Nieuwerkerken haakt af Bart Meganck opnieuw nationaal kampioen Roger Van den Bossche en Jean-Marie Be Nii zetten seizoen goed in Voorsprong blijft intakt Geen verandering aan de top Duivennieuws Okapi moet zich niets verwijten... De eindfaze in met zes punten voorsprong Nieuwe Gazet van Aalst 9 maart 1984 19 Overzicht Derde Provinciale D Veldlopen Te Nieuwerkerken had men vorige zondag een reden meer om karnaval te vieren, want Bart Meganck werd bij de scholieren nationaal veldloopkampioen. Voor Bart betekent deze titel de bevestiging van zijn reeds gekende talent. Vorig jaar kon hij reeds bij de kadetten een reputatie opbouwen met twee nationale titels het veldloopkampioenschap en de 1500 meter. Voor Bart werd deze winter wel belangrijk, want hij deed de overstap naar de scholie renreeks waar hij opnieuw af te rekenen had met oudere concurrenten. Te Kechtel kon Bart Meganck echter opnieuw schitteren door vlot de titelstrijd voor eerstejaars scholieren te winnen. Meteen zijn tweede titel op rij. In de komende maanden mogen we van Bart Meganck zeker ook op de piste mooie prestaties verwachten. (PV8) Wielrennen Streekrennsrs Roger Van Den Bossche en Jean-Marie De Nil hebben reeds vroeg op het seizoen de forme te pakken. De Aalstenaar Van Den Bossche won de Jean-Marie De Nil reed een erg sterke uitgave van Belsele-Gent betwist door Malderen-Gent betwist door renners van renners van O.VI. en W.VI. Brabant, Antwerpen en Limburg. Hij Roger won de spurt van een vijfkoppige diende echter af te rekenen met enkele groep nadat hij in de laatste kilometers talentrijke Nederlanders. In een spurt nog een aanval van Van Slijcke succes- met zes werd hij nipt geklopt door Patrick rijk beantwoordde. Hofland. Het is meteen zijn tweede zege van het Toch wel een sterke prestatie van de uit- seizoen geweken Erembodegemnaar, die het Vorige week werd hij nog clubkampioen seizoen uitstekend voorbereidde en zon- van zijn nieuwe formatie Merelbeke- der tegenslag zeker sterk uit de verf zal Scheldestreek. komen. (JVL) Bowling: BC. Alloo-Blomberg-Juwelen De Meersman BC. Alloo heeft met de komst van Spoor Ten niet in zijn kaarten laten kijken. Het moest wel tot het uiterste vechten om de 4-0 op het bord te krijgen. Alloo leidde gezwind met 2-0, toen basisspeler Willy De Ridder wegens beroepsbezigheden diende vervangen te worden. Eendracht Nieuwerkerken is er op de tweeëntwintigste speeldag niet in ge slaagd de gevaarlijke klip, S.K. Vlierzele, te omzeilen. Vlierzele won de wedstrijd tegen de titelkandidaat verdiend met 2-1 Voor geel-rood eigenlijk nog een billijke einduitslag want de thuisploeg kreeg meerdere kansen om de stand nog op te drijven. S.K. Vlierzele. in eigen vesting altijd be resterk (vraag dat maar aan S.K. Aalst en Schellebelle), nam van meet af aan het initiatief en kwam al na een kwartier op voorsprong. Doelman De Nayer verkeek zich op een vrijschop waarbij een thuis- speler hem te vlug af was 1 -0. Vijf mi nuten later stonden de bordjes echter weer in evenwicht. Een te kort terugge speelde bal werd door Danny Steen- houdt (steeds op vinkenslag) onder schept en achter de plaatselijke doelman tegen het net geprikt1-1. Meteen zijn twintigste competitietreffer. Enkele minu ten voor rust werkte de immers zwoe gende Mare Renneboog zich voorbij de Nieuwerkerkse defensie en Johnny De Naeyer was voor de tweede maal ge vloerd 2-1Ook na rust was S.K. Vlier zele de toonaangevende ploeg. Gelukkig voor Eendracht werden de doelkansen door de thuisploeg niet meer benut. Door dit verlies is Nieuwerkerken afgezakt ot de derde plaats in de algemene rang schikking met drie punten achterstand