FRANCIS SMET Murielle Permentier 2 Finaleplaatsen in Nationale Winterkampioenschappen te Namen Eendracht Vrij Aalst II kampioen P. Van Impe verdiend winnaar in incidentrijke koers BC. fllloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Naar kwart-finales JDUMÏÏ ING] De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Immerxeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC er» ALU-ramen - dubbel glas lil Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 11 In het voorbije week-end is het kruim van de Belgische zwemsport bijeengekomen te Namen om er gedurende 3 dagen elkaar partij te geven over de verschillende disciplines. Neptunus Aalst zou deelnemen met 4 zwemsters en 2 zwemmers doch door ziekte kon Marianne, de zus van Muriëlle, niet deelnemen waardoor meteen ook de aflossingswed strijd letterlijk in het water viel. Vrijdagavond betwistte Muriëlle de 400 m. wisselslag die zij zwom in een tijd van 5.24' goed voor een 7e plaats. De volgende dag kwamen de overige deelnemers van ZNA Jurgen Goossens André Goebbens, en Anga De Schrijver aangevoerd door trainer H. Braeckman te Namen toe. In de morgen waren er schiftingen waarbij de 6 beste tijden naar de finale gingen. Muriëlle lukte erin de 200 m. rug te zwemmen in 2-32.1. en goed voor een 5e plaats. In de finale be hield zij die 5e plaats in een tijd van 2.32.6. De zondagmorgen in de schiftingen ver overde zij in de 100 m. rug opnieuw een 5e plaats in een tijd van 1.10.6. In de finale was er strijd voor de 4e plaats en moest zij in de laatste meters slechts 4 tienden prijsgeven tegen haar rivale. Tijd 1.09.6 en een 5e plaats. Proficiat Muriëlle. Na haar eerder zwak seizoen- begin, heeft zij opnieuw het goede ritme te pakken. Jurgen Goossens had moeilijkheden om een finale plaats te bereiken over de 100 m. dolfijn die hij aflegde in 1.01 goed voor een 8e plaats. (Normaal zou dit een finale plaats geweest zijn doch in Namen wa ren er slechts 6 banen dus maar 6 finale plaatsen). Ook in de 200 m. rug kwam hij Handbal E. V.A. II dat naar tweede gerangschikte Lokeren moest, wist dat het aan 1 punt genoeg had om kampioen te worden, Aalst speelde 17-17 gelijk en is dus kampioen. Ook voor E.V.A. I was het een goed week-end. Zij wonnen hun wedstrijd tegen Beerse en leider Kortrijk kwam niet verder dan een gelijk spel, zodat Aalst nu op 1 punt van de leider komt. Bij de dames ging het minder vlot; zij verloren hun wedstrijd tegen Avanti II. Maar daar hun rechtstreekse concurrent eveneens verloor blijven de Aalsterse dames aan de leiding. 1ste Provinciale heren Lokeren - E.V.A. I117-17 Dat deze wedstrijd niet gemakkelijk zou zijn wist men in Aalst maar al te goed, want de enige wedstrijd die Aalst reeds verloor in deze kompetitie was tegen dit Lokeren. Beide ploegen speelden in het begin zeer goed en bleven gelijk tot aan de 20ste minuut. Aalst kreeg zelfvertrou wen en slaagde erin een voorsprong op te bouwen die aan de rust uitliep tot een driepuntenkloof8-11In de tweede helft begon Eendracht zenuwachtiger te spe len en op de 40ste minuut stond Lokeren weer gelijk 12-12. Van toen af verliep de wedstrijd gelijk opgaand. Dit was vooral te danken aan het scheidsrechtersduo dat een paar beslissingen nam in het voordeel van de thuisploeg die maar liefst 12 penalty's kreeg, tegenover 3 voor Aalst. Twee minuten voor het einde was het 17-15 en F. De Gendt maakte nog 2 prachtige doelpunten waardoor Aalst gelijk kwam en het nodige punt haalde. De flessen champagne konden bovengehaald worden want volgend sei zoen speelt E.V.A. II in de 4e afdeling. Voor E.V.A. IIJ. Coen, C. Van Pottel- bergh, G. Vinck 4, F. De Gendt 4, A. D'Hondt 3, D. Corthals 3, De Man 2, P. De Letter 1P. Van Herreweghe, R. Arijs. 