Gazet van Qalst BRONSON'S CLUB Ontgravingen te Meldert Roger Van de Wiele op pensioen ^V/redcplei"21 Dr. Matthieu Winter 2 Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 Q Bloemsierkunst vTiOrJ 6 (V)n w'i bezorgen Vredeplein 13 9300 AALST eten en drinken van 16 uur tot het ochtendgloren. nieueoe. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Onafhankelijk weekblad voor Grool-Aalst Met ingang van 1 januari zullen de medewerkers van de stadsadmini stratie voortaan een bekend gezicht moeten missen. Afdelingschef en dienstchef van de dienst «Algemene Administratie», Roger Van de Wiele, gaat immers met pensioen. Met Roger Van de Wiele verdwijnt meteen de oudste vastbenoemde ambte naar van de stad. Hij kwam in dienst op 16 augustus 1939 en was dus maar liefst 44,5 jaar aktief bij de stadsdiensten aan de Kapucijnenlaan. Later werd hij over geheveld naar de gewone stadsadmini stratie waar hij sinds jaar en dag het se- kretariaat en de «algemene administra tie» leidde. Gedurende twee jaar, in de periode dat ere-stadssekretaris wijlen Frans De Meyst, het stadhuis verliet, en de huidige stadssekretaris Chris Willems nog niet was aangesteld, nam Roger Van de Wiele die funktie ad-interim waar. Hij was toen in rang de hoogste ambtenaar in dienst. Ter gelegenheid van zijn oppensioenstel- ling hield Chr. Willems, die Roger Van de Wiele kende als zijn stageleider, een gelegenheidstoespraak. Hij schetste kort diens loopbaan en wees op zijn veelzij digheid. Zo haalde hij o.a. aan dat Roger Van de Wiele nog voor de oorlogsjaren studies in de Germaanse filologie aan vatte, die hij echter door het uitbreken van de oorlog diende te staken. Zijn accuraatheid in de taal is hem echter altijd eigen geweest, zo zei Chr. Willems. Verder noemde hij zijn kollega «een modelambtenaar van de oude generatie». Die oude generatie bestaat uit taakge richt gevormde ambtenaren die uitmun ten in korrektheid, stiptheid en onkreuk baarheid. De stadssekretaris drukte de hoop uit dat de jonge generatie die voet stappen zou drukken. De heer Roger Van de Wiele is ook erg aktief in het maatschappelijk leven. Hij is een uitmuntend pianist, speelt toneel en dirigeert reeds 22 jaar lang het Sint- Jobkoor, het koor van de huidige Sint- Antoniusparochie. De heer Van de Wiele nam daarna ook zelf het woord en dankte zijn kollega's, in het bijzonder de stadssekretaris, voor de jarenlange aangename samenwerking, de gedeelde vreugde in prettige momen ten en vooral ook de steun in moeilijker tijden. Hij dankte ook de adjunkt-stads- sekretaris, de heer R. Schampheleer, en drukte de wens uit dat allen zouden blij ven samenwerken in een kollegiale sfeer. [Ook zondag van 10 tot 12u.30 nnkeli|k weekblad «oor Grool flalsl - ten ,ar i ..i0, H Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr, voor 3 maanden. D lk stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar r Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaklie, publiciteit en abonnement.sdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Wat het dossier Barrez betreft (de zie- kenhuisdirekteur die tot 16 januari geschorst was) hier werd niet op inge gaan, ondanks de vraag vanwege de SP. Op de keper beschouwd staan we dus opnieuw even ver als in augustus '82. Het onderzoek kan opnieuw beginnen (het zal zeer lang duren en ettelijke miljoenen kosten), zij het ditmaal op een ernstiger basis. Te melden is nog dat door voorzitter Goossens op reakties vanuit de meer derheid enige keren allusie gemaakt werd op ontslag. Het is een zware erfenis, die op deze man drukt.. Klacht vanwege dr. Matthieu Bekend werd ook dat dr. Matthieu zelf klacht ingediend heeft tegen sekreta- ris Saeys, waarnemend labohoofd De Bie, volksvertegenwoordiger Caudron en Het Nieuwsblad. Deze klachten zouden ingetrokken worden als de schorsing per 1 februari zou opgehe ven worden, wat dus niet gebeurd is. Wat Jan Caudron betreft (gewraakt wordt een niet-gehouden interpellatie in de gemeenteraad, waarvan de tekst aan de pers meegedeeld werd) stelt zich het feit van de parlementaire on- schendbaarneia. Normaal zal nu binnen de Kamer een kommissie zich beraden over de vraag of zijn parlementaire onschendbaar heid al dan niet opgeheven wordt, (pd) (Laatste oericntDaar fraktieleider De Veylder (CVP) afwezig was wegens ziekte, had zowel meerderheid als minderheid 6 stemmen). Terra Nova Vanmorgen vroeg nieuw land ontdekken, op sneeuwwitte grond, ontroerd, columbusvoeten zetten. In mist versluierd, is het toendra steppe of hei Haast U en verover ééndagsvreugde dit schoon leeft slechts vergankelijke tijd. Niet ommezien hoe negatief de zoolindruk het lichtgevoelig veld nu schendt. Niet denken als de dag komt aan een eerste pionier, dan benden scharrelaars en sjacheraars met technisch en beschaafd gerief. Niet letten op het spoor zo gekomen en gegaan als wit matrijs, verwaaid of stukgetrappeld, maar voorwaarts treden zo lang het kan. God, ben ik nu in 't voorland van uw rijk, zo kwetsbaar wild, zo zwart in 't wijde veld Vang mij in uw strik als op lakensneeuw ik mij voor de Dood verkruip. Geef dat mijn spoor onaangedaan en recht U toe