Tweede Okapi-tornooi «The Best of Six» belooft spanning Elias schiet met scherp Vijf dramatische minuten Een wedstrijd zonder verhaal... Dames Kangoeroes hebben titel in bereik Krachtbalclub Osiris Aalst opnieuw in degradatiegevaar Kalender wielertoeristen Krachtbalklub Osiris Aalst vijfde nederlaag op rij Schudden voor het gebruik 10 Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 Basket 2B Nationale: Okapi-Lier: 94-74 punle"lt'ze L'er moest van Okapi geen geschenken verwachten. In de huidige com- klasse handhlven"znu hetTéT" T "len al|f pu",en l,raodn|"li9. wil men zich in tweede scWen Sijsele dO jaar beschoren fs PUn'e" Een l0> da' mis' Eens, nog met zo lang geleden, speelde dit hier nog in Europabeker De rood-witten waren één van de eers ten die buitenlandse gastspelers op stelden. De pioniers onder de toe schouwers zullen zeker nog terugge dacht hebben aan een Okapitornooi, destijds op de Hopmarkt georgani seerd, waar het toenmalige Bus Lier uitpakte met het klasrijke Ameri kaanse duo Kosanke-Banko. Maar met de duivel deed al, L. Bisschops, verdwenen ook de centen en de ambi ties. Heden ten dage blijven er slechts herinneringen aan betere tijden over. De bezoekers konden nu slechts reke^ nen op V. Sweeveldt en P. De Beider, aangevuld met T. Borgers (ex-Osiris) als gekende namen. Bij Okapi was Minnebo afwezig wegens griep, gelukkig was D. Schel- linck genezen. Een paar minuten voor de match kwam een zelf zieke verzor ger M. V. Nieuweborgh nog opdagen. De Aalsteraars begonnen ongelooflijk slecht. Er lag schijnbaar een onzicht baar deksel op de ring. Hoe anders de 10-10 stand verklaren na 10' speel tijd. Op dat ogenblik had men slechts driemaal gescoord op 16 pogingen. Vooral V.D. Bosch 1-7 en Famaey 0-4 waren bij de negatieve uitblinkers. Slechts Elias 5-9 kon een normaal per centage op het scoreblad krijgen. Gelukkig waren de bezoekers het win nen verleerd en verklaarden ze zich solidair, zodanig dat de stand in even wicht bleef, 20-19 na 12'. De scheids rechters kregen het eveneens op de heupen en deelden 2 technische fou ten aan de gasten en één aan gast heer De Neve uit wegens protest. Langs de inmiddels van de bank gehaalde D. Schellinck 5-8, maakte Okapi dan toch een eerste kloof, rust stand 38-32. Okapr 16-40 en 6-7 VW, Elias 15 p., D. Schellinck 10 p. De tweede helft speelden «Home-ln»- jongens, gelukkig heel wat beter. Wat voor de rust mislukte, slaagde nu wel. Mare Elias bleef op een internationaal peil afwerken. Zijn afstandworpen troffen vijfmaal raak op slechts zes pogingen. Zo kon de thuisploeg de kloof verder uitdiepen. Coach Acke kon dan ook niets anders dan de kran tenman een welverdiende applausver- vanging gunnen. Punten voor Okapi: 90-78 en 14-21 VW. V.D. Broeck 12, Elias 23, Famaey 6, V.D. Bosch 8, Schmitt 13, Schellinck 22, De Neve 9. Zaterdag 24/3 speelt Okapi zijn laat ste wedstrijd van het seizoen op Fleu- rus. Van bondszijde had men ge vraagd om deze match te verplaatsen, daar de nationale juniors die dag op het sportsalon een demonstratie moe ten geven. Volgens manager Cornell's zou Okapi weigeren om zijn juniors voor deze gelegenheid af te staan. «Hét seizoen is voor deze jongens al lang en zwaar genoeg geweest en b.v. Chris