Starmn CARDON Lachen na karnaval met Don Kroes en de Dolle Mina's Kerkstraat 13 AALST René WAUTERS Nieuwe Gazel van Aalsl 24 februari 1984 5 Op 30 en 31 maart, 6 en 7 april, telkens om 20 u., gaat in de feestzaal van H.R.I.T.O. Aalst, voor het vierde opeenvolgende jaar een kabaretavond door, opgevoerd door «Oon Kroes en de Dolle Mina's».. Don Kroes, als laatste Aalsterse Bierprins, is het natuurtalent in de groep. Hij is geboren en getogen Denderhoutemnaar. Vroeger studeerde hij aan het H.R.I.T.O., en alhoewel reeds enkele jaren afgestudeerd, blijft hij nog steeds de stuwende kracht achter de kabaretgroep. Vrijdag 24-2 «Ballet van Vlaanderen» 10 u. in Centrum Netwerk Schoolvoorstelling en 14 li. r,.™ 20 u in «De Nieuwe Madeion» «La cage au* folies» van J. Poiret door PACT (uitverkocht I) 19.30 u in de St.-Martinuskring, Zonnestr Les over de alkoholbepaling in de cyclus «Zelt wijn maken». Org Vlaamse Wijnmakersgilde v.z w 20 u in Trefcentrum, Driesleutelstr«Natuur-Milieu, Toerisme» door H. Van den Bossche; Toegang 60 fr„ leden 40 fr. - Org.A.T.B. De Natuurvrienden. Zaterdag 25-2 14 u. Centrum Netwerk Cursus Lay Out. Org Netwerk i s.m Socak. 20 u in Centrum Netwerk Jeugd en Muziek. Kamermuziek en poëzie gebracht door Aalsterse mensen. Toeg. 150 fr.; 30— 100 fr. - leden en J M gratis. 20 u in Stedelijk Trefcentrum Rockoptreden Rumble Men. Org JH Kreja 20 u in «De Nieuwe Madeion» «La Cage au* folies». Zie vrijdag (uitverkocht 20 u. in zaal 't Kapelleken TD van Ghiro Maeva, Sjaloom KSA en JH Ypsilon 14 u. in zaal naast zusterschool. Kruisstraat, Gijzegem Informatie i.v.m. het inko men van de gehandicapten. - Org K V G Zondag 26-2 9.30 u. in Centrum Netwerk Cursus Grime. 10 tot 17 u. in Chirolokalen. St.-Kamielstr.Spelnamiddag voor alle speelclubbers van chiro gewest Aalst. 20 u in de Nieuwe Madeion PACT met «La Cage aux Folies», (zaal uitver kocht Maandag 27-2 20 u. zaal «De Kring», Dr De Moorstraat 104 Glenn Miller Concert met de Aalsterse Big Band o.l.v. Oct. Boone. Zang Fr. Steenhaut. Toegang 100 fr. 20 u. in Centrum Netwerk «Vrouwen tegen de crisis». Dinsdag 28-2 20 u. in Centrum Netwerk Cursus Regie. .Org i s m ICVA Woensdag 29-2 20 u. Centrum Netwerk Cursus Filosofie. 13.30 u. in de wijkbibliotheek «De Arend», Binnenstraat 308 «Carnaval vertel- en knutseinamiddag. De Dolle Mina's bestaan voor 90 uit jongens- en meisjesstudenten van de school. Door hun wilskracht en inzet we ten zij de ganse show op te vijzelen tot een niveau, dat zeker niet moet onder doen voor professionele groepen. Voor de dansnummertjes wordt er assistentie verleent door de groep «Jeugd en Ballet Trongon». Hierdoor wordt er aan het ka- baret een nieuwe dimensie gegeven. Hoewel de kabaretgroep reeds enkele jaren bestaat, kwam de definitieve door braak pas in 1982. Aan de snow werken er voor en achter de schermen een zes tigtal personen mee. voor licht en geluid, kleding enz. Wat de showavonden van 1984 betreft, werd het programma uitge werkt voor een zo breed mogelijk publiek, een totaalspektakel met een twaalftal onderwerpen, waarin zelfs een kamer orkest aanwezig is De partituren worden speciaal voor de show geschreven door Clark Van Mere, die ook teksten en regie onder zijn hoede neemt, samen met Don Kroes. Na het succes van vorig jaar met de fonoplaat «Een masken hier, een masken daar»trok men dit jaar opnieuw voor een tweede maal naar de «Tamara King studio's», te Heist op den Berg voor de opname van een gloednieuwe single «Geef mij mor nen heten zomer» en «Een stuksken in mijne gilet». Met deze plaat wordt deze keer naar het karnavalgebeu- ren gemikt. Het zwarte vynil is te verkrijgen in het H.R ITO.. Welvaartstraat en iedere goede platenzaak in de denderstreek Het schooljaar 1984-85 is een jubileum jaar voor de kabaretgroep. «Vijf jaar Don Kroes en de Dolle Mina's» zal volgens de orqanisatoren op een passende ma nier gevierd