Onder de Belforttoren 100 laatste school dagen, een feestdag Baton Twirling toffe sport voor iedereen Nieuwe Gazet van Aalst 30 maart 1984 11 Een seintje... DE NIEUWE R0NDA. DE MEEST GULLE WAGEN VAN EUROPA. Garage-Carrosserie FCÜX VERSTRA ETEN Hoofdverdeler Gentsesteenweg 211, AALST Koffie DE PAEPE (8) de drank, de drank... Dirk Martens bedreigd Op vrijdag 23 maart vierden verschillende scholen in Aalst hun 100 dagen. Een dag speciaal voor alle laatstejaarsstudenten. Wie rond de middag in de stad verscheen zal wel opgemerkt hebben dat het er vorige vrijdag wel bont aan toe ging in onze Aal- sterse dancing en café's op en rond de markt. Vele mensen waren voor de gelegenheid verkleed, en de karnavalmicrobe werd voor de gelegenheid nog eens bovengehaald. Het bier en andere geestrijke dranken vloeide rijkelijk. Vrijdag 23 maart vierden honderden taferelen, vol heimwee naar karnav Ondanks alle benevelde gemoederen, werd er zeer rustig gevierd, er werd niet gevochten en de enigen die sneuvelden waren deze die werkelijk te diep in hun glas hadden gekeken. De sfeer was overal prima, er werd gedansd en gefuifd tot in de vroege uurtjes. scholieren hun "honderddagen,, met 'al (hg) De 100 laatste dagen wordt gevierd als een feest, maar eigen lijk is het een rouwdag, een af scheid aan een onvergetelijk studentenleven, ee n leven dat velen later nog zullen missen. Alleen jammer dat zo weinigen dit op het ogenblik zelf beseffen. (B.D.) Baton Twirling is een kunst omdat het een intense koördinatie vereist om de baton in beweging te houden, temeer omdat ook het lichaam op een gracieuse manier beweegt door dans en gymnastische bewegingen te combineren. Twirling is een sport daar het een hoog koncentratieniveau en een grote fysi sche inspanning vraagt. Bovendien bevordert Baton Twirling de sportiviteit en de kompetitiegeest. Aan Baton Twirling is pret te beleven op bijna iedere leeftijd, ook voor het aanleren is geen leeftijdsgrens. Een beginner kan na een paar weken reeds de basisoefeningen meester, Welke voordelen heb je erbij Terwijl je Twirling leert geef je aan je lichaam een goede training. Het ver werkt veel calorieën. En het is goed voor je hart. De beste weg om je hart te versterken is door je hartslag tot 120 slagen per minuut te doen toenemen, dit voor een periode van 30 minuten of langer, ten minste 3 maal per week. Door bloed in de armen te pompen moet het hart 2 maal zo hard werken. Dit garandeert dat Baton Twirling, wanneer het op een correcte wijze wordt uitgevoerd, je hart op het vereiste niveau doet wer ken. Onze publiciteitsadviseurs staan paraat 77 62 94 Weldra worden weer een aantal verloren voorwerpen gekocht, die de bevolking of de politie op de openbare weg vond, en die niet door de rechtmatige eigenaars afgehaald werden. De gemeenteraad diende aldus haar goedkeuring te geven aan de openbare verkoop van 58 fietsen, 11 bromfietsen, 8 polshorloges, en een aantal brillen, regenschermen, halskettingen en handtassen. Bij besluit van 14 juni 1983 van de Aalsterse gemeenteraad werd voorgesteld slechts een deel van de Meldertse buurtweg "Wittelos,, af te schaffen. Volgens het advies van de Provinciale Technische Dienst en het advies van de Dienst Stedebouw kan echter de volledige afschaffing van de deel A-B overwogen worden, zoals door de aangelanden aangevraagd werd. Hiervoor diende de gemeenteraad zich op dinsdagavond jl. uit te spreken. De stedelijke grondregie heeft problemen om al haar bouwgronden te verkopen. Diverse percelen werden aldus bij openbare verkopingen niet verkocht. Daarom wordt voorgesteld de verkoopsvoorwaarden te wijzigen. Indien er zich bij een eerste verkoop geen kopers zouden aanmelden zou worden overgegaan tot een tweede verkoop waarbij de verplichting te bouwen binnen de 5 jaar na toewijzing en het verbod reeds andere onroerende goederen in eigendom te hebben zou vervallen. De stedelijke grondregie verkoopt aldus weldra twee percelen voor gesloten bebouwing. In de Baardegemse St.