GOODYEAR COPPENS Vakantiejobs en doppersateliers ter sprake in gemeenteraad Met stedelijke academie voor Schone Kunsten naar Amsterdam «Pro Arte» nodigt uit Opnieuw Aerobic-dans in Kreja Hoe duur is uw huishuur Zeg eens AA VIP Deze week in NËTWÊrK De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. Vnvv S AUTOBANDEN™0™0^ 4 Nieuwe Gazet van Aalst 16 maart 1984 De jonge SP-raadsleden, Dolores Baïta, Patrick De Smedt en Roger D'hondt waren zeer anuef op de jongste gemeenteraad. Mevr. Baita interpelleerde aldus over de wijziging van de werkwijze van verwij zing van kandidaat-jobstudenten door de Stedelijke Jeugddienst terwijl haar aankloeg0'0' 08 Sm8d' d8 Wi,ZiQin9 van het opzet van de «erklozenwerking Onder het vorig bestuur konden kan didaat-jobstudenten zich richten tot de stedelijke jeugdinfodienst om er informatie te bekomen over mogelijke jobs tijdens de vakantie. Na kennis making van de gestelde voorwaarden kon deze jongeren dan vrij beslissen en zelf de bedrijven naar keuze kon- sulteren. Zoals reeds vroeger gemeld heeft het nieuwe stadsbestuur dit systeem gewijzigd. De stad heeft nu zelf alle bedrijven van Aalst aangeschreven en op basis van de kandidaturen wordt een lijst overgemaakt van alle kandi daat-jobstudenten, die opgestuurd wordt naar deze bedrijven. Deze doen dan zelf eerr keuze, en de stad Aalst fungeert hierbij in feite als brievenbus, Dolores Baïta wenste konkreet te weten waarom het oude systeem gewijzigd was en waaruit de zoge naamde verbeteringen bestonden. Zowel schepen van de jeugd Bourlon als zijn kollega van middenstand De Pauw verdedigden elk op hun beurt het nieuwe systeem. Hierbij werd gewezen op het groter aantal bedrij ven dat gekontakteerd werd en dat meteen de mogelijkheden voor het bekomen van een job verruimde. In de lijst van kandidaten wordt o.a. naam en adres vermeld, geboortedatum, studierichting, al dan met in het bezit van een rijbewijs, gewenste periode en eventuele telefonische bereikbaar heid. Tegen eind maart hoopt men de nieuwe kandidatenlijst voor dit jaar klaar te hebben De SP-raadsleden Monsieur, Baïta en De Smedt bleven erbij dat het vroeger systeem beter was. Nu zijn er meer kosten en is er meer werk voor de stadsadministratie. De Smedt van zijn kant benadrukte dat van drie basis principes afgestapt werd met name anonimiteit, kosteloosheid en vrijblij vendheid. Hij laakte vooral de betutte lende houding van het nieuwe stads bestuur. De diskussie liep op het einde uit de hand toen interpellate Baïta van oordeel was dat het nieuwe systeem enkel zorgde voor public- relations van de politiekers. «Kijk in eigen boezem» aldus burgemeester Uyttersprot, die refereerde naar wat Minister Galle doet bij personen die in het hospitaal verblijven en die hij een brief stuurt waarin hij hen spoedig herstel toewenst. SP-fraktieleider Hooghuys replikeerde dat het bestuur dat ook moest zeggen wanneer zij een dossier gaan bepleiten bij de Aalster- se minister. «Dat is chantage» aldus Lambert Van de Sijpe. (CVP) Werklozenateliers Patrick De Smedt behandelde in een volgende interpellatie de problemen rond de opvang en de begeleiding van werklozen. Volgens hem wordt in Aalst plotseling alles van bovenaf geregeld zonder effektieve samenwer king met werklozen, jongeren- en vor mingsorganismen, vakbonden en RVA. In Aalst bestaan trouwens reeds een viertal initiatieven van werklozenwer- king. Ook de stad zelf wil hiermee beginnen, eerst in samenwerking met bestaande initiatieven, later blijkbaar apart. In een ontwerptekst staat immers: «Na een bespreking en de werkvergadering en door het kontakt met Leuven, waar we de evolutie van het doppersatelier grondig hebben vernomen, hebben we besloten om de werklozenwerking anders op te vat ten. We zouden van ons vorig idee die lou ter stedelijk was, afstappen en een samenwerking zoeken met de RVA Aalst en de verschillende vakbonden. We zouden de verschillende organisa ties, zoals het in Leuven gebeurt, er niet