Schmitt is dringend aan rusten toe, wil hij zijn kwetsuur laten genezen». De Okapi-juniors bereikten de finale van de Belgische beker. Zaterdag in Leuven versloegen ze Houtem met 62- 73. Uitblinkers waren Schellinck en Cornand Op zondag 1 april spelen ze in Kortrijk de ultieme strijd tegen Mariembourg met o.a. Cornia en Ber- lemont. Mochten de Walen met hun eerste ploeg de play-offs spelen dan wordt de match uitgesteld tot een latere datum. (G.S.) Het ligt de basketballiefhebbers nog vers in het geheugen dat Herman Van Keer met zijn jeugdige beloftenploeg de eerste editie van de «Best of Six» in de wacht sleepte en de tweede editie staat geprogrammeerd. Er wordt de spelers geen rust gegund, want de meesten spelen op 25 maart 84 hun laatste kompetitiewedstrijd en op dinsdag 3.4.84 staat de openings match geprogrammeerd van deze «The Best of Six». Wie zijn de kandida ten voor de eindzege Zeer moeilijk te bepalen, want derge lijke tornooien zijn altijd open. De kanshebbers naar onze smaak zijn de ploegen Schorreel, dat met hemzelf, Lievens, Van de Velde, Vandermalen, Van Trappen, Gevaert en De Cock, de kampioenenploeg van Vlierzele aan voert met daarbij nog versterkingen als De Roeck (Bavi Gent), Garcia (Wezenvrienden), Bontinck (Gentson) en Roger Veldeman van Melda Gent. De ploeg Vandenbosch doet het met een zeer sterke Antwerpse ploeg bij wie Jurgen Van Meerbeeck (Maccabi) en de Van Steyvoort-en de kopstuk ken zijn. Van Okapi-zijde spelen naast Pat Vandenbosch ook de jeugdige Frank Van Impe mee. De ploeg Van Keer behoudt duidelijk zijn kansen met zijn beloftenteam, daar mannen als Schellinck, Van Impe, Schmitt, Cornand en De Neve toch reeds enige tweede klasse-ervaring opdeden. De afwezigheid van Herman Van Keer wordt gekompenseerd door de lengte van Paul De Geest, de grote man van Osiris en de ervaring moet gebracht worden door Guido Bieseman en Patrick Van Keymeulen. De ploegen Elias en Van den Broeck zijn zowat op dezelfde leest geschoeid. Zij koppel den nationale inbreng aan provinciale en laten de besten uit de liefhebbers kompetitie meedraven. Elias-grond wordt gelegd door hemzelf met Celle Van de Keer, Oscar Moro (het trek pleister van vorige editie) en Dupont, drie spelers, die met Castors Brakei de overgang naar tweede nationale bewerkstelligden. Het kruim van het liefhebbersverbond is er met Danny Corthals en Walter Meuleman van Sint Antoon, Walter Van Crompthout en Iwein D'herdt van Olfit en Gust Van Ghijsegem van Paco Milou Bij Van- denbroeck spelen Dirk Ongenaet, Ronny Hendrickx, Ludwig Lievens eri Guy Lagring van Osiris, Edwin Schor reel van Asse. Pat De Smedt en Danny D'Herdt van The Tower, Piet Rombout en Danny Podevijn van Akron Ronse. Tot slot is er de ploeg Minnebo die werkelijk een mengeling samengevon- den heeft van klasse, snelheid, shot: van plaatselijke zijde spelen naast Minnebo, Ivan Hellinckx en Luc Famaey, Geert Citters van Ternat, Van Leemput van Dendermonde, Van Nuf fel van Hemaco, Kurt Mollekens van Willebroek. Lieve Van de Keer van Avanti Brugge, Raman van Laarne en de Zeienaars Puteman en De Locht. De voorrang gaat naar de ploegen Schorreel en Vandenbosch omdat zij een gans seizoen samen gespeeld hebben, zodat zij op een