-Margarethakerk worden binnenkort nieuwe glasramen aangebracht. Het dossier werd in de vorige jaren steeds verdaagd omdat de stad niet over de nodige kredieten beschikte. In de begroting van dit jaar werd echter wel 500.000 fr. voorzien als stadstussenkomst voor deze werken. Geen enkele andere wagen biedt zoveel waarde voor zo weinig geld. Vijf deuren, ver stelbare velourszetels met hoofdsteunen, vast tapijt, 5 versnellingen, elektronische ontsteking en zes jaar garantie tegen korro- sie; het hoort allemaal bij de standaarduitrus ting. Naar keuze benzine- of dieselmotor. Hieronder vindt U de naam van uw dealer bij wie U terecht kunt voor alle verdere informa tie over de meest gulle wagen van Europa. 053/70 03 59 Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 AALST ■S 21 40 66 Baton Twirling voorziet in de mogelijk heid tot het maken van nieuwe vrien den en dit niet enkel dicht bij de deur. Baton Twirling is een populaire sport in vele landen zoals o.a. in Japan, waar het een integraal onderdeel is van het schoolsysteem Baton Twirling wordt onderverdeeld in verschillende takken, zo heb je solo- twirling, waar snelheid en moeilijk heidsgraad belangrijk zijn; dance- twirl, hier gaat het vooral om de dans, de choreografie en hoe die uitgewerkt is op de muziek. Op de wereldkampioenschappen dient men een 15-tal opgelegde oefe ningen naar voor te brengen en een vrije stijl routine. De vrije stijl routine wordt beoordeeld op Technische vaardigheid; kontrole over de lichaams- en baton bewegin gen, snelheid in relatie tot de muziek, variatie van baton en lichaamsbewe gingen. Artistieke expressiede algemene inhoud, het nuttig gebruik van de tijd en de ruimte, het overeenstemmen en de interpretatie van de muziek, vol maaktheid van uitvoering, entertain ment waarde en professionalisme. Waar staat België In 1983 in Milaan op de wereldkam pioenschappen werd bij het landen- klassement een 6de plaats behaald. Bij de seniores meisjes werd een 14de plaats behaald (na USA, Canada, Japan), ook de juniores meisjes haal den goede plaatsen. Wil jij eens kennis maken met Baton Twirling Dit kan op «Flanders Twirling Champion ship», op zaterdag 14 april in de Sporthal Ten Rozen, Rozendreef te Aalst. Flanders Twirling Championship staat open voor alle majoretten en twirlers. Inschrijven kan nog in de volgende kategorieën meisjes onder de tien jaar, 11 en 12 jaar, 13 en 14 jaar, boven de 15 jaar. Jongens alle leeftij den. Inlichtingen en inschrijvingen kunnen worden gericht aan J A K., Betty Lam- brecht, Kouterbaan 70, Herdersem, tel 053/21 00 02. Net voor de vreemdelingenwet van kracht gaat, haalt Aalst er nog eentje binnen, en wat voor éénEddie Murphy, Amerika's jongste ster onder de komieken. Hij schittert samen met Dan Ayckroyd in de recentste pro- duktie van John Landis: «Tra ding Places», en als zwarte man bedreigt hij ongetwijfeld Dirk Martens in zijn verdiende plaatsje op dat standbeeld. Maar voorlopig beperkt Eddi Murphy zich nog tot de bewe gende beelden, en dat wel op een bijzonder amusante manier. Wie zich de scene herinnert in «48 hrs.» waar Murphy in een