Met karnaval in 't vooruitzicht Aalsterse goallie flatert andermaal Schitterend bouw Beperkt programma Zeven boekingen en twee thuisspeelsters uitgesloten AZ'77 haalt zwaar uit bij Dressel Eendracht stuurt titelkandi daat met forfaitcijfers huiswaarts Kangoeroes dames houden kans op titel vrij MTSA AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Voetbal 2e Nationale Eendracht Aalst - R. Mechelen Rond het halfuur trapte Luc Leys voor de tweede maal de illusies van de Aalsterse karna- valvierders stuk zodat niemand nog iets gaf om de Aalsterse kansen. Eendracht krasselde maar wat aan tot Gerrit Muylaert met een mooie kopstoot milderde en even later Limpens een geweldige blunder in de Mechelse verdediging afstrafte, wat de bordjes meteen in evenwicht bracht. Na de herneming ging het Aalsters team aangemoedigd door hun trouwe aan hang op hun elan verder met een prach tige overwinning als gevolg. Op basis van de uitstekende tweede speelhelft ver diende Aalst de twee punten alhoewel Dame Fortuna deze maal wel aan de Aalsterse zijde stond. Zo waren de Mechelaars niet te spreken over de lei ding van de heer Crucke. «Waarom Cru- cke dat doelpunt van Stevens afkeurde vraag ik me nog steeds af» zei ons een woedende trainer Bers «Dat is nu reeds enkele weken zo. We worden steeds door de scheidsrechters benadeeld. Als dat een toparbiter is dan is het triestig gesteld met ons nationaal scheidsrechterskorps. Als we 0-3 voor komen is de match gespeeld Ik kan mijn spelers niets verwijten, ze speelden een erg goed eerste halfuur en getuigden van een enorme inzet. De scheidsrechter heeft de match doen omkantelen, zo is het niet moeilijk te winnen». Ergens was de woede van Bers wel te begrijpen over dat afgekeurde doelpunt, maar stellen dat Aalst won dankzij Crucke vonden we toch wat overdreven. Trainer Borremans was uiteraard tevre den «De doelpunten van ons zijn juist op het goede moment gevallen, vooral de treffer van Muylaert was erg belangrijk. Het vlotte aanvankelijk niet. Van Kemse- ke had de opdracht Stevens te houden en De Rijck speelde als buffer voor de verdediging. Ik wisselde hen van plaats zodat Stevens uit de match gehouden werd door Milco en Alain uitstekend werk verrichtte naast Limpens. Limpens was uiteraard de beste man op het veld. Hij lag niet alleen aan de basis van enkele doelpunten, maar knapte bovendien heel wat werk op Ferrera begon slecht en liet dan onmiddellijk de moed zakken. Ik heb Manu dan wat opgepept en hij is naar mate de match vorderde beter beginnen te spelen. Cornelis had het erg moeilijk met de uitstekende Leys maar gaf toch terug blijk van een enorme inzet Wanneer er telkens gespeeld wordt zo als na de rust kunnen we elke ploeg aan Wanneer we nog enkele puntjes kunnen sprokkelen raken we uit de degradatie zone weg en kunnen we iets vrijer ade men». Jef Cornelis. Neusbeenbreuk Bij een botsing met Luc Leys liep Cornelis een neusbeenbreuk op. Jef is echter een har de en bleef verder spelen. Hij ziet er ook met tegen op de komende weken aan te treden Voorzitter Matthijs gaf kleine persmede deling. Voor de wedstrijd gaf Voorzitter Matthijs een kleine persconferentie waarin hij aan enkele «geselecteerde» journalisten stelde dat hij Eendracht zo vlug mogelijk naar eerste wil brengen. Eerst wil hij Aalst ditjaar in tweede hou den en volgend seizoen moet tenminste de eindronde behaald worden. Zo is hij nu reeds met een midvoor in contact die het voorhoedeprobleem zou moeten oplossen. Jeugdprospectie krijgt eveneens voorang zodat er op termijn aan een goed stevig geheel kan ge bouwd worden Hij benadrukte eveneens dat hij een uit geweken Aalstenaar is die in Brussel gaan wonen is. zodat de Aalstenaars bij Eendracht zeker aan bod zullen blijven komen U.E.F.A.