(rieol prior En «De Arend» herleefde Prins Balou opgenomen in Prinsencaemere Marliwnat mazna mazoa Garage De Berlangeer DE NIEUWE R0NDA. DE MEEST GULLE WAGEN VAN EUROPA. Vrijheidsstraat 73 (hoek Schoolstraat) Aalst 8 Nieuwe Gazet wan Aalst 16 maart 1984 HUTSEBAUT C kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HERDERSEM-AAI.ST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Denderniondsestw 9300 AALST Eigenlijk begon het allemaal opnieuw toen Luc Moens werd geselekteerd bij de juniores van het nationaal handbalteam en in het buitenland voor een zeer puike prestatie zorgde. Naar aanleiding daar van kwamen een aantal afgevaardigden van sportklubs samen in de café van zijn vader. Deze mensen zorgden voor een 17 jaar hoofdverdeler Groeneweg 5B 9440 Erembodegem s 21 29 51 Onze service onze reklame Steeds de beste voorwaarden soort van ontvangstcomité dat zijn terug komst wat zou opluisteren. Deze samen bundeling van krachten scheen zo goed in de smaak te vallen dat de idee groeide om alle beschikbare krachten te bunde len en de wijk «De Arend» weer nieuw leven in te blazen. Onder impuls van vooral Paul Uytersprot en Frangois De Schrijver werd er voor gezorgd dat al deze beschikbare krachten dan ook daadwerkelijk gebundeld werden Een bestuur werd verkozen, en met de leuze «voor elk wat wils» in het achterhoofd werd het jaar 1980 begonnen. Het bleef niet bij de woorden. Dat deze mensen ook al gehoord hadden van het spreekwoord «de daad bij het woord voegen» blijkt uit hun aktiviteiten- kalender van '80. Men ging elke maand wat anders organiseren zodat iedereen aan zijn trekken kon komen, en iedereen mee kon doen. In januari '80 werd een duivententoon- stelling georganiseerd die heel wat dui ven-liefhebbers op de been bracht, en deze eerste echte aktiviteit werd een waar succes. Dit was reeds een vinger wijzing dat men in die zin verder moest doen Zo geschiede ook. en in februari ging men van start met een golfbiljart wedstrijd waaraan niet minder dan twaalf ploegen deelnamen. Maart was de maand van de belotters, want die konden terecht in lokaal De Arend. In april was er een vogelpikwedstrijd in lokaal 't Pias ken; terwijl de meinaamd de maand van de bakschieters was. Ook de vinken-lief- hebbers werden niet vergeten, want in juni werden de vinkenzesdaagse gehou den in de zes herbergen uit de buurt. Tijdens de kermismaand augustus werd de verkiezing van miss en mister Arend gehouden, evenals een wielerwedstrijd voor dames en heren, een wijkajuinworp, een braderij, een tijdrit per fiets met deel nemers uit de 24 verenigingen en een ruilmarkt voor kinderen uit de wijk jonger dan 14 jaar. In oktober belotte men in lokaal De Hert en konden alle kinderen uit de wijk jonger dan 14 jaar hengelen in lokaal 't Piasken. In december konden de dames het kampioenschap wippen be twisten terwijl de heren in november in lokaal Sportvriend gingen betwisten wie nu eigenlijk het best kon biljarten. Dat 1980 genoeg aktiviteiten telde hoeft geen betoog, maar toch miste men nog iets. Het was voor deze mensen een doorn in het oog dat alle karnavalgebeur- tenissen zich afspeelden op de linker oever. Dit bleek-i^oor «De Arend» een ideale drijfveer te zijn om naast hun maandelijkse aktiviteiten ook een eigen karnaval te vieren. Dat 1980 nog geen eigen karnaval had was te wijten aan zui ver organisatorische reden In '81 vierde men dan de eerste eigen karnaval met een goed gevulde kalender dat meer mensen op de been bracht dan men waarschijnlijk zelf kon vermoeden Men pakte uit met een eigen stoet voorafge gaan door een reclamestoet Dat alles niet zomaar vlug vlug georganiseerd was kon men zien aan de zorgvuldig uitge stippelde weg, langswaar zelfs een tribu- Toen de plaatselijke pers in 1979 gewag maakte van het feit dat «De Arend» herleefde kon niemand vermoeden dat alles zover ging uitgroei en. Toch kan deze stadswijk vandaag de dag terugblikken op een mooie periode waarin «De Arend» gegroeid is tot een grote hechte gemeen schap. We gingen een en ander voor U opzoeken. De Arendse groep De Stienaten, allen van dezelfde familie, brachten een parodie op de bekende Star Sisters. (JC) ne opgesteld stona Ook van het stads bestuur kreeg men de volledige toestem ming, zodat de feestvierders niets in de weg stond om de week na de eigenlijke karnaval hun eigen feest uitbundig te vie ren. Toen in '81 door het arendcomité met erevoorzitter Julien Vinck, secretaris Frangois De Schrijver en met medewer king van de gehele arendwijk uitpakte met een eerste karnavalstoet was het succes zo groot dat men besloot om de ingeslagen weg te volgen. Ondertussen was er ook de verkiezing van de eerste arendprins karnaval geweest, en op nieuw werd er met man en macht ge werkt aan de tweede uitgave van hun kavalkade. Deze ging door op zondag 28 februari De organisatoren hadden dit maal zeer hoog gemikt, en men wou er een volwaardige optocht van maken die zeker niet moest onder doen voor andere gelijkaardige projecten