Karnavalraadszitting minder spiritueel dan vorige jaren ^behouden l-B.S UKMnnv' DRANKOMAT, 4 Nieuwe Gazet van Aalst 9 maart 1984 Wat enigszins kon gevreesd warden, nu een aantal bekende leden van het feestkomitee afgehaakt hadden voor de karnavalraadszitting 1984, gebeurde ook. Deze raadszitting, die traditioneel de karnavalfeesten opent, miste soms de spirit, de geestigheid en vooral de spon- taniëteit van de vorige jaren. Gelukkig was er nog Kamiel Sergant, die als waarnemend voorzitter, met enkele rake opmerkingen de lachspieren van het zeer talrijk opgekomen publiek aan het werken zette. Robert De Pauw kreeg dan toch een voorbehouden plaats Burgemeester Uyttersprot mocht onmiddellijk kelner spelen. (JC) In tegenstelling met de vorige jaren had de zitting ditmaal in de stadsfeestzaal plaats en niet langer in de trouwzaal. Dan nog bleek de ruimere zaal niet groot genoeg om alle belangstellenden een zit plaats te geven Traditiegetrouw opende Burgemeester Uyttersprot de vergade ring met een lof aan de Aalsterse karnaval. Hij gaf meteen zijn bevoegdheden door aan de nieuwe prins Goebby, die gedurende drie dagen de skepter zou zwaaien over onze stad. Raymond Uyt tersprot mocht onmiddellijk gargon spelen voor de eretafel, en had meteen een plaatsje bemachtigd «aan de stad», daar waar ande ren jaren moeten wachten om werk te krijgen op het stadhuis. Ook de kollega's schepenen werden met een geschenk bedacht. Anny De Maght kreeg even later een trui van Eendracht Aalst en twee voetballen «om nog eens te winnen». Via een grote Dranko- mat bekwam schepen Etienne Bogaert enkele zakjes citroenen «zodat hij voor jaren voort kan». Robert De Pauw mocht uit de drankomat een tasje Braziliaanse koffie nemen en zijn kollega Julien Vinck een glas water, «om water in zijn wijn te doen». Dikke Remy Van Vaerenbergh werd natuurlijk getrakteerd op ontelbare flesjes bier, en voor kuituurschepen Chris Borms werden niet alleen dozen boekjes aangebracht, maar ook een exemplaar van Playboy en een grote bril om alles kritisch te kunnen lezen. Sport- schepen Bourlon mocht met zijn voeten in een plodderbadje zitten en kreeg ontelbare namaaksporttrofeeën mee naar huis. Voor schepen van leefmilieu, André Doorns, was er nog een straat veegkarretje over en een boompje als voorsmaak van wat hij later met de Osbroek zou krijgen. Ook andere gemeenteraadsleden van het afgelopen jaar werden, zij het niet steeds met evenveel sukses, humoristisch aangepakt. Aldus werd door de zaal een speelgoedhelikopter naar beneden gelaten, werd een maquette van de nieuwe Eendrachttribune getoond, kreeg Schepen De Pauw een fietsenstalling «uitgezon derd CBS» voor aan de Keizershallen, werd een oude operatietafel van het hospitaal vol met dossiers aangebracht en werd «Dikke Remi» gehuldigd als wereldrekordhouder bierdrinken. Ook de pers werd natuurlijk niet vergeten want iedere journalist kreeg een echte pikuur mee naar huis. Wat ons minder geslaagd leek was de rol die toebedeeld werd aan de oppositieraadsleden Dede (Denayer) en Maria van Baïta (Dolo res Baïta). Ook het feestkomitee zelf werd evenmin in de spot vergeten, maar de best geslaagde vondst scheen ons de nagemaakte hoeden van twee VU-leden van het feestkomitee als parodie op de nieuwe mut sen die dit komitee zopas «ten geschenke» kreeg. Hopelijk kan de huidige equipe volgend jaar opnieuw beroep doen op hen die nu forfait geven, zodat de lachsalvo's en het applaus (die nu eerder schaars waren) zoals vroeger elkaar in ijltempo tij dens de karnavalraadszitting kunnen opvolgen. (MP) Een sjat Braziliaanse koffie voor De Pauw. (JC) Al was het niveau van de kamavalzittlng aan de lage kant, de kamavallsten waren paraat. (JC) De bekende gulle lach van Remy Van Vaerenbergh en ontelbare Keizer Kamiel redde de show. Hier met het tameuze tribunetje. flesjes bier. (JC) Chris Borms kreeg een grote bril om alles beter te zien... Prins Goebby verdedigde zich ook goed tijdens de karnavalzitting. Een klein tribuneke, een Eendrachttrui en 2 voetballen voor Anny De Maght. (JC) Gilbert Bourlon in zijn plodderbadje met neptrofee. (JC) Het voltallige «schepenkollege». (JC) De prins en zijn wit konijntje. (JC) Etienne Bogaert kan nog jaren voort met zijn zakjes citroenen. André Dooms kreeg een straatveegkarretje... (JC) Twee oppositieleden, hun rol kwam niet zo goed over. (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4