SPORT IN AALST the best one^ willocx video club Videofilms 100 fr./3 dagen ST.-JORIS Aalst neemt sportieve revanche AZ'77 viert kampioenschap met doelpuntjeskermis Kamillekes gaan op hun élan door Eerste zege woor Royal Sportief Desatex kampioen AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT De videoclub die weet wat video is Café frituur snack St. Annalaan, AALST Overpelt - E. Aalst1 -1 Na de nederlaag tegen Wuustwezel had voorzitter Matthijs in een dagblad onomwonden gezegd dat hij de ploeg gaat verjongen en dat enkele oudere spelers zouden mogen opstappen. Hij leverde voo ral kritiek op het verdedigende compartiment. Uiteraard werden.deze verklaringen niet in dank afge nomen door de spelersgroep. De verdediging speelde tegen Wuust wezel zwak, maar-na een mindere par tij onmiddellijk de «oudjes» de schuld geven, is misschien misplaatst. Er moet maturiteit in een ploeg zijn en stellen dat het elftal te oud is kan over dreven zijn. Hoe sommige spelers te Overpelt zou den reageren viel dan ook af te wach ten. Wanneer men langs de krant om moet vernemen dat men het komende seizoen ongewenst is, kan dit een slechte invloed hebben op de presta ties. Te Overpelt herpakte de spelers groep zich echter flink en werd een punt gehaald nadat het er lange tijd naar uit zag dat Eendracht de volle buit zou binnenrijven. We gingen Johan Dierickx even opzoeken en spraken over de match te Overpelt en de gemoedsgesteltenis bij de «oudjes» na de uitlatingen van de voorzitter. «ledereen was wel verrast over wat SETOK Het seizoen zit erop in de setokkompetitie. De laatste speeldag was nog enkel een formaliteit want de beslissing over het kampioenschap viel vorigew eek. Az 77 werd kampioen van de Setok-competitie. AZ'77 dat het volledige seizoen domi neerde nam toen definitief afstand van Leeuwerik nadat de Arendzonen een puntendeling afdwongen bij de Lede naars. Dat AZ met toevallig de titel veroverde bewees het tegen Apostel ken dat samen met O.C. Aalst tot de ontgoocheling van de kompetitie behoort. Apostelken, op Merkcx na, met zijn beste opstelling moest duidelijk de wet van de sterkste ondergaan tegen de nieuwe kampioen In een éénrichtingsmatch mocht de Apostelkendoelman zich liefst negen maal omdraaien. Ronny en Eddy Ver- leyen met elk twee treffers, Cornand tweemaal en Dooremont driemaal leg den de zege vast. Groen Wit-Wembley werd een vrij aan trekkelijke partij waarin beide ploegen de goede prestaties van de voorbije speeldagen bevestigden. Stadsfeldt toonde zich terug de gevaarlijkste Wembley-aanvaller en scoorde twee maal Wembleyverdediger Bosteels maakte een own-goal en De Grom lukte het enige Erembodegemse doel punt. Leeuwerik had het met een noodploeg niet breed bij Dressel dat tot een van de revelaties van het seizoen is uitge groeid. Beckaert zette aanvankelijk de Moorselaars op rozen. Hugo en Johan Corte zetten echter de scheve situatie recht. Stammeleer nam even later alle twijfels weg, maar De Waegeneer kon toch nog milderen. Hugo Corte met een tweede doelpunt en De Vuyst voor Dressel legden tens lotte de 3-4 eindcijfers vast. Blauw Wit won met forfaitcijfers door dat De Pluim zich vergist had van aan- vangsuur van de wedstrijd. (JVL) Uitslagen Dressel - Leeuwerik 3-4 Blauw Wit - De Pluim 2-0 FF Groen Wit - Wembley 2-2 AZ'77 - Apostelken 9-0 O.C. Aalst - Moorselbaan 2-0 FF Opwijk - Tijl Snas 2-0 FF. De eindstand 1 AZ'77 412. Leeuwerik 38 3 Blauw Wit 33; 4. Snas 32 5. Groen Wit 23; 6. O.C. Aalst 22 7. Dressel 20; 8. Apostelken 19 9. De Pluim 19; 10. Wembley 13. Kamillekes Aalst - Begijnendijk: 4-2 Kamillekes Aalst is niet langer meer de neo-eersteklasser die moet vechten voor het behoud. Kamillekes is uitgegroeid tot een stevige ploeg die alle clubs uit eerste klasse aankan. Zo klopten de Aalsterse meisjes vorige week nog Brugge en werd ook het gereputeerde Begijnen dijk met lege handen huiswaarts gestuurd. Na deze geruststellende treffer nam Kamillekes gas terug en Begijnendijk kreeg de gelegenheid terug in de match te komen. Dit