Sportinfrastruktuur in cijfers E.V.A. dames winnen TOPMATCH tegen Meeuwen Zwarte zondag voor Alosta BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Naar achtste finales in beker van de voorzitter KOOP IN EIGEN STREEK. ■gi# De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst 14 Nieuwe Gazel van Aalsl 24 februari 1984 Handbal De dames, die naar leider Meeuwen moesten hebben - dankzij de goede «oorbereiding en coaching van M. Van Den Borre - hun wedstrijd gewonnen. Bij de heren ging het deter dan vorige week en ook zij wonnen hun wedstrijd tegen Sasja II zonder problemen. E.V.A. II moest naar konkurent Temse en ook zij hebben de 2 punten meegebracht naar Aalst. In het zopas verschenen Statistisch Jaarboek van België 1982 (van het Nationaal Instituut voor de Statistiek) vonden we cijfers over de sportinfrastruktuur in de Vlaamse arrondissementen, (blz. 117). U mag zelf uitzoeken hoe sportief (ofsportkansrijk) ons arrondissement eruit komt, in vergelijking met de rest van Oost- Vlaanderen. Aalst Dender- Eeklo monde Gent Oude- St. naarde Niklaas Oost- Vlaand. Petanque Op uitzondering van de ploeg Cassiman lieten de voor Alosta aantredende ploegen vorig weekend een steek vallen. De ereploeg verzamelde schaamrood op Sap, Alosta 1B verloor aan huis van Zei- zate en de nederlaag van 3B vormde, gezien het spelverloop en de behaalde uitslag, de minst gevoelige steek. Alosta 1A verloor van hekkesluiter en degradatiekandidaat De Bevers met riante cijfers. Met nog twee kompetitiedagen voor de boeg lijkt de strijd in de respektievelijke rangschik kingen gestreden. Gemeente 4 4 2 10 1 8 29 Grote sporthal Rijk 1 1 42 x 22 x 7 m. minimum School 1 2 4 7 Privaat 1 1 T otaal 5 4 4 16 1 8 38 Gemeente 6 4 8 1 5 24 Kleine sporthal Rijk 1 1 1 3 22 x 13 x 7 m. minimum School 8 7 2 21 7 7 52 Privaat 3 2 2 5 3 1 16 Totaal 18 13 4 35 11 14 95 Gemeente 2 4 3 10 3 5 27 Overdekt zwembad Provincie 1 1 16,66 x 6 m. minimum Rijk 1 1 School 2 1 1 5 6 15 Privaat 2 1 3 6 Totaal 6 6 4 20 9 5 50 Gemeente 2 3 1 5 1 12 Openlucht zwembad Provincie 1 1 16,66 x 6 m. minimum Privaat 1 2 2 1 2 8 Totaal 3 5 1 8 2 2 21 Gemeente 8 6 2 15 1 5 37 Rijk 1 1 Sportterrein School 1 2 8 1 13 Privaat 1 1 4 3 1 10 Totaal 11 7 5 27 5 6 61 Sap - Alosta ere6-3 Wist de ploeg Van Damme zaterdag op Singel het laken naar zich toe te trek ken emt 3-6 cijfers, dan diende het zondag met lede ogen toe te zien hoe Sap erin slaagde de wedstrijd hele maal naar haar hand te zetten. Dat de uitslag van een petanquewedstrijd niet altijd het spelbeeld weerspiegelt is een clichéwaarheid,-zo oud als de straat. Toch blijft de nasmaak ervan bitter telkens als ze je aan den lijve ondervindt. De ereploeg kon er in Dil- beek van meespreken. Je beheerst de wedstrijd maar toch krijg je, het in petanque onontbeerlijke tikkeltje geluk missend, het deksel op de neus. Het mag dan in de ereploeg momen teel een ietsje minder vlot gaan dan in de heenronde, toch kan het seizoen van de subtopper eigenlijk niet meer stuk. Ondanks enkele fameuze mis stappen de laatste weken (tegen Zei- zate en Sap) werd het hoofddoel, van Alosta een rustige middenmoter maken, voor dit kompetitiejaar bereikt. Alosta 2A - Zelzate: 8-1 Op haar jacht naar de titel heeft de ploeg Cassiman nu ook de maat geno men van het bezoekende Zelzate. De gasten, blijkbaar niet op de hoogte van de kalenderwijziging, verschenen 35 minuten te laat op het terrein, zodat de lokalen de eerste ronde reglemen tair konden afsluiten met forfaitcijfers. Zelzate, duidelijk aangeslagen door de riante achterstand, slaagde er niet in