CALLEBAUT CALLEBAUT Serviezen promotie Van inrichting nomandenterrein tot aankoop van wapens HUIS HUIS Malaise zit diep bij ploeg Cassiman Leefmilieuproblemen krijgen belangrijke bedragen in 1984 14 Nieuwe Gazet van Aalst 30 decemuer ïaua Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst V^Jel. 053/77 17 21 Petanque Van het boekenfront... «Reisbeurzen jongeren» te winnen met Touring Club Aalst krijgt 5,2 miljoen nieuwe openbare verlichting Alle bereide visschotels Verse vis Schaal- en schelpdieren jan goossens vlaanderenstraat 6 - aalst tel.: 053/78 53 28 Vermits de onmiddellijke belager en titelkandidaat Schorpioen bye was kreeg Alosta 2A de kans schoon de klassering afgescheiden aan te voeren. Daartoe diende de ploeg Cassiman wel aan huis afstand te nemen van subtopper Artevelde. Alosta 3B van haar kant moest partij geven aan stads genoot en lijstaanvoerder Apollo. Het team Jacob klaarde het karwei met sprekende cijfers en bewees in het Aalsterse derby dat het haar plaats in de top van de klassering beslist waard is. P.C. Alosta (t VdM) Alosta 2A - Artevelde: 5-4 Artevelde startte voortreffelijk en kon tegen het moeizaam warm lopend Alosta de eerste ronde naar zich toe halen met 1-2 cijfers. Alosta-bleek echter niet aangeslagen en kon via tri pletten Van Der Borght en Van Damme langszij komen. Door de 3-3 tussen stand was het vuur opnieuw in de pan geslagen. In een geanimeerde derde ronde verliep het scoreverloop wissel vallig. Vormgevers van de zege wer den Meert en Van Der Borght die geruggesteund door de sterke poin- tage van hun medemaats, de twee wedstrijdoverwinningen in eigen kamp wisten te houden. De verstandhouding onder de respek- tievelijke spelers vormt echter een domper op het kompetitieverloop. Niettegenstaande Alosta de klasse ring in haar reeks met sukses aan voert en kan terugblikken op een nagenoeg feilloos verlopen heenronde zijn er, ondermeer op het vlak van de spelerswissels, interne meningsver schillen die, worden ze niet bijgelegd, nefaste invloed kunnen hebben op de sportieve prestaties tijdens de terug ronde. Ploegkapitein Cassiman be schikt nog over een week om de spe lers op mentaal vlak tot elkaar te bren gen zodat de terugronde in volledige verstandhouding kan aangevat wor den. Alosta 3B - Apollo: 7-2 Alosta 3B, de ploeg in de lift, moest thuis winnen van Apollo wilde het haar kansen op de titel verder gaaf houden. Gezien het belang van de wedstrijd deden beide ploegen beroep op hun sterkste opstelling. Via 2-1 en 4-2 tus senstanden zetten de lokalen in de derde ronde de kroon op het werk door de drie wedstrijdoverwinningen binnen te halen. De ploeg opgebouwd rond Jacob blijft dus verder bevesti gen. Thans behaalde de formatie de overwinning tegen lijstaanvoerder en stadsgenoot Apollo. Meteen behaalde Alosta uit haar laatste zes ontmoetin gen vijf punten. Dank zij deze rits van uitstekende resultaten is het op gelijke hoogte van Apollo en Mistral gekomen en lijken de Aalstenaars klaar om een greep naar de titel te doen. (JMC) In «Le tour de Gaule d'Asterix» wordt een spelletje petanque op heel ernstige wijze gespeeld, met de bedoeling een Romeinse patrouille op te houden die Asterix en Obelix achterna zit. «Je pousse ou je tire vraagt een van de spelers zich daarbij af. Wat daaronder wordt begrepen 'staat te lezen in het op de valreep van '83 van de persen gerolde boek «Pétanque», een handleiding voor dit spel. Wij lazen en evalueerden het voor u. Dit boek geeft een overzicht van de ge schiedenis en de verspreiding van de pe tanque