Gazet van Qalst Staatssekretaris D'Hondt gehuldigd voor 10 jaar parlementair mandaat Jan Caudron «Onze ontwikkelingssamenwerking zit fout» Teledienst Aalst erkend door het Ministerie tut, tut, tutIn naam der wet, gepast of nigepast, de kop op! OPERATIE MOESJ» Rekreatiedomein Gijzegem Onafhankelijk weekblad Voor Groot-Aalst nicucoc. De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws zem°n'Grort-Aatet8 V°' Weke"jkS Wat reMt en 2 Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 Onder de titel «Blijven vechten voor welvaart en rechtvaardigheid» wordt vol gende zaterdagnamiddag in de feestzaal van het VTI te Aalst senator en huidiq Staatssekretaris voor PTT, Paula D'Hondt-Van Opdenbosch, gehuldiqd voor 10 jaar parlementair mandaat. Naast gewestelijke ACW-sekretaris Clement Prieels zal ook minister van buitenlandse betrekkingen, Tinde- mans, een toespraak houden over de kristendemokratie. Voor het kulturele gedeelte wordt o.a. gezorgd door de expressiegroep Vredon en door het mannenkoor Cantata, dat een aantal geestelijke en profane liederen zal ten beste brengen. In een uitgebreide dokumentatiemap, welke door de CVP ter beschikking werd gesteld, wordt niet alleen een overzicht gegeven van de politieke loopbaan van de gevierde senator, maar ook van haar parlementair werk tijdens de 'afgelopen tien jaar. Een laatste deel is gewijd aan de realisa ties op het vlak van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie sinds haar aanstelling als Staatssekretaris in december 1981. Welk het aandeel is van voogdijminister van PTT De Croo in dit beleid komt niet duidelijk naar voren in deze tekst. Wat Mevrouw D'Hondt-Vanopden- bosch zelf betreft weze eraan herin nerd dat haar politieke carrière begon in 1952 als gemeenteraadslid te Kerk- sken. Later werd zij schepen in deze gemeente. In 1974 werd zij voor het eerst provinciaal senator en later in 1980 rechtstreeks verkozen senator Haar enorme populariteit moge blijken uit het feit dat zij in 1977 meer dan 10.000 voorkeurstemmen achter haar naam kreeg. Dit aantal werd in 1981 nog eens verdubbeld tot meer dan 20.000 voorkeurstemmen. Als vrouw en maatschappelijk assis tent heeft de CVP-senator steeds veel aandacht besteed aan de vrouwen problematiek. (MP) Op 12 maart werd in de Kamer de begroting van ontwikkelingssamenwerking voor de dienstjaren 1983 en 1984 besproken. VU-volksvertegenwoordiger Jan Caudron had ernstige fundamentele kritiek, wat evenwel niet verwondert: elk jaar al roept hij dezelfde woorden in de parlementaire woestijn voor telkens een andere staatssekretaris... Behalve dat gebrek aan kontinuïteit in het beleid, klaagde hij ook het gebrek aan visie aan (in tegenstelling tot Nederland), het diep gewortelde «affairisme» (een metro in Manilla hoeft niet met ontwikkelingsgeld betaald; idem voor de miljardentrans- aktie van Bell Telephone in China dat Buitenlandse Handel betaalt...) en zodanige tegenwerkingen van Finan ciën (uitstellen of uitblijven van beta lingen) dat onze reeds minimale ont wikkelingssamenwerking ondergra ven wordt. Jan Caudron wees op de reële inte resse van het publiek voor ontwikke lingssamenwerking, gelet op het suk- ses van o.m. de 11.11.11 -akties. Zijn betoog werd overigens met veel argu menten van de niet-gouvernementele organisaties (zoals het Nationaal Cen trum voor Ontwikkelingssamenwer king) gestaafd. Op diezelfde dag kantte hij zich ook tegen de oprichting van de omstreden vzw «Agriprom» (landbouwprojekten vooral in Zaïre), door staatssekretaris de Donnea gewild omwille van de gebrekkige werking van het ABOS (Algemeen Bestuur voor Ontwikke lingssamenwerking). In plaats van het ABOS nog meer te ontmantelen en pri- véfirma's te bevoordelen, wenste Cau dron integendeel herstrukturering van het ABOS, door bv. de juiste mensen op de juiste plaats te zetten. Het is maar de vraag of het niet uto pisch is te veronderstellen dat onze officiële ontwikkelingssamenwerking ooit eens echte ontwikkelingssamen werking kan worden, (pd) Vervolg van blz. 1 Niet zonder fierheid zeggen Carine en Simone (die er ondertussen bij komen zitten is) dat er nu al vijf trouwfeesten, drie kommumefeesten, een doopfeest en een TD geboekt is. «Onze reklame is dat de zaal gratis is Hoe ze hiertoe gekomen zijn Marie- Louise is de enige met wat ervaring ze baatte 14 jaar kafee «De Scheep vaart» (aan de St.