worden Eerst en vooral zal begin '85, een eerste L P op de markt komen, waarna een «Revue» zal gemon teerd worden waarin de beste stukken van de afgelopen jaren zullen in verwe ven zijn. U ziet het z- f: Don Kroes en zijn Mina's. een Aalsterse kabaretgroep op professioneel niveau, brengen op 30 en 31 maart 6 en 7 april in de feestzaal H.R.I T.O.. een avond om voor enkele uren alles te vergeten, een enige kans om er eens uit te vliegen en zeker en vast te lachen, gieren, brullen (P V Nog één week en Aalst staat op z'n kop Dan zetten alle politici ook een ander masker op Burgemeester Uyttersprot durft niet buiten de deur, want hij wil goed blijven staan met de procureur. Schepen Remi wordt gesponsord door Safir, Hij is immers de beste reclame voor goed bier. Schepen De Maght kreeg een voetbal cadeau als bedank voor haar Eendracht-show. Schepen Borms echter heeft problemen, en met reden Hoe kan je je in 's hemelsnaam in dat boek verkleden Voor Dooms komt het wel heel wat goedkoper hem zien we als kampioen vuilnis-zakloper. Bogaert kan het allemaal niet zoveel schelen Hij hoeft alleen maar een bistouri te lenen, en Vinck heeft wat carnaval betreft helemaal geen last want die vindt als echte vierder, toch iets dat hem past. De Pauw heeft inspiratie in Rio gekregen hij zoekt alleen nog iets warms tegen de regen. En Bourlon die zich toch met de jeugd moet bemoeien oefent zich heel druk in 't spelen en 't stoeien. perversje De zaterdaagse marktkramers hadden hun koopwaar nog maar pas ingeladen en de stad verlaten, ot de foorkramers namen al bezit van onze marktplaatsen. Door de later karnaval, een week vroeger dan anders. (JC) Je certifie, René Wauters, maïtre-opticien, que Monsieur Noël Cardon a suivi pendant trois ans dans nos ateliers son apprentis- sage d'opticien sous controle de l'Etal. Particulièrement doué, il a brillement terminé sa formation d'opticien et a, sous ma direction, exécuté dans nos ateliers des lunettes destinées a S.M. Ie Roi et a S.A. la Princesse Joséphine- Charlotte. Bruxelles, le 31 mai 1952. 9.7.53 behaalt hij het diploma van oplicien-optome- trist en oefent het beroep uit in het Militair Opthalmo- iogisch Hospitaal te Brussel tot 31.2.1954 opening van Optiek Cardon, Kapellestraat 15, Aalst. De eerste gespecialiseerde gediplomeerde opticien in de stad met als doelstellingprecisie, kwaliteit, stipt heid in de verkoop, aanpassing en afwerking van bril len en optische benodigdheden. De naam «optiek» werd een begrip voor de bevolking 19.3.1961 Toekenning van het getuigschriftmeester-opticien- optometrist. Hierdoor konden verscheidene toekom stige opticiens hun beroep bij hem aanleren. 1.9.1962 Optiek Cardon werd overgebracht naar Kerkstraat 13, Aalst. De laatste nieuwigheden werden op de voet gevolgd elektronische machines in werking gesteld, de nieuwste technologiën toegepast, steeds vooruit strevend ten voordele van het groeiend kliënteel. Een volledig afzonderlijk departement voor oogme ting en kontaktlenzen gaf een nieuwe dimensie. 21.1.1981 Opticien Cardon bereidt zich voor op de toekomst en vertrekt naar de U.S.A. .waar hij een getuigschrift behaalt voor technische oogmeting met de Vision Analyser (Humphrey-San Francisco) dewelke hij als primeur in België inschakelde in zijn praktijk. 24.9.1982 In werkingstelling van Humphrey Automatic Refrac tor Computer opnieuw als primeur in België. Een snelle opsoring van gezichtscherpte deficiëntie staat ten dienste van eeniedereen service test van Optiek Cardon. De bekomen resultaten worden aan de behandelende oogarts overgemaakt. Ziedaar een 30-jarige evolutie van Optiek Cardon Kerkstraat 13, Aalst. Historiek 31.5.52 CARDON Noël ontvangt na 3 jaar opticien-stage vol gend getuigschrift MAITRE-OPTICIEN Diplome d'Honneur de Laureat du Travail Concours National des Opticiens, Bruxelles 1935

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5