Nieuwerkerken mag titelambities weer een jaartje opbergen Post Erembodegem klopt Desatex Desatex haalt zwaar uit Matig vertoon te Meldert Erembodegem ten onder in Appels Appels wint topmatch Is er al een kandidaat kampioen in 4e G Het zijn moeilijke ijden e wenst iets bij e verdienen Is reporter f als publiciteits- dviseur Neem kontakt op met Frans Jansegers 3 77 51 34 Roel Van de Plasl 3 77 62 94 Overzicht Derde Provinciale D De topper van de vierentwintigste speeldag was ongetwijfeld het treffen tussen S.O.S. Schellebelle en Eendracht Nieuwerkerken. Voor geel-rood was het zowat de wedstrijd van de laatste kans om dit seizoen nog in aanmerking te komen voor de titel. Met drie punten achterstand op de leider mocht het deze wedstrijd eenvoudig niet verliezen. Nieuwe Gazet van Aalst 23 maart 1984 9 Eendracht Nieuwerkerken nam dan ook van meet af aan het initiatief in handen. Schellebelle plooide gewillig terug om vanuit een versterkte verdediging met snelle counters uit te breken. Toch kwam Eendracht reeds vrij vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Peter Wellekens infil treerde in het plaatselijke strafschopge bied. Hij werd er foutief gestopt door een Schellebelleverdediger en Uyttersprot zette de strafschop feilloos om 0-1De Eendrachters plooiden op hun beurt te rug en speculeerden op de counter. Maar Schellebelle oefende nu een sterke druk uit op de Nieuwerkerkse achterhoede. Eendracht kwam nog maar moeilijk los, al hadden de paarsen achteraan steeds hun handen vol met de immer bedrijvige Danny Steenhoudt. Verheuen tweemaal en Anijs kregen uitgespeelde kansen maar geraakten niet voorbij doelman Johnny De Naeyer. Net voor inrukken ïuRte de lange Verheuen dan toch de ge lijkmaker, na knap voorbereidend werk van Herman Vereecken. 1-1, een juiste weergave van de eerste 45 minuten, dat wel Een gelijkspel vond men bij Nieuwerker ken onvoldoende en Eendracht pakte in de tweede helft uit met een grootscheeps offensief. Doelman Dauwe kreeg zijn werk en tot viermaal toe werd hij bijge staan door paal en lat. Danny Steen- houdt kreeg twee enige gelegenheden om geel-rood terug op voorsprong te brengen, maar kende pech in de afwer king. De druk van Nieuwerkerken leverde dus geen vruchten af. Integendeel, op een kwartier van het einde bracht Ver heuen - op een counter en tegen de gang van het spel in - de leiders op voor sprong 2-1Toch gaf Eendracht zich nog niet gewonnen. Het gokte nu zwaar en gooide alles in de stenval. Dat bekwam de jongens van Armand Spitael echter slecht want amper drie minuten later counterde Schellebelle weer gevat en de aanval kon enkel ten koste van een straf schop worden afgebroken. Uit deze strafschop verhoogde Schellebelle de stand tot 3-1Een aangeslagen Nieuwer kerken incasseede vijf minuten later zelfs nog een vierde treffer van Anijs. Zo'n af straffing verdiende Eendracht zeker niet Met nog zes wedstrijden voor de boeg en met vijf punten achterstand lijkt Nieuwer kerken nu wel definitief uitgeschakeld voor de titel. Eendracht, dat achttien wedstrijden lijstaanvoerder was, moet ook nu (vorig jaar was het hetzelfde met F.C. Kerksken) de titel uit handen geven na een toch wel zeer geslaagd seizoen. Voor Schellebelle (nog steeds drie pun ten voor op S.K. Aalst) is de titel nu erg dichtbij S.K. Aalst ook met tien man te