-Junioren Berchem Sport - Eendracht Aalst2-0 De U.E.F.A 's van tendracht Aalst zijn zondag zonder punt(en) teruggekeerd uit Antwerpen. Tegen de collega's van Ber chem Sport ging Eendracht met 2-0 on deruit na een nochtans vrij evenwichtige partij. Vooral in de eerste helft verliep de wedstrijd gelijkopgaand met wisselende kansen langs beide zijden. Berchem stel de zich in die eerste periode het gevaar lijkst aan wanneer bij Eendracht de bui- tenspelval onoordeelkundig werd ge opend. Van hun zijde kregen de Aalste naars kansen langs Bart Corthals en Kris De Saedeleer. Deze laatste kreeg de beste kans van de eerste helft toen hij zich knap had vrijgespeeld in het straf schopgebied maar op de Berchemdoel- man besloot. Beide teams gingen dus met een blanco stand rusten De tweede helft kondigde zich net als de eerste vrij evenwichtig aan Rond het kwartier kwam Berchem op strafschop op voorsprong Bij een hoge center voor doel miste Eendrachtdoelman Geert Tombeur de bal. Wim De Wolf kon de bal nog net buiten trappen. Ondertussen greep de Aalsterse portier echter totaal onnodig de aandringende Berchemaan- valler bij de benen en de scheidsrechter floot voor strafschop. Meteen stond Een dracht 1 -0 achter Na dit doelpunt drukte Eendracht, vooral langs Eddy Moerman, Wim De Wolf en Kris De Saedeleer. Op een tegenaanval van Eendracht lukte Wim De Wolf ei zo na de gelijkmaker De diepspurtende Kris De Saedeleer centerde de bal voor doel. waar de mee opgerukte Aalsterse voorstopper de bal in duikvlucht met het hoofd overnam. Pal op doelman echter. I.p.v. 1-1 werd het 2-0. Bij een doorbraak van Berchem dook doelman Tombeur in de voeten van een Berchemaanvaller Hierbij kwetste hij zich echter. De bal ronde richting hoekschopvlag. waar een Berchemspe- ler de bal voor doel zond. De Aalsterse goallie krabbelde recht in plaats van te blijven liggen maar kwam te laat bij de hoge bal die door een Berchemaanvaller werd ingekopt2-0. In het laatste kwartier trachtte Eendracht de situatie nog enigszins recht te zetten maar echt gevaarlijk was wit-zwart niet meer. De ploeg Geert Tombeur Marc Van Oost (Franky Van Boxstael), Bart Tem merman. Wim De Wolf Chris Baeten. Emilio Ferrera-Caro (Gunther Van Der Steen), Eddy Moerman Eddy Vermoe- sen, Bart Corthals, Dirk Raes en Kris De Saedeleer Bedrijfsvoetbal Bouw zorgde ongetwijfeld voor liet knalresultaat van de speeldag. Post Erembodegem kon tegen het meesterschap *an Bouw weinig inbrengen. Ascot lukte de openingstreffer. De Jonge knalde op pas van Diaz nummer twee tegen de touwen. Bouw bleef de aanvalsklok luiden wat nog in twee treffers van De Jonge en Corthals resulteerde. drie man in de wind zette mooi in doel besloot. (JVL) Uitslagen Callebaut B - Callebaut A 0/3 Desatex - VVTTA 2/0 Somati - Honda 0/3 Intercom - Amylum 0/4 Bouw - Post 4/0 Honda deed een uitstekende zaak bij Somati en Intercom was geen partij voor Amylum. Intercom hield weliswaar gelijke tred met de bezoekers tot een kwartier na de rust. Toen Nevens echter raak trof was alle cohesie zoek in de Intercomverdediging. De Groeve profiteerde hiervan optimaal en scoorde een onvervalste hattrick. De satex, dat in een mindere periode ver keert, had het nu ook niet breed tegen VVTTA TT hanteerde op uitstekende wijze de buitenspelval zodat de thuis ploeg weinig tot goede aanvalsakties kwam. Oppotunist Tilburg en De Baerde- maker maakten tenslotte het verschil Callebaut A won zoals verwacht van het B-team Van Goethem zette zijn ploeg met twee doelpunten op rozen. Na de rust kwam Callebaut B amper in het stuk voor en het A-elftal liep verder uit langs Janssens die Ook is de nieuwe voorzitter zinnens van amper een drietal jaar aan te blijven en dan de plaats te ruimen voor een jongere Of hij daarmee zijn zoon bedoelde zei hij ons niet. (JVL) 18 Nieuwe Gazet van Aalst 9 maart 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-1 2 u. en 13-15u.3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 Tijdens het karnavalweekend werd er een beperkt programma afgewerkt in de Mtsa- kompetitie. De bekermatch Sunset-Rode Roos was ongetwijfeld de topmatch bij uitstek. De eerste helft had Sunset doorlopend veldoverwicht en de thuisploeg kwam dan ook volkomen ver diend op voorsprong langs Diaz die een voorzet van Igual Antonio succesrijk overnam. Na de koffie nam Rode