op leider Schellebelle. Zien ze aan de Schoolstraat ook dit jaar de titel aan hun neus voorbijgaan S.K. Aalst meer last met de staat van het veld dan met Burst Op het erg slechte veld van Olympia Burst (misschien wel het slechtste van de reeks) is S.K. Aalst er eigenlijk vrij ge makkelijk in geslaagd om - zij het slechts met 1-2 afstand te doen van de thuis ploeg. Het was zeker geen hoogstaande wedstrijd. Dat liet de staat van het veld trouwens niet toe. Reeds vrij vlug in de wedstrijd trapte Karei De Jaegher de orangje-groenen op voorsprong. Maar Geert Van Herreweghen, de ...Aalsterse herbergier (hij scoorde ook al tweemaal tegen S.K. in de heenronde), stelde en kele minuten later gelijk. Toch kwam S.K. nog voor rust op 1 -2, alweer via Karei De Jaegher, die nu aan zeventien rozen toe is dit seizoen. Na rust speelde S.K Aalst meer behouden. Toch kon Burst S.K. nooit bedreigen. Het waren de Aalste- naars nog die voor het meeste gevaar zorgden. Vooral via Gary De Kinder kwam het meeste gevaar, maar ofwel In het tussenseizoen had Andenne zich versterkt met de tot Belg genationaliseer de Amerikaan F. Lynn (ex. Anderlecht) en meteen werden ze tot titelkandidaat gepromoveerd. Bij Okapi was C. Schmitt terug van de partij. De Okapistarters met ditmaal terug D. Schellinck als jongere deden het noch tans niet slecht. Vooral Minnebo was in goede doen, 28-34 na 15'. H.V.D. Broeck liep echter dan zijn derde fout op zodat Coach Acke hem uit veiligheidsoverwe gingen op de bank plaatste en Schmitt opstelde. Ruststand 38-45. Okapi 21/36 en 3/5 VW, Minnebo 13, V.D. Broeck 8, Schellinck 8. Na de rust konen de walen langzij ko men, 52-52 na 5'. Met afstandschoten bleef F. Lynn (30 ptonze zone teisteren Bowling Derde Nationale A In Dottenijs werd Iwein Haerens ingelijfd in de basisvijf. Met 129 gemiddelde bleef hij ver beneden de verwachtingen. Al bleek een werkelijke inspanning niet no dig, want gastheer Wembley stond eveneens met de tweede keus op de baan. zodat de overige Alloo spelers met een niet zo hoog moyenne, toch gemak kelijk de overwinning verwierf. Willy De Ridder was onze beste vertegenwoordi ger met 181 gemiddeld en een totaal van 544 kegels. Roger Cardon was met 513 kegels of 171 gemiddeld goed. Johny De Bock bevestigde zijn huidige konditie stond een been of de paal in de weg om hem het scoren te beletten. Door deze overwinning blijft S.K. Aalst in de run voor de titel met één punt achterstand op lei der Schellebelle. En zondag is het Aalst- Schellebelle Elfde gelijkspel voor S.K. Herdersem Na een erg matte wedstrijd is S.K. Her dersem er toch in geslaagd om een pun- tendeling te behalen op het veld van Sporting Heldergem Beide teams speelden een ronduit slech te eerste helft, die dan ook eindigde met een dubbele nul. Na de pauze was het spel van iets betere kwaliteit Halverwe ge die tweede periode kwam de thuis ploeg op voorsprong. Hierdoor moest geel-blauw wel offensiever acteren. Kan sen bleven dan ook niet uit en enkele mi nuten voortijd kwam S.K. toch nog op 1 -1 langs Rudy Van Den Brempt. Het elfde gelijkspel voor S.K Herdersem lag met een vast. Ook Wilskracht Gijzegem kon de leider niet stuiten. Net zoals vorige week op S.K. Aalst pak te Wilskracht Gijzegem op Schellebelle uit met een verdedigende opstelling, loe rend op de counter via het gevaarlijke spitsenduo Verleyen-Vereecken. Al vrij vroeg in de wedstrijd kwam Wilskracht op voorsprong met een doelpunt van Ste- faan Vereecken De discipelen van trai ner Frans Roeland trokken een dubbele verdedigingsgordel op voor het eigen doel, maar konden toch niet verhinderen dat Schellebelle nog voor rust