Gemeenteschool Erembodegem krijgt gasradiatoren en WC's EDDY VINCK ELFI ELFI ELFI 68 NMBS-personeelsleden afvloeien of pendelen Aalsters Accent heeft weinig nieuwswaarde In Hofstade wordt hard gewerkt Jeugdorganisaties organiseren «Jeugd werkweekend» MEESTERKLEERMAKER 9440 EREMBODEGEM Koffie DE PAEPE kinderschoenen Nieuwe Gazet van Aalst 16 maart 1984 3 Voor twee weken gingen we in deze krant in op de materiële problemen waar de gemeenteschool van Erembodegem al geruime tijd mee kampt. We beloof den u een kijkje in de plannen van het stadsbestuur terzake, waarvoor we met schepen A. De Maght gingen praten. Oplossingen zijn alleszins op komst, maar niet allemaal tegeiijk. Het hui dige bestuur liet vorig jaar een inven taris opmaken van de reeks gebreken van o.m. de gemeentescholen. Er dienden prioriteiten vastgelegd, en schepen Borms (Onderwijs) wees op de voorrang die vernieuwing van sani taire installaties verdiende, niet alleen te Erembodegem, maar ook in Herder- sem en Baardegem. Schepen De Maght«Die dossiers zijn al op de gemeenteraad geweest, en vorige week is de levering van nieuwe toiletten gebeurd. Op dit moment wordt geregeld wanneer men ze zal plaatsen. Er worden ook deuren her steld enzorrieer. Dat is het eerste wat we gaan doen. Daarna zouden we in Erembodegem inderdaad een nieuw sanitair blok voor de kleuters willen bouwen, maar dat doe je niet in een handomdraai. U weet hoe weinig mogelijkheden de financiële toestand van de stad ons biedt, maar dat plan bestuderen we in elk geval al. We zou den liefst willen komen tot een sanitair blok zoals dit al in Hofstade werd gerealiseerd, da's eigenlijk een pro totype. Wat de verwarming betreftop 9 april worden de werken aangevat in de gemeenteschool, maar ook in het gemeentehuis (dienstencentrum) en het politiebureel. Er komen gasradia- Alles in voorraad kleine en extra grote maten Geraardsbergse steenweg 154 TERJÜÜfN "AALST TEL 053 70 29 38 toren aan de muren, en waar moge lijks zal ook van de aanwezige schou wen gebruik gemaakt worden». Goed nieuws dus voor de betrokken kinderen, ouders en leerkrachten. We wijzen er nog even op dat de vernieu wing van de sanitaire installaties op de eerste plaats in de school zélf zou gebeuren. De beruchte toiletten recht over de refter (in de G. De Schepper straat) zouden eigenlijk helemaal moe ten afgebroken worden. Of men daar intussen een noodoplossing voorzien zal, moet nog blijken. Best wel, eigen lijk, want ook tijdens het eten kunnen kinderen de behoefte krijgen om een nederig oord te bezoeken. Maar dan wel met een toilet waar je niet afdon dert, erj met een deur. (k.n.) Om U nog beter te dienen (zo wordt gezegd) wil de N.M.B.S. tegen 3 juni e.k. zijn reizigersdienst geherstruktureerd hebben. Daarmee zou het 150ste Belgische treinjaar minder kosten en meer baten moeten ople veren. Elke revolutie doet echter pijn. De ene reiziger zal vlugger op z'n werk geraken met de intercitytrein (gedaan met boemelen), de andere mist zijn omnibus... Wat het Aalsters treinpersoneel betreftna twee spontane stakingsakties op 29-2 en 1-3 (van 5 tot 8 u. 