sterk voor Meerbeke Het tweede geklasseerde S.K. Aalst (nu zonder de geschorste Gary De Kinder) behaalde een nipte maar verdiende 1 -2 overwinning op het veld van Osta Meer beke. Het werd een bikkelhard duel met enorme inzet langs beide zijden. De eer ste helft werd afgesloten zonder doel punten maar met een uitsluiting bij Aalst. Peter Roeland werd met twee boekingen van het veld verwezen de eerste voor handspel en de tweede wegens ver meende zware overtreding. Er waren amper twintig minuten gespeeld Meer beke wist die numerieke meerderheid na een uur uit te buiten met oen doelpunt van de jonge Geert Allaer. Vijf minuten later kopte Wilfried Van Royen de gelijk maker echter tegen de touwen. Toen even later Karei De Jaegher een vrij schopbal meesterlijk binnentrapte, ston den de oranje-groenen met 1-2 voor. Dat S.K. in deze wedstrijd slechts tweemaal scoorde, heeft de thuisploeg vooral te danken aan de uitstekende prestatie van haar doelman Anders was de score beslist hoger geweest Moorsel zet remonte verder Ook Olympia Burst was zondag in haar thuiswedstrijd niet bij machte om Wils kracht Moorsel in zijn opgang te stuiten Te Burst behaalde de rode lantaarndra ger een verdiende 1-4 overwinning. Op het half uur kwam de thuisploeg noch tans op voorsprong met een doelpunt van Erwig Hulsbosch. Geen zestig se conden later stonden de bordjes al weer gelijk toen Podevijn scoorde voor paars- wit. Burst miste een strafschop, maar dat deed Van Moeiseke voor Wilskracht niet1 -2. Na rust domineerde Moorsel rustig de partij en liep nog verder uit. Reeds na tien minuten zorgde De Swaef voor nummer drie en vijf minuten voor tijd zorgde diezelfde De Swaef voor nummer vier. Na deze nieuwe overwinning nadert Wilskracht Moorsel (samen met Panters Okegem op de laatste plaats met vijftien punten) tot op één punt van het veertien de geklasseerde Sint-Antelinks. Het zit er dus nog in voor Moorsel S.K. Herdersem elfde wedstrijd zonder winst Het gaat steeds minder goed met S.K. Herdersem. Ook vorige zondag slaag den de spelers van oefenmeester John Lissens er niet om tegen R.C. Bambrug- ge de beide punten te Herdersem te hou den. Het was een erg zwakke wedstrijd van beide ploegen. Pas toen de bezoe kers in de tweede helft de stand open den, kwam de wedstrijd los. S.K. creëer de wel enkele kansen maar kon ze niet benutten. Ook Bambrugge toonde zich nog enkele keren gevaarlijk, maar de stand veranderde niet meer. Weer geen winst dus voor geel-blauw. dat nu al elf weken van een ovenwinning verstoken blijft Geen loon naar werken voor Wilskracht Gij- zegem. Wilskracht Gijzegem verloor zondag met 3-2 op het veld van Sporting Heldergem. Bij rust keek Wilskracht al tegen een 3-0 achterstand op. Een vroeg doelpunt van de gastheren betekende het begin van een knappe eerste helft. Halfweg de eer ste periode verdubbelden de paars-wit- ten de stand en even vóór inrukken mocht Willy De Coster zich voor de derde maal omdraaien. In de tweede helft wij zigde het spelbeeld echter totaal. Wils kracht trachtte de scheve situatie recht te zetten en lukte daar ei zo na nog in ook Na vijf minuten zorgde Patrick Verleyen voor de aansluitingstreffer. Nog geen kwartier later bracht diezelfde Verleyen Wilskracht op 3-2. Gijzegem overspeel de Heldergem nu volledig, maar het der de doelpunt bleef uit. Meteen