3e afdeling heren Beerse - E.V.A. I 23-26 Aalst dat opnieuw kan rekenen op de diensten van D. Eckhart, mag geen en kele wedstrijd meer verliezen wil het nog in aanmerking komen voor de titel. Dat de eerste helft gelijk verliep kan men opma ken uit het scoreverloop op de 10de mi nuut 5-5, 10 minuten later was het 9-10 en de ruststand was 14-13. In de eerste helft miste Aalst heel wat open kansen In de tweede helft kreeg men het zelfde spelbeeld. Eendracht bleef open kansen missen en Beerse kon aanklampen 21 - 21 bij de 50ste min. De laatste 10 minu ten was Aalst de betere ploeg. 3 minuten voor het einde was het 21 -26 zodat Een dracht rustig kon uitbolleneindstand 23-26. Aalst dat nu nog 3 wedstrijden moet spe- iets te kort om door te stoten in de finale. Doch gelet op de omstandigheden (zie verder) is dit niet zo venwonderlijk. André Groebbens benaderde zijn beste tijden in de 200 m. en 100 m. schoolslag réspektievelijk zwom hij in de schiftingen deze afstanden in 2.49 en 1.17. Anja De Schrijver benaderde ook haar beste tijd over 100 m. Crawl in 1.04.8 en verbe terde zelfs haar persoonlijk rekord over de 200 m. crawl met 4 sec. nieuwe tijd 2.18.6. Het totaal bilan was positief ondanks de moeilijke omstandigheden waarin trainer Herman Braeckman moet werken om zijn zwemmers op peil te brengen. Inder daad, verandering van zwembad heeft ZNA nog geen verandering ten goede gebracht. De zwemmers moeten er trai nen in moeilijke omstandigheden, (slechts 2 banen tussen het publiek en op alle mogelijke uren in de avond) hetgeen niet bevorderlijk is om de prestatiecurve naar boven te krijgen. Nog gezwegen over de moeilijkheden die J. Bijl heeft om zijn zwemschool te organiseren. Zou er toch geen mogelijkheid bestaan om een degelijke overeenkomst te berei ken tussen het schepencollege, beheer zwembad en het bestuur van ZNA, om deze specifieke moeilijkheden op te los sen len hoopt dat Kortrijk nog ergens een punt verliest zodat de titel nog binnen bereik is. Aalst nam een goede start en stond na 9 minuten zelfs 0-2 voor. Avanti kwam ech ter snel op gelijke hoogte en kwam na 18 minuten zelfs op voorsprong (3-2) Alhoewel Aalst vijf minuten vóór rust de bordjes in evenwicht bracht, was het de thuisploeg die nog voor de koffie kon sco ren 4-3. Vooral aanvallend bleek E.V de zwakke re ploeg en het werd dan ook één van hun slechtste wedstrijden. De tweede helft bracht weinig verande ring in de situatie. Aalst kwam niet door de strakke thuis- verdediging. Na de 40ste minuut scheen Aalst even herboren en kon aanklampen tot 9-8. Avanti nam echter opnieuw resoluut de leiding en won zeer verdiend met 11 -8. Aalst telt momenteel 1 punt minder dan leider Meeuwen, maar heeft 2 wedstrij den minder gespeeld. De promotie naar eerste nationale mag dan ook geen pro bleem zijn voor EendrachtM. De Bak ker, C. Matthijs. M Van Delsen A. Buyle Cl Simal G Herman. K Bascour 1, D. Lievens 1, M. Coen 1, C. Simal 3, M. Wynant 2. Wielrennen Liefhebbers B.W.B. in Bambrugge In een koers van 110 km. of 13 ronden moesten de renners in totaal 39 maal een spoorweg over. Moeilijkheden konden vanzelfsprekend niet uitblijven. «Eendracht» VLUCHTPRGGRAMMA1984 08.04 - 15.04 - 22.04 - 03.06 - 10.06 (jonge) NOYON Alle zondagen van 29.04 tot en met 26.08 ST.-DENIS 02.06 - 16.06 - 30.06 - 28.07 POITIERS 11.08-25 08-08.09-22.09 TOURS Reglement 1. OMTREK 1) Noyon en St.-Denis Aaigem - Aalst - Appels - Baardegem - Bambrugge - Denderbelle - Denderhou- tem - Dendermonde - Erembodegem - Erondegem - Erpe - Gijzegem - Haaltert - Heldergem - Hekelgem - Herdersem - Hofstade - Impe - Kerksken - Lebbeke - Lede - Meldert - Mere - Mespelare - Moor se! - Nieuwerkerken - Oudegem - Schoon- aarde - St.