bij betrekken daar het terrein te groot is en er konflikten zouden kun nen ontstaan uit eigenbelang». «Wie moet hier van eigenbelang spreken aldus Patrick De Smedt. Het raadslid kloeg de voorbarig overhandiging van een «stuntelig en dubbelzinnig» schrij ven aan alle werklozen aan. In dit schrijven worden zij gevraagd deel te nemen aan kursussen. Erger nog vond de heer De Smedt het ver plichtend karakter van de vragenlijst. Naar het organiseren van kursussen pleitte de interpellant ook voor het kreëeren van kleinschalige, toekomst gerichte vormen van tewerkstelling. Danny Denayer (VU) van zijn kant vond de voorgestelde kursussen rechtstreekse konkurrentie van het avondonderwijs, wat nieuwe werk loosheid kan scheppen. In zijn antwoord stelde schepen voor de jeugd Gilbert Bourlon (PVV) dat het opzetten van een werklozenwerking in drie fasen moet gezien wordenten eerste een onderzoek naar de nood wendigheden van een aktie voor de werklozen, via een vragenlijst, die op vrijwillige basis kon ingevuld worden. In een tweede fase wil de stad de koör- dinatie van de werking verzorgen. Hierbij wordt gestreefd naar een zo groot mogelijke samenwerking met andere organisaties, ook privé zoals de vakbonden, die reeds mondeling toezegden mee te werken. «Niets laat vermoeden dat hun gekontakteerde woordvoerders, in het belang van dé werklozenwerking, in het belang van hun verantwoordelijkheid, van hun sociale verantwoordelijkheid ten opzichte van hun leden, woord zullen breken of gevoelig zijn voor afrem mende en ondermijnende aktiviteiten of gedachtengangen, het weze van personen, het weze van aan sommige politieke partijen verbonden nevenor ganisaties» aldus Gilbert Bourlon. In de derde fase zou de uitwerking van het projekt overgedragen woren aan de werklozen zelf, om het initiatief tot een sukses te laten uitgroeien. Opnieuw zou de stad de koördinatie in handen nemen daar zij de nodige akkomodatie, de financiële middelen en een vaste medewerker zou kunnen inschakelen. Een wijziging van het opzet van de werklozenwerking vond de schepen dan ook totaal overbodig. Eddy Monsieur (SP) kloeg op zijn beurt de wijze aan waarop de vragen lijst aan de werklozen overhandigd werd. Anderzijds was er volgens hem nog geen enkele schriftelijke toezeg ging van enige vakbond op het ogen blik dat het projekt besproken werd in de gemeentelijke kommissie. Wat is de plaats van de vakbonden in gans het projekt zo vroeg Monsieur zich af. Nadat zowel Denayer als De Smedt nog maar eens aangedrongen hadden op meer preciseringen over het hele projekt, werd de diskussie tenslotte afgerond door de burgemeester zelf, die stelde dat iedereen erover akkoord was dat het initiatief goed is. Laat ons nu de mensen samenroepen en een stramien van werking uitdenken, aldus Raymond Uyttersprot. Alhoewel het agendapunt aldus afgesloten was, werd nog heftig voortgediskutieerd tussen SP-raadsleden Baïta en De Smedt en schepen van financiën doe lend op een organisatie waar mevr. Baïta zeer aktief in is. (MP) Sf,Sn"Urele Centrale,Aalsl houdt vanavond 16 maart een info-avond die normaal mrioii^ni°iVerr«mpelen heiansteiling moet kennen in het Stedelijk Trefcentrum (Dnesleuteistmat, wordt uitgewijd over de nieuw huurwetgeving. Deze is sinds 1 ianuari h !j m o3.r zor9de voor heel wat vraagtekens. Wanneer kan de huuroriis verhoogd worden Wat doen als je teveel betaald hebt Wanneer kan de eiaenaar mij eruit zetten Hoe zijn de kosten en de lasten geregeld 9 Wilto9?ko|te.v'deo-voorstellina over konkrete huurproblemen, waarna jurist Lode De Witte (specialist in de huurwetgeving) een uiteenzetting houdt en uw vraoen te antwoordt. Aanvang 20 u„ inkom gratis, (pd) 9 Moeder, waarom drinken wij En wat erger iswaarom blijven we drinken Als je op zondag 18 maart ietwat nuchter naar Jeugdhuis Terlinden trekt zal ie alvast dat mysterie van het leven opgehelderd worden... Dan komt daar immers een informatie avond over Anoniem Alcoholisme Zoals je kan vermoeden