Het verschil tussen karnaval en Dallas van alles Garage VAN MELKEBEKE Stadsbericliten nu enkel in Houden Blad PW-jongeren voer voor psychologen Medische konsultaties bij CGSO Volksunie Aalst-Centrum kiest nieuw bestuur ëU 4 8 Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 De karnavalmicrobe moet een wezentje zijn dat pas toeslaat bij guur winter weer. De doorsnee Aalsterse karnavalist lijkt er slechts door gebeten te worden als de temperatuur onder het nulpunt daalt of als de natte sneeuw in vlagen de kapotte ruiten van «de Couverture» of de «Fiber» teistert. Er is echter nog een andere mogelijkheid. De anders zo brave Aalsterse huisva der kiest het hazepad wanneer de Dallas-huisgeesten worden losgelaten. Ofwel kan manlief de plastieken glimlach van Sue Ellen niet meer aanzien; ofwel wordt hij door vrouwlief wandelen gestuurd; omdat deze liever in alle rust geniet van de zielige-trouwe-hondenblik van Bobby. Hoe het ook zij, de arme man belandt, met of tegen zijn zin, in een of andere hangar, waar hij gewapend met betonijzer, plakband, kippegaas of verfkwast verondersteld wordt mee te helpen aan wat binnen een goede maand de trots moet uitmaken van de ...ste kamavalstoet. Ligt het dus aan het tot dusver vrij milde winterweer of aan het slappe scenario van Dallas, maar het valt op dat er in hogergenoemde ruimten min der aktiviteit te merken is dan op andere jaren. De werkplaatsen van de Kaloeterkabassen, Kartasj, Sjik en de Moikes lagen er opvallend rustig bij. Het is pas half januari en naar Aalster se normen rest er dus nog alle tijd. Maar toch... er worden vragen ge steld. Is de karnavalmicrobe dood Zijn de helden moe Heeft de krisis ook hier ongenadig toegeslagen Zul len alleen de Lodderoigen, de Matot- ten en Schiefrechtoever het blazoen kunnen hoog houden Allemaal vra gen waar zelfs de komende Dallas-af leveringen geen antwoord zullen op geven. Aan initiatieven en goede bedoelingen ontbreekt het intussen zeker niet. Vooreerst was er de firma Amylum die zich van de gunst van elke karnavalist en rasecht Aalstenaar wou verzeke ren. Ik heb altijd al gevonden dat de ganse Amylum iets weg had van een gigantische, rokende en stinkende, groteske derderangs karnavalwagen. Een regelrechte subsidiëring of een verloten van praktische prijzen op een Driekoningenviering zijn inderdaad probate middelen om zich de gunsten van het plebs toe te eigenen. J.R. zou het niet beter bedacht hebben. Ook het stadsbestuur en het Feestko- mitee beslisten hun duit in het zakje te doen. Zij willen namelijk een «karnava- lender» aanleggen. Deze kalender zou alle aktiviteiten ver melden die worden ingericht worden in het kader van karnaval van 1 april 1984 tot 1 april 1985. Alle initiatieven ten spijt lijkt het er dit jaar toch op dat de zwartgalligen onder ons dan toch gelijk gaan krijgen met hun reeds jaren gehoorde kreet van «dat karnaval nu toch op zijn teruggang is». Inderdaad... de man netjesputters van de Brikaljongs en van de Kaloeters zoeken hun inspira tie voortaan bij de fraai gedraaide Pamela en de kop-en-kontachtige Lucy van Dallas Maar waar zit dan de opvolging, het ionae bloed, het nieuw talent Het bruist en borrelt bij «En geir na», het kookt al bij «Gien Avans», en de «Scha Manen», «'t Moet iet zijn» (heet of iets en «Wa vindj'er van» trappelen reeds van «ongedieregeit» om zich voor de eerste maal te tonen. Als ook de terug-van-nooit-weggeweest «Noig» nog klaarkomt dreigt het opti misme helemaal uit de hand te lopen. Want ja hoor... bij een tweede wande ling door de nu niet meer zo kille hallen bemerken we reeds de typische kar- navaleske bedrijvigheid. Zullen de «Schramoeillekrabbers» naar een plaats in de eerste tien mikken (of geven zij de pijp aan Maarten); grijpen de «perrewettemoakers» terug de eerste plaats bij de kleine groepen nu de oppermachtige Moikes de stap naar «de grote» wagen; krijgen de «Kamillekes» weer een pak «dollars» bovenop hun prijs, zal de mekaniek van de «Gaa Lowies» marcheren; zijn de «Zieke Zjieratten» hun kater te boven en zullen de jongens van «Vrig Tois» hun prijs nog niet opgedronken hebben voor ze de Keizershallen verla ten hebben Er is maar één antwoord... come en read next week En wat zal dit worden (Wat U met onze krant zoal kan aanvangen (HG) Onder grote belangstelling werd in lokaal «Het Gulden Vlies», Esplanade 13 te Aalst de nieuwe V.U -bestuursploeg 84- 86 verkozen. Funkties en taken werden als volgt ver deeld voorzitterKamiei Boel, Ver- brandhofstraat. 