haar stempel op de wedstrijd te drukken zodat Alosta na de tweede ronde en met 6-0 tussenstand haar schaapjes reeds op het droge had. Zelzate slaagde er in de derde ronde weliswaar in te ontsnappen aan een blanco-score, omdat triplette Van Damme er bij een 14-14 stand niet in slaagde 'af te maken'. Desalniettemin een zware uitnederlaag voor Zelzate dat er niet in lukte het voortdurend overwicht van Alosta te doorbreken. Bij Alosta dat, traditiegetrouw, kollek- tief erg sterk presteerde werd de pres tatie opgemerkt van triplette Meert. Pointeuse De Neef, gekoppeld aan Van De Meerssche en Meert, inkas- seerde na twee sublieme wedstrijden amper vier tegenpunten. Het is zonder meer duidelijk dat virtueel leider Alosta, met nog twee wedstrijden voor de boeg, kwasi zeker afstevent op de begeerde titel. Alosta 3B - Boeiing: 4-5 Beide ploegen waren, gezien hun plaats in de rangschikking en het gele verde spelpeil, aan mekaar gewaagd. De thuisploeg opende, zoals het hoort, meteen het offensief. De bezoe kers lieten echter niet op hun kop zit ten en wisten na de 2-1 cijfers uit de eerste ronde, langszij te komen. De derde ronde werd een echte uitput tingsslag tussen twee gelijkwaardige ploegen waarin eigenlijk geen verlie zer behoorde te zijn. Het hoogtepunt van de wedstrijd situeerde zich in de eerste ronde: gelijkopgaand spel zodat het een fel geanimeerde wed- Dames :1ste landelijke Meeuwen - E.V.A. 12-14 Meeuwen en E.V.A. zijn nog de enige 2 ploegen die in aanmerking komen voor de titel. Aalst dat in de heenronde thuis verloor met 20-9 moest nu bij Meeuwen gaan winnen om verder aanspraak te maken op die titel. Van bij het begin van de eerste helft kon men zien dat de een- drachtmeisjes sterker waren dan Meeu wen, die nochtans konden rekenen op een talrijk opgekomeapubliek. Na 20 mi nuten was het 2-6 in het voordeel van Aalst en deze 4-puntenkloof gaf Aalst zelfvertrouwen waardoor minder zenuw achtig gespeeld werd. Tijdens de laatste 10 minuten van de eerste helft werd er door beide ploegen nog 2x gescoord ruststand 4-8. In de tweede helft werd er mandekking gespeeld op M. Wynant en Aalst had het gedurende een 15tal minuten moeilijk, waardoor Meeuwen kon terugkomen tot 8-9. Maar het was C. Simal. die er voor zorgde dat er een 3-puntenkloof kwam (9-12) met nog 13 minuten te spelen. Op dit moment brak er een hels lawaai los in de sporthal, een bomvolle zaal be gon te supporteren en bracht Meeuwen voor de eerste maal in de wedstrijd gelijk met Aalst, 12-12, en dit 5 minuten voor het einde Een stemverheffing van Coach Magda Vai i Den Borre bracht op nieuw rust in de ploeg en Aalst scoorde nog 2x en haalde een verdiende over winning. Aalst, dat moest aantreden zonder de gekwetste Iris Van Den Borre heeft tegen Meeuwen een prachtige wedstrijd ge speeld en dit was dankzij de volle inzet van GANS de ploeg zowel aanvallend als verdedigend Dit week-end komt Op- glabbeek op bezoek wat opnieuw een zware opdracht wordt voor E.V.A. daar ze in de heenronde niet verder kwamen dan een gelijk spel voor eendrachtM De Bakker: C. Simal 7: C. Simal: K Bascour 1M. Wynant 5: A Buyle: D. Lievens 1L. Van Delsen: M. Van Delsen: K Van Malderen: M. Coen 3de nationale Heren Sasja li - E.V.A. 13- 20 E V.A. dat moeilijk van start ging (4 - 4 na 12 minuten spelen) had het toch gemakkelijker dan verwacht bij Sasja II Op de 16 min kwam Aalst voor het eerst aan de leiding die ze niet meer zouden afstaan Langs G Van Malderen. die 4x scoorde in de eerste helft werd er een ruststand bereikt van 7-10. In de tweede helft bleef Aalst goed spe len