op gelijke hoogte kwam. Na rust pakte de leider uit met een grootscheeps offensief. Het drukte groen-zwart tegen het eigen doel en Wilskracht kwam nog maar moeilijk los. Uit de vrij talrijke kansen scoorde Schellebelle toen nog tweemaal 3-1, een oververdiende eindstand Wilskracht Moorsel geeft 1-2 voorsprong prijs in het laatste kwartier Rode lantaarndrager Wilskracht Moorsel is er niet in geslaagd om bij degradatie concurrent Panters Okegem een punt weg te kapen. Het zag er nochtans mooi uit voor paars-wit, want nadat het op een 1 -0 achterstand was gekomen (reeds na zeven minuten) vochten de jongens van 't Hof Texel terug en kwamen eerst via Ceuppens op 1-1 en zelfs op 1-2 voor sprong echter prijsgeven en ging zelfs nog met 3-2 de boot in Meteen telt Wilskracht Moorsel nu reeds vier punten achterstand op de overige staartploegen Okegem, Ede en Sint-Antelinks. 67-58 na 10'. Schellinck en Elias tracht ten het tij nog te doen keren maar bij een 78-72 stand en nog 2' speeltijd floot de scheidsrechter een ingebeelde 5e fout van H. V.D. Broeck. Toen was het hek definitief van de dam Okapi moet zich echter niets verwijten, ze deden de gast heren beven tot de laatste minuut. Volgende week maakt Okapi de ver plaatsing naar Pepinster (met gelijke punten in de rangschikking). De wedstrijd werd verschoven naar dinsdag 13 dezer omdat Okapieërs Schmitt en Schellinck met de internationale juniors in Jesenik verblijven. Punten van Okap 36/75 en 6/10 VW. Minnebo 13, V.D. Broeck 15, Elias 10, Famaey 2. V.D. Bosch 11, Schmitt 10, Schellinck 15, Van Impe 2. GSX met 541 kegels of iets meer dan 180 moyenne en Bruno Rossi bleef met 164 gemiddeld even onder zijn normaal peil of spaarde hij zich voor de komende kon- frontaties. Heden vrijdag speelt BC. Alloo zijn twee de ronde in de Beker van de Voorzitter. Na de overwinning tegen Lede, zitten de Aalstenaars nu al in de 1/8 finales en ontmoet er Chardons Bruxelles, een ploeg uit derde nationale C, en die nor malerwijze de sterkte van BC. Alloo zal moeten herkennen, zodat de Ajuinen uit zicht krijgen op een kwartfinaleplaats. (AVH) Volleybal V.K. Aalst - Merelbeke 3-1 V.K. Aalst heeft de thuiswedstrijd tegen Merelbeke zonder veel problemen ge wonnen. V.K. won met 3-1 en was enkel in de derde set ondermaats. De eerste set was van korte duur en werd rustig gedomineerd door V.K. 15-5. In de tweede set bood Merelbeke echter meer tegenstand. Deze set ging gelijkopgaand op. Het werd 8-8 en zelfs 12-12. Dank zij een knappe Guido De Schrijver haalde V.K. ook de tweede set binnen met 15- 12. De derde set bleek de concentratie bij de thuisploeg weer zoek wat Merelbeke toeliet om na een 5-1 achterstand uit te lopen en de set zelfs binnen te halen met 11-15. In de vierde set speelde V.K. weer als een waardig titelkandidaat en won uit eindelijk met 15-11 de vierde en laatste set. In de klassering blijft V.K. Aalst op één punt van het leiderstrio Sint-Amands« berg. Menen en Zele. Er zijn nog vier wedstrijden te spelen. Zaterdag a.s. treedt V.K. Aalst terug thuis aan tegen Assenede waartegen in de heenronde met 3-2 werd verloren. Winnen is nu een must voor V.K. wil het nog een kans heb ben om dit jaar te promoveren Ouivenmaatschappij EERLIJK EN VRIJ Geachte liefhebbers. Dat de winterstop voor de duivenliefheb- bers niet altijd moet beschouwd worden als een «winterslaap» voor het bestuur, zal iedereen al opgemerkt hebben die in het lokaal de merkenstrijd heeft zien op hangen. En dat is niet het enige dat ver anderd is. Vanaf het vluchtseizoen 1984 zal men ook gebruik maken van de nieuwe tech nieken en gaat zowel de uitslag als de circulaire