SPORT m AALST the best one^ uuillocx video club Videofilms 100 fr./3 dagen Wie is de sportiefste stadsgenoot Eendracht te krampachtig Te zwaar verdict Tuf Tuf zet Pallieter schaakmat Timarcha en Royal Sportief verrassen aangenaam De videoclub die weet wat video is Alle bereide visschotels Verse vis Schaal- en schelpdieren jan goossens vlaanderenstraat 6 - aalst tel.: 053/785328 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Verkiezing sportlaureaat Vandaag vrijdag heeft in de feestzaal van het stadhuis een feestavond plaats ter gelegenheid van de 24ste jaarlijkse aanduiding van de sportlaureaten van de stad Aalst. Met de verkiezing van de sportlaureaat wordt het voorbije sportjaar voorgoed afgesloten. Eendracht Aalst - Berchem Sport2-2 Eendracht Aalst heeft tegen Berchem Sport terug andere staartploegen is Aalst nu op de veertiende rooskleurig uit. Een mooier begin kon de thuisploeg zich nochtans niet voorstellen toen Johan Dierickx reeds vroeg in de match raak knalde. Een minuut later was alles echter te herdoen. Van Weerkum kreeg na inworp zowel vrij geleide van de Aalsterse verdediging als van Horvat en de bordjes hingen in evenwicht. Even later reageerde Hor vat niet op een vrijschop van Eisen zodat Eendracht gewoontegetrouw terug op achtervolgen aangewezen was. Door deze plotse ommekeer was de thuisploeg aangeslagen en Ber chem kwam nog erg dicht bij een derde treffer. Horvat deed erg onzeker en had bij enkele prangende fasen het geluk aan zijn zijde. We vragen ons wel af of de jonge Hans Van Wilderode evenveel krediet zou krijgen als de Joegoslaaf. Eén mindere wedstrijd tegen Club Brugge was voldoende om hem uit het elftal te weren. Trainer Borremans wisselde Van Kem- seke net voor de rust voor Haleydt, wat een gedeelte van het publiek hem kwalijk nam. «Alain Van Kemseke werd niet vervan gen omdat hij slecht speelde, maar om taktische redenen. Milco De Rijck moest Buyst in de hoogte afstoppen en daardoor diende hij meer defensief te akteren. Bijgevolg moest Alain er regelmatig offensief uitkomen wat hem minder ligt. Door Muylaert naar het middenveld over te hevelen en Haleydt vooraan op te stellen kreeg de ploeg in aanvallend opzicht meer mogelijkheden», verklaarde trainer Borremans achteraf. Een redenering die we konden be amen en kritiek verdient de heer Bor remans zeker niet. Met weinig moge lijkheden en heel wat tegenslag poogt de Brusselaar het maximum uit de een kostbaar punt verloren. Door de winst van de plaats verzeild en ziet de situatie er alles behalve Hij speelde nochtans een goede par tij. Cornelis en vooral De Rijck gaven eveneens een uitstekende verrichting weg. Peeters daarentegen had het moeilijk. Haleydt mist nog kompetitie ritme maar ik ben ervan overtuigd dat Rudy er komt. Hij scoorde tweemaal met de reserven en was enorm bedrij vig. Het was ook voor mij een verras sing dat hij er vandaag reeds bij was Hij verzekerde mij dat hij volledig fi was en daarom heb ik hem geselek teerd. Ik hoop volgende week Ser geant te kunnen recupereren. Harel beke kan terug over zijn sterk midden veld beschikken. Ik zag de Westvla mingen op La Louvière aan het werk en ze lieten me een sterke indruk na, het wordt volgende week bijgevolg terug erg moeilijk. (JVL) Damesvoetbal 1e klasse Herentals - Kamillekes Aalst6-0 Ondanks de zware cijferverhouding waarmee Kamillekes de boot inging bij leider Herentals was de globale prestatie van de ploeg eerder positief. Herentals is ongetwijfeld een klasse sterker dan heel wat eersteklasseelftallen en er eervol uit de strijd komen betekent al heel wat. verdedigden zich echter tot het In de eerste minuut was het reeds raak. Internationale Marina Verdonck kopte op enig mooie wijze een vrij