ingestudeerd stramien gaan spelen, daar waar het bij de andere ploegen meer om impro visatie zal gaan De coachen zijn Ronny Veillefon bij Minnebo, Armand Van Hauwermeiren bij Elias, Jozef Troch bij Van Keer, Mare Corthals bij Van den Broeck eri Frank Van Patijs zijn eigen Vlierzele. Bij de ploeg Vandenbosch zal de Oxaco-coach de zaken in de lijnen weten te houden. De scheidsrechters zijn de heren Luc De Saedeleer, Jacques Lefevre, Hol voet, Ulrich Herremans, Van de Velde, Ronny Schepens, Jacky Van Raem' donck en John Van Caeckenbergh De Kalender ziet er ais volgt uit 3/4 Minnebo-Elias 4/4 V. Keer-V D. Bosch 5/4 V.D. Broeck-V. Keer 6/4 Schorreel-Minnebo 10/4 V.D. Bosch-V.D. Broeck 11/4 Elias-V.D. Bosch 12/4 Minnebo-V.D.Bosch 13/4 V.D. Broeck-Schorreel 17/4 Elias-Schorreel 18/4 Minnebo-V.D. Broeck 19/4 V D, Bosch-Schorreel 20/4 V D Broeck-Elias 24/4 V. Keer-Minnebo 25/4 Elias-V.D. Bosch 26/4 Schorreel-V. Keer Alle wedstrijden vangen aan te 20 u. 28/4 finales: 14 u. (5e en 6e plaats), 16 u. (3e en 4e plaats), 18 u. (1e en 2® plaats). aVH Basket Eerste Provinciale Were Di - The Tower66-62 ticket naar tweede provinciale. The Tower nam nochtans een overtui gende start en kon uitlopen tot 6-10 na vijf minuten. Were Di kon verzachtende omstandigheden inroepen want het moest twee basisspelers missen. De Aalstenaars domineerden de eerste helft volledig en hadden bij de rust zelfs tien punten voorsprong 24-34. Na de pauze ging het bij de Torenjon gens plots niet meer naar wens. De thuisploeg kwam na zeven minuten zelf aan de leiding 39-38. Daarna was een gelijkopgaande wedstrijd te zien, waarbij De Troyer de enige was die bij Aalst nog enigzins kon bekoren. Na 14 minuten was de stand 59-54 zodat nog alles mo gelijk was. De laatste vijf minuten waren - bijna traditioneel - voor Tne Tower echt dramatisch want het was niet meer bij machte gevat te reageren op de uitvallen van Were Di. De Aalstenaars lieten de zoveelste kans op punten uit de handen nemen in de eindfase van de wedstrijd. The Tower heeft nog een waterkansje om het behoud in eerste provinciale te verzekeren. Indien zaterdag in eigen huis gewonnen wordt van Hoger Op en St.- Niklaas dat twee punten meer telt, ver liest van Juventus Zottegem (tweede in het klassement) zal een testmatch de derde degradatieploeg aanduiden. The Tower zal zaterdag om 20.30 u. ze ker heel wat supporters nodig hebben om deze moeilijke opdracht tot een goed ein de te brengen. (PVB) Volleybalvierde afdeling D V.K. Aalst - Assenede: 3-0 Vorige zaterdag behaalde V.K. Aalst één van haar gemakkelijkste overwin ningen van dit seizoen. Tegen het bedreigde Assenede (dat V.K. in de heen ronde met 3-2 vloerde) werd met 3-0 gewonnen. V.K. geraakte gedurende de ganse wedstrijd nooit in moeilijkheden. Het enige meldenswaardige feit noteerden we in de derde set. Chris lemants kreeg het toen aan de stok met één van de scheidsrechters en kreeg «geel». Even later kreeg hij van de scheidsrechter rood en diende te wor den vervangen. Zijn vervanger... Ronny Lauwers (de veteraan van V.K., maar nog lang niet versleten) deed het zeer goed Setstanden waren 15-9 15-10 en 15-9. Maandag jl. speelde V.K. een vrien denmatch op het veld van Nova Elsene, de leider