CARNAvAL AALst HIER HET BELFORT huis De Winter HUIS DE WINTER specialiteit van karnavalkostuums aan uitzonderlijke prijzen Sabotage in de Karnavalhallen De Moraalridders in het land van Coitha Wie wordt Ajuinprinses en koningin De Destereers op de regeringstrein Voesj doet voesj grote markt 29 aais Kaloeterskabassen toch in stoet '84 Zwet van in de schramoeille te krabben Karnaval in NëtwërK Karnaval-en feestartikglen Noig terug van nooit weggeweest Opendeurdagen bij het AKV Karnavaifuifmet Leopold II aan zee Specialiteit van karnavalkostuums aan uitzonderlijke prijzen. Nieuwe Gazel van Aalsl 24 februari 1984 7 Wie dacht dat hij in de werkhallen van het AKV 'Diddens-Van Asten' veilig aan zijn praalwagen kan bouwen heeft het duidelijk verkeerd voor. Meermaals werd in het verleden reeds gekonstateerd dat er mensen met lange vingers rond lopen. Nu recent enkele wagens gesaboteerd werden, lijkt de toestand toch te erg te worden. Toen Dirk Martens de losse letter perfectionneerde en met Italiaanse lichtzin nigheid schuine woorden en zinnen drukte, wou hij enkel de goede oude waar den van het Europese avondland vereeuwigen op papier. Kon deze humanist vermoeden dat hij een bijdrage leverde tot het verderf des volks Het is reeds lang geweten dat de hal len van het AKV niet zo veilig zijn als men wel zou denken. Men doet er best aan alle kostbaar materiaal achter slot en grendel te bewaren, want.er zijn liefhebbers genoeg om een groep armer te maken. Er zijn echter opnieuw problemen in de hallen. Enkele individuen schijnen er immers op uit te zijn sommige wagens te saboteren. Zo vonden de jongens van Pertota! suiker in hun benzinetank. De bestelwagen van de Sjiepeerekes kreeg ook te lijden van de vandalen. Eerder constateerden ook de Lodderoeigen reeds schade aan één van hun wagentjes. Tegen deze toestanden staat het Aal- sters Karnavalverbond machteloos. De hallen, alhoewel privaat, kunnen door iedereen vrij betreden worden. Er is immers niet de minste controle mogelijk. Bovendien hebben we de indruk dat kinderen uit de buurt er maar al te vaak een overdekte speel ruimte van maken. Wie verantwoorde lijk is voor de sabotage is niet duide lijk. Zowel een buitenstaander als een jaloerse karnavalist kan heel wat schade aanbrengen. Hopelijk blijft deze vorm van vandalisme beperkt, want anders vrezen wij op 4 maart het ergste. Het feestcomité zou dan wel eens tractoren te weinig kunnen heb ben om iedereen te slepen. (PVB) Vijfhonderd jaar later ontdekte een verontruste ouder «Het Land van Coi tha» onder het hoofdkussen van haar aankomende zoon, die het uit de rek ken der stedelijke bibliotheek gehaald had. De moraalridders die heden onze stad besturen, klommen onmiddellijk in het zadel. Na de censuur van het boek, rest enkel nog het overwinnen van de erotische cultuurgeesten, die in de carnavalstoet zullen opgejaagd wor den door koene ridders, de speer vooruit, en edeldames die met open visier het verderf tegemoet treden. Door de uitgeverij «Noig van doe maar» wordt een aangepaste druk van «Het land van Coitha» uitgegeven. Een viertal pikante verhalen tonen de ontaarding van het Aalsterse volk. Lees dit boek en U weet waaraan U zich moet houden Deze uitgave is verkrijgbaar in diverse café's dezer stede. Volgende zaterdag krijgt het Aalsterse publiek de kans om voor de eerste maal kennis te maken met de praalwagens die op 4 maart door de Aalsterse straten zul len laveren. Het Aalsters Karnavalverbond heeft er immers aan gehouden ook dit jaar een opendeurdag te organiseren. Vanaf 14 uur kan het grote publiek de werkhallen «Diddens-Van Asten» bezoeken. De karnavalgroepen zullen dan volop bezig zijn met de afwerking van hun wa gens. Zaterdag heeft ook de officiële doop van de wagens plaats. De brouwerij Safir levert de groepen hierbij het nodige vocht. (PVB) de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Zaterdagavond 3 maart start in Netwerk een daverende strandfuif. onder het motto «MET LEOPOLD II AAN ZEE». De Netwerkzaal wordt dan omgetoverd in een zonnig strand met duinen (echt Noordzeestrand schelpen, boten, een redder en een eeuwig ruisende zee. Parasols, strandstoelen windschermen, verdwaalde kleuters, een vuurtoren en een - afgebakend - nudistenstrand ontbreken evenmin (breng mee die verrekij ker). De spetterendste zomerhits komen via strategisch opgestelde transistortjes rechtstreeks uit volle zee, vanuit de piratenzender «Het Zeepaard» aan de Britse kust. En aangezien de zomers in de oude tijd (Leopold II) nog van die «echte» zomers waren, garanderen wij min. 25° in de zaal. Om de overgang niet te bruusk te maken zijn strandkabines als kleedkamers voorzien, je hoeft dus niet in je streepjesbadpak door de regen te komen. Boven dien is er - in PRIMEUR voor Aalst - een heus instructiebad voorzien. Toegang tot dit prachtige fuifstrand gratis Prijzen der consumpties blijven