ft ft ft ft A ft A ft Werner Van der Fraenen waarschijnlijk toch in kampioen van België Zonder skis op de hellingen van Smeerebbe Eendracht Vrij Aalst blijft winnen Home*inc Tweede opeenvolgende nederlaag voor BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 11 LUCIEN VAN NIEUWENBERG 3? 053/21 84 87 Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST zaterdag 28/1/84 Okapi Home-In - Grivegnée eerste ploeg20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post 4|k jSk v - 34-13 Sportlaureaat van de stad Aalst Werner Van der Fraenen staat voor de belang rijkste weken van het seizoen. Dit seizoen werd een echt pechjaar en zaterdag nog kwam Werner in een B- cross te Michelbeke ten val en bezeerde zijn knie. Eerst was er sprake dat hij niet zou kunnen deelnemen aan het kampi oenschap van België, maar naar alle waarschijnlijkheid zou hij nu toch van start gaan. Uiteraard zal hij wel gehandi capt aan de streep verschijnen. Trainen zoals het hoort kan hij niet en het spreekt vanzelf dat Van der Fraenen niet goed voorbereid aan de start zal verschijnen. Hij gaat wel zijn kansen tot het uiterste Veldlopen Het veldloopparcours van Smeerebbe-Vloerzegem is één van de zwaarste in Vlaanderen: een hel ling die per ronde een zestal keer moet beklommen worden en een overdosis modder als toemaatje. Het winterse weer van vorige zondag zorgde ervoor dat een paar ski's de uitrusting van de atleten had kunnen vervolledigen. Door de plotse aanval van het winter weer waren niet zo veel atleten paraat voor een veldloop in de sneeuw. Bij de pupillen werden Gunther Lanck- man en Andy Buyle respektievelijk tweede en derde. Jurgen Buggenhout was de enige Aalsterse miniem in Smeerebbe. Hij was negende. Bij de kadetten werden Guy De Waen zevende en zestiende. Bart Meganck moest bij de scholieren opnieuw een nederlaag incasseren. De talentrijke eerstejaars werd tweede. Geert Troch, Peter Coppens en Rik Wauman bleven samen lopen en eindigden respektievelijk 18de, 19de en 21ste. Ook de aanwezige seniores kwamen vrijwel samen over de lijnFrancois Buggenhout (41ste) werd gevolgd door Alex Buyle en Johan Van Impe. Er waren geen juniores noch vetera nen uit Aalst aanwezig. (PVB) Handbal Derde nationale heren Het op papier gemakkelijk handbalweekend werd niet zo gemakkelijk als verwacht. Bij de heren I viel tijdens de tweede helft de duitser Diestel gekwetst uit en de dames moesten aantreden zonder Wynant (beroepsomstandigheden). Enkel E.V.A. II kon met zijn volledige ploeg tussen de lijnen komen en won vrij gemakkelijk van Denderbelle II. Derde Nationale Hereneerst aan de leidinakwam6"5-.Deze Eendracht Vrij I - Maasmechelen 28-24 Rode lantaarn Maasmechelen nam een zeer vlugge start, want na amper 5 min. spelen stond E.V.A. reeds 1-4 achter. Aanvoerder Steemans zorgde ervoor dat 6 min. later Aalst voor het leiding zouden ze niet meer afstaan want Diestel en De Cock zorgden voor een 16-9 stand, 5 min. voor rust. De bezoekers gaven zich echter niet gewonnen en kwamen nog terug tot 16-13. Tijdens de tweede helft werd bij een doelpoging Diestel op een zo brutale wijze gehinderd dat de wed strijd voor hem gedaan was. Het was F0URREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN verdedigen en geeft zich met op voor hand gewonnen. Vrijdag, voor die val, verklaarde hij nog vol vertrouwen zijn huid duur te zullen verkopen «Het par koers ligt me niet zo goed en ik denk dat Messelis de meeste kansen heeft om te winnen maar de konditie is er en ik zet alles op alles. Ik kende dit seizoen al heel wat pech maar er is nog niets verloren. Vorig jaar kende Messelis weinig geluk, nu is Dame Fortuna niet met mij». We hopen dat de kniekwetsuur die Wer ner zorgen baart gunstig evolueert en dat hij te Asper nog voor een prachtprestatie kan zorgen, al zal dat natuurlijk erg moei lijk worden. (JVL) OKAPI Si*»»snassas. mm j TAPIJTSUPERMARKT V—y J J J V. J tijdens deze periode dat Maasmeche len tot 1 doelpunt verschil kon terug komen maar Baeyens slaagde erin 10 min. van het einde opnieuw een 3- puntenkloof te maken: 23-20. De laatste 10 min. werd er afwisselend gescoord wat uiteindelijk 28-24 over winning opleverde voor E.V.A. Voor Eendracht: Mertens J. en Van Mal- deren E.; Van Malderen G. 1; Meert J.; Diestel E. 5; Baeyens R. 6; Stee mans J. 2; De Doncker R. 2; Verhae- ven E. 2; Van Herreweghe R. 2; De Cock H. 4; Baeyens M. 4. Eerste provinciale heren E.V.A. II - Denderbelle II Eendracht II ondervond niet veel hin der van Denderbelle II dat slechts tot aan de 20ste min. in de eerste helft kon aanklampen7-5. Na deze periode was de opwarming voor Aalst voorbij en begon het aan een doelpun- tenkermis: 14-6. Tijdens de tweede helft speelde E.V.A. II nog wat sneller wat nog meer doelpunten opleverde. Met uitzondering