en was de wedstrijd na 45 minuten beslist10-16. J. Mertens zorgde ervoor dat Sasja moeilijk kon tegenscoren. hij stopte liefst 4 van 5 penalty's. De laatste 10 minuten werd er door beide ploegen afwisselend een doelpunt gemaakt en werd het een 13-20 overwinning voor E.V.A. Dit week-end moeten de heren het opnemen tegen Hechtel waar ze in de heen ronde verloren Voor EendrachtJ. Mertens en E. Van Malderen: G. Van Malderen 5. J Meert 1R. Baeyens 5: J. Steemans 1R De Doncker 1: R Van Herreweghe 2: H. De Cock 2: M Baeyens 3; P. Cooreman en B. Arijs. (Tinne) Bowling Derde Nationale BC. Alloo - BC. Lede 5704-4854 Bij de aanvang van huidig seizoen vestigden wij hoofddoelen hadnamelijk kampioen worden in veroveren. Even kort willen wij herhalen wat die beker van de voorzitter isvorig sei zoen werkte BC. Alloo zich tot in de achtste finales van de Beker van Bel gië, een zeer hoge onderscheiding voor een toenmalige vierde nationaler. Dit gaf echter zeer grote verplaatsin gen, met het forfait van de ene of de andere tot gevolg, om tenslotte alleen maar de eer op te strijken tot de beste 16 Belgische klubs te behoren. Daar om werd besloten dit jaar na een onmiddellijke uitschakeling verder te kampen in deze toch hoog gekwo- teerde Beker van de Voorzitter; een beker in het leven geroepen voor uit- geschakelden. Het systeem is zoals de Belgische Beker: vier spelers ontvangen de tegenstrever aan huis; vier andere gaan de tegenstander bij hen bekam pen. Alzo krijgen een paar mindere goden ook de kans zich op hoger niveau aan te passen. Aan huis speelden de kernspelers Johny De Bock en Bruno Rossi met aan hun zijde Yvette Pieters en Iwein Haerens. Te Lede waren de kernspe lers Willy De Ridder, Roland Van Vae- er de aandacht op dat BC. Alloo dit seizoen twee derde nationale A en de beker van de voorzitter renbergh en Roger Cardon omringd door Wilfried Van Dessel. En de nieu welingen deden het goed. Wilfried Van Dessel overtrof zich werkelijk in dit grote gezelschap. Liet in het derde game een 234 optekenen wat in kom- petitieverband een persoonlijk rekord betekent en gemiddeld was hij de beste man te Lede met ruim 190 gemiddeld. De andere drie te Lede hadden genoeg aan gemiddelde van 176 om een verdiende 2881-2343 zege te verwerven. Aan huis was Johny De Bock de beste man. Johny was geruime tijd de meeloper in het basisteam. Nu haalt hij regelmatig hoge toppen. Nu scoorde hij boven de 190 gemiddelde met een topreeks van 222. Bruno Rossi begon heel sterk en scoorde liefst acht strikes, wat hem een totaal gaf van 248 keys. In de laatste partij liep echter alles mis voor hem, zodat zijn gemiddelde iets bene den de 190 bleef. Iwein Haerens had enige aanpassing nodig doch besloot met 165 en 192 keys, zodat hij met 160 gemiddeld een goede beurt maakte. Ook Yvette Pieters met 165 gemiddelde voldeed. (AVH) strijd werd, gekruid met 'Hitcóck-ele- menten». Het cruciaal moment van de wedstrijd situeerde zich bij een 4-4 en 14-14 tussenstand. De toeschouwers kregen een erg boeiend slot te zien met 6 spelers die tot op de bodem van hun kunnen gingen. Ploegkapitein Jacob plaatste met de laatste te spe len bal voor Alosta het punt. Van Hou- tegem deelde, met de laatste te spelen bal voor Boeiing, echter geen kadootje uit en 'schoot' met een subliem schot de lokale illusies aan flarden. Meteen was Alsota eraan voor haar moeite. Kalender voor zondag 26 februari Alosta ere - Mistral Alosta 1A - Sopec Verbroedering - Alosta 1B Alosta 2A - Brugge Alosta 3Bbye 15 u. 18 u. 15 u. 14 u

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14