FRANCIS SMET ÜUU-JÜJUiïJ-Ji Jyyjjis-j'-iiiiimrij Italiaan Cecil Armando sprint sneller dan medevluchters Frank Vanderhaegen verslaat zijn medevluchters in de spurt Frank Van der Haegen kan favorietenrol aan BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Homogeen sterk Alloo wint derby Bruno Rossi moest hoog scoren om Alloo aan overwinning te helpen Moet krachtbalclub Osiris Aalst stap terug zetten Nieuwe Gazet van Aalst 30 maart 1984 15 Immerzeeldreef 3 i f AALST - Tel. (053121.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen dubbel glas Dirk Matthys en Ronny Pauwels verdienstelijk derde en vierde Roger Cardon en Bruno Rossi vierde op internationaal tornooi van Fuji-Film Donk RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Wielrennen juniores te Aalst Üp de hoge vesten werd voor de eerste maal ene wielerwedstrijd voor juniores ingericht, waarin renner Geert Van den Berghe als gastheer optrad. De 38 ingeschreven renners moesten 11 ronden of 94,6 km. rijden. Het par koers liep tot Herdersem en terug. Voor een eersteling was dit een prima organisatie, zo stond b.v. de wegwij zer op de deelnemerslijst afgedrukt. Zoals gebruikelijk in dit soort wedstrij den, kregen we bij elke doortocht aan de aankomstlijn, andere leiders die echter nooit veel voorsprong namen. Gunther De Kerpel (Lede) en Rik Mal- lefroi (Haaltert) waren bij elke ont snappingspoging aanwezig. Naar mate de wedstrijd vorderde, lieten de plaatselijke renners Erwin Buys en Dirk Matthijs het afweten. Ze moesten de rol lossen. Geert Van den Berghe werd, samen met een paar achterblijvers, de laatste ronde uit koers genomen. Ze hadden te veel achterstand opgelopen. Uiteindelijk gingen we de laatste ron den in met 5 leiders. In de eindsprint toonde de enige buitenlander in het gezelschap zijn snelle benen en won met een wiellengte voor Rik Mallefroi. De man uit Haaltert ging bij de B.W.B.- afgevaardigde nog protesteren omdat de Italiaan hem in de laatste rechte lijn Dc Italiaan Armando werd winnaar van de juniorenwedstrijd van de Hoge Vesten. zou gehinderd hebben. Het protest werd terecht afgewezen. Rik Mallefroi mag nochtans terugblikken op een uitstekende wedstrijd. De uitslag: 1. Cecil Armando (Binche), 95 km. in 2u.27'. 2. Rik Mallefroi: 3. Frankie Moonen; 4. Erik Bracke; zaterdag Wielerkoers voor Juniores te Moorsel In de Aalsterse deelgemeente Moorsel nodigden de plaatselijke renners, Geert Ebraert en Ronny'Pauwels hun collega's uit voor een koers van 93,6 km. In een hondenweer namen 28 juniores het vertrek. De voornaamste hindernis was de helling aan de aankomst (Van der Nootstraat) die 12 maal moest be klommen worden. Na een paar ronden was de beslissing al gevallen. 9 ren ners hadden zich afgescheiden en de rest reed een afvallingskoers. Wie gelost werd stapte af of werd uit koers genomen. De koplopers demareerden om beur ten, daar ze ook wel beseften dat men een snelle man als F. Vanderhaegen best niet mee neemt naar de meet. De groep bleef uiteindelijk toch tesamen zodat Zandbergenaar Frank Vander haegen naar zijn 3de zege van het sei zoen kon snellen. De winnaar won eer der dit jaar o.a. het clubkampioen schap van de Labiekensvrienden. Aalstenaar Dirk Matthijs werd mooi derde. De uitslag1Frtank Van der Haegen de 94 km. in 2u,36'; 2. Guy Decoster; 3. Dirk Matthijs; 4. Ronny Pauwels; 5. Guy Rooms; 6. Dirk Van Isterdael; 7. Danny Dewagter; 8. Pascal Ne- rinckx; 9. Franky Van Puyenbroeck; 10. José Rooms; 11Peter Van Brecht; 12. Hans Declercq; 13. Gun ther Arijs; 14. Eddy Coussement; 15. Rudy Laureyssen. 