RENAULT hoofdverdeler Officiële voorstelling van de merkwaardige ETN. VAN HOVER J. U wordt vriendelijk uitgenodigd op 30, 31 maart en 1 april. Heildronk op 30 maart vanaf Brandweerinterventies in 1983 Ajuin- mattetaartlijn wordt elektrisch Gustaaf Papestraat 53 9300 AALST Telefoon 21 37 07 77 09 82 Zie jij Richard geren Telefoneer naar de redaktie na 19 uur s 053/77 62 94 Eerlijke bijverdienste gesticht in 1922. Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 7 386 opi-oe.pe.rt wespen- ©f bijenne&t'e hallo POMPIERS ^V..74- KOM VLUG ER Moet hier veel LEEG GETANKT WORDEN 2?ï?v Mm goedbedoelde KwaaJ 1Totaal aantal brandinterventies de bosbranden en de interven-ies om versterking inbegrepen, struikschoorsteen- en voertuigbranden uitgezonderd 99; 2. Struik- ~f grasbranden. alsmede huisvuilstortbranden 22; 3 Schoorsteenbranden 30: 4 Bran den van voertuigen 20; 5. Redding van personen buiten de branden (X) 62; 6. Overstromingen tengevolge van dijk- of wolkbreuken 2: 7. Droogmakingswerken (Aantal plaatsen waar dergelijke werken uitgevoerd worden) 54; 8. Interventies voor wespen- of bijennesten 388; 9. Interventies voor het vrnmaken van de rijweg 161: 10. Interventies voor dringende hulp, andere dan die bedoeld onder de vorige rub'ie- ken302; (Totaal werkelijke interventies 1030): 11 Interventies ter versterking bij brand e.a. hulpverleen 12. Loza, goed bedoelde oproepen; 1?. Valse, kwaadwillige oproepen 6. (X) Onder deze rubriek moeten voorkomen de interventies met het oog op de be vrijding of de redding van slachtoffers van een ongeval, verstikking enz. inbegrepen verkeersongevallen Als het erom gaat Richard Gere «geren te zien», heb je nu de kans om hem te bewonderen in z'n eerste grote rol, nl. deze in «An American Gigolo». Anderzijds is er tegelijkertijd ook een nieuwe produktie uit hetzelfd genre (prostitutie en moord): «Angel». Meteen een unieke gelegen heid om twee vliegen in één klap te slaan... Beiden verheffen zich wel duidelijk boven de ordinaire sexfilm (sorry, freaks maar weten toch ook niet echt te overtuigen in een of ander zin niger genre. «An American Gigolo» schetst de teleurgang van een manne lijke prostitué, Julian Kay (Richard Gerre) die tenonder gaat door een afrekening in het milieueen lust moord wordt doodleuk in zijn schoe nen geschoven... 't Zit allemaal vrij goed ineen, maar de ontknoping ont popt zich als «te simpel om waar te zijn»... Regisseur Paul Schrader zette met «Cat People» een behoorlijk span nender werkje neer dan met deze soms te lauwe, misdaadthriller. Richard Gere daarentegen akteert wel op niveau, en laat zijn laatste miskleun «Breathless» weer even vergeten, zonder toch het peil van «An officer and a gentleman» te evenaren. Voor diegenen die Richard onlangs tot de beste akteur van 1983 kozen, beslist een must... maar het blijft als film iet wat een teleurstelling. De muziek van Blondie en Giorgio Moroder zal daar weinig aan veranderen. Straatmadeliefje «Angel» van haar kant leidt een ongeloofwaardig dub belleven overdag een preutse stu dente van 15, 's nachts een kind hoertje (van 22 om haar kost te ver dienen. Die reden wordt althans ach terhaald door een doortastend politie- inspekteur, na een reeks moorden op vrijwel al haar collega'shaar ouders lieten haar op 12-jarige leeftijd aan haar lot over. Hoe lief De mania kale moordenaar wil intussen ook wel wat met Angel, maar zal zich aan haar angeltje prikkeneen frisse revolver en genoeg vrienden... Hier valt alles zins veel meer aktie te beleven dan bij Richard Gere, maar de doelgroep lijkt dan ook meer deze van Angel zelf. 'n Eenvoudige intrige en 'n poging tot grapjes maken het scenario wel vlot toegankelijk voor 'n tienerpubliek, maar volwassenen kunnen zich wel eens storen aan het gebrek aan rea lisme... Alleszins mag je het vergeten als je hier hoopt op de Amerikaanse versie van «Christiane F.». Voor echte humor tippen we deze week echter op «Trading Places» en voor de afdeling klassiekers lijkt ons «Missing» niet te missen (LDC) Programma JH Terlinden: «Missing» (Costa Gairas, 1982): beklemmende vermistenthril- ler met Jack Lemmon en Sissy Spa- cek. Goed voor Gouden Palm van Cannes 1982, en voor onze «aanrader van de week». Op zo. 25 maart, 20 u. Antrakt: «Hungerjahre» (1979); op zo. 25 maart, 20u.30. Feestpaleis: 1. «Trading Places» (KT): humorfilm met de opkomende zwarte ster Eddie Murphy («48 hrs»), over de persoons verwisseling van twee miljonairs en twee schooiers. 2. «A table for five» (KT): met dagmenu of «a la carte» 3. «Angel» (KNT): KNT Wat is de 15-ja- rige Angel dan zelf zie bespreking. Palace 1. «The day after» (KT): matige weekend film, met enkel de boodschap als Oscarkandidaat: hopen dat we zoiets (normaal veel erger) nooit meemaken. 2. «An American gigolo» (KNT): zie bespre king. 3. «My Tutor» (mijn lerares) (KNT): niet voor gevoelige leraressen. Tenzij die van sexuele opvoeding 4. «Go for it» (KT)Bud Spencer en Terence Hill a gogo... Gewoon tot leuk. Met het in voege treden van het NMBS-herstruktureringsplan op 3 juni e.k. wordt de spoorlijn «Aalst-Ge- raardsbergen» opgesplitst in «Aalst- Denderleeuw» en «Denderleeuw-Ge- raardsbergen». Overstappen kost tijd, en dat zette al heel wat kwaad bloed bij zowel pendelaars als spoorperso- neel. Zopas ontving volksvertegen woordiger Jan Caudron (VU) van minister De Groo een antwoord dat positief te noemen is. Nadat de lijn geëlektrificeerd is, zal de verbinding Berge n-Geraardsbergen-Ninove- Denderleeuw-Aalst» een interregiover- binding worden. Ook de aansluiting in Denderleeuw zal dan (wanneer ech ter verbeteren. Zo de interregioverbinding Bergen- Aalst nu reeds zou ingelegd worden, zouden de dieseltreinen de andere rit ten op het drukbereden baanvak Den- derleeuw-Aalst hinderen. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron neemt zich voor deze aangelegenheid op de voet te blijven volgen. Ook zijn kollega's Maurice De Kerpel (CVP) en Herman De Loor (SP) hebben middels parlementaire vragen van dezelfde bekommernis uiting gegeven, (pd) RENAULT 2 5

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7