verzorgen met de computer. Dat brengt wel met zich mee dat. in ieders belang, elke liefhebber er zich moet van vergewissen dat zijn punten van het koördinaat degelijk en juist zijn doorgegeven. Een vergelijking zal bij de eerste inkorving mogelijk zijn. Van de wederzijdse samenwerking waarover men het vorige maand had heeft het bestuur nu al de eerste resul taten. Men is fier U te mogen meedelen dat er - in de maatschappij voor 1984 een re- kord aantal hoklijsten is ingediend, nl. 136 stuks - op datum van 12 februari te samen met Terjoden al 185 leden zijn voor de kampi oenschappen op Quiévrain. - voor Noyon reeds 92 leden op de lijst staan. - al een 75 sponsors zijn voor de onder linge merkenstrijden. Uit deze opsomming en met de mede werking van al de liefhebbers hoopt men te mogen besluiten dat men voor een mooi seizoen 1984 staan. Kampioenschappen Noyon '84 verschijnen tijdens de maand april. Om hieraan deel te nemen moet men lid zijn vóór 1 mei 1984. Lidgeld 50 fr. Kampioenschappen Quiévrain '84 lid zijn vóór 1 mei 1984. Al de ledenkam pioenen krijgen bij hun geldprijs een prachttrofee. Verdeling geldprijzen - algemeen kampioen 1.500 fr. 11 trofee - meeste prijzen per kategorie 3 x 1000 fr. trofee -1 14 2 3 per kategorie 3 x 750 fr. trofee -1 2 per kategorie 3 x 500 fr. 1 trofee - asduif per kategorie 3 x 300 fr. 1 trofee Vluchten tellende voor de merkenstrijden 1984 maart 18-3 Quiévrain OUDE 25-3 Quiévrain JAARLINGEN april 8-4 Quiévrain OUDE 15-4 Noyon OUDE 22-4 Quiévrain JAARLINGEN 29-4 Noyon JAARLINGEN mei 6-5 Quiévrain OUDE 13-5 Quiévrain JAARLINGEN Noyon OUDE 20-5 Quiévrain OUDE Noyon JAAR LINGEN 27-5 Quiévrain JAARLINGEN Noyon OUDE Yvette Pieters sprong voor hem in, en via Roger Cardon en Bruno Rossi, die respektievelijk eindigden met drie en één strike, werd het toch nog een nipte 839-809 winst. Daarvoor ahd Willy De Ridder samen met Roger Car don met zeer hoge gemiddelden van omstreeks de 200 er voor gezorgd dat het eerste game met 873-742 binnen gehaald werd. In het tweede was Bruno Rossi de grote mijnheer die aan de basis lag van een 833-706 zege. Opmerkelijk was opnieuw het gemid delde van Johny De Bock, die met 160, 173 en 182 zijn goede kadans liet blijken. Kapitein Roger Cardon schijnt terug van weggeweest en was met 204, 171 en 199 de beste Aalste naar. Ook Bruno Rossi met 162, 202 en 186 scoorde hoog. Roland Van Vaerenbergh en Yvette Pieters scoor den beiden normaal. BC. Alloo kan vandaag vrijdag reeds zijn Aalsterse karnaval inzetten in het verre Dottenijs door andermaal geen verliespunten prijs te geven. (AVH) De «Rood van 't stroot» nam ook van Prins Karnaval een examen van «mini- mooie kennis van 't Oilsters» af. (fb) De steeds hogere (bier ?)prijzen liggen sommigen nog altijd zwaar op de maag. (fb) Basket 2e Nationale Andenne-Okapi 82-78 Met karnaval kunnen de Aalsterse ploegen altijd iets meer. Okapi had het ditmaal echter niet bijster goed getroffen. Ze moesten de leider Andenne aan huis gaan bekampen. Wembley Dottenijs - BC. Alloo 0j4 Het is vorige vrijdag opnieuw een hoogdag geworden voor de Aalsterse bowlingers. Niet alleen ging BC. Alloo gemakkelijk winnen bij een onvolledig Dottenijs, doch oponent Strike Zulte leed een3-1 nederlaag bij Center Erondegem. Meteen staan de Aalstenaars zes punten los in de rangschikking, alvorens de zeer zware eindfaze aan te vangen, waarin vijf achtervolgers aan de beurt komen. De inzet van karnaval was alleszins geslaagd voor de Ajuinen, wanneer zij de uitslag vernamen van Zulte. Geen problemen meer voor de Aalstenaarshet DAC is present, (fb)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 19