2 Aalstenaars in de BWB-amateursselektie Door de BWB-selektiekommissie wer den Jean-Marie De Nil (Erembode- gem) en Roger Van Den Bossche (Aalst) verkozen om deel te nemen aan de internationale amateurs-tweedaag se: Parijs-Troyes en Troyes-Dijon. Merenaar Peter Van Impe werd als reserve aangewezen. Hij behaalde zondag zijn 2de overwinning van het seizoen in Saint-Sauveur. Eerder had ie al in Bambrugge de zege behaald. (GSX) Juniores te Moorsel De organisatoren te Moorsel mochten ondanks het slecht weer zaterdag 28 renners begroeten waaronder Frank Van Der Haegen, momenteel een van de bes te Belgische juniores Frank werd dan ook getipt als de te klop pen man. De Zandbergenaar deed wat van hem verwacht werd en won overtui gend Negen renners gingen van bii het begin aan de haal. Guy De Coster Ronny Pauwels die voor eigen volk reed, Frank Van Der Haegen, Dirk Matthijs, Guy Rooms. Dirk Van Ister dael, Danny De Wagter, Pascal Nei- rinckx en Franky Van Puyenbroeck maakten deel uit van deze kopgroep. Deze negen renners beheersten het vol ledige koersverloop en het was vrij vlug duidelijk dat de overwinning naar Van Der Haegen of Rooms zou gaan. Beide renners reden erg sterk en bestookten elkaar met talrijke demarrages. Door deze tempoversnellingen moesten Van Isterdael en Matthijs aanvankelijk, lossen maar de Aalstenaar kon achteraf terug aanpikken. Naar het einde van de wedstrijd toe zaten de organisatoren overhoop met het aan tal ronden Er ontstond een misverstand toen de renners dachten dat ze in de laatste ronde zaten en er nog een ronde moest afgelegd worden. In de slotkilometers werd het negental door het hoge tempo en het aantal kilo meters - er werden bijna 100 km afge legd - nog gesplitst in kleinere groepjes zodat het uiteindelijk tot een spurt met vijf kwam. Van Dér Haegen won vrij vlot voor De Coster en de verrassend goed rijden de Matthys; De Moorselaar Ronny Pau wels eindigde vierde. (JVL) Na de nederlaag tegen Sint-Michiels, de zesde op rij, lijkt het erop dat Osiris Aalst volgende seizoen in tweede nationale zal moeten aantreden. Drie opeenvolgende seizoenen slaagde de club erin zich op de valreep te redden. De vierde maal zal echter een half mirakel nodig zijn om dit te bewerkstelligen. Tegen Sint-Michiels startte Aalst, dat met de sterkste opstelling kon aantreden, erg sterk. Vroeg in de wedstrijd werd het 4-0. Van dan af begon de lijdensweg voor Osiris, dat langzaam de terugkeer van de bezoekers moest toestaan. De scoringsmachine stokte en Sint-Michiels klom na vijfentwintig minuten naar een 6- 8 voorsprong. Ook na de pauze kon Aalst, met een tempoversnelling, niet de nodige punch in het offensief brengen om de West-vlamingen te verslaan. De ploeg De Vriendt, Van Lysebeth, Eelbode, Geeroms en Hanssens. De reserven gaven lange tijd de indruk vlot te zullen winnen maar nadat de partij wegens een fikse hagelbui een tijdje werd onderbroken kwam Sint-Michiels langszij en slaagde er in nipt te winnen. Blijkbaar voelden de Osirisspelers zich niet thuis op het modderige veld dat in de tweede helft hoge fysieke eisen ging stellen. Van technisch krachtbal was nog weinig sprake. Het werd een strijd tegen de n atuur waarin de bezoekers zich als beste modderduivels waarmaakten. De ploegLauwereys, Kerkvliet, Dockers, De Bruyn, Maes. Bowling Derde Nationale BC. Alloo - BC. Aalst4-0 De leidersploeg van BC. Alloo groeit stilaan opnieuw naar zijn grote vorm van voor nieuwjaar. Het is maar best ook, want in de komende weken zijn nog een paar zware noten te kraken. Tegen BC. Aalst stuitten zij opnieuw op hevige tegenstand. 