van beide doelwach ters maakte iedereen zijn goal bij Aalst. Met deze 34-13 overwinning is men er in Aalst van overtuigt dat deze reeks te zwak is voor Eendracht II. Voor Eendracht: Van Pottelbergh en Coen J.; Cooreman P. 2; Arijs 2; Van Herreweghe D. 3; Van Herreweghe P. 4; Vinck 8; De Man 3; Van Eeckhaut 1D'Hondt A. 7; De Letter P. 2; Cort- hals D. 2. Eerste landelijke dames E.V.A. - Haachtse 12-11 Door de afwezigheid van Wynant was er vanuit de tweede lijn minder schot kracht en werd er veel te individueel gespeeld. Dankzij enkele flaters in de verdediging kon Haacht aanklampen tot bij de rust: 7-7. Ook in de tweede helft ging het gelijk op. Coen, uitblin kend in de rol van spelverdeler, speelde zeer goed de pivots aan maar deze cirkelspelers gingen te weinig hun kans. 2 min. voor het einde was het nog steeds gelijk11-11. Carine Simal maakte er vanop de penaltiestip 12-11 van. Mede dank zij twee schitte rende saves van Van Den Borre in de laatste minuut, "kon E.V.A. de punten thuishouden. (Tinne) Voor Eendracht: Simal Carine 5; Simal Cl. 1Lievens D. 2; Bascour K. 1Buyle A. 1Van Delsen M.; Van Malderen K.; Coen M. 2; Van Den Borre 1 en De Backer M. Bowling Derde Nationale R0NSE 3 - BC. ALL00 3-1 Dat de Aalsterse leidersploeg vorige week verslayen werd in het titanenduel te Zulte mocht normaal genoemd worden. Beide teams waren super-gemotiveerd, scoorden beiden zeer hoog en dat tenslotte het thuisvoordeel doorslag gaf was normaal. Hoe normaal zulks was. zo abnormaal is slechts 169 in het eerste game en 179 de uitslag van vorige vrijdag voor BC. Alloo. Bij de Ronsense derde ploeg heeft men een tweede nederlaag geleden. Overmoedigheid zou men het kunnen noemen Feit is alleszins dat de Alloo- ploeg sinds hun memorabele zege aan huis tegen Seb Calor Doornik, nooit meer de goede tred gevonden heeft. Ze dach ten de schaapjes op het droge, doch bij de kompetitiestop in de jaarwisseling wezen wij er nog op, dat zij dringend uit een ander vaatje moesten tappen, of dat de steile opgang wel eens een snelle duik zou kunnen worden. Zulks is nu éénmaal kompetitie. Alleen de wet van de sterkste geldtBij een nederlaag zoekt men na tuurlijk altijd verontschuldigingen, en het was een feit dat de te sterk geoliede ba nen een handikap zijn voor goede spe lers. BC. Alloo diende hiervoor zelfs of ficieel klacht in. Doch anderzijds bezit BC. Alloo voldoende kwaliteit om ook die handikap te bezweren. Niemand bereikte te Ronse zijn normaal peil. Willy De Rid der, de man die dit seizoen al zo'n hoge gemiddelden liet noteren haalde nu in het laatste. Roland Van Vaerenbergh, de coming-man der laatste weken bleef samen met kapitein Roger Cardon ver onder zijn mogelijkheden. Voorzitter Bruno Rossi, die soms met de glimlach 195 en 200 moyenne speelt, begon nu met 162. Kwam in het tweede game even op toeren met 213 en bereikte in de slot- faze nog 182. Cijfers onder hun normaal peil. Alleen Johny De Bock met 173,182 en 179 bleek het regelmatigst. Was het peil van BC. Alloo zwak, aan suspens ontbrak het niet. Het eerste game werd besloten met een unieke 798-798 gelijke stand. In dit geval wordt de uitslag van het laatste spel afge wacht alvorens het punt toe te kennen. In het tweede game haalde BC. Alloo het nipt met 856-861Het derde game zou dus beslissend zijn voor de toekenning van winst of verlies. Ronse haalde het met 838-821Goed voor een 3-1 winst tegen de ongenaakbaar gewaande Aal sterse kampioenenploeg. Een zure appel voor BC. Alloo, die vlug moet doorbeten worden; zulks kan reeds hedenavond met de komst van Gebo 1(AVH) Dirk Ledegen replikeert4,60 m. met polsstok Tijdens de verkiezing van de sportlaureaat van de Stad Aalst, werd Dirk Ledegen verwezen naar de tweede-plaats na veldrijder Van Der Fraenen. Willy Coen maakte de opmerking dat men Dirk in de toekomst waarschijnlijk nog voldoende zal kunnen lauweren. Een zeer gevatte opmerking want zaterdag leverde Dirk reeds een prestatie van formaat. Tijdens de VAL-indoorkampioenschappen ging hij met de polsstok bij zijn tweede poging over 4,60 m. Dit was voldoende voor de derde plaats. Met deze sprong vestigt Dirk Ledegen een nieuw persoonlijk- en clubrecord. Zondag damesveldloop Hofstade Zondag 29 januari heeft op de terreinen van Wilskracht Hofstade de nationale veldloop plaats georganiseerd door de Atletiekvrienden Hofstade. Vorig jaar had op dit terrein het provinciale kampioenschap plaats, maar dit jaar komen opnieuw de atletes uit het ganse land aan bod. Gezien de weersomstandigheden mogen we een uiterst zwaar, modderig parcours verwachten. Hopelijk is dit voor de sportliefhebber geen beletsel om dit sportgebeuren van nabij mee te maken. De eerste start wordt gegeven om 14.30 u.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11