-Annabrug) uit Carine en Simone stempelden. Toen zich de gelegenheid bood, besloten ze het weinig dankbare job-zoeken te stoppen, om hun eigen baas te wor den... Een zekere geruststelling is dat mocht het slecht uitdraaien ze 6 jaar lang hun stempelrechten behou den. Admirlistratief is het echter geenszins van een leien dakje gelopen Zo is de PVBA nog maar een week erkend; het dossier bleef maar zitten bij de nota ris, tengevolge zo bleek uiteindelijk van ziekte van een bediende Voor hun BTW-nummer zijn ze van Pontius (Keizerlijk Plein) naar Pilatus (Park laan) gestuurd, omdat de maatschap pelijke zetel in Aalst gelegen is, en de uitbatingsplaats in Gijzegem. Bij de politie krijgen ze pas hun moraliteits- bewijs na o.m. een onderzoek van de brandweer Zo kunnen ze al heel wat wederwaar digheden vertellen; wat hun enthou siasme echter niet kon blussen. -U kan het met eigen ogen zien vanaf 30 maart. Dan gaat van 20 tot 22 u. een receptie door, waarvoor maar liefst 350 uitnodigingen verzonden zijn. Elke dag daarna van 10 u 's mor gens open (Gasthof Dendergalm, Schoorstraat 18, Gijzegem, 053/78 34 44), (pd) Teledienst Aalst hoeft nauwelijks nog voorgesteld te worden. Men startte enkele jaren geleden met een vrijwilligerswerking, en evolueerde naar een teledienst centrum met drie facetten vrijwilligerswerking, maatschappelijk werk en levens- en gezinsbegeleiding. In 1983 kwam er een verdere uitbouw van het konsultatiebureau, de oprichting van een filiaal en de vrijwilligersdraaischijf. Dit alles resulteerde zopas tot er kenning en subsidiëring door het ministerie van gezin en welzijnszorg. M-^OOt /lAAniAninnM#. Il_ Rechteroever Vervolg van blz. 1 het College van Burgemeester en Schepenen vooreen tussenkomst. Dit verklaarde zich inderdaad akkoord voor de helft tussen te komen, zo deelde de sekretaris van het feestko- mitee telefonisch aan de leden mee. Gezien ook de definitieve kostprijs van de muts op 2.500 fr. kwam, ver klaarde ieder zich akkoord. Toen de mutsen echter uit Duitsland kwamen, kosten ze plots 4.000 fr. Een aantal feestkomiteeleden (we konden niet precies achterhalen hoe veel) weigerden gezien deze gang van zaken, maar om uiteenlopende redenen het nu gevraagde bedrag neer te tellen. Hieronder zijn mensen van elke kleur. Het is dus geen meerderheid-minder- heidsspel. Feit is dat bepaalde leden, die nog zin nens waren te betalen, nu (door de kepie-inmenging in die mutsenaffaire) danig in hun wiek geschoten zijn. Méér dan niet-goed-gemutst Minstens vier leden zouden voet bij stek gehouden hebben. Donderdag komt het feestkomitee samen. Het lijdt geen twijfel dat deze zaak er ter sprake komt. (pd) Naast doorverwijzing naar andere be voegde en gespecialiseerde diensten, zorgt Teledienst zelf voor dringende hulp, o.a. via babysitdienst, bezoek en begeleiding van alleenstaanden, zieken en bejaarden, huishoudelijke hulp, ver voer van personen en materiaal, hulp bij verhuizing, kleine schilder- en behang- werken. thuiswacht, opvang van kleine kinderen, enz. Via de eigen akties wil men komen tot mentaliteitsverandering en tot het inspireren en organiseren van burenhulp. Vrijwilligers Het aantal vrijwilligers groeide aan tot 98 eenheden, meestal uit Aalst-stad zelf, doch ook in de deelgemeenten. Twee derden van hen zijn dames, en het over grote deel is tussen 21 en 30 jaar oud Zowat alle beroepen en zowel gehuw den gescheidenen als ongehuwden vindt men bij de vrijwilligers terug. Huis vrouwen studenten en leden van het on derwijzend personeel vormen de hoofd- brok Het aantal prestaties van deze vrijwilli gers bleef met 550 in 1983 zowat kon- stant De vrijgestelde van het konsulta tiebureau Steven Saeys, Withuisstraat 4 te Aalst zorgt niet alleen voor de opvang van kliënten en de begeleiding, maar ook voor de koördinatie van het werk. Opval lend is dat het aantal kliënten van het konsultatiebureau in 1983 verdubbelde tot 715. Daar waar het vervoer van per sonen verminderde ingevolge het be staan van een minder-mobielencentrale groeide het aantal vragen tot hulp bij ver huizingen tot 46. Uit de ervaring leert men vooral de een zaamheid één van de grote problemen van deze tijd is. Teledienst wordt de jongste tijd vooral gekonfronteerd met de problematiek in de wijken Dewaco en Horebekeveld Daar stelde men ontelbare gevallen vast van mensen, wier gas elektriciteits- en watertoevoer afgesneden werd. en met enorme gezins- en financiële problemen Daarom werden twee vrijwilligers inge zet, die elke woensdagavond in de wijk op post zijn om te trachten allerlei proble men op te lossen Nu wordt er door Teledienst uitgekeken naar een eigen buurthuis met permanen te aanwezigheid In dit kader werd een BRK-projekt aangevraagd en er werd reeds een optie op een huis in de Boter- melkstraat genomen Zowat dagelijks bewijst Teledienst Aalst, dat alle welvaart ten spijt, instellingen zoals deze geen overbodige luxe zijn in onze huidige maatschappij, en beantwoorden aan een reële nood (MP) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaklie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. ilhanketi|k weekblad voor Gtool Aalst - ttn ,aPAllllf,sf „,,0,miiw JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden D lk stort. fr op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam: Adres Postnummer. Gemeente: Handtekeninq schrappen wat niet past) Terugsturen naar; Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2