Roos het initiatief in handen, maar bij een gevaarlijke te genstoot van Igual hield doelman Van Den Steen met een geweldige save Rode Roos overeind Twee minuten later lukte Steghers echter de gelijkmaker y/at de bezoekers vleu gels gaf. Guy Bombeeck knalde Rode Roos op voorsprong. Sunset kon geen vuist meer maken en vijf minuten voor tijd knalde Hulsbosch de 1 -3 eindstand op het bord. Vermelden we nog dat scheidsrechter Van Belle bijgestaan doorzijn grensrech ters Levingsbird en Van Campenhout deze partij voorbeeldig leidde. In de kom petitie werden enkele uitgestelde wed strijden betwist. Rayo Espanol haalde het tegen Cobila's dat voor flink verweer zorgde. De eerste 25 minuten gaf de thuisploeg de toon aan wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. Diaz zette zijn ploeg op rozen Boumon kwam nog wel dichtbij de gelijkmaker, maar zijn lob ging over. Even later kroop Rayo terug door het oog van de naald toen Jef Callebaut nipt naast knalde. Na de herneming ging Vincente op de solotoer wat Coliba's meteen schaakmat zette. Even later kon Janssens milderen. On der impuls van een uitstekende De Mey drong Coliba's nog wel aan, maar doel man Anné bleef toch overeind. In de zon dagsreeks won IJsboerke overtuigend van Nieuwe Wijk. IJsboerke speelde zo wat de beste match van het seizoen. Wilfried Baeten opende in de dertiende minuut de score. Nieuwe Wijk kende even later pech toen Joahn Saerens ge kwetst het terrein moest verlaten. Na de herneming voerde Danny De Boeck de stand verder op en even later kwam Ronny De Boeck erg dichtbij een derde treffer. Tien minuten voortijd prikte De Landsheer de eindstand tegen het net. (JVL) MTSA Uitslagen Uitgestelde wedstrijden Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Rayo Espanol - Cobila's 2-1 Tweede afdeling Royal Sportief - Heipias 2-6 Jong Timarcha - Leeuwerik 1-1 Zondagsreeks IJsboerke - Nieuwe Wijk 3-0 Ooievaars - Pano 1-0 Beker kwartfinales Sunset - Rode Roos 1-3 Programma voor 10 en 11 maart Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr, - Rayo Espanol De Sutter Endoka - Onderden Toren Floris Cobila's - Lada Boys Garcia Camu - Heizijde Dalschaert Blauwe Vlam - Bartan Van Der Veken Giwo - Rode Duivels Levingsbird Tweede afdeling Leeuwerik - 't Kloksken 1 -4 wordt 5-0 Heipias - Jong Timarcha De Meyst Royal Sportief - Excelsior Van Belle G.M.I.C. - Musica Van Den Eeckhout Breughels - De Kroon De Swaef 't Walleken - Den Hert Zondagsreeks Adelaars - Real Familial Boterbergh Gipak - IJsboerke D'Herde Sunset - Amapola Levingsbird Pano - Sportkring De Sutter 't Duifken - Nieuwe Wijk Van Der Veken Ooievaars - Koszen Floris Sportief 81 - Timarcha Dalschaert Rode Roos - Star Boys Garcia Borgloon 2 - Kamillekes Aalst 3 In een vrij harde wedstrijd is Kamillekes Aalst erin geslaagd de volle buit mee te nemen uit Borgloon. De verplaatsing naar Borgloon werd nochtans met gemengde gevoelens aan gevat. Veerle De Wint en Ann Van Der Eecken dienden vervangen te worden wegens boekingen en de thuisploeg die kost wat kost moest winnen kwam bij zonder gemotiveerd op het terrein. Kamillekes kwamen echter vlug op voor sprong langs Ann Eeckhout zodat dit de taak van de Aalsterse meisjes heel wat vergemakkelijkte. Borgloon ging bijwijlen geweldig te keer wat hen uiteindelijk heel wat (zes) boekingen en tenslotte twee uitsluitingen opleverde. De thuisploeg kwam nog wel langzij. maar Ann Eeck hout en Greta Van Hauwermeiren uit strafschop zorgden voor een veilige voorsprong. De thuisploeg kreeg twee strafschoppen toegewezen maar kon er maar één van benutten. Naar het einde van de match toe ontwikkelde Borgloon nog een ge weldig offensief, maar dit werd oordeel kundig opgevangen door de Aalsterse verdediging. Deze zege geeft meteen nog meer zekerheid over het behoud in de hoogste afdeling. Dit seizoen mag nu reeds als geslaagd beschouwd worden. (JVL) Setok Az '77 lijkt goed op weg om zonder veel problemen de titel binnen te rijven. Leeuwerik blijft weliswaar aanklampen, maar de huidige leidersploeg speelt momenteel met