resulteerde uiteindelijk nog in een tegendoelpunt van Christel Helsen Toen lag de Aalsterse zege reeds lang vast. Volgende week zaterdag wordt opnieuw thuis gespeeld. Scherpenheuvel heet de tegenstan der: zeker een haalbare kaart. (JVL) Het begon nochtans niet goed voor Aalst De bezoeksters namen onmid dellijk het initiatief in handen en kwa men langs Albertine Reyns op voor sprong. De organisatie in de Aalsterse verdediging was volkomen zoek en het duurde tot halfweg de eerste helft voor Aalst van die vroege opdoffer hersteld was. Ann Eeckhout was eens te meer dé figuur van de match en kon na een één-twee beweging met Veerle De Wint de gelijkmaker scoren. Vijf minu ten voor rust kon Ann terug doorgaan, en centerde haarfijn tot bij Ingrid Claessens die de haar geboden kans niet onbenut liet. Na de herneming bleef Aalst de toon aangeven en uit hoekschop knalde Veerle De Wint nummer drie recht streeks tegen de touwen. Even later lanceerde Veerle De Wint nog eens hazewind Ann Eeckhout, die net voor de fatale zone foutief gestopt werd Strafschop besliste de scheidsrech ter, Veerle De Wint zette hem feilloos om. Jeugdvoetbal Terlinden - Pallieter Spokuon - Tuf Tuf Tijl - Kreja Efsee - Igrek Ypsilon - Twentiers Zenith - Bosveld 3-1 1-2 18-0 5-0 FF. 2-2 n.m. vorige week in de krant verscheen. Ik zelf zat er eerlijk gezegd wel wat door in de put. Na een lange dienststaat bij Eendracht zoiets moeten horen komt nogal hard aan. Ik ben zekér nog niet versleten en voel dat ik op 31-jarige leeftijd nog enkele jaartjes meekan. Dit seizoen sukkelde ik wel met bles sures, maar speelde toch nog heel wat matchen mee. Wanneer het be stuur echter vind dat er nieuw bloed moet komen, heb ik zeker nog de ambitie om bij een andere club te bewijzen dat ik het nog aankan. Ik ben er trouwens van overtuigd dat de ver dediging al heel wat punten won dit seizoen, zo speelden we zes maal 0-0 gelijk. Op Overpelt speelden we drie vierden van de match vrij goed, we kwamen er al voetballend goed uit en domineer den onze tegenstrever geruime tijd. In de slotfase nam de thuisploeg risico's met de gelijkmaker als gevolg. Spijtig dat we geen tweede treffer lukten. Zo kwam Ferrera eens dicht bij een doel punt en knalde Limpens met de bui tenkant van de voet op de dwarslig ger. Deroy was voor mij de beste man op het veld. Hij knapte verdedigend zijn werk flink op en kwam offensief erg goed uit de verf. Hij maakte overi gens een prachtig doelpunt, de Over- peltdoelman had geen verhaal tegen zijn droge knal in de winkelhaak. We tellen nu toch vier punten voor sprong op de laatste twee geklasseer- den en spelen nog driemaal thuis waaronder matchen tegen Boom en La Louvière. Indien zondag punten ge oogst worden tegen Tongeren zijn we bijna gered, wat toch een hele gerust stelling zal betekenen». (JVL) Voetbalkalender van zondag, 1 april 1984 Tweede nationale: Eendracht Aalst - S.K. Tongeren Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - F.C. Wieze Derde provinciale D Sporting Sint-Antelinks - S.K. Aalst Sporting Heldergem - Eendracht Nieuwerkerken Osta Meerbeke - Wilskracht Moorsel S.K. Herdersem - Wilskracht Gijze- gem Vierde provinciale F: Westrem - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Juventus Schoonaarde - S.K. Erem- bodegem Schroevers Moorsel - S.K. Terjoden Keyboys Iddergem - Doggen Erembo- degem V.J. Baardegem - Wilskracht Hofsta- de S.K. Welle - T.K. Meldert U.E.F.A.-junioren: A.A Gent - Eendracht Aalst (10u.45) Uw ploeg speelt kampioen Een telefoontje en. we feesten mee Onze fotograaf staat paraat 12 Nieuwe Gazet van Aalst 30 maart 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u en 13-18 u zaterdag 8-1 2 u. en 13-15u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 MOORSELBAAN 86 AALST 053*Z12475 s 77 57 30 wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST MTSA Melckenbeekvrienden werd zaterdag met een sterk spelend Lada Boys gekonfronteerd, maar haalde het toch, zij het met krappe cijfers dankzij doelpunten van Eli Verhofstadt en Geert