Lente- en zomermode-show MODE GERMAINE h- Moet er gi iaat op Aalstenaar gearresteerd te Parijs Kinderkarnavals ^^^Wi^èbbè^hè^gêrwègèr^^iïèndèÜj'^i^^nödïgë^opTnze^^ Wij stellen er U grandioze kollekties in dames- en herenkleding voor, waaronderexclusiviteiten voor moeders van kommunikanten; modi- sche pret a porter; de nieuwste modetendenzen voor de jeugd; een kol- lektie voor grotere maten; klassieke en sportieve herenkleding; en niet te vergeten, een zeer uitgebreide kollektie lange kleedjes voor avond feesten en suiten. Presentatie en muzikale omlijstingLuc Appermont. Inkom 50 fr. zondag 25 maart 1984 om 14u.30, zaal «Ter Mael», Gentsesteenweg te Aalst Geraardsbergsesteenweg 74, Erembodegem-Terjoden Tel. 053/2185 50 Maandag 26 maart is de winkel open vanaf 14 uur. Nie'k zee Nieuwe Gazet van Aalst 9 maart 1984 In het St.-Maartensinstituut op de Moorselbaan richtte het Davidsfonds Mijlbeek een kinderkarnaval in. De animatie werd verzorgd door 't Klubke. De jeugdprins en -prinses van de Arend waren ook in de zaal. (JC) 't Klubke bracht boeiend vermaak. Met de nummer in de hand, en nu wachten op een prijs. (JC) Geboeide gezichtjes. (JC) Een stoere cowboy nipt aan zijn cola Wat doet een kind liever dan zich verkleden (JC) ik 'n goon hier oeik ni beginnen wawelen oever de vastelaoveddaogen die verboy zen... Ghiel deis gazet zal der ghielzeikes verom vol meh stoon. En 't kaan op den dier 'n betjen te veil werren oeik hein. Gelèk as meh die zugezeide karnavalliekes die z'ons de léste weiken ne ghielen dag deir in ons oeiren gepompt hemmen, 't Mag al lank al wel zen 't lenegste da'k er nog wil oever smoezen dad es da'k den doystendag, noor de noeng, azoei ienegte jongeren, verklidj, al dansend en al springend, zag optrekken nor 't stad. En 'k peisden 't azoei nog ja zé, da zen na ne kier karnavalisten in - en binnen ienegste jorkes - op den dop... Ze zeggen zeer welde mensjen vieren karnaval ver heer mizeire te vergeiten - zie nor Rio, woor da ze steirven van den honger, mor toch droy daogen de zamba stoon 't hippelen - mor ge moetj toch iest en veraal de korozje en ten twieden toch eh wad inkelgeldj in anne zak hemmen... Sertoe on de proys van de pintjes, den dag va vandaog En ten zojje gon moete peizen dat er veil zen die dor lank ver sporen, want woor hole z'anders 't geldj Want allemaan 'n es toch ginne voebai- list hein... die azoei mor ienegste brifkes zwert geldj in heer fiem gedaven werren Dat dad allemol ooitkomt es mor eh schoein dingen, mor zol dad oeik ni ewa zen omdammen oever aal 't ander zolle zwoygen En wa zen die ienegste brifkes van doezjed, binsjt dad ons ministers zitten te dibben over miljarden... Die ze toch wel iveranst zelle moeten ooitpiltjeren. En ghiel zeikes ooit onze zak. gelèk as ze toch gewoein zen. As ze mor 'n waan, ze zollen zuveil kennen ooitsporen. Allei. 'k leisden dor nog in de gazet, verleide weik, van sjarels die per kamijonnet gon doppen, ver toch agaa rap verom te zen op heer zwert weirk. Da ze dedie ne kier heer poetjes kraoken, ze zeilen rap in de miljoenen zitten... En wannier goon ze ne kier 'n snei geiven in die schandaoleg-groeite pinsjoenen van veir oever d'honderddoezjed ballen in de mondj Mor door 'n teive ze ni oonkommen Woveir hè Of es 't omda ze zeer zelf binnen ienegste joren in 't zelde geval zelle zen Wa dagge naa zegt.En door werd er zu woyneg meigelèk oever gesproeken. Woor da ze van de weik wel veil oever gesproeken en geschreiven hemmen, dad es oever da bezoek van dinnen ieste minister va Sponjen, die hier meh zen vraa ne kier kommen omsteiken es... Kwestje van ne kier te klappen oever de kom- merse en nog azoei 't ien en 't ander. Gelèk as oever die Basken die hier in Antweirpen in den bak zitten. Omda ze na per otto meh ienegte revolvers en koegels oever de boon.reiten. Stom hein In de plosj van dad effenaf in 't groeit te doen, aioever Zjiebrigge. En naa zolle ze geer in Sponjen geren hemmen damme wajjer die sjarels on heer veromstieren... En as ge sommegste meigt geloeiven, zol da ni zen ver geer op heer gemaksken in den bak zitten nor den teivei te zing. 'k Weit na oeik ni ofdat dad allemol woor es wa da ze dor oever vertellen, mor as ek bepeis wa dat die sponjakkers in de joren voyftinghonderd hier ba ons ooit- gespoekt hemmen... ten verschiet ek er ni af da ze de mensjen geer nogal kennen tanieren 'k Verschiet er wel af da z'hier ni gezeid hemmen gajjer kroygt die Basken, mor geif gajjer ons ten dinne zeikeren Degrelle verom... Mor dad es 'n ander kelkesjoos PETJEN In Netwerk vierden zaterdagnamiddag heel wat kinderen karnaval. (JC) Voor de Aalstenaar G.D.W. is het kar- navalweekeinde een flop geworden. Hij trok zondag naar Parijs, de hoofdstad van Frankrijk, om het gewoel in onze stad te ontlopen In een boekhandel alhier had hij zich, voor vertrek, nog haastelijk een kursuske Frans gaan halen. De han delaar heeft hem natuurlijk het gele boekske van de Draeckenieren verkocht, als zijnde de beste gids. Aangekomen in de Gare d'Austerlitz kreeg hij tandpijn, waarop hij de taalweg- wijzer van de Kaiseriycke Souvereine Caemere opsloeg en een agent de police de weg naar de tandarts wou vragen. Ongelukkiglijk genoeg draaide hij de ver keerde bladzijde open en van de zeer zag hij niet dat hij een stommiteit beging door aflezend te vragen «Monsieur l'in- digène, est cette plaque ,,Pas faire pipi ici s.v.p." aussi pour Ie touriste plein de trappist Hierop werd onze stadsge noot gearresteerd en het bo^ksken in be slag genomen. Men weze dus gewaar schuwd het gele boekske dient met zorg bestudeerd en slechts door bevoegden gehanteerd en met de grootste omzich tigheid.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3