SPORT m Wie houdt dit Schellebelle nog van de titel COOL'S GAS the best orwr^ uiillocx video club Videofilms 100 fr./3 dagen Uitstekende collectieve prestatie Bent U prijsbewust W,j geven_krediet 30 °/o op al onze Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen medicinale gassen Voetbalkalender van zondag, 18 maart '84 Kalender van de sportactiviteiten De videoclub die weet wat video is a RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Match van de week S.K. Aalst - S.O.S. Schellebelle1-2 Ook S.K. Aalst Is er vorige zondag niet in geslaagd om leider S.O.S. Schellebelle in zijn opmars naar de titel te stuiten. De absolute topper van de drieëntwin tigste speeldag tussen de nummers één en twee in de algemene rangschikking werd aan de Haring bijgewoond door nagenoeg duizend toeschouwersOm drie uur was de Aalsterse kassier alvast de eerste winnaar van de namiddag. SK. Aalst - SOS Schellebelle: 1-2. (EVdM) Schellebelle startte in de aanvangsmi- nuten erg vinnig, jagend achter elke bal. Dit leidde al meteen tot enkele gevaarlijke standjes voor het plaatse lijke doel, gelukkig voor de thuisploeg zonder erg. In de vierde minuut dreigde S.K. Aalst voor het eerst toen Johan Spanoghe Karei De Jaegher in de diepte stuurde. Het schot van de gebaarde Aalsterse spits was echter te zwak en ging ook naast. Maar deze aanval was meteen het sein voor de oranje-groenen om zelf de wedstrijd in handen te nemen. In de 12de minuut kreeg Karei De Jaegher een unieke gelegenheid om de stand te openen. Gary De Kinder pikte een inworp van Hugo Verbestel mee en liep ermee tot op het verlengde van de doellijn. Zijn center vond Karei De Jaegher, die totaal ongedekt op de bezoekende doelman besloot. S.K. Aalst behield wel het meeste bal bezit, maar had achteraan toch steeds de grootste moeite om de splijtende tegenacties van Schellebelle te neu traliseren. In de 25ste minuut kwam de leider dicht bij het openingsdoel punt. Doelman D'Herde kon een zwaar schot van de lange Schellebel- lespits Verheuen niet voldoende onder controle krijgen en de door hem geloste bal werd door de aanstor mende Willy Meert maar net naast getrapt. Amper twee minuten later was het bijna raak aan de overkant. Peter-Roeland (de vervanger van de geschorste speler-trainer, Wilfried Van Royen) speelde Gary De Kinder vrij. Deze ging op rechts door. Even leek het erop dat hij zich zou vastlo pen, maar met een schitterende draai- beweging maakte hij zich vrij van drie verdedigers en kogelde naar doel. Maar alweer stond doelman Patrick Dauwe op de goede plaats, zodat ook nu de dubbele nul op het bord bleef staan. Vier minuten later kwam Schel lebelle op voorsprong. Een aanval van Hugo Verbestel strandde bij doelman Dauwe, die snel een nieuwe aanval opzette. Bij deze vlijmscherpe tegen stoot werd de tweede Schellebelle- spits, Anijs, alleen voor doel afgezon derd en hij versloeg doelman D'Herde met een hard schot in de kleinste hoek: 0-1. Niet helemaal onverdiend op dat ogenblik want de paarshemden waren veel sneller met de bal aan de voet en combineerden beter in één tijd. Tijdens de rust werd bij S.K. Aalst de steeds heibel makende Johan Span oghe (die er trouwens toch niets had van terecht gebracht) vervangen door Alain De Bruyn. De tweede helft begon op identieke wijze als de eerste met een snel gestart Schellebelle. In de 47ste minuut mocht Schellebelle een vrijschop nemen. Deze werd kort genomen tot bij kapitein Herman Ver- eecken (jarenlang de smaakmaker op het middenveld bij R.C. Wetteren), die laag en hard naar de verste hoek trapte. Luc D'Herde redde echter knap. Hierop nam S.K. Aalst het initia tief weer over. In de 52ste minuut leek de gelijkmaker een voldongen feit. Stefaan De Grijse (zondag misschien wel de beste Aalstenaar) schilderde vanop rechts een vrijschop op het hoofd van Karei De Jaegher. Doelman Dauwe (die soms nogal een onzeker indruk laat, maar zeker en vast een p.v.b.a. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx klassedoelman is) haalde de bal ech ter schitterend uit de linkerbeneden hoek S.K. Aalst drukte nu door en Schellebelle liet nog enkel de lange Verheuen vooraan. Bij de thuisploeg was alles echter teveel afgestemd op Gary De Kinder. Hoe verder de wed strijd vorderde, hoe minder de noch tans getalenteerde Dendermondenaar ervan terecht bracht. En hoe Karei De Jaegher zich tegen zijn dorpsgenoten ook uit de naad werkte, het mocht alle maal niet baten. Schellebelle ving de Aalsterse aanvallen vrij rustig op en als het achteraan al eens te moeilijk werd, stond daar nog altijd een feilloze doelman Dauwe te keepen. Aanval lend kwam Schellebelle er vrijwel niet meer aan te pas. Het geraakte nog nauwelijks over de middellijn tot... een klein kwartier voor het einde' Anijs weer vliegensvlug uitbrak. Frank Du- wez kon de aalvlugge spits niet achte rhalen en deze kwam weer alleen voor doelman D'Herde. Hierbij week hij nochtans wat té ver uit naar rechts, maar kreeg de bal vanuit een scherpe hoek een tweede maal voorbij de Aal sterse nummer één0-2. Van sensatie gesproken De wed strijd was meteen gespeeld, want S.K. Aalst was niet meer bij machte om de Schellebelleverdediging te ontgrende len. Vier minuten vóór het einde ver sierde Karei De Jaegher nog wel een penalty (de scheidsrechter moet die 0- 2 ook een té zwaar verdikt gevonden hebben, want van strafschop was er nauwelijks sprake). Doelman D'Herde zette zijn collega op het verkeerde been: 1-2. Voor Luc zijn zevende strafschop dit seizoen. Nog eenmaal dreigde S.K., langs Karei De Jaegher, maar zijn te zwakke schot ging net naast. Wat later werd de wedstrijd afgefloten. Verslagenheid natuurlijk zondag te Aalst, waar men gehoopt had de lei ding over te nemen. Maar Schellebelle is zeker een waardig leider. Het ver loor tot hier toe slechts éénmaal en dan nog op de eerste speeldag tegen het bescheiden R.C. Bambrugge. S.K. Aalst telt nu drie punten achterstand op Schellebelle. Met nog zeven wed strijden voor de boeg lijkt deze achter stand zeker niet onoverkomelijk, maar het wordt nu toch zeer moeilijk. Schel lebelle zal wel niet veel punten meer te grabbel gooien. Of zorgt Nieuwerker- ken zondag voor de verrassing Voor S.K. Aalst speelden: Luc D'Herde, Frank Duwez, André Moreels, Stefaan De Grijse, Rufin Van Den Eynde, Hugo Verbestel, Peter Roeland, Rudy De Moor, Johan Span oghe (46' Alain De Bruyn), Gary De Kinder en Karei De Jaegher. De doelpunten 36ste min.Anijs 0-1 76ste min.Anijs 0-2; 86ste min. D'Herde 1-2. Robby Tweede nationale: Eendracht Aalst - V.V. Wuustwezel Tweede provinciale: Eendracht Meldert - Klauwaerts Kem- zeke Derde provinciale D: Osta Meerbeke - S.K. Aalst S.O.S. Schellebelle - Eendracht Nieu- werkerken Olympia Burst - Wilskracht Moorsel Sporting Heldergem - Wilskracht Gij- zegem S.K. Herdersem - R.C. Bambrugge Vierde provinciale F: Olympia Erondegem - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Sparta Appels - S.K. Erembodegem Keyboys Iddergem - S.K. Terjoden Schroevers Moorsel - Wilskracht Hof- stade V.J Baardegem - T.K. Meldert Doggen Erembodegem is vrij. U.E.F.A.-junioren V.A.V. Beerschot - Eendracht Aalst (zaterdag, 17 maart om 10u.30) Basketbal B.B.C. Okapi, zaal Jules Heeremans, Nieuwe Gazet van Aalst 16 maart 1984 9 MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A 'a carte aan mat'3e prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Continental, Uniroyal, Michelin. Open8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 Voetbal 2e Nationale Eendracht Aalst heeft zaterdagavond achter de Heyzel bewezen te kun nen wedijveren met de top uit tweede klasse. R. Jet kreeg geen vat op het Aalsterse team dat met een geweldige inzet kampte en zich tijdens de eerste helft zelfs het gevaarlijkst toonde. Zo kwamen Van Roy met een gevaarlijk schot en Muylaert met een kopbal nipt naast het doel het dichtst bij de openingstreffer. Het volledige elftal