zoveel zwier dat de Ledenaars vrijwel kansloos zijn. Dressel dat dit seizoen nochtans een gestraft door de Arendzonen. flinke beurt maakt werd genadeloos af- Beckaert kon nog wel de score openen, Tweede Provinciale B Eendracht Meldert - Sint-Gillis- Waas 5-0 Eendracht Meldert hield vorige zondag tegen Sint-Gillis-Waas, één van de voor naamste titelkandidaten van de reeks samen met Winnik en Vrasene, doeltjes- kermis. Na een vrij gelijkopgaand begin, trok geel-blauw de wedstrijd langzaam maar zeker naar zich toe Halverwege de eerste helft opende Maes de score en nog voor rust hadden Van Driessche en weer Maes de score al opgevoerd tot 3-0. Na de pauze trachtte Sint-Gillis-Waas de wedstrijd nog te doen kantelen, maar de Eendrachtverdediging viel de aanvallen van de Waaslanders rustig op. Het waren zelfs de thuisspelers die nog het gevaar lijkst waren en ook scoorden. Eddy Van Driessche maakte nummer vier en De Vos legde de forfaitcijfers vast. Voetbalkalender van zondag, 11 maart 1984 - Tweede nationale R.C. Jette - Eendracht Aalst (zaterdag, 10 maart om 19.30 u.) - Tweede provinciale B F.C. Kerksken - Eendracht Meldert - Derde provinciale D S.K. Aalst - S.O.S. Schellebelle Wilskracht Gijzegem - Osta Meerbeke S.K. Herdersem - Sportinq Sint-Ante links Wilskracht Moorsel - S.K. Vlierzele Eendracht Nieuwerkerken - Olympia Burst - Vierde provinciale F F.C. Edixvelde - F.C. Smetlede - Vierde provinciale G S.K. Erembodegem - Keyboys Iddergem Wilskracht Hofstade - Sparta Appels S.K. Welle - Schroevers Moorsel V.J. Baardegem - Juventus Schoonaar- de T.K. Meldert - Opdorp Doggen Erembodegem - Lebeke S.K. Terjoden - Rapid Lebbeke - U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - V V. Wuustwezel maar Dooremont en de gebroeders Ver- leyen zorgden nog voor de rust voor een zeer riante uitgangspositie. De bezoe kers liepen uit tot 1 -7 om tenslotte met reuzecijfers te zegevieren: Dooremont zevenmaal, Eddy Verleyen driemaal, Ronny Verleyen tweemaal en Meert knalden raak. De Waegeneer, Ronny Ceupens en Rubbrecht lukten de overige eerreddende treffers voor de Moorse- laars. Snas stuurde O.C. Aalst met for faitcijfers huiswaarts. Buiterijs (2), Van Mol (2) en Van Mie- ghem scoorden de goals. Leeuwerik haalde het nipt op het terrein van Groen Wit. De Erembodegemnaars mochten misschien wel aanspraak maken op een puntendeling, maar de bal rolde nu een maal beter voor de Ledenaars. De Grom zette de netten bol voor de thuisploeg. Stammeleer en Korte zorgden voor de krappe zege. Wembley bood verrassend veel weer stand tegen Blauw Wit. Blauw Wit haalde het met het kleinste verschil dankzij goals van D'Herde en De Moor. Stadsfeldt scoorde voor Wembley. (JVL) Na de moeilijke thuisoverwinning tegen Zwijnaarde, met 3-2, hadden de dames deze week een gemakkelijker opdracht uit naar Eine Deze ploeg was duidelijk te zwak. zowel bij de reserven, die met 0-3 wonnen, als de eerste ploeg eveneens 0-3. Zonder echt te forceren speelde Kangoeroes, onder aanvoering van kapi tein Hoste, naar de overwinning, ook dankzij de voortreffelijke opslagen van voornamelijk Bosman en Hoffelinck, en een fantastische wedstrijd van de pas gehuwde Gabriels De heren daarentegen hadden een «moeilijke» uitwedstrijd naar het laatst- geklasseerde Ronse Moeilijk omdat maar 7 spelers konden geronseld wor den, zonder set-up. Gelukkig was de trainer van de dames, Mare De Geest bereidt deze functie te vervullen. Aalst speelde ontspannen zowel de hoofd match als de reservenmatch, wat twee maal een 0-3 overwinning met zich mee bracht, met respectievelijk 37 en 33 mi nuten speelduur. (VDA Hans) Uitslagen De Pluim - Opwijk Wembley - Blauw Wit Apostelken - Moorselbaan Tijl Snas - O.C. Aalst Groen Wit - Leeuwerik Dressel Wit - Leeuwerik Groen Wit - Leeuwerik Dressel - AZ77 Programma voor 10-3 Blauw Wit - Dressel Leeuwerik - Wembley AZ77 - De Pluim O.C. Aalst - Apostelken Groen Wit - Opwijk Moorselbaan - Snas 2/0 FF. 1/2 2/0 FF. 5/0 1/2 1/2 1/2 4/13 2/OFF. 2/OFF.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 18