's ochtends) is er duidelijk misnoegdheid Senator Maurice De Kerpel (die die aktie van het gemeenschappelijk vakbondsfront genegen is) stelde aan Minister De Croo een informatieve vraag. De Minister merkte op dat voor de gehele NMBS in ieder geval het personeelsbe stand zal verlaagd worden door natuur lijke afvloeiingen en niet-vervanging, maar dat niemand zal worden afgedankt. Specifiek voor de standplaats Aalst deel de hij het volgende mee - het rijdend begeleidingspersoneel (op 1.12.83 86) zal verminderd worden tot 76 op 3.6.84. - het besturend personeel (op 1.12.83 148) wordt verminderd tot 90 op 3.6.84. Het merendeel van die arbeidsplaatsen wordt gekompenseerd door een nieuwe remise te Geraardsbergen met een ka der van 65 kondukteurs. Aan de redaktie van dit blad werd ook Enkele dagen vóór karnaval verscheen het jongste nummer van Aalsters Accent, het stedelijk informatieblad van Aalst. Waar de layout duidelijk aan waarde gewonnen heeft, is de inhoud povertjes te noemen. de plaatselijke bevolking toe, en naar de inwoners van Groot-Aalst in het alge meen. Zoals te verwachten werd het belangrijk ste deel van het eerste Aalsters Accent van 1984 voorbehouden aan de karna- valaktiviteiten. Naast een algemeen ar tikel over de organisatie, de toelagen, enz. werden ook een aantal bijdragen verzorgd door beroemde karnavalisten, zoals ex-burgemeester Marcel De Bis schop, feestleider Albert Cornand, Prins Balou; Keizer Kamiel, de Ajuinboer en schepen van feestelijkheden Julien Vinck. Naar ons oordeel werd hierbij ech ter de kans gemist om de Aalsterse be volking ook eens kennis te laten maken met de namen en de adressen van de leden van het stedelijke feestkomitee. Waarom de leden van de adviesraad Land- en Tuinbouw wel vermeld, en deze van de talrijke andere adviesraden niet Weinig interessant leek ons de artikels «Is er een wonder gebeurd over de begroting 1984 van de stad Aalst en «Re laas van een plechtig moment» over de officiële opening van het nieuw zwem bad. Ook hier denken wij dat de dienst organisatie-informatie kansen miste om interessanter gegevens mede te delen over beide facetten van het stedelijk be leid. Interessant leek ons het artikel over de handelingen waarvoor men niet langer beroep moet doen op een architekt. Al hoewel duidelijk in de tekst vermeld, kan een lezer toch de indruk krijgen dat men voor de in détail verrpelde aktiviteiten ook geen bouwaanvraag meer moet indienen en geen bouwvergunning meer moet be zitten. Niets is echter minder waar Interessant zijn ook de informatie over de belasting op de vermakelijkheden, over de werking van de dienst 900 en over het toerisme in Aalst. Op de laatste bladzijde werd een gans blad voorbehouden voor het stadsher- waarderingsprojekt Aalst-rechteroever. Hierover werden een massa foto's gepu bliceerd met een korte verklaren tekst Wat wij echter misten is een duidelijke oproep tot medewerking en ideeën naar De inspraak is nochtans zeer belangrijk bij dergelijke projekten. (MP) Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 AALST s 21 40 66 kopie bezorgd van een petitie, waarin 88 NMBS-personeelsleden met stand plaats Aalst zich uitspreken voor de «oor spronkelijk voorziene planning», die dus gunstiger zou geweest zijn. Zij menen dat in het depot Aalst de mogelijkheid be staat zelf de vroege en late treinen te blijven bedienen (gezien men beschikt over personeel, materiaal én reizigers- potentieel) Het blijft er echter naar uitzien dat flink wat Aalsters spoorpersoneel het lot van de pendelaars zal moeten delen Naar mate de wereld ons dorp wordt, is er in derdaad steeds werk in eigen streek (Pd) Hoewel Hofstade niet voorkomt in het Vijfjarenplan van het departement openbare werken, voorziet men dit jaar toch nog een aantal belangrijke werken in deze