FRANCIS SMET umammxm CUVELIER Bezoekers werken beter af Kamillekes houdt doelpuntjeskermis tegen zwak Gosselies AZ'77 wijst Tijl Snas terug Honda uitstekend tegen leider Desatex Ondanks sneeuw toch voetbal «SSaS. Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 9 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21 .66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas IJZERWAREN U.E.F.A.-Junioren Eendracht Aalst - S.C Lokeren 1-4 Zaterdagnamiddag hernamen onze Aalsterse U.l terstop en de algemene aftasting van vorige S.C. Lokeren. Op het lichtbevroren S.K. Aalst-terrein gaven beide teams een behoorlijke partij voetbal weg. Eendracht lag in deze wed strijd - in tegenstelling met de heenwed strijd op Lokeren (eindstand 4-0) - zeker niet onder. De eerste twintig minuten speelden de Eendrachters zelfs beter dan hun collega's uit de ere-afdeling. In die periode waren de bezoekers slechts éénmaal gevaarlijk, nl. toen een doorge broken Lokerse aanvaller alleen door ging en doelman Geert Tombeur gevat in zijn voeten dook. De reactie van Een dracht bleef niet uit. Bij een counter, op gezet door Chris Baeten. snelden Kris De Saedeleer en de bezoekende libero in een zij-aan-zij spurt achter de bal, die door de Eendrachtaanvaller echter over het doel werd getrapt Nog een goeie doeikans kreeg Emilio Ferrera, die door Eddy Moerman alleen voor doel werd af gezonderd. De Spanjaard treuzelde ech ter net iets te lang en een Lokerse verde diger verwerkte de bal in hoekschoD. E.F.A.'s na de traditionele jaarlijkse win- week de competitie tegen gouwgenoot Rond de 35ste minuut kwam Lokeren dan op voorsprong. De Lokerse spelma ker omspeelde twee Aalstenaars en lan ceerde gepast de rechtsbuiten. Deze centerde de bal voor doel en de bezoe kende midvoor trapte aan de eerste paal de bal in één tijd in de kortste hoek bin nen 0/1 In de tweede helft begon Lokeren erg vinnig en dat resulteerde al na vijf mi nuten in een tweede doelpunt Na een aanval op rechts belandde de bal voor het Aalsterse doel en uit het daaropvol gende geharrewar wist een Lokerse spe ler te scorenzij het na een voorafgaande fout op Dirk Raes. Het Aalsterse protest mocht echter niet baten Toch liet Een dracht zich niet ontmoedigen en ging op zoek naar de aansluitingstreffer Lokeren werd nu met de rug tegen het doel ge plaatst en werd nu op de counter aange wezen. Rond de 20ste minuut kwam het bi) zo'n counter zelfs op 0-3. De Aalsterse verdediging stelde de buitenspelval open Deze werd knap omspeeld door de Lokerse Libero die doelman Tombeur kansloos liet. Nog gaf Eendracht zich niet gewonnen Bij een doorbraak van Dirk Raes werd deze net vóór het strafschopgebied neer gehaald door een bezoekende verdedi ger. die er trouwens een boeking aan overhield. Bij de daaropvolgende vrij schop zette Eddy Vermoesen de Lokerse portier op het verkeerde been 1 /3. Een dracht bleef aardig combineren, maar het waren tenslotte de Waaslanders die nog scoorden. Een door Chris Baeten te kort teruggespeelde bal op doelman Tom beur werd door de bezoekende- rechts buiten onderschept en deze had maar in te leggen De match was meteen ge speeld. (Robby) De ploeg Geert Tombeur Dirk Raes. Marc Van Oost. Wim De Wolf Chris Baeten. Emilio Ferrera-Caro (Bart Corthals) Eddy Moerman Eddy Vermoesen. Bart Tem merman. Franky Van Boxtael (Gunther Van Der Steen) en Kris De Saedeleer Kamillekes Aalst/Gosselies 9/0 Kamillekes Aalst hield zaterdag