Panorama Gazet x>an Rcilst Verkeersproblematiek prioritair op perskonferentie Straattoneel Jebron stelt voor Intermenselijk DES I ARCADES Aalstenaars maken geen moeilijkheden Censuur Café frituur snack Hotel-restaurant-café Stationsplein 8, Aalst 3 053/77 32 96 Onafhankelijk weekblad vóór Groot-Aalst nfeucoc- 2 Nieuwe Gazet van Aalst 16 maart 1984 Door het beperkt aantal vragen van de journalisten had men afgelopen dinsdag ruimschoots de tijd om op een aantal problemen dieper in te gaan. Enigszins onverwacht kwam de verkeersproblematiek op de voor grond en dan specifiek nog in de deelgemeente Erembodegem. Aanleiding was een brief, die enkele maanden geleden gestuurd werd door de plaatselijke KWB afdeling, waarin deze een oplossing vroeg voor een aantal pro blemen. Uit de uitleg van Burgemeester Uyttersprot kan men opmaken dat het aanleggen van een rondpunt aan het Erembodegems Stationsplein nog in on derzoek is. Weldra komt er wel een vluchtheuvel aan het kruispunt van de Leuvestraat en de Hogeweg. Beurtelings parkeren in diezelfde Leuvestraat werd door de verkeerskommissie niet aan vaard. De problematiek van de Rose- vaaldreef wordt ook nog onderzocht. Eerst onderzoekt de stad waar in Groot- Aalst verkeersdrempels noodzakelijk zijn en nadien zullendezeeve'ntueelaange- "legd worden naargelang de prioriteiten Bij een snelheidskontrole op de Brussel- baan werden onlangs 2000 PVs opge maakt, wat meteen bewijst hoe vlug er daar gereden wordt. Voor een fietsenstalling aan het Erem bodegems station wordt nog onderhan deld met de NMBS, terwijl een meldings bord van de stad in de omgeving weldra zal afgebroken worden. Ook in verband Wie de moed had om in de kille maartse sneeuwbuien naar het straattoneel van de M.J.A. (Mutualisten Jonge Arbeiders) te blijven kijken zal snel de bedoeling van dit gebeuren hebben gesnapthet pro bleem van de jeugdwerkloosheid, dat ook in Aalst erg hoog ligt, in het daglicht plaatsen, en de mensen voor dit pro bleem trachten te sensibiliseren Een ware noodkreet leek het. Of de Aalste- naar met de pet daar iets zal kunnen aan veranderen is twijfelachtig, maar de aan dacht is dan toch op de zaak gevestigd. Niet enkel de privésektor werd met een vermanende vinger zijn passiviteit ver weten, ook de overheid kreeg een veeg uit de pan. BTK-ers, stagiairs e.d. zijn immers veelal het produkt van politieke steekspelen, waarin de overwinnaar de meeste «postjens» krijgt toegewezen, wat het aantal zwartgemaakte bolletjes bij de volgende verkiezingen in positieve zin beïnvloedt. Het geheel werd opgezet in het kader van de jongerenmars voor werk op 13 mei in onze hoofdstad M.J.A. Aalst zoekt nog naar jonge men sen die willen meewerken aan de organi satie van ontspannende en politiek ge richte activiteiten. Wie geïnteresseerd is kan kontakt opnemen met Rudy Fossel- le, Zavelstraat 12, 9440 Erembodeqem. (JC) Het protest wordt luider, de jongerenmars van 13 mei nadert (JC) Vervolg van blz. 1 Worden de werkzaamheden gekoördineerd met die van de rijkswacht Van Den Broeck Ja, absoluut. Wij weten wat zij doen, welk personeel ze inzetten, etc. En vice versa. De politie houdt zich bezig met de begeleiding van de stoet en alles wat de binnenstad betreft De rijks wacht neemt de buitenkant voor haar re kening Rijkswegen, omleidingen, 's Avonds en 's nachts werken we echter autonoom Wie een oproep krijgt, rukt uit. Tijdens karnaval kan de bevolking haar tij dens het jaar opgepotte frustraties tegen over de politie ongestoord afreageren. Ik neem aan dat sommige agenten het daar wel moeilijk mee hebben. Niemand laat zich graag belachelijk maken. Van Den Broeck Ze weten uit zichzelf wel dat ze niet té vlug moeten inpikken op hetgeen ze in het gezicht geslingerd krij gen. En dat doen ze ook, want het bewijs is er. Dit jaar werd geen enkel proces ver baal van smaad opgemaakt Het is wel mogelijk dat een jonge agent het moeilijker heeft om zich in te tomen. Daarom letten we erop dat een jonge agent team vormt met een oudere, die het allemaal al eens heeft meegemaakt en het dus filosofischer bekijkt. Kan U al een