van de tweede afde ling. V.K. won er verrassend, maar verdiend met 2-3 Zaterdag a.s. speelt V.K. Aalst de inhaalwedstrijd te Veurne tegen het plaatselijke Eveco. In geval van winst wipt V.K. over Juve- nes Zele en wordt weer derde. De zaterdag nadien (op de voorlaatste speeldag) speelt V.K. dan op datzelfde Zele misschien wel dé beslissende wedstrijd voor de promotie naar derde. Duimen dus voor V.K. Volleybal Eén van de laatste moeilijke wedstrij den voor dames van Kangoeroes is voorbij, en werd met meesterschap afgewerkt: een zuivere 0-3 overwin ning te Lovendegem. De eerste set was, ondanks de 11-15 stand, tamelijk vlug afgewerkt. Gelij- koplopend tot 11 -12, waarna Aalst de jump plaatste en zegevierde. De tweede set bracht ongeveer hetzelfde beeld: 10-11 10-14 10-15. De derde set bleef een formaliteitvan 0- 6 naar 9-11 tot 9-15. Duidelijker kon het niet. Ook de reserven wonnen hun wed strijd met 0-3 cijfers8-15, 10-15 11- 15. Bij de mannen lag het enigszins anderszij moesten naar Steenhuize, waar het steeds moeilijk spelen is. Een ploeg met vele én fanatieke sup porters. Als begon tamelijk sterk: gelijkop- gaand met Steenhuize, moesten ze slechts op het einde de duimen leggen met 15-13 cifjers. In de tweede set was Aalst ontmoedigd en kon geen weerstand bieden aan de pletwals, goed gesteund door de talrijke sup porters, en verloor met 15-6. De derde set zag een vernieuwd en vechtend Aalst, dat bij een achterstand van 13- 5 terugkwam tot 13-13 en door onkans deze set en de wedstrijd ver loor. Ter verduidelijking dient toch opgemerkt dat Kangoeroes met slechts 8 spelers deze verplaatsing heeft gemaakt. Door ziekte en andere redenen moest Aalst enkele basisspe lers missen. Een blijk van waardering voor de reservespelers Herman en Hans die in de eerste ploeg sterk pres teerden. De reserven wonnen hun wedstrijd met 0-3, 10-15, 10-15 en 14-16. Volgende week spelen de jongens tegen Oudenaarde, op verplaatsing, en zijn de dames vrij. (vdap) Door vier opeenvolgende nederlagen, tegen de topploegen van het Belgisch krachtbal, is Osiris Aalst opnieuw op de voorlaatste plaats in de rangschikking beland Net als de vorige drie seizoenen wordt het dus hard knokken om volgend seizoen geen trapje lager te moeten De nederlaag tegen Olympia Brugge kwam er pas na hardnekkig verzet. Toen de bezoekers in de eerste helft een kloof sloegen kon Osiris nog reageren. In de tweede periode moest Aalst echter bui gen voor de aanvalsmogelijkheden van d de Bruggelingen. Een walk-over werd het nooit maar de laatste tien minuten bleef Osiris toch op vier punten hangen. De ploeg Joris Hanssens, Bart Van Ly- sebeth, Jan Geeroms, Fred Dockers. W.T.C. Den Blok Zondag 8 april, 30 km. naar Papegem- Lede. Vertrek 9 u. Zondag 15 april, 40 km., Grenzen Groot-Lebbeke. Vertrek 9 u. Zondag 22 april, 50 km., Dender- route. Vertrek 8 u. Zondag 29 april, 60 km., naar Waar- beke. Vertrek 8 u. Zondag 6 mei, 30 km., fietszoektocht in het kader van de sportmaand van de stad Aalst. Vertrek tussen 8 en 8u.30. Voor iedereen. Inleg 50 fr. Tombola. Zondag 13 mei, 100 km., dagtocht langs de Scheldelandroute in het Ant werpse. Vertrek 8 u. Zondag 20 mei, 60 km. naar Destel- bergen. Vertrek 8 u. Zondag 27 mei, 60 