bar plots van boef naar politieman verandert, zal zich een idee kun nen vormen van de stijl van «Trading Places», een erg grap pige prent... Alles draait om een wedding schap tussen twee schatrijke zakenlui (Duke Duke)«hangt je gedrag af van het milieu waar in je terechtkomt of niet De inzet bedraagt één dollar, en 1883, 7 maart 11 uur in de vuormiddag verdronk de genaamde Philips Carolus, oud 42 of 43 jaren, werkman, geboren te Erembodegem in de dender. De getuigenis... Carolus welke in ver bedronken toestand zich bevond toevalligliik in den dender gevallen is aan de zeebergbrug alhier, alwaar hij door Carael Victor, bruQQewachter en Verlevsen Constant, smid welke beide het geval bemerkt hadden dadelijk zijn toegesneld en den drenkeling na twee minuten hebben op- gevischt. die nog eemge tekens van leven gaf, en hebben hem binnen het brug- gehuis van Corael gedragen alwaar hem de eerste zorgen zijn toegediend door d'heer doctoor Lacompte en die niet tegenstaande aldaar overleden is In zijne kleedingstukken bevond zich de somme van 5.29 centiemen in koper munt, een versleten geldbeugel en drij rollekens tabak De bruggewachter verklaart dat het slachtoffer eerst gevallen was nabij zijne woonst alwaar hij wierd opgenomen door zekeren Van der Steen mandenma ker, de welken alsdan zijnen weg voortging, dat hij Philips den dijk zag afrollen in het water en dat hij dadelijbkmet zijnen werkman ter plaatse snelden met den reddingshaak... Philips leverde zich gewoonlijk aan dronkenschap over Het dood lichaam is door de zorgen der politie in het doode"'- i'!°rn u—ue-r overgebracht (spelling werd behouden) voor het experiment moet hun topman Winthrope door het slijk getrokken worden (ontslagen, beroofd, bankroet, eenzaam...), terwijl een getto-gluiperd uit de nor moet gehaald worden om hem in de rol van rijk business man te parachuteren... En dan is het afwachten... tot de twee gedupeerden het zaakje door hebben en de twee vrekken met eigen wapens verslaan... Regisseur John Landis is niet bepaald aan zijn proefstuk toe. Eerder schreef hij al «The Blues Brothers». «An American were- woolf in London» en de video clip van «Thriller» achter zijn naam, en ook dit humoristisch meesterwerkje mag er zijn... Zij het voor een groot deel door de inbreng van de talentrijke Eddie Murphy met zijn godde lijke bekkentrekken en spitse opmerkingen. Lollig geklungel is er ook van Dan Aykroyd als de omlaaggevallen Winthrope, en niet te vergeten van Jamie Lee Curtis als het hoertje dat hem opraapt. Zonder twijfel een aan te raden uitstapje voor wie nog eens wil lachen, en dat op een niet eens zo domme manier. Wie dit mist zal een van de beste lachprodukties van 1984 moeten ontberen. En dat wordt in december een reden om te ijsboeren. Nu doen, dus Fiimprograinmatie KFL«Das Boot» (W. Peter- sern, 19817, op do. 5 april, 20u.l5, Palace. JH Terlinden«Lord of the rings» (naar de roman van Tol kien, animatiefilm), op wo. 4 april, 20 u. Toegang GRATIS. Palace 1. «Zware jongens» (KT): Vlaamse film met Gaston en Leo. 2. «An American Gigolo» (KNT)behoorlijke thriller in het prostitutiemilieu, met Richard Gere. RegiePaul Schrader (Cat People). 3. «Krull» (KT)soort mythi sche SF-film, een set van ridders in de toekomsteen krull-set 4. «The day after» (KT)nog nooit van gehoord Feestpaleis 1. «Les compères» (KT)Franse komedie met Pierre Richard en Gérard Depardieuwie is de echte vader van het joch 2. «Trading Places» (KT): zie bespreking. 3. «Pikanl pretpark» (KNT) NOIG

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11