Het Reklaamblad p.™. Noig te noig Karnaval '84 grijnslach naar politiek circus Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt! Nieuwe Gazet van Aalst 9 maart 1984 7 De vaandelzwaaiers van de Vredon, Aalst gooide zondag een dik pak confetti over onze wereldbol. Helemaèl besnipperd werden de eigen Aalsterse en inlandse «hoge bomen». Verrassend is dat niet, maar uitkijken is het toch elk jaar naar wat ons karnaval-persagentschap van de aktualiteit maakt. Van 1984 zullen we onthouden dat toppolitici ook maar marionetten zijn (goed voor een eerste prijs van de Lodderoeigen en dat Noig nu echt het land Coïta achterna is, want óók ge censureerd gediskwalificeerd door de jury en maandag door de politie uit de stoet gezet. Een «incident» dat op gemengde gevoelens onthaald werd, maar de «waardigheid van de Aalsterse kamavalstoet» (art. 2 van het reglement) stelt nu eenmaal zijn eisen... AalstVolgens het BRT-nieuwsmaga- zine Aktueel van maandag jl. is de karna val van Rio na die van Aalst de beroemd ste. Geen Aalstenaar die dat ontkent. Was de stoet zélf een nieuwsuitzending geweest, de wereld zou er een stuk an ders uitzien Er zouden Inca's zijn in Aalst (volgens de eerstejaarsgroep Wa Vindj'er Van) en Mexikanen zouden hier met Kamiel Sombrero op de revolutie wachten (Oeiren en Poeiten) Vrouwelijke muzi kale pompiers zouden de brand blussen met konfetti (De Zieke Zjieratten). Ons toerisme zou zienderogen verhogen met het stoomtreintje van d'lekoebelen en het oude Ros Balatum zou in dit atoomtijd perk wijken voor een heuse Kroes 't Ros 2000 raket (de Gaa-Lowie's). Helemaal geen krisis meer dank zij schoolplichtver lenging tot 66 jaar (Vrig Tois). Onze bur gemeester zou een cowboy zijn («Big Raymong»), omringd door Zjie-Aarkes (de Tieretisjekatasjen), maar ook de Sjie- peerekes zagen hem als cowboy; waar rook is...). De Zjatrellen zagen John Massis al als politiek «lijder» (zijn partij van de posi tieve radikalen werd voor de gelegenheid «positieve kannibalen»). De Berkes van Sint-Anna vonden Berkesbier uit en «En Geir Na» zag (misschien door teveel bierdrinken) allemaal beestjes op het stadhuis. De Perrewettemoakers konden racen doorheen de Aalsterse straten per auto pet, reddingsband en zelfs banaan. Ook de Schoimers en Snottebellen willen geen lawaaierige T2-uren-raTTy meer; ze kiezen voor een ossespan of paard en kar... Met de Dompeleers kon je dan weer op de Dender varen. Bij Aaft ons Vast kan je voortaan op de Affligemberg wintersporten, terwijl je met de Toeren- bijoekes dan weer terug kon varen naar de muzikale tijd van toen. Dank zij Niks Weert is er voortaan, naast de Civiele Zonder woorden, (hg) Je krijgt er warm van... de Aalsterse Hillac /hn\ 't Ros Balatum doet het nog elk jaar. Ons reuzepaar. (hg) 't Moet iet zen en hun flikkenparadie. (hg) 't Moet iet zen verkoopt 14 flikken, (hg) Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 ook een Debiele Bescherming; spuiters in de letterlijke en figuurlijke betekenis. Bij Eirg kon je zowaar een safari beleven; bij de Voortkapoenen zag je Maya de bij met waterjuffer, paddestoelen en andere padden De Pisjeloes zagen onze wereld al «schoakplat» (na een rakettenschaak- spel van de Rus van den Amerikaan) met engeltjes als happy end. Voor de Slasjketbatsjen is Johannes de Do(o)pper de schijnheilige van alle dop pers; de dagelijkse stormloop naar het doplokaal zou overigens enkel goed zijn voor de plaatselijke horeca. De Gentlemens bouwden een rijdende «Folies -bar» die de «klanten» gratis oppiktBoival haalde er vrouwelijke we genwachters bij, terwijl de andere hulp diensten (rijkswacht, politie, brandweer, rode kruis bij Pertotal op één wagen, maar in 't honderd liepen. De Moikes ke ken naar Orwell, en zagen Big Brother al watching us (vanuit hun André-van- Duin-vuilnisemmers) Bij de Kornisse- sloipers mocht je zonder kompleksen «voegelen» (vogels genoeg). Kartasj liet ons koninklijk paar een zes- ling geboren worden Lotjonslos liet bis schoppen fiscale amnestie zegenen, en Wilfried Martens mocht bij Guy Verhof- stadt te biechten. De Matotten losten de onduidelijkheid tussen de voetballende en majorettende Kamillekes en de Lod deroeigen zorgen voor een politieke twist in de Oilsterse Pist. Gelachen... ...werd er nog met de armoede-troef bij onze politie (door 't Moet iet zén)de hart operatie van onze premier (Gien Avans), onze kuituurtempel die maar niet open geraakt (de Tettemoesjen) de Neder landse garnaalaffaire (de Blaa Biskop pen). de honger in de wereld (wat doet een mens zonder friet de karnavalju- rering (Weir). de Boesjiekeskoers van d'Hoige Vesten, onze sport- en kultuur- infrastruktuur (de Toisers), het Intercity plan (de Poipeplekkers en de Deste- reers) met zichzelf (de Schramoeille- krabbers. op zoek naar hun zwarte roots). Mc Donald's ('t Slechtst), en - niet te vergeten - het land Coïta (Noig) Ook Sjik, Voesj en Ja Watte Jong lieten het talrijk opgekomen publiek (waaronder staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Op- denbosch. partijvoorzitter Karei Van Miert, Minister Mark Galle en de Oost- duitse ambassadeur) meegenieten van hun kijk op allerlei toestanden. Zoals trouwens de vele niet-aangekon- digde groepjes tussen de officiële groe pen door... Het zag zwart van de zwartgeld-witwassers en de grollen om Gerets (zijn Aalsterse dubbelganger uit de Welvaartstraat kon zich geen mooiere kans dromen voor zijn entree in de stoeteen Oilsters taaiexamen werd afgelegd van Mare Galle, Raymond Uyt- tersprot en Robert De Pauw; we zagen de Star Sisters. Flander's Gastronomy (met o.m. patatten van 4,80 fr./stuk). Happart... Vooral Guy Verhofstadt blijkt een dank baar boetseeronderwerp te zijn; in deze fotogazet kan je je daar zelf van verge wissen... Rangschikking groepen Hieronder de volledige uitslag van de rangschikking der groepen. Eerst volgt het aantal punten, daarna de daaraan verbonden geldwaarde. Eventueel ook een bedrag, dat toegekend werd door de Amylum-jury (alle eerstejaarsgroepen kregen een aanmoedigingspremie Die mensen mogen echt een pluim op hun hoed steken, (hg) v: MJSg

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7