Gazet y>an alst COOL'S GAS BRONSON'S CLUB FOTOCENTER Opening zwembad Nog dit Bent U prijsbewust de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst 7.500 fr Iuxe-Ka< ,fslagbon id al onze Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen 2 Nieuwe Gazet van Aalst 13 januari 1984 Vervolg van blz. 1 zelfs sluitingen. Vervolgens deelde de minister mee dat energiebesparende verbouwings- en aanpassingswerken door hem nu betoelaagd worden volgens de normen voor de klassieke sportinfra- struktuur Tot slot drukte Poma de wens uit dat het nieuw stedelijk zwembad een lange en aangename periode van inten sief gebruik zou kennen. Regionale funktie Staatssekretaris voor PTT Paula D'Hondt-Van Opdenbosch uit Haaltert herinnerde in haar toespraak aan haar jeugdjaren tijdens de oorlog toen zij aan de Kapucienenlaan kwam zwemmen Volgens haar had Aalst als regionale hoofdstad haar taak steeds goed ver vuld, ook op sportgebied. In feite waren er volgens Mevr D'Hondt maar drie goe de regionale zwembaden in het arrondis sement namelijk Aalst Ninove en Zotte- gem. Vervolgens wees de Staatssekre taris op de voordelen van de sportbeoe fening als kommunikatiemiddel en als ontplooiingsmiddel voor geest en li chaam. Ook wees zij op de noodzaak aan fair-play in groepsverband Tot slot dankte zij niet alleen het stadsbestuur maar ook iedereen inzonderheid de fir ma's uit het arrondissement die aan de realitsatie van het nieuw zwembad mee gewerkt hebben. Lange geschiedenis Naarmate het aan'al sprekers toenam verhoogde ook het tumult bij de toehoor ders vooral gezien steeds meer mensen en kinderen tuk op een gratis zwem- beurt de toegangshall binnentraden In haar toespraak schetste Mw Annie De Maght-Aelbrecht. schepen van open bare werken de geschiedenis van het nieuwe zwembad Naar Mw De Maght mededeelde werd reeds in 1955 een BPA opgemaakt dat voorzag in een voet balveld. tenmsterreinen en een zwem bad Eerst werd afgezien van het projekt aan de Aelbrechtlaan en nadien werd geopteerd voor een openlucht-zwem bad Nadien werden de plannen aan de Osbroek verlaten en werd op 4 juni 1976 een BPA opgemaakt dat voorzag in een zwembad aan de Aelbrechtlaan midden in een parkgebied Op 29 9 1970 nam de toenmalige gemeenteraad de princieps- beslissing tot oprichting van een nieuwe zwemkom Schepen De Maght prees de beslissing van de toenmalige gemeente Erembodegem om af te zien van de bouw van een eigen 25-meter-bad ten voor dele van het Aalsters projekt. De hoofdwerken aan het nieuwe zwem bad werden toegewezen op 23 decem ber 1976 en dit voor een bedrag van 84 miljoen plus BTW Om allerlei redenen konden de werken echter pas twee jaar later effektief starten De schepen uitte haar voldoening over de toelagen die de stad Aalst van Minister Poma mocht ont vangen en hoopte ook binnenkort het bijkomende saldo te mogen ontvangen Nadat zij gewezen had op het feit dat de toegankelijkheid van het zwembad voor fietsers zal verbeterd worden via de aan leg van nieuwe fietspaden, prees Mw De Maght op haar beurt de stadsbestuur ders van de afgelopen 15 jaar (inzonder heid Jan De Neve) die zich ingezet had den voor de bouw van het nieuwe zwem bad Stuurgroep Schepen voor Jeugd. Sport en Vrije tijd Gilbert Bourlon was van oordeel dat de gigantische realisatie van het nieuwe bad slechts voor de helft vervuld was Nu diende immers de organisatorische uit bouw van het nieuwe bad op punt gesteld te worden wat meteen een nieuwe uit daging betekende Vóór de opening van het nieuwe zwembad stelden zich een massa vragen waarop een speciaal op gerichte «stuurgroep propaganda en werking stedeliik zwembad» een arv- woord diende te zoeken Vragen over de personeelsformatie van het bad over de verpachting over de verbindingen me' het openbaar vervoer over de frekwentie van het schoolbezoek werden in deze stuurgroep onderzoclr Er werd o a ge praat met de adviesraden van de 3de leeftijd de sport en de Vrijetijdsbeste ding Ook onderhandelingen met de NMBS leidden tot een positief resultaat Als gevolg van dit