Een publiciteits- karavaan van een veertigtal wagens ging een optocht vooraf die samengesteld was uit een vijftiental groepen Het ge heel werd muzikaal opgeluisterd door verschillende fanfares en muziekvereni gingen. Dat deze uitgave van hun eigen arendkarnaval een nog groter succes werd zal wel niemand verbazen Was 82 een succes jaar, dan werd 83 zo mogelijk nog beter. Voorde verkiezingen van de tweede arend-karnavalprins kwamen zowat 800 mensen het ongun stige weer trotseren. Het karnavalfeest zelf was nog beter en grootser en telde vele sympathisanten. Wat 1984 ons bracht kan je verder in dit blad te weten komen, maar goed was het zeker Wat in 1979 nog een vage gedachte was is vandaag zeker uitgegroeid tot een waar geheel waaraan veel wijkverenigin- gen zich kunnen spiegelen. We zien hier een voorbeeld van een wijkvereniging die veel navolging zou moeten kennen (BD) Burgemeester Uyttersprot noemde in zijn welkomstwoord de Prinsencaemere de gezanten van Aalst in binnen- en buiten land. Hii herdacht ook ex-Drins Jackie D'Herde die vorig jaar op nog jonge leef tijd overleed. Na de burgemeester kwam de voorzitter van de Caemere, Simon D'Hondt, aan het woord. Hij dankte het stadsbestuur voor de hulp die ze gekre gen hadden. Aan de burgemeester werden door Karei De Nayer twee geschenken overhan digd. Hij maakte de pakjes echter zelf open om te kunnen vertellen wat er in zat. Het eerste pakje bevatte een klein veloke met één wiel, ook de burgemees ter moet inleveren en op één wiel is het nogal «waggelechtig». Maar ook hij zou, volgens Karei De Nayer gelijk de clown in de cirk zijn evenwicht wel weten te vin- Geen enkele andere wagen biedt zoveel |M| waarde voor zo weinig geld. Vijf deuren, ver- ontsteking en zes jaar garantie tegen korro- sie; het hoort allemaal bij de standaarduitrus- ■NHhbH ting. Naar keuze benzine- of dieselmotor. Hieronder vindt U de naam van uw dealer bij ^^9 wie U terecht kunt voor alle verdere informa- tie over de meest gulle wagen van Europa. Garage-Carrosserie Felix VERSTRAETEN Hoofdverdeler Gentsesteenweg 211AALST 053/70 03 59 Op zondag 11 maart vierden de leden van de Prinsencaemere hun 13e Prinsendag. De Prins van 1983, Balou, werd op die dag in de Caemere opgenomen. 10 ex-prinsen, getooid met hoed en veren, hadden in de feestzaal van het Stadhuis aan de bestuurstafel hun plaats ingenomen. Men waande zich wel in een hanestal met a! die pluimen... den Het tweede pakje bevatte een fles «troost», wat eenter geen jenever was maar oilsters stadswooter zonder voili- gèd. De burgemeester kon volgens Karei later die fles opvullen met jenever zodat «wij eens kunnen komen proeven». Karei noemde de burgemeester ook nog het opperhoofd, de directeur van 'tstad en de vuilbak waar alles in terechtkomt. Daarna werd Balou in de Prinsencaeme re opgenomen. Balou ontving van de burgemeester zijn nieuwe hoed, ook al met veren getooid. Karei De Nayer las in Oud-Nederlands de akte voor waardoor Balou officieel lid van de Caemere werd. Het stadsbestuur overhandigde aan Ba-"1 lou een geschenk als dank voor zijn dien sten gedurende het afgelopen jaar. In zijn dankwoord vertelde Balou dat hii in 1983 Anroine staK regelmatig bordjes waaraan het zich moest houden. omhoog zodat het publiek wist (JC-LI) veel vriendschap gevonden had en dat hij Aalst op een waardige manier zou blij ven dienen en representeren. Hij doet «voesj» met karnaval. Aan de huidige prins Goebby werd van wege de Caemere een geschenk over handigd. Goebby dankte ontroerd al die genen die hem tot nu toe geholpen en gesteund hebben en noemde deze dag na karnaval een nieuw hoogtepunt te zijn leven sinds zijn aanstelling. Feestleider Albert Cornand noemde de leden van de Caemere de echte bezie lers van karnaval; allen hebben gedu rende 3 karnavaldagen de scepter ge zwaaid boven de stad en zijn echte le venskunstenaars. Dit geldt niet alleen voor karnaval, maar ook voor de andere initiatieven waarvoor de Caemere zich inzet, zoals de rondgang met niet-valide kinderen op de kermis. Nadat wegens het stadsbestuur aan de deken van de Caemere Simon D'Hondt een geschenk overhandigd werd. was er een optreden van de fanfare en de majoretten van St.-Cecilia Welle De zitting eindigde met de overhandiging van het karnavalplaket 1984 aan enkele aanwezigen. Dan ver trokken de leden van de Caemere met hun echtgenoten en kennissen voor een optocht door het centrum met de fanfare. Later volgde er nog een banket in de Borse van Amsterdam. Al bijeen was deze feestzitting een gezel lige bedoening waar iedereen vriendelijk was voor iedereen en men probeerde van mekaar niet op de prinselijke tenen te trappen... (LI) o=/n'r' 'rn'H0nR Honclt: Jean-Paul De Boitselier, Jonnny Cooman, i\arei ue Nayer, Stetaan Vinck Balou (Andre Manoen), Jempt Timmermans, Marcel Henninck, Goebby Eddy Van Gijsegem), Antome Van Der Heyden, Potte Keipernoagel (Paul De Wever) en Louis Van Pottelbergh (JC-LI)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8