tegen het Waalse Gosselies schietoefening. De kampioen van vorig seizoen in tweede klasse heeft af te rekenen met tal van gekwetsten en on enigheid in de ploeg. Dit verklaart meteen de huidige zwakte van de Waalse meisjes. Deze zwakte doet natuurlijk niets af aan de steengoede prestatie die Kamillekes weggaf. Deze overwinning betekent nog niet dat het verblijf in eerste verzekerd is want Eva's Kumtich en Elen wonnen eveneens, zodat de strijd voor de tweede daler nog erg spannend beloofd te wor den. Aan de rust was de wedstrijd reeds ge speeld. Aalst leidde toen met forfaitcij- fers. Greta Van Hauwermeiren voelde zich in haar dagje en scoorde het openingsdoelpunt op aangeven van Ann Eeckhout. Veerle De Wint ging even later op de solotoer en scoorde nummer twee. De Wint lag aan de basis van de derde goal toen ze met een verre pass Ann Eeckhout bediende en deze met een hal ve omhaal raak knalde. Greta Van Hau wermeiren prikte met een prachtig af standschot het vierde doelpunt tegen het net en net voor de rust slalomde Veerle De Wint nog eens door de bezoekende verdediging die erg sportief akteerde. De eerste helft werd er amper één fout gefloten door de ref en die beging Greta Van Hauwermeiren Na de rust verving trainer De Cremer doelvrouw Van Den Eeckhoudt door In- grid Claessens. Hilde D^elemans door Hilde De Neve en Annemie Van Damme door Marie-Anne Van Den Steen Kamillekes startte na de herneming erg snel en lukte in twee minuten, tijd twee treffers. Ann Bauduin die schitterend speelde en Trees Van Geert waren de auteurs van deze doelpunten. Nicole Verhofstadt knalde nummer acht tegen de touwen na voorzet van Ann Eeckhout en even later vloog een schicht van Veerle De Wint tegen de deklat te pletter, het was tenslotte Ann Bauduin die met een persoonlijke doorbraak de eindcijfers op het bord schoot. Een hartversterkende zege voor Kamillekes dat nu bij DVK Gent minstens een pun- tendeling zou moeten kunnen afdwin gen. (JVL) Het toptreffen tussen Snas en AZ'77 draaide uit op een grandioze overwinning voor AZ. Snas is na deze nederlaag uitgeschakeld voor de titel. Enkel Leeuwerik dat met zware cijfers Moorselbaan versloeg en in mindere mate Blauw Wit kunnen AZ nog bedreigen. Tijl Snas moest gehandicapt de leider bekampen. Het diende een veldspeler in het doel op te stellen wegens bles sure van de doelman. Verleyen opende de score, maar Bart Eelbode kon even later het evenwicht herstel len. AZ speelde echter een van de beste matchen van het seizoen en toen Dooremont tweemaal na elkaar scoorde verloor de match alle span- Voetbalkalender zondag 29 januari 1984 Aftrap om 15 uur Tweede nationale: Eendracht Aalst - S.C. Charleroi Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - Derde provinciale D F C. Mere - S.K. Aalst Wilskracht Moorsel - Eendracht Nieu- werkerken Sint-Rafaèl Herzele - Wilskracht Gij- zegem S.K. Vlierzele - S.K. Herdersem Vierde provinciale F: Olympia Wetteren - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Doggen Erembodegem - S.K. Erem- bodegem S.V. Outer - S.K. Terjoden Keyboys Iddergem - Schroevers Moorsel Opdorp - Wilskracht Hofstade Sparta Appels - T.K. Meldert V.J. Baardegem is vrij. U.E.F. A.