alles werden volgens de schepen de juiste adviezen geformu leerd Na nog advies van de gemeentelijke kommissie voor jeugd, sport en vriie tijd nam de gemeenteraad tenslotte een aantal belangrijke beslissingen De heer Bourlon was dan ook van oor deel dat alle betrokkenen inspraak en participatie verkregen hadden Door ma teriële en financiële moeiliikheden had men echter geen bushalte vóór het ge bouw zelf kunnen bekomen evenmin als vroegere openingsuren Ook nog een aantal details zoals startblokken infra- struktuur voor waterpolosport enz die nen nog een oplossing te vinden maar dit zal gebeuren in overleg met zwemklub Neptunus Geen zonde meer Na.de onthulling van de officiële gedenk plaat door Burgemeester Uyttersprot en de ministers Poma en D nondt-Van Op denbosch werd tot slot óet woord ver leend aan Deken De Vos. die het zwem bad officieel inwijdde Honderd jaar gele den was een dergelijke inwnding met mogelnk geweest- aldus de Aalsterse deken vermits het toen nog zonde was naar zwemmers of zwemsters te kijken Met de verwi zing naar het belang van het water als bron van vruchtbaarheid van de aarde en van het leven prees E H De Vos het zwembad als dienst voor de gan se gemeenschap. Meteen was na ongeveer één uur het of ficieel openingsprogramma afgesloten Ondertussen hadden de eerste zwem mers. waaronder VU-raadsleden Jan Caudron Willy Van Mossevelde en Dan ny Denayer het koele water reeds op gezocht Na nog een demonstratie van de redders en van kleuterzwemmen werd omstreeks half twaalf het nieuwe bad voor de eerste maal gratis ter be schikking gesteld van de Aalsterse be volking Te oordelen naar het enorm aan tal zwemlus'igen wacht het nieuwe 50- meter-bad ongetwijfeld een briljante toe komst P S Ai bij al is het veemd dat Gemeen schapsminister Galle (die toch de sub sidie voor de weginfrastruktuur verstrek te) met eens uitgenodigd werd. laat staan een toespraak moch' houden Hopelnk zi|n de SP-mandatarissen zo verstandig geen revanche te nemen en blijven ze bv hun woord gestand om vanuit de op positie de afwerking van het stedelijk zie kenhuis mee te helpen bespoedigen De koalrie komt er «klem» uit. ondanks hun 6 toespraken (MP) De 3 VU-gemeenteraadsleden doken als eersten in het nieuwe zwembad Vredeplein 13 9300 AALST eten en drinken van 16 uur tot het ochtendgloren. Massale belangstelling met om de politieke bla-bla maar om een lekkere gratis zwembeurt. (JC) Alle genodigden op de opening ontvingen een herinneringsdiploma met teke ning van kunstenaar Jan De Nijs, tevens personeelslid van het zwembad. Naar we konden vernemen gaat het om een tweede versie Het zal de Nijs-kenners niet verbazen dat de eerste tekening (waarop een zwemster met naakte rug en datgene wat onder de rug begint afgebeeld stond) door het schepenkollege als zijnde «obsceen» geweigerd werd. De definitieve versie toont een geslachtsloos zwemmend wezen Zwemmen kost geld natuurlijk maar in schoolverband kunnen gehandikapten dat gratis. Waarom Een opvoeder toonde zich hierover aan onze redaktie weinig tevreden «Er zijn er die op hun spaarboekje een half miljoen staan hebbenterwijl er vele gezinnen zijn die moeten krabben om met z'n allen een duik te nemen». Hij had het ook over de liefdadigheidssfeer. die er bv nog steeds toe leidt dat op de donderdag vóór karnaval gehandikapten gratis op de paardemolens mogen Verantwoord zijn tanefverlagingen voor jeugd, grote gezinnen, individuele minder-validen, derde leeftijd. Werklozen en dienstplichtigen worden als kapi taalkrachtige groepen beschouwd Het personeel zal zich wel bijzonder thuis voelen in het nieuwe zwembad. Hun oude meubeltjes en afgeleefde stoelen zijn meeverhuisd Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 niGUCDG- 0nalti»nkeii|k weekblad voor Groot Aalst - Een u-tjj.e - **ut>u '<vy JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr„ 6 maanden 550 fr., 3 maanden .300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 VerkoopdienstEdwig Willockx

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2