balans opmaken van karnaval '84? Van Den Broeck Het verliep tamelijk rus tig. Ik heb al enkele voorlopige cijfers. Dertien fietsdiefstallen (1983: 13), 1 autodiefstal (1983 0), 8 verkeersonge vallen met stoffelijke schade (1983 12), 3 vluchtmisdrijven (1983 6), 4 vecht partijen (1983 1-Dit zijn evenwel nog geen definitieve cijfers. Men dient er trouwens rekening mee te houden dat de mensen niet altijd klacht neerleggen. Veel geschillen worden onderling gere geld. Sommigen zijn van oordeel dat er dit jaar minder volk naar karnaval kwam dan tijdens voorgaande jaren. Durft U een raming ma ken wat de publieke opkomst betreft Van Den Broeck Neen. Persoonlijk heb ik echter de indruk dat er meer volk is ko men opdagen, maar dan enkel om de stoet te bekijken. Eens die gedaan was ging-men weer naar huis, daar waar men vroeger afzakte naar de Grote Markt. Dat was goed te merken in de kafées, waar je vrij ongestoord een pint kon drin ken. In het Nieuwsblad stond te lezen dat het vooral de bezoekers van buiten Aalst zijn die voor de meeste ongeregeldheden zor gen. Van Den Broeck Inderdaad, de Aalste naars maken over het algemeen geen moeilijkheden Is dat een nieuw fenomeen Van Den Broeck Niet direkt. Het komt m i. door de artikels die men leest. De Aalsterse karnaval is bekend én goed. De bezoekers uit andere steden komen zich hier uitleven. Ze weten ook dat ze hier onbekend zijn Een Aalsters karna- valist mag er donder op zeggen dat hij altijd wel iemand zal ontmoeten die hem kent Maar de «vreemdelingen» komen zich hier uitleven en denken dat in Aalst èlles toegestaan is. Dat ondervinden we genoeg Tijdens de voorbije karnaval be trapten we een paar jongelui die vuilbak ken aan het vernielen waren. «Kunnen jullie dat niet verdragen tijdens karna val vroegen ?e.! Ze vinden het zo normaal om te verhielen dat ze verwon derd zijn als we hen ervoor aanspreken Ziet U persoonlijk een evolutie in het kar- navalgebeuren nu en zo'n 10 jaar geleden Van Den Broeck Vroeger verliep het veel gewelddadiger Toen waren 15 a 20 vechtpartijen de vaste regel Dit jaar wa ren het er slechts 4. Karnaval wordt op dat vlak dus steeds beter. Hoe het komt weet ik niet. (lacht) mis schien doordat wij ons werk beter doen William De Geyter Interview afgenomen op 7 maart 1984 met de verkeersproblematiek in Aalst zelf kwam de pers allerlei nieuwsjes te weten. Aan de Haring wordt een fietspad aange legd, afgescheiden van het wegdek. Op de Aelbrechtlaan en de Boudewijnlaan komt geen middenberm, maar op de Gentsesteenweg zou men er wel aan denken de midden rijstrook voor te be houden voor afslaand verkeer (zoals op de Boudewijnlaan). Ook in Aalst wil de stad fietsenrekken plaatsen bv. aan het Vredeplein, Pont straat, enz. terwijl de NMBS voor een nieuwe stalling aan het station zal zor gen. Allerlei Nog enkele andere punten kwamen op de perskonferentie ter sprake. De de klassering van de karnavalgroep Noig uit de stoet blijkt vooral zijn oorzaak te vin den in de demonstraties van de leden in de stoet, die «beneden alle waardigheid was». Nogmaals werd herinnerd dat de beslissing unaniem genomen werd. Wat de nieuwe danping op de Hopmarkt betreft, werd erop gewezen dat het in de bedoeling ligt om later een nieuwe ge bouw op te trekken dat het bestaande straatgabariet zal volgen, zodat de ach terliggende dancing dan opnieuw uit het zicht zal verdwijnen en de schaalbreuk, die nu gepleegd werd, dan zal verdwe nen zijn. Heel wat details over dit dossier werden door schepen De Maght medegedeeld. Tegen het oprichten van lunaparken schijnt het stadsbestuur anderzijds machteloos te zijn. Men moet enkel een vergunning van de brandweer hebben voor dergelijke instellingen. De dokumentatie overgemaakt door de stadsdiensten zelf, betrof een informatie avond over stads- en dorpsherwaarde ring, de komende land en tuinbouwten toonstelling, de adviesraad voor de der de leeftijd, natuurbeheersingswerken voor vrijwilligers, het registreren van schroot- en autostapelplaatsen. Maar daarover later meer. (MP) Zoals aangekondigd in september gaat deze maand op initiatief