is het «weten waarom» niet genoeg om een even tueel drankprobleem op te lossen. Meestal gaat het niet als je 't alleen moet klaren (ouwe klaren en daar om is het interessant eens van AA- leden zelf te horen waarom zij hun werking prefereren boven andere manieren van afkicken ot boven «gewoon verder zuipen»... We hebben het dan niet bepaald over leden van AA-Gent, maar wel over een Anonieme Alcoholistenvereniging uit Lede. Geïnteresseerd Kom dan eens je oor te luisteren leggen in Jeugdhuis Ter linden om 20 u., zondag. De toegang is gratis en je hoeft je natuurlijk niet verplicht te voelen om iets te drinken (LDC) Traditiegetrouw richt de vriendenkring van de stedelijke Academie voor Schone Kunsten een één-dagsuitstap per bus in. De reis is dit jaar gepland op 24 maart 1984. Deze keer gaat de reis naar Am sterdam, met de mogelijkheid tot het be zoeken van het Van Gogh-museum, het Stedelijk Museum voor Moderne Kunst en het Rijksmuseum. De bus vertrekt aan de Academie, Oude Vismarkt 13 Aalst, om 6.30 uur stipt. De terugkeer, op dezelfde plaats, is ge pland rond 1 uur 's nachts. Inschrijvingen kunnen gebeuren uiterlijk tot 17 maart op het secretariaat, Oude vismarkt 13, tijdens de schooluren, en door betaling van 500 fr., alles inbegre pen. Een tweede bus zal enkel ingelegd worden bij voldoende inschrijvingen. Wie van de gelegenheid wil gebruik maken om andere dingen te doen kan dat. want ter plaatse is iedereen vrij. (B.D.) de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Zaterdag 17 maart te 13.30 u Kinderfuif. Org.De Weide Toegangsprijs50 fr Zaterdag 17 maart te 21 u.Jazz in jeans optreden jazz-funkgroep HADJAZAP Het rijke repertoire van dit septet bevat naast eigen werk (vooral jazz funk en latijns-amerikaans-geinspireerd) ook composities van o.a. Chick Corea C Fis- her, Keith Jarett, Gary Burton enz... In 1981 behoorde HADJAZAP tot de laureaten van de Jazz-wedstrijd te Hoeilaart HAm^ApapStn(J9t82) deZ?Ag:°ep de 1e pri* mee- ln augustus 19^ wis HADJAZAP te gast op het Jazz-Middelheim festival te Antwerpen Toegangsprijs 150 fr. voorverkoop en leden. 200 fr. kassa. Org Netwerk i.s.m. Crazy Bol Jazzclub en Jh Ypsilon. M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24 62 (vlak bij de kliniek) GOOD/YEAR «Pro Arte» ploegt voort, met een eigen identiteit, een eigen visie. Hun laatste concert heeft plaats op maandag a.s. 19 maart te 20.30 u. in de feestzaal van het stadhuis. De instru menten zijn ongewoon piano en hobo. De werken vallen buiten de betreden pa den daar zijn o.m. ballade nr. 1 van Chopin. Valses nobles et sentimentales van Ravel, Les metamorphoses van B. Britten, twee romances van R. Schu mann en een sonate van Poulenc. De uit voerders zijn mensen van bij ons de ho boïst Joris Van den Hauwe, die reeds vaak concerteerde met het wereld- en Europees jeugdorkest en een graag ge ziene gast is bij het Belgisch kamer orkest en een graag geziene gast is bij het Belgisch kamerorkest, en onze Aal- sterse Martine Bombeeck. lerares aan de Muziekacademie, laureate van de Stef. de Jonghewedstrijd die o.m. studeerde aan het Mozarteum te Salzburg en het Sweelinck-conservatorium te Amster dam. Muziek is met alleen beluisteren maar ook ontdekken. «Pro Arte» biedt die kans Mis ze niet Gezien het succes van de vroegere Aerobic-dans reeksen in Kreja, en ge zien de vraag tot herhaling, besliste Kreja om een nieuwe tiendelige reeks te star ten. De reeks zal starten vanaf 4 april '84, en dan telkens op woensdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur in hun stedelijk trefcentrum, Driesleutelstraat51 te Aalst. De deelnameprijs is bepaald op 60 fr. (40 voor leden) per avond of 450 fr. (350 fr. voor leden) voorde gehele reeks. Afhankelijk van de wil van de deelnemers kunnen ook moderne jazz-dans oefenin gen in het programma voorzien worden. Lessen worden gegeven door een erva ren licentiate lichameiijl^ljpvögaifjg- (B.DM

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4