tricot prior Onder de Belforttoren n.v. Wellcome, zo maar geen pillenfabriek Informatie over sociale stads en dorpsherwaardering Schoolfeest K.A. Aalst Showbizz op hoog niveau Krisis zogezegd geen alternatief... Vrijheidsstraat 73 (hoek Schoolstraat) Aalst mazoa 17 jaar hoofd verdeler Garage De Berlangeer 4 Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 Op zaterdag 17 maart 1984 doorlopend van 14 tot 18 uur, stelden de 4 afdelin gen van de n.v. Wellcome zich aan ons voor tijdens een Open Deur-gebeuren. De gehele namiddag viel er in deze nieuwe Benelux-vestiging iets te beleven. Er waren tal van demonstraties, voordrachten, didaktische diamontages en video voorstellingen. Zelfs een kijkje in de produktie-eenheid was voor de gelegen heid toegestaan. Wat is de N.V. Wellcome Dit in Erembodegem gesitueerde bedrijf is slechts een filiaal van een wereldconcern die zich vooral ver dienstelijk maakt op het vlak van de hygiëne en de geneeskunde. De leuze is en blijft: «Onze enige aandeelhou der... Research». De stichting Well come heeft filialen over de gehele wereld, en onderzoekscentra in de VS en Groot-Brittanniê. Hun grootste ver diensten zijn hun onderzoek naar kan ker. Een van de grote taboes dat zij willen breken is deze als zou kanker ongeneeslijk zijn. Via een uitgebreide map kan men zich dan een beeld geven van de stand van zaken op kan- kergebied. Welk werk wordt hier nu verricht Het filiaal dat in de 3e industriezone te Erembodegem gehuisvest is heeft enkel tot doel om de ontwikkelde pro- dukten te produceren en te verkopen in de Benelux. Dat deze fabriek wel wat verschilt van de andere farmaceu tische industrieën blijkt uit het feit dat zij enkele uiterst gespecialiseerde pro- dukten op de markt brengen, en dat eind 1982 Sir J.R Vane voor zijn werk de Nobelprijs voor geneeskunde in ontvangst mocht nemen. Opvallend was wel dat dit open-deur-gebeuren vooral in het teken van de publiciteit stona. maar niet zozeer in teken van de informatie in de ware zin van het woord. Zowel langs de zijde van werk gever als werknemer werden geen klachten gehoord. Veel reden is daar ook niet toe, want een zakencijfer van 600.000.000 is ook weer geen kleintje. (B DJ In het kader van de beurs voor bouwen en wonen Infobo 84, die plaats heeft van 20 tot 24 april in de Keizershallen, richt Nacebo Aalst in samenwerking met het stadsbestuur op 16 april een informatieavond in over sociale stads- en dorpsherwaardering. Deze problematiek is zeer aktueel in Aalst waar er drie projekten hangende zijn, met name Aalst- rechteroever, Aalst-linkeroever en Centrum-Hofstade. Nochtans blijven er voor iedereen, vooral voor de wijkbewoners zelf, heel wat vra gen open zoals wat gaat er gebeuren na het verkrijgen van een premie Kunnen wij zelf meewerken Mogen wij daar blij- Op vrijdag zestien maart ging in de St.-Annazaal, naar jaarlijkse ge woonte, het schoolfeest van het Koninklijk Atheneum Aalst door. Dit schoolfeest is een menging van humor, spanning, dans, ganse en halve waarheden, fantasie en pikanterie. En het zat er dit jaar allemaal in. Reeds maanden op voorhand wordt gewerkt aan dit jaarlijks spectakel. Tientallen leerlingen bereiden dansen, sketches, mini-musicals, enz... voor. Dit alles, samen met de verdere organisatie werd gecoördineerd door Peter Moens. Het onderwerp voor dit jaarAlois in wonderland, het wonderlijke verhaal van een schooiprefect in een wonderbare school. viel door bovenvermeld ongeluk. Een dans sloot dan het eerste gedeelte van de show af. Bij het tweede deel kwam ven wonen enz. Op deze informatie avond hoop men op deze en andere vra gen een antwoord te kunnen geven. De heer Walter Ronsse, direkteur van de GOM-Oost-Vlaanderen zal de ekonomi- Tijdens de pauze konden de aanwezigen kennis maken met een aantal producten die voor biabeti i onontbeerlijk rijn om een normaal leven te leiden. Het schoolfeest ging van start met een openingsdans, die de stemming er reeds dadelijk inbracht. Na deze dans werd een