deelgemeente. Hierbij dient vermeid dat in het vijf jarenplan enkel investeringen van meer dan 10 miljoen opgenomen worden. Wat ae Kerkstraat betreft, die zich in zeer slechte staat bevindt tussen de kerk en de Hoogstraat worden grondige herstel lingswerken gepland zodra de weersom standigheden het toelaten. In afwachting hiervan zal de hinder voor de weggebrui kers zoveel mogelijk worden beperkt. In verband met de verlichting van het wandel- en fietspad Aalst-Gijzegem werd een bedrag van 2 miljoen inge schreven in de begroting 1984 wat meteen zou toelaten om de 100 meter een verlichtingspaal te zetten. Ondertus--* sen werd ook de aanplanting van jonge bomen reeds beëindigd. Via de advies raad voor de derde leeftijd werd tevens aangedrongen op het plaatsen van rust banken langsheen deze wandelweg. In juni 1983 interpelleerde SP-raadslid Eddy Dierickx, thans zetelende in het OCMW, in de gemeenteraad over de ver kommering van het speel- en sportterrein St.-Anna in Hofstade. Volgens een ant woord van het stadsbestuur werd onder tussen het geasfalteerd terrein reeds op- gekuist, werden bomen gesnoeid achter de afsluiting en werd een gracht geruimd. De oude draad van de afsluiting werd reeds weggenomen, maar er moet nog een nieuwe aangebracht worden. Ook de aanleg van een nieuwe gracht om te voorzien in de afwatering van het gras pleintje en de Kapellebaan werd reeds uitgevoerd. Nog dit jaar wil de stad rond de St.-Anna- kapel fietspadtegels leggen en een straatklok plaatsen om het toestromende water op te vangen. Langheen een deel van de Kapellebaan wil men greppels plaatsen en een straatklok. De ophoging van het graspleintje is mo menteel in uitvoering omdat het terrein in het midden dieper ligt zodat er vooral in de winter water blijft staan. Het terrein wordt nu opgehoogd en afgewaterd naar de grachten. De stad Aalst onderzoekt ook de mogelijkheid om de sportterrei nen te herschikken en bruikbaar te ma ken. (MP) De vzw Aalsterse Jeugdorganisaties plant een «Jeugdwerkweekend» in de lokalen van het Stedelijk Trefcentrum in de Driesleutelstraat op 25 en 26 mei '84. Wat wordt het Op vrijdag 25 mei voorziet men een open debatavond over «Het jeugdbe leid te Aalst». In het panel worden gevraagdburgemeester Uyttersprot, jeugdschepen Bourlon, Vera Van Der Borght (ondervoorzitster van de jeugdraad) en Guido Moens (voorzit ter van de vzw Aalsterse Jeugdorgani saties). Frans Vanvolsem, voorzitter van de Aalsterse persbond, werd ge vraagd als moderator op te treden. Op zaterdag 26 mei kan men een doorlo pende tentoonstelling bezichtigen m.m.v. het ministerie van Neder landse Kuituur, de Provinciale Jeugd dienst, de vzw Aalsterse Jeugdorgani saties,... Er wordt ook al enige tijd gewerkt aan een brochure die alle Aalsterse jeugdorganisaties zou voor stellen via zelfgeschreven teksten. Het animatieprogramma die dag omvat o.m. volksdans, voorstellen van werklozenwerking, demonstratie van jeugdwerktechnieken, (o.m. het gebruik van video en komputer in deze sektor), enz... Afgerond v/ordt er met een kwisavond (o.l.v. TV- en KB-ve- dette Herman Van Molle), waaraan mooie prijzen verbonden zijn. Jeugd organisaties die meer irtlichtingen wil len zo ze die nog niet kregen kunnen terecht op het bekende adres: Kapellestraat 15, Aalst, (k.n.) Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST Tel. 053/21 35 34 Oplussing vorige week 'n Kat 'n kat noemen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3