-Gillis-Den. - Wanzele - Welle - Wichelen - Wieze. De onderlijnde gemeenten kunnen deel nemen in de dubbeling. VergezellerWARIN 2. POITIERS en TOURS in samenspel met «Fondclub tussen Dender en Settelde» Aaigem - Aalst - Appels - Aspelare - Appelterre - Asse - Baardegem - Baas rode - Balegem - Bambrugge - Bavegem - Berlare - Borchtlombeek - Bornem - Borsbeke - Breendonk - Buggenhout - Burst - Deftinge - Denderbelle - Dender- houtem - Denderleeuw - Dendermonde - Denderwindeke - Eichem - Elversele - Erondegem - Erembodegem - Erpe - Mere - Essene - Galmaarden - Ge- raardsbergen - Gijzegem - Grembergen - Grimmingen - Haaltert - Hamme - He kelgem - Heldergem - Hemelveerdegem - Herdersem - Herzele - Hillegem - Hin- gene - Hofstade - Idegem - Iddergem - Impe - Kalken - Kerksken - Lebbeke - Lede - Letterhoutem - Liedekerke - Lief- feringe - Lierde - Liezele - Lippelo - Lon- derzeel - Malderen - Mariekerke - Ma- zenzele - Meerbeke - Mere - Meldert - Merchtem - Mespelare - Moerbeke - Moerzeke - Mollem - Moorsel - Neder- brakel - Nederhasselt - Neigem - Niel - Ninove - Nieuwenhove - Nieuwerkerken - Okegem - Oombergen - Ophasselt - Opdorp - Oppuurs - Opwijk - Ottergem - Oudegem - Outer - Overmere - Pollare - Puurs - Ressegem - Roosdaal - Ruis- broeck - Schendelbeke - Schoonaarde - Schellebelle - Serskamp - St.-Amands - St.-Antelickx - St.-Gillis Dend. - St.-Kat. Lombeek - St.-Lievens-Esse, St.-Lie- vens-Houtem - St.-Maria Lierde - St.- Maria Oudenhove - Smeerebbe Vloerze- gem - Smetlede - Steendorp - Steenhui ze-Wijnhuize - Steenhuffel - Temse - Te- ralfene - Ternat - Tielrode - Tollembeek- Uitbergen - Viane - Vlekkem - Vlierzele - Vollezele - Voorde - Waarbeke - Waas munster - Wambeek - Wanzele - Weert - Welle - Wichelen - Wieze - Willebroek - Woubrechtegem - Zandbergen - Zarlar- dinge - Zele - Zonnegem - Zottegem. VergezelierLATHOUWERS KAMPIOENSCHAPPEN NOYON EN ST.-DENIS Algemeen kampioen (meeste prijzen ou de, jaarl., jonge)1.500 fr. plus trofee; Meeste prijzen OUDE -1000 fr. plus tro fee; Meeste prijzen JAARLINGEN -1000 fr. plus trofee - Meeste prijzen JONGE - 1000 fr plus trofee - 1 plus 2 (OUDE JAARLINGEN JONGE samen) - 750 fr. plus trofee; Asduif OUDE - 500 fr. plus trofee; Asduif JAARLINGEN - 500 fr. plus trofee - Asduif JONGE - 500 fr. plus tro fee. LIDGELD 100 fr. (met hoklijst) 200 fr (zonder hoklijst) tot 01.05.84 Voor merkenstrijd en kampioenschappen tellen alleen de VOLLLE prijzen Dubbelingen tellen niet mee noch voor de kampioenschappen noch voor de merkenstrijd. De inrichters van de 4e Grote Prijs Ker mis Dries kregen, ondanks een bitsige koude met af en toe smeltende sneeuw val, 69 deelnemers aan het vertrek. Bij de moedigen waren heel wat klinkende na men zoals R. De Brucker, L. V. Tittel boom en zelfs Peter Van Impe, een ge brilde van Mere en zijn naamgenoot van Aaigem. De eerste ronden werden gezamelijk in een gesappig tempo afgehaspeld. Na 5 ronden kregen we 3 koplopers n.a. P. Van Impe, Geert V.D. Velde en Patrick De Waegemaeker. De omroeper van dienst kondigde de vluchters aan met 25" voorsprong. Groot was echter de verba zing van toeschouwers en inrichters toen een verhakkeld peloton zich aanbood met minuten achterstand. Vloekende renners met de handen aan het stuur, begeleid door luid tierende supporters. Wat was er gebeurd Aan één van de talrijke overwegen werd de groep opge houden door een voorbijsnellende trein. Sommige renners waren door het rode licht gereden, anderen hadden gewacht tot het gevaarte voorbij was. De eerlijken hadden dus minuten achterstand. Een radeloze B.W.B. afgevaardigde wou de wedstrijd neutralizeren en de 3 koplopers met 2' boni terug laten aanzetten. Renners protesteerden, supporters slin gerden de delege allerlei verwijten naar het hoofd. De arme man kreeg zelf een duw van een over zijn toeren geraakte man. Een paar renners togen naar de kleedkamers. De meerderheid vertrok dan toch opnieuw. Enigeslimmerdssloten zelfs aan met één ronde achterstand. Kortom, een nooit geziene situatie. In de laatste ronden liet de Merenaar P. Van Impe zijn 2 gezellen in de steek en haalde verdiend zijn eerste zege van het seizoen. De Gilalsrenner rijdt dit jaar ge weldig goed. Reeds in het clubkampi oenschap van K.S C. Denderstreek was hij één van de uitblinkers en in de Gentse openingskoers moesten 2 bandbreuken in de eindfase hem van een zekere ere plaats weghouden. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Pa trick De Waegemaecker voor Geert Van De Velde. Er werden na de wedstrijd slechts drie prijzen uitgereikt, dit wegens de reeds genoemde voorvallen. De overige ge schenken zullen voor de groene tafel verdeeld worden. Op zondag in Denderhoutem was P. Van Impe terug in de goede ontsnapping. Daar kon hij nog op een verdienstelijke 7e plaats beslag leggen. GSX Bowling Derde Nationale BC. Chardons Bruxelles - BC. Alloo 5329-5468 BC. Alloo heeft een nieuwe goede stap gedaan in de vooropgestelde richting. Het heeft Chardons uit Brussel uitgeschakeld in de Beker van de Voorzitter. Gemakkelijk ging dit nochtans niet. Aan huis haalden de Aalstenaars een nipte 2756-2734 zege, waar het kon re kenen op een uitstekende Bruno Rossi, dat aan 193 gemiddelde scoorde, na reeksen van 216, 201193 en uitbolde met een 162. Hij haalde nochtans niet de hoogste sco re van de avond. Deze was weggelegd voor «reserve» Iwein Haerens. dat begon met 219, doch die dan werkelijk onder maats begon te presteren, en in het laat ste game vervangen werd door Chris Kortemans. Johny De Bock scoorde goed en Yvette Pieters was regelmatig. In Brussel werd een kleinere score be haald, doch was de overwinning afgete- kender (2596-2713). Willy De Ridder. Roland Van Vaerenbergh en Wilfried Van Dessel speelden op hun normaal peil, terwijl kapitein Roger Cardon zich ontpopte als de motor van de ploeg en met een totaal van 759 kegels of 189 gemiddelde vriend en tegenstander de baas bleef. Alleszins goed nieuws voor de Aalste naars dat Bruno Rossi en Roger Cardon weer op hun peil van voor nieuwjaar ko men. Ook Willy De Ridder, Roland Van Vaerenbergh en Johny De Bock houden hun regelmaat, zodat het beste mag ver hoopt worden voor de komende wedstrij den van de waarheid. Met vrijdag reeds BC. Alloo - vierde gerangschikt te Arte- velde en Strike - Tirolerhof, de derde in de klassering Winnen beide favorieten hun ontmoe ting, dan is de kans zeer groot dat BC. Alloo de promotie afdwingt in de laatste seizoenwedstrijd aan huis tegen Strike. (AVH) Rangschikking Alloo 69/Strike 63/Tiro- lerhof 54/Artevelde 52/Seb Calor 50/La Quille 47/Gebo 2 40/Aalst 1 36/ Gold Star 29/Ronse 26/Center 2 26/Spoor Ten 25/Wembley 6/Gebo 1 5. MERKENSTRIJD AANSLUITING 300 fr WAARBORG Noyon en St.-Denis 30.000 fr. Inschrij ving tot 01.05.84 Poitiers en Tours 15.000 fr. Inschrijving tot 02.06.84 VERDELING Door optelling van de be haalde punten van twee best afgegeven van vier duiven per liefhebber, in elke reeks. De eerste afgegeven duif behaalt 4 pun ten. De Tweede afgegeven duif behaalt 3 punten De derde afgegeven duif behaalt 2 pun ten. De vierde afgegeven duif behaalt 1 punt Er kunnen dus max. 7 punten per dui- venliefhebber behaald worden. Het be drag per punt toegekend is de waarborg gedeeld door het aantal behaalde punten der deelnemers. UITBETALING der kampioenschappen en merkenstrijd Men is verplicht deel te nemen aan de Kampioenendag die zal plaats hebben op 18.11.84. INK0RVING 1Noyon en St.-Denis De zaterdag van 14 tot 17.30 u. 2. Poitiers en Tours De donderdag van 19 tot 21.30 u. 3 Voor de inkorving van Vierzon van 19.05 en Poitiers van 14.07 kunnen onze leden inkorven bij volgende maatschap pijen van de T.D.S. te Zele. Opstal. Bug genhout. St.-Amands, of Maria Ouden hove, gezien de K.B.D.B. Afdeling Nino ve onze maatschappij verboden heeft op deze vermelde vluchten in te korven Ere VoorzitterVan Droogenbroeck Ka- miel VoorzitterBoel Kamiel SchatbewaarderVan Malderen Georges Sekretaris De Wolf Hugo, Ledebaan 87, 9300 Aalst - tel 053/77.81.60 Bestuursleden Rasschaert Petrus, Van Langenhove Paul, Van Driessche Luc. D'Haese Jozef, Meert Jozef. Bewerkers Seminck Paul. Mertens Ar- sene, Lenoor Eddy

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11