Uytenhove. Voor Lada Boys scoorde Emiel Gallee tegen. Rayo Espanol zorgde voor de verras sing door Rode Duivels in eigen ves ting te kloppen. In het kader van de degradatiestrijd deed Endoka een gouden zaak door Bartan met nipte cijfers te verslaan. In de tweede afdeling won de moedige hekkesluiter Royal Sportief zijn eerste match van het seizoen, In een sensa tionele partij won Royal bij De Kroon. De topper 't Kloksken-Excelsior draaide uit' op een overwinning van de kampioen. In de zondagsreeks kwamen de koplo pers Amapola en Rode Roos niet ver- derdan een puntendeling tegen res- pektievelijk Adelaars en Koszen. Spor tief 81 liet Nieuwe Wijk geen enkele kans. Guy Cornand tweemaal en Patrick De Kerpel tweemaal maakten het verschil. Nieuwe Wijk milderde via een own-goal. Star Boys haalde het van Timarcha dankzij goals van Pierre Van Vaeren- bergh en Rudy Stadsfeldt. 't Duifken gaf forfait tegen IJsboerke en Real Familial kende geen proble men met Ooievaars. (JVL) MTSA-uitslagen Bedrijfsvoetbal Desatex is erin geslaagd voor de tweede opeenvolgende maal kampioen te spelen na een eerder spannend kampioenschap waarin Honda tot het einde van de kompetitie stevig aanklampte. Zoals verwacht had uesatex niet al te veel problemen met Callebaut B. De Desatexaanvallers hadden tijdens de eerste helft nog wel last van de zenu wen en lukten uiteindelijk het ope- ningspunt langs Geert De Baerdema- ker die een flater in de Wiezeverdedi- ging afstrafte Na de koffie namen Van Handenhove tweemaal en De Baerdemaker op voorzet van Van Den Bossche alle twij fels weg. «fc Amylum-Post was een evenwichtige partij waarin heel wat doelkansen ver keken werden, Luc Nevens knalde Amylum op voorsprong, maar Calle baut kon even later de bordjes in even wicht brengen. Saf snakte naar het einde van het sei zoen. Na de zware nederlaag tegen kampioen Desatex kreeg het opnieuw een ganse korf goals te slikken. Van Biesen lukte een onvervalste hattrick, Van Der Steen en Thoen maakten de forfaitcijfers rond. (JVL) Uitslagen Desatex - Callebaut 4-0 Amylum-Post 1-1 Callebaut A - Saf 5-0 Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Lada Boys 2-1 Heizijde - Cobila's 4-1 Giwo - Boterhoek 2-1 Bartan - Endoka 2-3 Rode Duivels - Rayo Espanol 2-4 Blauwe Vlam - Camu 1-2 Tweede afdeling Leeuwerik -'t Walleken 0-1 G.M.I.C. - Heipias 1-0 't Kloksken - Excelsior 2-3 Apostelken - Jong Timarcha 2-1 De Kroon - Royal Sportief 3-4 Musica - Den Hert uitg. Zondagsreeks Adelaars - Amapola 0-0 Gipak - Sportkring 1-1 't Duifken - IJsboerke 0-5 FF. Ooievaars - Real Familial 1-4 Sportief 81 - Nieuwe Wijk 4-1 Rode Roos - Koszen 0-0 Pano - Sunset 1-1 Star Boys - Timarcha 2-0 Programma voor 31/3 en 1/4 Zaterdagkompetitie Eerste afdelingvrij Tweede afdeling Royal Sportief - Excelsior Van Belle Musica - Den Hert Zondagsreeks Sportkring - Adelaars V. Campenhout Sunset - Gipak De Sutter Amapola - t Duifken Garcia IJsboerke - Ooievaars D'Herde Real Familial - Sportief 81 V.D. Veken Nieuwe Wijk - Rode Roos Van Belle Koszen - Star Boys Meert Timarcha - Pano Floris De stand zaterdagkompetitie Eerste afdeling 1Melckenbeeckvr. 23/41; 2. Rode Duivels 22/33; 3. Onder den Toren 22/25; 4. Rayo Espanol 22/24; 5, Heizijde 22/23; 6. Camu 22/21; 7. Lada Boys 22/21; 8. Giwo 23/20; 9. Endoka 22/18; 10. Boterhoek 22/18; 11Bartan 22/1 7; 12. Cobila's 22/1 7; 13 Blauwe Vlam 22/10. Tweede afdeling IExcelsior 21/38; 2. 't Kloksken 23/29, 3. 't Walleken 22/27; 4 Breughels 22/25; 5. Leeuwerik 22/24; 6. De Kroon 22/23; 7, G.M.I.C. 22/23; 8. Heipias 22/22; 9. Musica 21/18; 10. Den Hert 21/1 7; 1 1 Apostelken 22/17; 12. Jong Timarcha 22/16; 13. Royal Sportief 22/3. Zondagsreeks 1 Amapola 26/45; 2. RodeRoos 26/40; 3. IJsboerke 26/36; 4. Real Familial 26/34; 5. Sunset 26/33; 6. Nieuwe Wijk 25/30; 7. Gipak 26/27; 8. Adelaars 26/26; 9. Star Boys 26/26; 10. 't Duifken 25/23; IISportief 81 26/22; 12. Sportkring 26/2113. Ooievaars 26/1 7; 14. Kos zen 26/17; 15. Timarcha 26/10; 16. Pano 26/7.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12