mocht op een sterke verdediging zodat we moeilijk aan aoel- prestatie terugblikken, maar als uitblin kers citeren we toch graag Luc Limpens, die op verdedigend vlak uitstekend bij gestaan werd door Alain Van Kemseke, en vooral Milco De Rijcke. Milco hield niet alleen Ferguson uit de match, maar kwam er al voetballend erg goed uit. Na deze belangrijke puntendeling telt Aalst nu 20 punten. Wanneer er zondag a.s. gewonnen wordt van Wuustwezel is de redding bijna een feit. Dan kan er rus tig gebouwd worden aan een ploeg voor volgend seizoen. Op R. Jet is nogmaals gebleken dat Eendracht over een dege lijk geheel beschikt. Wanneer er aan dit geheel twee degelijke spelers waaronder een goalgetter toegevoegd worden kan er het komende seizoen heel wat hoger gemikt worden. Trainer Geertsen gaf na afloop grif toe dat Aalst op verdiende wijze een punten deling afgedwongen had «Aalst was de eerste helft vlugger op de bal en liet ons moeilijk in de match komen We verdien den zeker niet meer dan een punt. Ze hebben ons oordeelkundig opgevangen zonder negatief te voetballen. Na de her neming legden ze meer de nadruk op de Burchtstraat Aalst zaterdag 17 maart: om 18.45 u.BELOFTEN Okapf - Lier om 20.30 u.1e PLOEG Okapi - Lier B.B.C. Erembodegem, sporthal Denderdal zondag 18 maart: om 18 u.heren B.B.C. Erembode gem - Batavo. Handbal: handbalclub Sparta Aalst, sporthal Ten Rozen zaterdag 17 maart: om 20 u.H.C. Sparta Aalst - Rumtse. Petanque F.C. Apollo, kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx woensdag 14 maart: om 19 u.training, donderdag 15 maart: om 19.30 u.training vaste tripletten, zaterdag 17 maart: om 20 u.ledentornooi. zondag 18 maart: om 15 u.ledentornooi. Volleybalklub V.K. Varo, sporthal Denderdal zondag 18 maart: om 10 u.VARO 1 - Volley vrienden kansen kwamen. Het publiek kreeg wel niet veel te zien, maar Aalst heeft de pun ten nodig en ik begrijp dan ook dat ze hier komen spelen voor een punt». Voor trainer Borremans begint de hemel langzaam maar zeker op te klaren. «Uiteraard ben ik tevreden» zei hij. «ledereen heeft zijn opdracht uitstekend uitgevoerd. Deze maal werd er echt ge knokt. Mijn spelers gingen werkelijk tot het uiterste en bewezen fysisch erg sterk te staan. Muylaert werkte uitstekend, Ferrera speelde met een nooit geziene inzet. Cornelis en Van Kemseke knapten hun verdedigende opdrachten erg goed op, terwijl De Rijcke terug bevestigde. Die- rickx en Cornelis begrepen elkaar goed in de opvang zodat er op de linkerflank geen problemen warenLangs de andere zijde moest Muylaert echter zowel de op komende back als zijn rechtstreekse te genstrever opvangen wat uiteraard pro blemen opleverde. Toen Van Roy ge kwetst uitviel schakelde ik Vermeulen in om Gerrit wat te steunen. Alles klopte op taktisch vlak en ik blijf er bij dat we met elke tweedeklasseploeg kunnen wed ijveren. Énkel St.-Niklaas gaf ons een pandoe ring omdat mijn spelers toen ongedisci plineerd voetbalden. Met dezelfde con centratie als vandaag waren we in het waasland zeker niet kansloos. Het moeilijkst lijkt nu achter de rug. Bijna alle gekwetsten zijn gerecupereerd. Er zijn een vijftal spelers die inTorrhê zitten" en het elftal varmt terug één blok. Sergeant begint deze week terug te trai nen. Enkel Deroy is konditioneel niet in orde. Hij sukkelde reeds met heel wat kwetsuren en moet noodgedwongen bij de reserven aan zijn konditie werken. Wanneer we zondag winnen tegen Wuustwezel zullen de meeste proble men van de baan zijn. Dan kunnen we eindelijk iets vrijer ade men en zou een misstap geen fatale ge volgen hebben. Ik ben ervan overtuigd dat we nooit in degradatieproblemen ge raakt zouden zijn indien we gespaard zouden gebleven zijn van zoveel tegen slag die we toch te verwerken kregen. Door de talrijke gekwetsten-kon ik nooit met een type-elftal uitpakken wat uiter aard geen goed deed aan de automatis men van de ploeg»

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9