schop in de winkelhaak. Pas op het halfuur lukte de thuisploeg een tweede doelpunt toen Brenda Van Den Eeckhoudt een afstandschot onvol doende onder controle kreeg. Brenda kwam even later met Trees Van Geer- tin botsing en deze scoorde ongeluk kig tegen eigen ploeg en werd in deze fase gekwetste zodat ze moest ver vangen worden door Gina Van Den Steen. Veerle De Wint die voordien dichtbij een tegentreffer kwam werd als stopper teruggetrokken en deed het vrij goed op deze voor haar onge wone plaats. Aan de rust werd de wederoptredende Ann Bauduin nog vervangen door Marie-Anne Van Den Steen en na de koffie kregen de Aalsterse meisjes het nog hard te verduren door de felle stormwind die in hun nadeel blies. Ze uiterste en beperkten de schade enigszins. Uit stilstaande fasen kon de thuisploeg verder uitlopen en lukte uiteindelijk een half dozijn goals. Een eerreddend doelpunt had er nochtans ingezeten voor Kamillekes maar Dame Fortuna koos duidelijk de Herentalse zijde. De jeugdploeg deed het voortreffelijk tegen Hoeilaart en won met zware 1 -6 cijfers. PascaleVan Damme(2), Mady Van Den Bossche (2), Marijke Boel en Sylvia Van Damme scoorden de doel punten. Zaterdag a.s. staat er heel wat op het spel voor het eerste elftal. Rode lan taarndrager Gosselies komt op bezoek en er moet gewonnen worden wil men uit de gevaarlijke zone wegge- raken. Het provinciaal elftal moet samen met het jeugdelftal op verplaatsing naar Zulte. (JVL) Jeugdvoetbal Het ziet er naar uit dat de titelstrijd zich terug tussen Tijl en Tuf Tuf zal afspelen. Tuf en Tijl klopten respektievelijk Pallieter en Spokuon en deden hiermee een gouden zaak. Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 11 MOORSELBAAN 86 AALST O S3.21247S Aan fishcount prijzen Bel ons tijdig! Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 €üntij^ Van Impe-Uriessens Alhoewel de diverse kandidaten voor de titels en hun supporters de avond niet zullen willen missen, is deze orga nisatie voor alle sportliefhebbers een echte gebeurtenis. Zoals ieder jaar werd ook ditmaal gezorgd voor enkele eminente sprekers. Louis De Pelsmaecker is niet aan zijn debuut toe bij dergelijke avonden. Wij herinneren ons nog levendig hoe hij enkele jaren terug het impact van geld op sport kwam schetsen. Vanavond heeft men voor twee tegenspelers gezorgd samen met Lucien Van Impe en Lomme Driessens zal De Pels maecker het hebben over de huidige wielrennerij. Van Impe, die nog steeds kan rekenen op een massale belang stelling, is momenteel één van de oudste maar tevens beste Belgische beroepsrenners. Hij is dus ideaal geplaatst om de huidige situatie te beoordelen. Hetzelfde kan gezegd worden van Lomme Driessens: een man die eerst als renner en later als sportbestuurder vaak in de aktualiteit kwam. Dankzij duizenden kilometers in de volgwagen kon hij de evolutie in de Belgische wielrennerij van dichtbij volgen. We mogen dan ook een zeer boeiend gesprek verwachten met misschien wel enkele krasse uitspraken of vast stellingen. Interscholensport Na dit uitermate interessante interview volgt de uitreiking van de trofeeën van de diverse interscholenkompeti- ties. Daarna zal men een aantal verdienste lijke leden van de sportverenigigen huldigen. Deze huldiging is vnl. bedoeld om de bestuursleden die zich jarenlang inzetten voor hun ploeg even in de zon te plaatsen. Het is immers dankzij hun inspanningen dat anderen aan sport kunnen doen en mooie prestaties kunnen realiseren. Van der Fraenen Het voorlaatste punt op de agenda is de proklamatie van de Sportlaureaten 1983 met de overhandiging van de brevetten en herinneringen aan de overige kandidaten. Ook dit jaar worden drie laureaten ver kozen door het stedelijk sportkomité. Bij