ging een verdiend punt verloren Bedrijfsvoetbal Desatra liet andermaal een steek vallen. Post Erembodegem moest weliswaar het initiatief aan het sterkere Desatex laten, maar kon uit twee counters evenveel doelpunten lukken. Arijs zette in de dertiende minuut een eerste strafschop om en nadat Goossens de stand in evenwicht gebracht had, mocht Callebaut nummer twee vanop de witte stip binnenknallen De Desatex aanhang was niet te spreken over de leiding en vocht vooral de tweede strafschop aan. WTTA-Somati eindigde op een score loos gelijkspel en was een wedstrijd om zo vlug mogelijk te vergeten. TT kwam wel tweemaal dichtbij een doelpunt, maar in de slotfase lukte Somati ei-zo-na de winninggoal. Amylum dat met amper acht spelers aan- Pn„t rwatpv 1 CaNebautA.660 pUn,endelin9 af te9en WTTA/SomS0/0 De Wiezenaars speelden een erg zwak- Saf^Bonw'n/p"" ke partij en kwamen op voorsprong langs Amy|um c^baut Am Bedrijfsvoetbal Saf dat nochtans de heenmatch won van Desatex ging deze maal roemloos ten onder tegen het sterkspelende Desatex. Aan de rust stond Saf reeds 0-4 in het krijt. Na de herneming teerde de leider dan op zijn verworven voorsprong zodat er niet veel meer te beleven viel. Toch lukte Desatex nog een half dozijn doelpunten. Leunis, ongetwijfeld de gevaarlijkste bezoe kende aanvaller, scoorde driemaal, Van Oudenhove trof tweemaal raak en Tilburgh lukte nummer zes. Honda had doorlopend veldoverwicht tegen Callebaut A en won dan ook op verdiende wijze. Van Der Meerssche en Matthijs scoorden voor de rust. Marin zorgde nog voor duidelijkere cij fers terwijl Mannaert de eer redde voor de Wiezenaars. Post en Somati speelden een erg voor zichtige eerste helft met een brilrust- stand als gevolg. Na de herneming opende Post de score. De Thaye bracht Somati nog langszij, maar De Pauw legde tenslotte de 2-1 eindcij fers vast. Amylum en Callebaut B deel den de punten in een zoutloze partij zonder doelpunten. (JVL) Uitslagen SA - Desatex 0-6 Honda - Callebaut A 3-1 Post - Somati 2-1 Amylum - Callebaut B 0-0 Programma voor 24/3 Amylum - Post Moreel Saf - Callebaut A Speleers Desatex - Callebaut B De Vlieger Jeugdvoetbal Uitslagen Tuf Tuf - Kreja Terlinden - Spokuon Twentiers - Pallieter Igrek - Tijl Efsee - Bosveld Van Der Steen. Ondanks de numerieke minderheid kon Van Der Stockt gelijk- <m maken en bleef deze gelijke stand hou- den op het bord. Honda hield doelpuntjeskermis tegen hekkesluiter Intercom. Bosman was de grote figuur van de match, hij scoorde liefst viermaal. Guns met twee treffers en Tombrecht maakten de overige doelpunten. Bouw haalde het van Saf in een genietbare partij waarin Saf na de rust twee goals moest slikken van_Eddy_Merckx. (JVL) 11-0 2-2 2-4 0-6 3-0 Tuf Tuf - Ypsilon 1-1 Terlinden - Tijl 2-5 Twentiers - Efsee 1-1 Pallieter - Zenith 1 -3 Bosveld - Igrek N.M. Programma Spokuon - Tuf Tuf Osbroek B Pallieter - Terlinden Osbroek A Ypsilon - Twentiers Beukenhof Tijl - Kreja Osbr. C Efsee - Igrek Immerzeel Zenith - Bosveld Dendermonde Voetbalkalender van zondag, 25 maart 1984 Tweede nationale: V.V. Overpelt - Eendracht Aalst Tweede provinciale B: S.V. Temse - Eendracht Meldert Derde provinciale D S.K. Aalst - Sporting Heldergem Eendracht Nieuwerkerken - Osta Meerbeke Wilskracht Moorsel - S.O.S. Schelle belle Wilskracht Gijzegem - Sporting Sint- Antelinks V.C. Ede - S.K. Herdersem Vierde provinciale F: F.C. Edixvelde - Eendracht Houtem Vierde provinciale G S.K. Terjoden - Sparta Appels S.K. Erembodegem - Schroevers Moorsel Wilskracht Hofstade - Juventus Schoonaarde S.K. Welle - V.J. Baardegem T.K. Meldert - Lebeke Doggen Erembodegem - Rapid Leb- beke U.E.F.A.