reuzegrote beker aan de heer prefect overhandigd. En toen startte het sprook- jesverhaal, gepresenteerd door Chris- tophe Leroy, alias Mickey. Het eerste to neelstukje gaf een beeld van het niveau waarop gewerkt werd. Dankzij een goed uitgewerkte choreografie en een perfecte training werd dit een dansnummer met echte showbizz-allure. Romeo en Juliet te, een mini-musical mag als beste num mer (algemeen bekeken) zeker niet ver geten worden. Romeo, alias Kathleen de Ridder, moest het opnemen tegen enkele keiharde jongens, met name Marianne Uytendaele en Ingrid Steppe om zijn ge liefde Juliette (Ann van der Steen) te ver overen. Een parodie op het BRT-pro- gramma Mini Micro Macro haalde zeker ook hoge cijfers. Spijtig genoeg werd dit nummer onderbroken door een banaal ongeluk achteraan in de zaal. Na «De auditie» was de groep «Sneeuwwitje en de zeven dwergen» aan de beurt. Dit ver- sche situatie van het arrondissement Aalst uiteenzetten. Leonard Quintelier. kabinetsmedewer ker van minister Akkermans van Ruim telijke Ordening zal het besluit van de stads- en dorpsherwaardering toelich ten. Schepen van Stads- en dorpsherwaar dering André Doorns sluit hierop aan met de situatie van de stedelijke gebieden te verduidelijken o.a. aan de hand van dia's. Hoe herwaardering kan. zal het publiek kunnen zien in de Engelse film «A future or the past» (Een toekomst voor ons ver leden) welke handelt over de renovatie van een Engelse stad. Na de traditionel vraagstelling, zal bur gemeester Uyttersprot de avond afron den. ledereen die aan de problematiek geïnte resseerd is, of die in aanmerking denkt te komen voor een premie, wordt op deze avond verwacht Dossiers Inzake de bestaande projekten verna men wij nog van het stadsbestuur dat het dossier Aalst-linkeroever, dat betrekking heeft op het stadscentrum ter erkenning opgestuurd werd naar de bevoegde ge westminister De werken hier zijn ge pland voor 1984 en 1985 Op de rechteroever werd een uitgebrei de, individuele enquête gehouden van huis tot huis. Nu wordt er hartstochtig gediskussieerd in buurtkomitees en ver schillende werkgroepen zijn (als onder deel van de stuurgroepen goed aan de slag om oplossingen te vinden voor het verkeer, invulbouw. een nieuw hart voor de Varkensmarkt, meer groen, enz.) De inspraak is trouwens geanimeerder dan werd vermoed In Hofstade ten slotte wordt het startsein gegeven voor de dorpswijk, met de in stallatie van de stuurgroep Zowat alle bewoners van het gebied zijn lid van de ze stuurgroep (MP) Zeg nooit tegen de «Jongeren voor Werk» dat er geen alternatief is om de krisis te lijf te gaan. Overal in het land zijn aktiekomitees druk doende (meestal in de «stilte» rond de vergadertafel, maar ook met straattoneel en zo) om de twee de mars in Brussel tegen de werkloos heid (in mei) voor te bereiden. Hun eisen- platform is verregaand «anders» dan wat de parlementaire meerderheid in dit land momenteel wil. maar het is met onver wezen lijkbaar. Deze komitees «Jongeren voor Werk» zijn pluralistisch samengesteld uit voor namelijk rode. kristelijke arbeider - en niet-gebonden progressieve jeugdorga nisaties. In Aalst komt het plaatselijk ko- mitee een eerste keer samen op vrijdag 30 maart om 20 u. in HAK. St.-Martens- plein 2, Aalst. Men roept alle werkloze jongeren en jeugdorganisaties op om sa men de mei-mars voor te bereiden. Meer inlichtingen aldaar (pd) tussen twee dansnummers de nieuwe provisor solliciteren naar een plaats. Pro blemen dus voor studieleraars, die er bo vendien nog een oud-leerling bijkregen. Geert van de Vondel gaf dan een des kundige uitleg (met de nodige humor) be treffende de verkeer en waterstraten. «Muzikaal entertainment» gaf een muzi kale show ten beste om te besluiten werd Ronny (Ronny de Veylder, turnleraar aan het K.A. Aalst) voor het hof van K.A. Satie gedaagd, waar hij zich moest verant woorden voor het maken van enige ver keersovertredingen van en op weg van de school. Kortom, een showspectakel dat tot stand kon