de kandidaten per klub of ploeg tel len we 8 namen en 7 sporten: de vete ranen van Atletiekklub Eendracht Aalst, D.BC Aalst (Basket), BC. Alloo (Bowling), Judoklub Moorsel, Petan- queklub Alosta, Tafeltennisklub Ons Huis Baardegem, Preminiemen van KSC Eendracht Aalst en de scholieren van SC. Wilskracht Hofstade. Het is niet gemakkelijk hier een mogelijke winnaar voorop te stellen maar toch durven wij hier tippen op Bowling Club Alloo, die vorig jaar de kampioenstitel haalden in 4e afdeling en die in de lopende kompetitie nog steeds onge slagen zijn. Wat de individuele kompetitiesporters betreft, lijkt de keuze ons minder moeilijk. Naast Francois Cornelis (Joggingclub 25-100), Dirk Ledegen (Atletiekklub Eendracht Aalst), Jean- Pierre Meert (Karateklub Aalst), Sonja Vettenburg (Pistoolschieten SRUG), Hubert Van Langenhove (tafeltennis), Gerda Cami (twirling), Ronny Scheir- linck (wielrenner VVWF) en Murielle Permentier (zwemmen ZNA) is immers ook Werner Van der Fraenen kandi daat voor de titel. De nationale titel en de zilveren plak in het wereldkampioenschap veldrijden zouden wel eens doorslaggevend kun nen zijn bij het bepalen van de keuze. Tenslotte zijn er vijf kandidaten voor de titel 'Sportlaureaat recreatiesport'. Recreatiesport blijkt echter een rek baar begrip. Hugo Fieremans is natio naal kampioen hondenafrichting, zodat wij ons afvragen of het hier inderdaad om recreatiesport gaat. Het betreft hier een, weliswaar recrea tieve, bezigheid met regionale, natio nale en Europese kampioenschap pen. De overige kandidaten zijnWSV De Kadees, en de wielertoeristen Mar cel Cleemput, Remi De Thaye en Mar cel Fieremans. Wie hier met de ere- plakket zal vertrekken is een raadsel, zodat wij'toch een gokje wagen WSV De Kadees. Wandelen is immers eén van de recreatiesporten bij uitstek. Appels en peren Het slotwoord van deze avond zal ge sproken worden door de heer Gilbert Bourlon, schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd. Uiteraard wordt de avond afgesloten met een receptie. Daarna valt het doek over deze verkiezing die toch enige vragen oproept. We kun nen ons niet ontdoen van het gevoel dat men ieder jaar opnieuw totaal ver schillende zaken met vergelijken. Hoe evalueert men de prestaties van een polsstokspringer ten opzichte van die van een voetballer of een wielrenner Met andere woorden, hoe vergelijkt men appels met peren Daarnaast hebben wij ons twijfels over het sportieve karakter van enkele 'sporten'. Zo zouden wij o.a. Twirling en Hondenafrichting niet zomaar als sporttak catalogeren. Anderzijds moeten we bekennen dat sport een zeer rekbaar begrip is. Vorig jaar kaapte Guido Vinck, dankzij het voor velen onbekende casting, de hoofdprijs weg bij de individuele kan didaten. Ondanks deze aspekten blijft de verkiezing van de sportlaureaat een lovenswaardig initiatief. (PVB) ploeg te halen. Dat het met een ploeg minder gaat is niet altijd de fout van de trainer. Borremans gaf grif toe dat zijn elftal niet draaide«Er werd ordeloos gevoetbald met lange ballen voor doel die niets opleverden. We zijn er niet al voetballend uitgekomen. Na die vroege treffer mocht Van Woerkum rustig tegenscoren. Het zoveelste doelpunt dat we uit een stilstaande fase tegen krijgen. Dit kan geen toeval meer zijn. De verdediging moet beter geconcentreerd spelen en de tegen stander mag niet zoveel vrijheid krij gen. Van Roy krijgt aan de overzijde duidelijk minder ruimte dan bvb. Van Woerkum. Spijtig dat Geert in de slot minuut die mooie kans niet kon verzil veren Tuf had het erg moeilijk op het terrein van Pallieter. Filip Luypaert en Jan De Wael zetten Tuf enigszins op rozen, maar toen de thuisploeg een straf schop benutte na handspel van Jo