km. naar het Zotte- gemse (reservedag zoektocht of dag tocht). Vertrek 8 u. Donderdag 31 mei tot zondag 3 juni verlengd weekend naar Butgenbach. Inschrijvingen vooraf. Zondag 3 juni, 60 km. voor de thuis blijvers naar Londerzeel. Vertrek 8 u. Zondag 10 juni, geen uitstap. de sekretaris, Cleemput Marcel Asserendries 79, 9300 AALST Tegen Sijsele incasseerde Osiris een vijfde opeenvolgende nederlaag. Het viertal Eelbode-Van Lysebeth-Han- sens-Geeroms begon nochtans aan de partij met de overtuiging belang rijke winstpunten te kunnen binnenha len, met het oog op de degradaties trijd. Het liep echter uit de hand toen in de tweede helft enkele scheidsrechter lijke beslissingen wrevel opwekten bij Eelbode en Hanssens. De concentra tie was meteen zoek en Sijsele sloeg een beslissende kloof. De B-ploeg had alweer moeilijkheden om een behoorlijke ploeg samen te krijgen. Lauwereys, Dockers en De Kegel speelden een verdienstelijke partij maar werden door het missen van een achterman te vaak verrast door rugworpen. (J.G.) W.T.C. Den Blok Als laatste proef voor' de titel van «Bloksporter», stond een kaartwed- strijd op het programma van de wieler toeristen Den Blok. Wjlfried Van Delsen, virtueel leider, kon geen enkel punt scoren en werd door zijn naaste belager Jozef Coo- man, die een 3e plaats behaalde in de kaarting, voorafgegaan in de eindklas sering van «Bloksporter». Reeds bij de eerste ronde stond Jozef Cooman, samen met Nadia Cleemput, aan de leiding met 62 punten. Daarna noteerden we de hoogste scoren van de avond met 72 slagen van Frans Keymeulen en Marcel Cleemput. Voor het ingaan van de laatste ronde, om de meeste slagen, had William Van Delsen de kop met 186 punten, leder een had nog kans om tot kaartkoning gekroond te worden en dat verhoogde de spanning in de laatste partij. Bij de dames moest wegens gelijkspel, een bijkomende beurt gespeeld worden, die Nadia Cleemput kroonde als kaart- koningin. De prins van het kaartspel werd Kurt Boelens. De uitslag: 1. Omer Matthijs, 234 p.; 2. William Van Delsen, 230 p.; 3. Jozef Cooman, 229 p.; 4 Marcel Cleemput 226 p.; 5. Nadia Cleemput 224; Annie Deprijck 224 p.; 7. Frans Keymeulen 216 p.; 8. Roland Ganze- man 214 p.; 9. Raymond De Neef 213 p.; 10. Kurt Boelens 211 p.; 11. Dirk Van Nevel 207 p.; 12. Paul Hoebeeck 206 p.; Bettina V.D. Bremt 206. Voor de titel van «Bloksporter» werd niet alleen Wilfried van Delsen in de laatste proef gewipt door Jozef Coo man, ook bij de dames werd Marie- Jeanne. virtueel leider vóór de kaar ting, voorafgegaan door Annie Deprijck. De jeugdblokker Gunther Van Den Bremt kon zijn positie behou den. Eindklassement «Bloksporter»: 1Jozef Cooman 105,5 p.; 2. Wilfried Van Delsen 91,5 p.; 3. William Van Delsen 88 p.; 4. Marcel Cleemput 84,5 p.; 5. Omer Matthijs 75,5 p.; 6. Annie Deprijck 72 p.; 7. Marie- Jeanne Thienpont 69 p.; 8. Gunther V.D. Bremt 65 p.; 9. Roland Ganze- man 55 p.; 10. Nadia Cleemput 47. Uitreiking van de trofeeën op de alge mene vergadering, vrijdag 6 april, te 20 u. in het lokaal Café 't Hoeksken. (c.n.) Wij zoeken dringend SPORTFOTOGRAAF en SPORTMEDEWERKER Schrijf naar Nieuwe Gazet van Aalst Geraardsbergsestr. 44/3 9300 AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10