ongewijzigd Zondag en maandag 4 en 5 maart houden wij het iets traditioneler telkens van 14 u. af karnavalbal, maar de prijzen blijven democratisch (25-35 fr.), de muziek blijft goed en gedurende de hele periode is er een restaurantje voorzien met kip pizza en andere degelijke kost. Zelfs een verstopte verfspuit kan Voesj niet remmen bi] zijn opgang. De Destereers blijven in de nationale politiek (karnaval)brood zien, want ook in 1984 doen zij beroep op de nationale politieke figuren om hun wagen te bevol ken. Met wagen bedoelen we dan wel de gammele regeringstrein met oppositie wagentjes. Prins Balou en de zijnen zullen ook dit jaar hun steentje bijdragen tot het welslagen van onze karnavalvierin- gen. Vorig jaar presenteerden zij reeds hun unieke visie op de nationale praatbarak met de octopus die enkele politiekertjes in zijn greep hield. De Destereers willen de ingeslagen weg vervolgen en brengen dit jaar de rege ringstrein in de Aalsterse stoet De voornaamste Belgische pclitici wer den speciaal uitgenodigd om de reali satie van de Destereers meer 'kleur' te geven. Een opzet waar zij natuurlijk zullen in slagen, al rest nog heel wat werk. Of hun treintje op 4 maart zal rijden, weten De Destereers zelf nog niet. Zij vragen zich dan ook af: Radj'n na of radj'n na ni (PVB) Een van de groepen die er tijdens het laatste jaar duidelijk op vooruit gegaan is, is zeker Voesj. De gezellige groep uit het Brughuis van Polle Keipernoa- gel kozen dit jaar als titel van hun thema «Wa ist na Inderdaad een niets zeggende titel wat de spanning voor het eindresultaat alleen maar gro ter maakt. Ook wij hebben vooralsnog het gissen naar de bedoelingen van de groep. Het enige wat vast staat is dat zij in de stoet allen een hoed zullen dragen, een kostuum en een paar klompen. Voor boer en tuinder Voor politici uit de randgemeenten Wie zal het ons zeggen. Benijdenswaardig bij Voesj is wel dat hun praalwagens reeds in een verge vorderde staat van afwerking zijn. Zij hebben duidelijk hard gewerkt zodat ze nu rustig naar karnaval kunnen toe leven, iets wat niet iedereen kan zeg gen in de werkhallen. De rest moet nog steeds voesj doen, want de tijd begint te dringen. (PVB) huidskleur van de machinisten. Wat de Schramoeille krabbers betreft, zij hebben duidelijk te lang boven de kolendamp ge hangen want van het vele roet zijn ze «zwet» geworden. Gelukkig zullen de kostumes voor de nodige kleur zorgen want anders zou het maar een zwarte bedoening zijn De Schramoeillekrabbers na tien jaar opnieuw op zoek naar hun roet(s). (PVB) Voor de achtste maal gaat het 'Bal van de Ajuin' door de zaterdag voor karna val. Vanaf 22 uur kan men in de zaal FFR terecht voor een unieke dansavond tijdens dewelke ook de ajuinprinses en de ajuinkoningin verkozen wordt. Deze titels liggen in het bereik van alle dames van 18 tot 30 jaar voor de Prin ses, en van 30 tot meer voor de Konin gin. Ze worden bekroond met prach tige prijzen. Wie belangstelling heeft voor deze verkiezingen kan nog tot 26 februari zijn kandidatuur stellen bij Clemens Hoste, Begijnhof 2 te Aalst. De kandidaten moeten zorgen voor een originele kledij waarna zij met een zelf gekozen partner een tango zullen dansen. De jury is gedeeltelijk samengesteld uit het inrichtend comité en gedeelte lijk uit Prinsen. De zaal zal echter eveneens voor 50 de uitslag kun nen bepalen. Vermelden we nog dat dit bal een organisatie is van de vriendenkring der bloedgevers 'De Pelikaan'. Zij hopen met de opbrengsten hun acties ten voordele van de hartpatiënten in het Onze-Lieve-Vrouwe ziekenhuis financieel te ondersteunen. Er wordt gedanst op de tonen van het orkest 'Formatie 84'. (PVB) Alhoewel zij met te vinden zijn op de officiële deelnemingslijst zullen de Kaloe terskabassen Ltd toch aan de 56ste stoei deelnemen. Met een kleinere wagen, buiten competitie, zullen zij opnieuw hun steentje bijdragen om «Vastelaovend» meer kleur te geven. Deze formule werd in de vorige cavalcades reeds gehanteerd door Noig (dit jaar opnieuw officieel ingeschreven) en door «Van 'i halverdrei donker». Het zijn meestal de kleinere groepen, zonder grote praalwagen die vlot kunnen inspelen op de actualiteit en met hun spiritualiteit vaak heel wat succes oogsten. (PVB) Alhoewel zij onlangs hun tienjarig bestaan reeds vierden, ligt het orgel punt van de festiviteiten van de Schramoeillekrabbers op 4 maartde dag dat zij met hun onvervalste boemeltrein opnieuw door de Aalsterse straten zullen laveren. De werkhallen van het AKV hebben dit jaar veel weg van een spoorwegloods. Was 83 ontegensprekelijk het jaar van de auto's, in 84 zijn het treinen troef. De Schramoeillekrabbers werken deze trend in de hand met de bouw van een unieke stoomtrein. Van stoomtreinen is het geweten dat ze heel wat kolenstof verspreiden, wat zijn invloed heeft op de

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7