43; ondervoorzitterLuc Devos, Karei Van De Woestijnestraat 49; Sekretaris Marcelle Tack-De Ganck. penningmeesterArseen Carlier, Dirk Martensstraat 76; propaganda Herman Van Laethem, Karei Van De Woestijne straat 69; Luc Devos, zie adres hier boven; organisatie Van Brempt Michel, Op de perskonferentie van het schepenkollege van 8 november 1983 kwam de problematiek van de Aalsterse Stadsberichten reeds ter sprake. De persmede werkers konden toen vernemen dat er een gunning doorgegaan was voor de publikatie van deze berichten waaraan drie firma's deelgenomen hadden, met name De Streekkrant, De Aankondiger en De Voorpost-Gouden Blad. Ten Berg 71; Roggeman Frans, Al- brechtlaan 16; jongerenwerking Mare Willems, Diepestraat 41vorming Gil bert Huylebroeck, Affligemdreef, 119 en Julien Librecht. Parklaan 139; Leden werking Gustaaf Slagmulder, Asseren dries 74; Abonnementen Jan Caudron. Stef. De Jonghestraat 85; Leden Dries Muylaert, Geraardsbergsestraat 70; Willy Alloo, Keizerlijk Plein 12; Danny Denayer Baron Moyersoenpark 12; Wil ly Van Mossevelde, Parklaan 153. Het bestendig sekretanaat is gevestigd Pontstraat 27 en alle werkdagen open tijdens de kantooruren De Streekkrant bleek de gunstigste voorwaarden te bieden, maar De Aan kondiger die jarenlang deze stadsbe richten publiceerde ging hiermee met akkoord en stelde een eis in voor de Rechtbank te Dendermonde. Deze verklaarde zich echter onbevoegd De ingestelde eis werd afgewezen. De firma richtte zich hierop tot de heer Goeverneur die het dossier heeft op gevraagd. Sinds die datum werden de stadsbe richten doorgegeven aan de verschil lende publiciteitsbladen met het ver zoek deze gratis op te nemen, wat ook In de Rode Vaan (12.1.84) en '4 Ajnintje (januari '84) heeft de KP van Aalst geen goed woord over voor de PW-jongeren. In een persmotie hadden deze gesteld dat de werkloze jongeren kwasi verplicht zijn zich te laten syndïkeren om tijdig aan hun werkloosheidsuitkering te geraken. Tot nu toe geen reaktie van de vakbonden, wel een zeer hevige van de KP. Swinqback 240.563* Break 284.938 Mimjumbo 176.813* Hardtop 346.813 Minivan 187.961* Sedan 244.188 De titels «Smerig gedoe» (Rode Vaan) en «Voer voor psychologen» liegen er niet omVooreerst wordt op de selektieve verontwaardiging gewezen. Niet de hoge werkloosheidsgraad, maar wel de geor ganiseerde arbeidersbeweging wordt voorwerp van de ergernis. Volgens de KP is iedereen vrij bij een vakbond aan te sluiten, wat niets verandert aan diens rechten en plichten. Wel hoort men bij een vakbond te zijn, als men ergens soli dair wil voor meestrijden. Als «pikant detail» wordt eraan toege voegd dat PVV-Jongerenvoorzitter Michel De Gols (belast om die bood schap uit te dragen) zelf zoon is van een vakbondssekretaris. gebeurde. Ondertussen heeft iedere Aalstenaar wel kunnen merken dat enkel nog het Gouden Blad deze Stadsberichten opneemt. Voor zover wij op het stadhuis konden vernemen gebeurt dit vrijblijvend, en bestaat er nog steeds geen nieuw kontrakt met één of andere firma. Een toewijzing na een nieuwe beperkte offerteaanvraag mag binnenkort verwacht worden. Ondertussen heeft men wel kunnen merken dat op de plaats waar vroeger de Stadsberichten afgedrukt werden in De Aankondiger een bladzijde vol «Aalsters Streeknieuws» gepubliceerd wordt. Deze bladzijde schijnt wel geïn spireerd te zijn door de tweede blad zijde van een «gelijknamige» krant. In een editoriaal schrijft de redaktie dat zij onpartijdige nieuwsgaring, een eigen mening in kolums en kommenta- ren geïllustreerd met foto's en kar- toons wil brengen. De Aankondiger wil meer zijn dan alleen maar een verza meling netjes gerangschikte rijtjes re- klamehokjes, bladzijden lang. De variatie wordt beoogd op het informa tieve vlak. «Wat het wordt, merkt de lezer de volgende weken beslist wel», aldus de-redaktie. (MP) Volgens de KP is het duidelijk dat de PVV-Jongeren het principe huldigen van «leve de vrijheid van de sterkste, de zwakkeren moeten hun plan maar zien te trekken», (pd) Vanaf 7 januari houdt het Centrum voor Geboorteregeling en Seksuele Opvoeding (Cumontstraat 3, Aalst, tel. 053/21 75 13) medische konsultaties. Elke zaterdag voormiddag van 9u.30 tot 12 u. kan men bij Dr. Jan Dobbelaere terecht voor medisch advies en hulp bij o.a. geboortenregeling, antikonceptie, gynekologische klachten, geneeskundig onderzoek voor het huwelijk, gewenste en ongewenste zwangerschap, zwangerschapstest, relationele en/of seksuele problemen van medische of psycho-somatische aard en seksueel overdraagbare aandoeningen. Het is raadzaam eerst een afspraak te maken. Zit er een patiënt in de zaai (pd) Vanaf... BTW inclusief. VERNUFT VOOR TOTAAL RIJGENOT De muziekmaatschappij Tot Heil des Volksyaf vorige zondagmorgen in de feestzaal van 't Stadhuis haar jaarlijks Nieuwjaarsconcert. (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8