-junioren: Eendracht Aals - K.V. Kortrijk (zater dag 24 maart 1984 om 15 uur) Tweede provinciale B Eendracht Meldert - Klauwaerts Kemzeke 1-1 Eendracht Meldert en Klauwaerts Kemzeke verdeelden vorige zondag na een erg matte wedstrijd de doel punten én de punten. De Waaslanders kwamen eerst op voorsprong, maar nog voor rust maakte Eddy Van Dries- sche gelijk: 1-1. Voor Eddy meteen zijn zeventiende roos dit seizoen. Hij blijft topschutter van de reeks. Na rust was Eendracht de dominerende partij maar de afwerking bleef te wensen over. De Kemzekeachterhoede liét zich niet meer verschalken. Meteen was de ruststand ook de eindstand. Na dit gelijkspel is Meldert nu al acht speeldagen na elkaar ongslagen. Het verloor niet meer sedert de wedstrijd op het veld van leider Eendracht Win- nik (5-0) op.18 december 1983 Uit de laatste acht wedstrijden haalde Eendracht een twaalf op zestien. Meer dan behoorlijk dus Overzicht 4e provinciale In de strijd om de titel heeft Appels de beste zaak gedaan door thuis te win nen van Erembodegem met een 8-2 monsterscore. Erembodegem hield nochtans een vol uur stand. Toen was het immers nog steeds 3-2 en zat het gelijkspel er nog dik in. Maar de erva ring en homogeniteit ontbraken nadien. Maar wat wil je; slechts 4 basisspelers en de rest werd geput uit het reservemateriaal. De laatste 20' zakte de kous volledig af en werden nog 5 doelpunten geïncasseerd, (doelpunten van Eremb.Cassier (2') en Buggenhoud (60')). Leider Meldert kon weer niet overtui gen en kwam slechts tot een 1-1 ge lijkspel tegen Baardegem. Phillips opende wel de score in de 25' maar na rust was Baardegem baas op eigen plein en legde in de 70' de draw reeds vast. De voorsprong van Meldert slinkt dus tot 3 punten en Appels heeft nog een match te goed. Terjoden en Iddergem deelden ook de punten. Doch Terjoden had wel aan spraak mogen maken op het dubbele. Het moest wel tot in de 65' wachten om gelijk te stellen. Maar onkans, dek- lat. paal en keeper voorkwamen ver der onheil voor Iddergem dat zeer gelukkig mocht wezen met het gevlei de punt. Hofstade begon nogal zenuwachtig tegen Moorsel. Moorsel speelde vlot mee en creëerde enkele open kansen. Hofstade diende zelfs tot 6' voor afflui ten te wachten om het enige doelpunt van de match te maken. De Smet zorgde daar voor. Meteen blijft Hof stade mee in de running om de titel strijd, die zich nu wel duidelijk heeft afgesteld op Meldert, Appels en Hof stade. Doggen: vrij. PVDS Nog te spelen matchen TK Meldert 25/3Lebeke-TK; 1/4: TK-Welle; 8/4 vrij; 15/4: TK-Hofstade. Appels: 25/3: Appels-Terjoden; 1/4: Outer- Appels; 8/4: Appels-Doggen; 15/4: Opdorp-Appels. Hofstade 25/3Schoonaarde-Hofstade; 1 /4 Hofstade-Baardegem; 8/4Welle-Hof- stade; 15/4TK Meldert-Hofstade. Overzicht 4e Prov. G De interessantste match van het afgelopen weekend was ongetwijfeld het duel tussen Hofstade en Appels. Hofstade echter, diende het te stellen zonder spe ler-trainer Geldhof en dat is als een kaartenhuisje dat instort. Wie Hofstade