-junioren: C.S. Brugge - Eendracht Aalst (10 uur) kracht. Snas trok hierop massaal in de aanval wat door de leider prompt be antwoord werd met enkele rake coun ters waaruit Verleyen nog tweemaal scoorde. Blauw Wit leidde aan de rust tegen O.C. Aalst dankzij een goal van Van De Casteele. Na de herneming had de thuisploeg het even moeilijk maar toen De Schenkel een geruststellende tref fer lukte was de match gespeeld. D'Herde en De Schenkel zetten ten slotte de verdiende 4-0 eindcijfers op het bord. Groen Wit en Apostelken speelden een pittige partij voetbal waarin de thuisploeg zich de beste toonde. Apostelken kwam nochtans het eerst op voorsprong via een own-goal van de Erembodegemnaars. De Grom boog deze scheve situatie echter om met twee doelpunten en toen Apostel ken de gelijkmaker fel najoeg lukte Van Cauwenberge een derde treffer voor de thuisploeg: De Pluim liet een punt aan Wembley. Stadsfeld en Van Der Meersche scoorden voor Wembley en V.D. Kerckhove en De Backer namen de twee doelpunten voor hun rekening voor De Pluim. - Moorselbaan trad met amper acht spelers aan tegen Leeuwerik. Dat ver klaart meteen de zware nederlaag die de Moorselbaanjongens te incasseren kregen. Stammeleer was de grote figuur van de match en scoorde zes maal. Korte (2), De Cocker (2), Mat- thijs (2) en Van Caelenbergh maakten de overige goals. Uitslagen Groen Wit - Apostelken 3-1 De Pluim - Wembley 2-2 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u en 13-1.8 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u 30 De specialist die zelf monteert. SïiMlfi Gratis montage - de beste prijzen. MtiSJi Parklaan 24 - 9300 AALST g 053/77.33.77 Bedrijfsvoetbal Honda zorgde voor de verrassing door Desatex een punt afhandig te maken. Desatex mocht zich eigenlijk gelukkig prijzen met dit ene punt want de thuisploeg gaf zijn beste verrichting van het seizoen weg. Het Hondaveldoverwicht resulteerde in enkele hachelijke situaties voor het De- satexdoel. maar mede door wat geluk bleef de bezoekende doelman overeind. Callebaut A won zoals verwacht moeite loos tegen Intercom. Van Goethem lukte de openingstreffer en na de herneming maakten Mannaert (2), van Biesen. Thoen en een Intercomspe ler tegen eigen ploeg het half dozijn vol. Saf had het niet breed bij Callebaut B en won met het kleinste verschil. VVtta- Bouw werd een doelpuntenrijke en boei ende partij. De Schrijver, Diaz en Merckx zorgden voor een uitstekende uitgangs positie, maar Uytersprot en Troch brach ten de thuisploeg terug in de wedstrijd. Een minuut later stelde Julio Diaz echter orde op zaken, zodat de Bouwoverwin- ning niet meer in gevaar kwam. Amylum en Somati verdeelden de punten broe derlijk. Frank Vercauteren knalde Somati aan het kwartier op voorsprong en deze voorsprong mocht als verdiend be schouwd worden. Na de herneming trok Amylum alle aanvalsregisters open en scoorde langs Everaertde verdiende gelijkmaker. (JVL) De uitslagen WTTA/Bouw 2/4 Honda/Desatex 0/0 Amylum/Somati 1 /1 Callebaut A/Intercom 6/0 Callebaut B/Saf 0/1 Blauwe Vlam kon aan huis tegen Hei zijde een punt uit de brand slepen. De thuisploeg nam de eerste helft volledig voor haar rekening en kwam verdiend op voorsprong langs Walter Seghers die scoorde na een geweldig geharre war. De gasten mochten zich gelukkig prijzen aan de rust met amper een doelpunt verschil in het krijt te staan. Zo kregen de Blauwe Vlamaanvallers nog enkele prachtkansen maar pech en overhaasting waren er de oorzaak van dat de score niet opliep. Na de koffie herpakte Heizijde zich echter flink en de lokale doelman moest op al zijn kunnen beroep doen om de bezoekers van de gelijkmaker te hou den. Die kwam