5 André Timmerman; 6. Ronny Segers; 7. Gino Verbraecken; 8. Hed- wig Hendrickx; 9. Patrick Saeys; 10. Jan Van de Velde; 11. Luc Die- rickx; 12. Eddy Gyssels; 13. Gunther De Kerpel; 14. Geert Speyenbrouck; 15. Gunther Jacobs. (GSX) Met een totaal van 2566 kegels bleef BC. Aalst verliezende partij, wat gemiddeld neerkomt op 171 keys. Doch zoals gezegd; alles loopt opnieuw geolied bij BC. Alloo. In het eerste game haalde men bijna de 187 gemiddeld, met Bruno Rossi ander maal als ontegensprekelijke lijsttrek ker met 204 kegels, Willy De Ridder met 199, Roger Cardon met 182, en Johny De Bock en Roland Van Vae- renbergh regelmatig met respektieve- lijk 1 75 en 1 73 kegels. Het eerste spel eindigde op 933-830. In het tweede game vergrootte de tegenstand en noteerde men uiteindelijke winst voor de leiders met 911-871. In dit game was Roland Van Vaerenbergh out- standig met 199, Willy De Ridder ver waterde enigszins na zijn twee knappe openingspartijen met 141. Alles bij elkaar goed voor een 892-865 over winning en een nieuwe vier punten die Alloo op de rangladder steeds een zespuntenvoorsprong houdt op ach tervolger Strike Zulte. Hoe homogeen de Aalsterse leidersploeg was, bleek uit hun respektievelijke totalen. Johny De Bock haalde de kleinste score, met bijna 176 gemiddeld. Bruno Rossi was de sterkste met bijna 190 gemid deld. Vrijdag begint voor BC. Alloo de periode van de waarheid Het moet op verplaatsing naar SEB Calor Doornik leder punt dat Alloo daar kan oogsten, zullen gouden punten betekenen in de eindafrekening, vooral omdat Strike op bezoek is bij Artevelde, en ook op puntenoogst uit is. (AVH) 70 DUO'S waren ingeschreven voor het internationaal tornooi te Overmere- Donk. Een organisatie van Fuji-Film, waarop heel wat grote namen aanwezig zijn met als inzet een zeer voorname prijzenpot. Roger Cardon, de kapitein en Bruno Rossi, de voorzitter van B.C. Alloo deden de Aalstenaars nogmaals alle eer aan. Zij eindigden op een vierde plaats achter vooraanstaande ploe gen als Schulen, de vrijbuiter der tornooien, een Amerikaanse ploeq van de SHAPES, België's sterkste ploeg Cobra. Samen lieten zij een gemiddelde optekenen van 190, wat zonder handikap voor een ploeg uit derde nationale zeer hoog is. (AVH) Bowling Derde Nationale A BC. ALL00-ARTEVELDE GENT 3-1 (2691-2446) In zijn duel om de titel heeft leider BC. Alloo een puntje moeten afstaan aan vierde gerangschikte Artevelde Gent. Gevolgen heeft dit vooralsnog niet omdat ook achtervolger Strike Zulte slechts een 3-1 winst heelde uit zijn wedstrijd met derde geklasseerde, Tirolerhof. De voorsprong blijft dus zes punten in het voordeel van de Aalstenaars. Gemakkelijk hadden zij het nochtans niet. Voorzitter Bruno Rossi diende een nieuw persoonlijk rekord neer te zetten om de zege te Aalst te houden. Hij begon met een reeks van 200, scoorde dan een 253, waaronder liefst 10 strikes en ein digde tenslotte met 244, waarvan de laatste een strike moest zijn om te win nen. Met een totaal van 697 kegels of een gemiddelde van 232 haalde de Italiaanse Aalstenaars zijn hoogste score ooit in kompetitieverband verwezenlijkt. Met 192 gemiddeld uit de 77 voorbije spelen staat Bruno Rossi nu zeer hoog in de nationale toplijst. Willy De Ridder, Johny De Bock (199 in het tweede game). Roland Van Vaeren bergh en Roger Cardon hielpen mee aan de nipte doch verdiende Alloo-zege Voor de beide toonaangevers, Alloo en Strike volgen vrijdag op papier gemakke lijke opdrachtStrike ontvangt de voor laatste uit de rangladder Wembley en Alloo speelt de derbey met BC. Aalst. (AVH) Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la -arte aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15