van de jeugd- pastoraal-Aalst en onder begeleiding van het Vormingscentrum Dialoog-Leu- ven een vormingspakket door van 3 avonden (1 is reeds voorbij) rond het te- ma «SPREKEN OVER SEKSUALITEIT». Wat de inhoud betreft zou dit ongeveer zo verdeeld zijn Avond 1 Jongeren en seksualiteit (13/3) m.o.m. wat weten jongeren wat denken zij erover De zorg van de ouders en opvoe ders i.v.m. dit alles. Avond 2 Leren omgaan met de vragen van jongeren i.v.m. relatievorming en seksualiteit; m.o.m. medische informatie, de methodische aanpak in een pro gramma voor jongeren; aspekten van een goede pedagogische hou ding. Avond 3 Dieper ingaan op de vragen rond seksuele opvoeding(27/3) m.o.m. de functie en het hanteren van morele normen waarden - gericht opvoeden, ouderen en jongeren als gesprekspartners; waarden voorle ven. Leren leven met grenzen,... Deze cyclus, waarvan je ietwat de inhoud ziet alsook de data, zou doorgaan in de projektiezaal van het St.-Jozefskollege, telkens om 20 u. Deelnameprijs hebben we bepaald op 200 fr. voor de drie avon den of 80 fr. per avond. (B.D.) INTERMENSELIJK organiseert op VRIJDAG 16 MAART een voordracht met praktische oefening over: ZELF-HYPNOSE Hoe een goede suggestie samenstel len, en hanteren. Hoe de techniek inbouwen in het dagelijkse leven. De voordracht wordt gehouden door Staf Keymeulen, psycho-terapeut. Plaats van samenkomstlokaal in het S.M.I., Park de Blieck (achter Een- dracht-Stadion) te AALST, Inkom100 fr. De politieke herrie rond het gecensureerde boek uit de stadsbiblioteek móest onvermijdelijk leiden tot een parodie in de jongste karnavalstoet. In Aalst heeft men nooit moeten klagen over de vrije meningsuiting met karnaval. Eén enkele keer heeft dokter Cornelis als voorzitter van het Feestkomitee in de vijftiger jaren een oproep tot de Aalsterse groepen gericht om niet te overdrijven, en één enkele keer liep een in sex-exhibities gespecialiseerde groep een blaam op van de karnavaljury. Wat de vele onvoorbereide toeschouwers langs de openbare weg veertien dagen geleden moesten bekijken was duidelijk een overschrijding van de toch wel minimale normen die voor een karnaval gelden. Deze rubriek is niet de plaats om te moraliseren, en het gaat hier overigens om een groep Aalstenaars die op ander gebied heus wel verdienstelijk zijn.-Maar een mini mum aan eerbied is zelfs met karnaval verschuldigd tegenover het publiek met of zonder kinderen, de inrichters en de andere groepen, 's Nachts blijft voldoende ruimte om te doen wat sommigen niet kunnen laten. Zelf heb ik de reglementen voor foorreizigers en de Jaarbeurs aangepast aan de wisselende vereisten, maar voor karnaval hoeft voor mij geen geschreven reglement te bestaan. De grenzen van fatsoen en openbare zedelijkheid worden periodiek vanzelf verschoven. Dat is goed, maar ze mogen in geen van beide richtingen geforceerd. Maar werd er ook geen fout gemaakt door diegenen die zich nu tot een ingrijpen verplicht zagen Gans de karnavalwereld wist op voorhand wat er ging gebeuren en de verkochte uitgave van de gewraakte groep deed er geen doekjes om. Waarom dan niet op voorhand eens diskreet gaan kijken of met de betrokkenen praten, bij wijze van voorbehoedmiddel Het uitblijven van een tussenkomst «van hogerhand» was bijna de oorzaak van een hardhandige ingreep door enkele partikulieren die nochtans geen moraalrid ders of verontruste ouders zijn. Het zou vlugger en efficiënter gebeurd zijn, zonder het risiko dat er dan stadsgenoten voor de rechtbank zouden moeten verschijnen. Het had dan eindelijk tot een openhartige diskussie kunnen komen tussen diegenen die karnaval willen beschermen en diegenen aan wie nooit verteld werd dat de eigen vrijheid ophoudt waar de vrijheid van de anderen begint. De Panoramist. St. Annalaan, AALST 3 77 57 30 S) Restaurant open alle weekda gen en zondagmiddag. Specialiteitscampis," paling. Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Itnankfh|k weekblad voor Groot Aalst - te» .arW0 JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. D Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2