en is een bron van informatie voor de beginnende en gevorderde petanque- speler Tal van gegevens over materiaal wedstrijdvormen en -voorwaarden, spel- soorten spelregels, technieken en tak- tieken komen erin aan bod. Het biedt een uitvoerige toelichting in woord en beeld op de meest voorkomende spelsituaties. Afgezien van enkele pseudo-filosofietjes (bijvoorbeeld over het verschil tussen Noord- en Zuid-Europa) bevat dit boekje ongeveer alles wat men moet weten over deze aardige, rustige sporttak. Dat het een boeiend spel is met een boeiende geschiedenis, bewijst dit boek waarin al les wat ermee te maken heeft beschre ven staat rijkelijk geïllustreerd met foto's. Een ideale handleiding voor het spel en lezenswaardige warm aanbevolen ont spanning voor zowel de petanqueleek als voor de -kenners. (JMC) André FERNEZ, Pétanque. Standaard Uitgeverij, p. 128, 1983. 295 frank. Voor de 17de maal organiseert de Koninklijke Belgische Touring Club haar jaar lijkse wedstrijd met als doel een jeugdig intelligent toerisme te stimuleren. Alle jongeren tussen de 16 en 25 jaar worden verzocht vóór 15 februari een uit voerig reisprogramma te zenden aan Touring Club. De beste werken worden geselecteerd en beloond met een reisbeurs. De win nende auteurs worden op die manier financieel in de mogelijkheid gesteld hun eigen programma te realiseren. Na terugkeer moet de winnaar een reisverslag indienen De folder met de lijst van de prijzen (ten bedrage van 375 000 fr.) en het wed strijdreglement kan je bekomen bij L. Verlé. Kapucijnenlaan 5: tel.78.70 De folder met de lijst van de prijzen (ten bedrage van 375.000 fr.) en het wed strijdreglement kan je bekomen bij L. Verlé, Kapucijnenlaan 5; tel.78.70.40 of bij Jeugdinfo «Wegwijs», Kapellestraat 15 te Aalst. (ID) Indien de buitengewone begroting 1984 volledig uitgevoerd wordt zal men eind 1984 op 5 verschillende plaatsen in Groot-Aalst over een nieuwe of vernieuwde openbare ver lichting beschikken. De belangrijkste investering op dit gebied, 2 miljoen, wordt voorzien voor de aanleg van een verlichting langs het nieuwe fietspad Aalst-Hofstade- Gijzegem. 1,275 miljoen is nodig voor de openbare verlichting in de nieuwe wijk Torensveld te Hofstade, en 1,2 miljoen voor een nieuwe verlichting aan de Kokerij en Hoogstraat te Mel- dert. De eerste investering zal wel Aan fïshcount prijzen! Bel ons tijdig Naast de reeds elders in dit weekblad vermelde investeringen zijn er op de bui tengewone begroting ook nog minder dure, maar daarom niet minder belangrij ke uitgaven ingeschreven. Eén van de meest opvallende is ongetwijfeld de uitgave van een half miljoen voor de inrichting van een nomandenterrein. Hier zou de overheid 300.000 fr. moeten ten laste nemen. Het opmaken van BPA's en van het struktuurplan Aalst zal 1 miljoen kosten. Erembodegem. De politie mag in 1984 om 750.000 fr. nieuwe wapens kopen en 5 draagbare zenders-ontvangers zullen 500.000 fr. Voor de rubriek begraafplaatsen werd 1,6 miljoen voorzien, waarvan 1 miljoen voor grondverwerving voor de uitbreiding van het kerkhof te Aalst, 500.000 fr. voor het kerkhof te Erem- bodgem en 100.000 fr. voor het kerk hof te Moorsel. Het saldo van de eindafrekening van de sociale woningen Ten Berg zal 6,5 miljoen kosten. De kinderbewaarplaats aan de Oude Gentbaan krijgt een nieuw fornuis en een dampkap wat samen 250.000 fr. mag kosten. De prijs van de overname van de bibliotheek te Gijzegem wordt geschat op 61.000 fr. Verrassend is ook de nieuwe uitgave van 1,5 miljoen voor de afwerking van het Huis Van Langenhove. Wat kostte de restauratie van dat gebouw al niet aan de stad Het departement van feestelijkheden mag volgend jaar om 430.000 fr. materiaal aankopen. Voor de brandweer worden de inves teringen in 1984 op 1,779 miljoen ge schat, zijnde 1,18 miljoen als terugbe taling aan de staat van het gemeente lijk aandeel voor de aankoop van brandweermateriaal. 