er tien minuten voor tijd dan toch toen Heizijde scoorde uit een prachtig genomen vrijschop. In de slotfase keeg scheidsrechter Stadt- feld het nog hard te verduren toen hij een doelpunt van de bezoekers afkeurde wegens fout. Hierop werd de man in het zwart belaagd door drie Heizijdespelers, maar haalde geen gele of rode kaarten boven wat enkele Lebbeekse heethoofden zeker ver diend hadden. Endoka speelde gelijk tegen Boterhoek dat na de rust veld- overwicht had en enkele doelkansen afdwong maar de plaatselijke doelman op hun weg vond. Leider Melckenbeeckvrienden haalde het vlot bij Giwo en Rode Duivels was vrij. In de tweede afdeling had amper één wedstrijd plaats, 't Kloksken kende geen problemen met Leeuwerik. In de zondagsreeks won Rode Roos nipt van Adelaars. Leider Amapola speelde gelijk bij Nieuwe Wijk. Real Familial en IJsboerke deelden even eens de punten. De wedstrijd Sportief 81 - 't Duifken werd grotendeels beïn vloed door de onkundige leiding van de ref. 't Duifken lukte het openings- punt langs Roger Maerschalck die uit buitenspelpositie mocht scoren. De thuisploeg maakte eveneens gelijk uit off-side positie. De Kerpel lukte dit doelpunt. De Hofstadenaren haalden het tenslotte dankzij een goal van Moens in een wedstrijd om zo vlug mogelijk te vergeten. (JVL) Uitslagen zaterdagkompetitie eerste afdeling Giwo - Melckenbeeckvr. 1-4 Bartan - Onder den Toren 1 -1 Camu - Lada Boys 1-1 Rayo Espanol - Cobila's uitg. Endoka - Boterhoek 0-0 Blauwe Vlam - Heizijde 1-1 Tweede afdeling Leeuwerik - 't Kloksken 1 -4 Zondagsreeks Rode Roos - Adelaars 2-1 Star Boys - Gipak 0-4 Timarcha - Sunset 0-3 Koszen - Sportkring 1-0 Nieuwe Wijk - Amapola 2 2 Real Familial - IJsboerke Ooievaars - Pano uitg. Sportief 81 - 't Duifken 1-2 Moorselbaan - Leeuwerik 0-13 Dressel - Opwijk 2-0 FF. Blauw Wit - OC Aalst 4-0 Tijl Snas - AZ'77 1-5 Programma voor 28 en 29 januari Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Lada Boys Van Campenhout Heizijde - Cobila's Degrieck Giwo - Boterhoek Garcia Bartan - Endoka Levingsbird Rode Duivels - Rayo Espanol V. Belle Blauwe Vlam - Camu De Troch Zondagsreeks Adelaars - Star Boys D'Herde Gipak - Timarcha Dalschaert Sunset - Koszen De Meyst Sportkring - Nieuwe Wijk Floris Amapola - Real Familial De Sutter Pano - IJsboerke V. Campenhout Ooievaars - Sportief 81 Meert 't Duifken - Rode Roos V.D. Veken Standen Zaterdagkompetitie Eerste afdeling 1Melckenbeeckvr. 17/29; 2. Rode Duivels 17/28; 3. Onder den Toren 17/21; 4. Heizijde 17/19; 5. Rayo Espanol 16/17; 6. Camu 17/17; 7. Lada Boys 17/16; 8. Cobila's 15/15; 9. Boterhoek 17/14; 10. Endoka 17/14; 11Giwo 17/12; 12. Bartan 16/9; 13. Blauwe Vlam 17/8. Tweede afdeling 1. Excelsior 18/32; 2. 't Kloksken 19/29; 3. 't Walleken 18/21; 4. Leeu werik 19/21; 5. De Kroon 17/19; 6. Musica 17/18; 7. Heipias 17/18; 8. G.M.I.C. 17/17; 9. Breughels 18/17; 10. Den Hert 17/15; 11. Jong Timarcha 17/11; 12. Apostelken 18/11; 13. Royal Sportief 18/1 Zondagsreeks 1Amapola 20/35; 2. Rode Roos 20/30; 3. Sunset 20/26; 4. IJsboerke 19/25; 5. Real Familial 20/25; 6. Gipak 20/24; 7. Nieuwe Wijk 19/23; 8. Adelaars 20/23; 9. t Duifken 1 9/1 9; 10. Star Boys 20/1 6; 11Sportkring 20/16; 12. Sportief 81 20/14; 13. Koszen 19/12; 14. Ooie vaars 19/11: 15. Pano 18/7; 15. Timarcha 19/6. H. Hartlaan 54, Klantenparking om AALST Tel. 053/21 11 19 de hoek (Verbrandhofstraat)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9