komen dankzij Peter Moens (alge mene coördinatie) en Ronny de Veylder (Begeleiding). En er mag zeker nog een pluim op de hoeden van de mensen van Sneeuwwitje en de zeven dwergen gestoken worden, die ondanks maandenlang repeteren moesten afzien van hun optreden. Groeneweg 5B 9440 Erembodegem ■3 21 29 51 Onze service onze reklame. Steeds de beste voorwaarden. Het stadsbestuur van Aalst doet een oproep aan de inwoners om, bij het storten in glascontainers, zo weinig mogelijk lawaai te veroor zaken. Vooral 's morgens vroeg en 's avonds laat wordt door de bewoners van de buurten waar glascontainers zijn opgesteld, heel wat lawaaihinder ondervonden. Ook deze medeburgers hebben echter recht op rust. Inmiddels is trouwens een wijziging van het politiereglement in de maak dat het storten van glas wil beperken tot bepaalde uren. Om veiligheidsredenen heeft het schepenkollege beslist de gratis bedeling van giftig lokaas voor de bestrijding van ratten stop te zetten. De dienst volksgezondheid-ontsmettingsdienst werd daarom gelast met de rattenbestrijding. De inwoners van Groot- Aalst, die last hebben van ratten, afkomstig van open grachten, riolen, stortplaatsen, krotwoningen, bossen of andere haarden van ongedierte, kunnen dit ter kennis brengen van de bevoegde ontsmettingsdienst. Tel. 77.11.11; - toestel 267. Na onderzoek van de omgeving zullen door die dienst alle nodige maatregelen worden getroffen. Voor het lozen van normaal huisafvalwater in de openbare riolen wordt een vergunning verleend door het schepenkollege. Voor dergelijke lozingen is een septische put trouwens niet nodig en zelfs niet ge wenst. Voor alle andere lozingen wordt de vergunning verleend door de direkteur van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij. Deze maat schappij zal de aanvraag onderzoeken en bepalen of al dan niet bijkomende voorzieningen voor voorzuivering moeten opgelegd wor den. Krachtens een dekreet van 2 juli 1981 en een uitvoeringsbesluit van 21 april 1982 oefent de Openbare Afvalstoffenmaatschappij voor het Vlaamse Gewest (OVAM) kontrole uit op de stapelplaat sen van gebruikte voertuigen en schroot. De inventarisatietaak werd echter toevertrouwd aan de gemeentelijke overheden. De Aalsterse dienst leefmilieu verzoekt de inwoners dan ook melding te doen van autowrakken en/of een stapelplaats van schroot (oud ijzer) die zij eventueel in hun bezit hebben. In die melding dient duidelijk de aard en de hoeveelheid van de stapelplaats omschre ven te worden. Indien na verloop van tijd wordt vastgesteld dat een stapelplaats niet werd geregistreerd en dus in overtreding is met het afval- dekreet, kan de burgemeester maatregelen treffen. De eerste natuurbeheerswerken vour vrijwilligers georganiseerd door de Aalsterse dienst leefmilieu schijnt een sukses geweest te zijn. Tal van jonge mensen, waarbij de K.S.A. van Herdersem sterk ver tegenwoordigd was, hebben op woensdag 7 en 8 maart niet minder dan 150 wilgen geplantDie aktie had plaats in het Wijngaardveld, op de gronden tussen de Victor Bocquéstraat en de Dender. De wilgen werden niet aangekocht, maar geselekteerd uit een spontaan opge schoten wilgenbosje op een eigendom van de Stad Aalst. Meteen werd gezorgd voor groenuitbreiding zonder kosten met een geschikte boomsoort, die langsheen de Dender best zal gedijen. Die aktie was pas de start voor de echte uitgebreide aktie in de Paas vakantie. Wie daadwerkelijk dan de handen uit de mouwen wil steken voor «Groener Aalst - Fraaier Aalst» gelieve kontakt op te nemen met de stedelijke leefmilieudienst. In de NIEUWE MADELON werden vorige maandag onze landbouwproblemen be sproken door een pannel bestaande uit de H.H. MARCK (CVP), DE GUCHT (PVV), VERNIMMEN (SP) en gemodereerd door BALDEWIJNS. Suikerziekte is geen beperkende ziekte om aan sport te doen kon men vorige vrijdag in de stadsfeestzaal vernemen van een 4-tal artsen die de aanwezigen zulks o a met een diareeks bewezen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4