mag gaan. Karei VAN CLEEMPUT (1911-1974) ue ingang van ae Keizershallen werd er sprookjesachtig op. (CDG) V.l.n r.vlegel die het gunstig ogenblik afwacht om een sneeuwbal krachtig weg te gooien twee veertigers die koude voeten overhebben voor sneeuwromantiek. twee snaken die eindelijk beseffen dat het vijvertje nog geen ijs geworden is en sneeuwman halverwege met fiere schepper erachter. (CDG) Sinds woensdag 11 januari is de Dienst Begraafplaatsen van Groot-Aalst druk in de weer met de ontgraving van een 70-tal stoffelijke overschotten op het oude kerkhof van de kerk van Meldert aan het dorpsplein. na herstelling door de stadsdiensten waarschijnlijk tegen het einde van het jaar teruggeplaatst worden. Een pitto resk dorpsgezicht blijft gelukkig behou den. (I.V.C.) De desbetreffende graven liggen tegen de omringende muur. 47 zerken dienen met de grootste om zichtigheid verplaatst te worden naar de nieuwe begraafplaats, die pas sinds eind november in gebruik is genomen. Pro bleemloos verlopen deze herbegra vingen echter niet, daar het grondwater peil er zeer hoog staat. Dank zij het goede weer van vorige week, het sneeuw-weekend buiten beschou wing gelaten, en de degelijke inzet van het personeel van de Dienst begraaf plaatsen zal deze kanwei waarschijnlijk binnen een week geklaard zijn Deze ingreep werd noodzakelijk, nadat de eeuwenoude ringmuur rond deze do denakker door de zware druk van de op gehoopte grond gevaarlijk beschadigd werd De bedoeling is om aan de binnenzijde van deze 4 m. hoge en aan de basis 1m.40 dikke veste een betonconstructie te gieten als grondkering. Vervolgens zou het beschadigde deel van de muur weggebroken worden, waarmee dit dorpsmonument in zijn oorspronkelijke staat zal hersteld worden. De aanbesteding is reeds aangevraagd, maar moet nog door hogerhand toege- Vervolg van blz. 1 had hij het over zijn vraag aan Gemeenschapsminister Steyaert i.v.m. de bevoegdheid van de toezich thoudende schepen (Etienne Bogaert in Aalst). Ook zijn antwoord van de gouverneur over de verplichting om de drie maand overleg te plegen tussen C.B.S. en O.C.M.W. (voorgezeten door de burgemeester) werd meege deeld. (N.v.d.r. U las hierover in onze vorige edities). Het dient vermeld dat schepen Bogaert zich tijdens het ganse verloop van de vergadering gehouden heeft aan zijn inderdaad omlijnde bevoegdheid en geen lei dende rol meer speelde. Vanwege diezelfde partij werd sterk aangedrongen op de burgerlijke par tijstelling. Dit voorstel bleek voor de meerderheid aanvaardbaar, zij het met hieraangekoppeld de herindienst neming op 1 februari (voorgesteld vanuit CVP-zijde) of 1 maart (nieuw voorstel vanwege PVV). Zowel SP als VU konden met dergelijke beslissing niet akkoord gaan. Het is door de met te ontkennen krachtdadigheid van voorzitter Richard Goossens (die binnen zijn eigen P.V.V. wel een heel eigen posi tie inneemt in deze zaak) dat tot het uiteindelijke resultaat gekomen is. Zijn finale voorstel was dat dr. Matthieu zou kunnen terugkomen op het ogen blik dat het voor het gerechtelijk onderzoek geen kwaad meer kan. Een SP-amendement dat dit pas kon eens de onschuld bewezen was, werd aan vaard. wezen worden Het smeedijzeren hek werd reeds voorzichtig afgebroken en zal Vervolg van blz. 1 Rond 10u.30 begon het in het Aalster se hevig te sneeuwen. Op een rekord- tijd lag er voldoende sneeuw om voor de kinderen het startsein te geven de slee van onder het stof te halen en nog voor het middagmaal het sneeuwland schap in te duiken. Haast overal op de secundaire wegen en binnenstra ten van de deelgemeenten zag men blijde gezichten. Jong en oud, ver baasd over zoveel schoonheid. Door het voortdurende platwalsen met slee en laars veranderde het sneeuwdons al vlug in keiharde glijbanen. Voor sommige stoutmoedige automobilis ten liep het echter faliekant af. Terwijl de Dienst Bruggen en Wegen reeds bij de eerste zware sneeuwval haastig in de weer was, verwittigden de patrouilles van de politie vrij laattij dig de strooidiensten voor het gladde weer. Zelfs na een eerste 6-tal onge vallen reageerden de diensten nog niet, zodat pas rond 1 7u.30 's avonds de eerste wagen van de Aalsterse Strooidienst de stadsmagazijnen uitrolde. Ondanks het strenge nood weer beperkte de stad er zich toe uit zuinigheidsoverwegingen enkel de hoofdbanen en autobuslijnen te «ont- vriezen». Alhoewel men natuurlijk 35 ton strooizout ten bedrage van 150.000 frank bezwaarlijk een peul schilletje kan noemen. Het effekt van het zout wordt echter pas ten volle verkregen als er voldoende verkeer over de bestrooide wegen rijdt, anders wordt de sneeuw toch bikkel hard en blijft het 's morgens even glad. Toch kan men geen verwijten slingeren naar de hoofden van onze Aalsterse «strooigasten». Zijn zij het immers niet die, op een vrije dag, in de ijskoude wind en sneeuw, ervoor zor gen dat alles relatief rustig blijft Ze kunnen zelfs goedgemoed een sneeuwballetje teruggooien, als enkele jonge verbolgen sneeuwpret- makers tot tweemaal toe een offensief inzetten tegen deze sympatieke «pret- bedervers». (I.V.C.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2