samen met de direkte omgeving van het zwembad, waar ook nog groen moet aangepland worden, zal ook de rechteroever dus in de toekomst over een groene long beschikken. Een deel van dit nieuwe park kan wel ingepalmd worden door andere gebouwen. Zo is er nog steeds geen definitieve beslissing getroffen over de inplanting van een privaat fitnesscentrum naast het zwembad zelf, en is ook de bouw van een nieuw rusthuis Ten Rozen opnieuw ter studie. Vooraleer alles kan gerealiseerd worden dient wel het BP A Bergemeersen gewij zigd te worden, wat ook een poosje duurt...

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4