echter bibberend aan de aftrap verwachtte had het mis want reeds in de 5' stond het 1 -0 tot groot jolijt van de supporters. Een vrije trap van De Bruyn werd door Roels koel binnengekopt. Ap pels reageerde met een resem kansen doch faalde bij de afwerking. Wat Appels voor rust niet kon, slaagde erna wel. In de 53' kreeg het een penalty en met een stond de stand in evenwicht. De gasten bleven maar aanspraak maken op een 2e doelpunt. Een voetbal duurt nog altijd 90'. Vlak voor affluiten was het zover. De zo fel begeerde maar onver diende twee punten waren voor Appels. Meteen ontneemt Appels Hofstade de 2e plaats Leider Meldert had wel enige moeite met Opdorp maar puurde uit de kansen toch 3 doelpunten. Roland vóór en De Vis en Michiels na rust maakten het verschil. Eindelijk een partij waarin Meldert een «waardig» leider bleek te zijn. Erembodegem diende aan te treden met slechts 4 basisspelers. Het werd een goede partij qua veldbezetting doch Id dergem infiltreerde beter en kon diep in de 2e helft tot 2x toe afstand nemen van Erembodegem. Toch een felicitatie waard voor Erembodegem dat fel van zich afbeet. Doggen heeft nog maar eens de volle buit in de allerlaatste seconden moeten delen met Lebeke deze keer. Zonder Veldeman en Callebaut kwamen ze nochtans op voorsprong na Suys. Lebe- Ke maaKte na de kottie gelijk maar 20' vóór tijd knalde V.D. Biest zijn ploeg weer op rozen. Had een partij slechts 80' ge duurd voor Doggen dan stonden ze nu bij de eersten... maar in de allerlaatste se conden stonden de bordjes in evenwicht, de eindstand luidde dus 2-2. Baardegem liet een flauwe indruk thuis tegen Schoonaarde, dat verdiend met de 2 punten naar huis kon. Tot slot kon Terjoden nog eens terug blikken op een knalprestatie Van 1-2 naar 3-2 in een mum van tijd kan niet onverdiend genoemd worden Lebbeke was meteen de kluts kwijt. Voor Terjoden We vroegen aan een paar bestuursleden van volgende clubs - Hofstade (v. Gijzegem)Ik tip op Ap pels, een samenhangend geheel met in zet, doorzettingsvermogen en een sterke collectiviteit. Meldert kon mij nog niet overtuigen en hebben nog een moeilijk af te werken programma. Maar dan met Hofstade als 3e hond misschien, wie weet - Erembodegem (E. Hereboom) Meldert heeft volgens mij de beste troeven in handen maar Appels moet toch nog fel komen opzetten en met Meldert nog wedijveren om over te gaan. Voor ons zou ik graag nog een ereplaats willen bereiken. Een hele dichte dan... - Terjoden (Ledegen) Het zal spannen tot de laatste speeldag denk ik met Ap pels als eindoverwinnaar, aldus Ledegen kort en krachtig zei - TR Meldert(Van den Steen) Zoals wij nu weer op de goede weg zijn zie ik het wel zitten maar ik verwacht wel nog een felle tegenstand van Appels, dat toch wel een kwade klant zal blijven tot de laatste speeldag_ Doggen (G. üoetvinck) Een 3-strijd tus sen Meldert-Appels-Hofstade. Hopelijk kunnen wij nog tegen Appels een stok(je) tussen de wielen steken. scoorden Rombauts, Troch. (PVDS) Appels Thuis Eremb. 18/3 Outer 1 /4 15/4: vrij V.D Haegen en Uit Terjoden 25/3 Doggen 8/4 Programma voor Meldert TK Thuis Lebeke 25/3 8/4 vrij Hofstade Thuis Schoonaarde 25/3 Welle 8/4 Meldert 15/4 PVDS Uit Baardegem 18/3 Welle 1 /4 Hofstade 15/4 Uit S. Moorsel 18/3 Baardegem 1 /4

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9