De Wilde zat er terug spankracht in de match. Jan De Decker scoorde echter een geruststellende derde treffer en een tegengoal van Paul Janssens kon de Tufjongens niet meer verontrusten. Tijl had waarschijnlijk meer tegen stand verwacht van Spokuon. De lei der liet niets aan het toeval over en trakteerde Spokuon op liefst acht doelpunten. Toch wel een opmerkelijk resultaat voor een topper. (JVL) Spokuon - Tijl 0-8 Pallieter - Tuf Tuf 2-3 Bosveld - Eureka 9-3 Terlinden - Twentiers 9-0 Zenith - Igrek 1 -2 Efsee - Kreja 4-0 Spokuon - Tuf Tuf Osbr. B Pallieter - Terlinden Osbr. A Ypsilon - Twentiers Beukenhof MTSA Royal Sportief rijfde zijn eerste punt binnen. Na tief wel bijzonder groot geweest zijn. Na een nipte nederlaag vorige week bij Breughels dwong Royal een pun- tendeling af bij 't Walleken. Het bezoe kend elftal dankte dit prachtig resul taat aan een gave kollektieve prestatie en een geweldige inzet. De match Heipias - Excelsior werd bij een 0-3 stopgezet. 't Kloksken haalde het vrij gemakkelijk van Musica en G.M.I.C. was te laat op de afspraak bij De Kroon zodat De Kroon met forfaitcijfers won. In de hoogste afdelingen werden er amper twee matchen gespeeld. De overige wedstrijden werden uitge steld. Endoka dwong een gelijkspel af bij Heizijde en tweede geklasseerde Rode Duivels won van Blauwe Vlam. In de zondagsreeks zorgde Timarcha voor de verrassing door Sportkring in eigen vesting te kloppen. Leider Amapola kende geen proble men met Koszen en Sunset haalde het van Star Boys nadat Star Boys tot 0-2 was uitqelopen. Slrafcomité MTSA Voor één speeldag geschorst Patrick Bauwens (Den Hert), Antonio Navaro (R. Espanol). Voor twee speeldagen geschorst Pierre De Troyer ('t Duifken) en (Apos telken), Mare Sterck ('t Duifken), Dirk Brusselmans (Heizijde), De Troyer Pierre (Apostelken, 't Duifken), na be ëindigen vorige straf, .Emiel Arijs (Amapola en Camu). Zeven speeldagen geschorst: Jean- Pierre Wauters ('t Duifken en Den Hert). Geschorst tot einde seizoen '83-'84: Henri Carael (Apostelken). Geschorst tot 31.12.1984: Gilbert Christiaens (Heipias). De klacht van F.C. Bartan aangaande de match Rode Duivels-Bartan wordt verworpen. Rode Duivels wint de match met 5-0 FF. cijfers omdat Bar tan Pas om 14u.28 aankwam en de zestien nederlagen op rij moet de vreugde bij Spor- match moest aanvangen om 14.30 uur. Bartan moet bovendien de scheidsrechterskosten betalen, zijnde 450 fr. Jean-Pierre Paridaens (Breughels) kreeg strafvermindering en mag vanaf 1.2.1984 terug spelen. Bij een ernsti ge overtreding zal hij evenwel van de bondslijsten geschrapt worden. (JVL) Uitslagen Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Boterhoek uitg. Rayo Espanol - Giwo uitg. Onder Den Toren - Cobila's uitg. Rode Duivels - Blauwe Vlam 3-1 Heizijde - Endoka 1-1 Bartan - Camu uitg. Tweede afdeling Leeuwerik - Apostelken 4-1 Heipias - Excelsior 0-3stopg. t Walleken - Royal Sportief 2-2 Musica - 't Kloksken 1 -3 De Kroon - G.M.I.C. 5-0 Breughels - Den Hert 2-4 Zondagsreeks Adelaars - Sportief 81 2-2 Gipak - Rode Roos 1 -3 Sunset - Star Boys 4-2 Sportkring - Timarcha 2-3 Amapola - Koszen 4-1 IJsboerke - Nieuwe Wijk uitg. Pano - Real Familial 0-7 't Duifken - Ooievaars 2-1 Programma voor 21/1 en 22/1 Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Giwo - Melckenbeeckvr. Dalschaert Bartan - Onder d. Toren V. Belle Camu - Lada Boys Garcia Rayo Espanol - Cobila's Levingsbird Endoka - Boterhoek V.D. Veken Blauwe Vlam - Heizijde Stadsfeld Tweede afdeling Leeuwerik - 't Kloksken De Sutter Zondagsreeks Rode Roos - Adelaars De Sutter Star Boys - Gipak Levingsbird Timarcha - Sunset Meert Koszen - Sportkring Garcia

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11