490.000 fr. werd ingeschreven voor de aankoop van eigen materieel, 79.000 fr. voor meubilair en 30.000 fr. voor aankoop van wasbakken voor de kazerne te kosten. Op de buitengewone begroting voor ziet men eveneens naast een half mil joen voor de aankoop van verkeers- signalisatiemateriaal, ook 335.000 fr. voor het aanbrengen van signalisatie op industrieterreinen. Klassiek in elke begroting zijn de aan kopen van materialen die verwerkt worden door het stadspersoneel zelf. Aldus wil men in 1984 om 2 miljoen asfaltbroden aankopen, om 1 miljoen betondallen en om 1 miljoen andere materialen. Inzake wegenaanleg wordt 2,6 miljoen voorzien voor grondverwervingen waarvan 1 miljoen alleen reeds voor de Molendreef te Aalst. Meubilair en machines Onder de rubriek Algemene admini stratie werd 1,8 miljoen ingeschreven voor de aankoop van kantoormeubilair en machines, en 1 miljoen voor regel- panelen voor de centrale verwarming. De politie krijgt nieuwe kantoormachi nes voor een som van 100.000 fr. en éénzelfde werd eveneens voorbehou den voor kantoormachines voor het kunstonderwijs. (MP) Voor de parken en plantsoenen worden in de buitengewone begroting 1984 ongeveer 14,5 miljoen voorzien. Hiervan gaat 11 miljoen alleen reeds naar grondverwervingen in de Osbroek, waarvan wel 3,85 miljoen zou gesubsidieerd worden. 2 miljoen dient voor grondverwervingen in de Bergemeersen, om aldus stilaan een park rond het nieuwe zwembad te kunnen aanleggen. Hier rekent de stad op 700.000 fr. subsidies. 800 000 fr werd Ingeschreven vooraan koop va aroenvoorzieningen en een half miljoen /oor aankoop van nieuwe serres. Een nieuwe hakselmachine zal tenslotte 300.000 fr vergen Verrassend is de som van 51 miljoen die voorzien wordt voor het verleggen van de Hoeze- en Siesegembeek. Hiervan moet gelukkig voor de stadskas 40.8 miljoen gesubsidieerd worden door de overheid. 1 miljoen zal nodig zijn voor het ver nieuwen van een duiker onder de Mo lenstraat te Meldert (Graatbeek) maar ook hier rekent men op 500.000 fr. sub- sidies. Inzake rioleringen werd 2.4 miljoen inge schreven, dat volledig ten laste valt van de overheid Het betreft hier een uitgave van 1 miljoen voor grondverwervingen voor de aanleg van koliektoren en 1,4 miljoen voor rioleringswerken in de Dr. Carlierlaan te Erembodegem De aankoop van kontainers voor de reini- qinqsdienst zal volqend jaar 500.000 kosten. Jeugd Voor de jeugd werd 1.4 miljoen voorzien voor 1984, zijnde 1 miljoen voor aankoop van nieuwe speeltuigen en 400 000 fr. voor de uitbreiding van het speelplein in de wijk Harding te Herdersem en voor de Welleweg te Erembodegem. Tot slot weze nog vermeld dat de stad een nieuw fietspad wil aanleggen op de vroegere Leirekesspoorweg tussen de Bergekouter en de Mcorselbaan. Dit nieuwe fietspad zou 2.5 miljoen kos ten, waarvan 2 miljoen toelagen door de overheid. (MP) voor 100% gesubsidieerd worden door de overheid. Ook in het Bosveld te Aalst zal de openbare verlichting worden uitge breid en aangepast wat 610.000 fr. zal kosten en de aanpassing en uit breiding in de Nachtegaalstraat te Nieuwerkerken wordt geschat op 140.000 fr (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14