Gazet \>an Aalst Aalsters Panorama COOL'S GAS DES I ARCADES Marlimat Derde Wereld Bent U prijsbewust Stadsbus stopt nu nabij nieuw zwembad Holel-restaurant-café Garage De Berlangeer Krediet Onafhankelijk weekblad vóór Groot-Aalst Slachthuis failliet Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen 2 Nieuwe Gazel van Aalst 30 maart 1984 De opening van het nieuwe zwembad stelde een aantal pro blemen voor die inwoners, die van het openbaar vervoergebruik maken om te komen zwemmen. Geen enkele stadsbus passeerde immers in de direkte omgeving van de nieuwe zwembadlaan. Zopas deelt de Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen echter mee dat vanaf 1 april de reisweg van de stadslijn 4 die rijdt van Aalst Station naar Hof Somergem gewijzigd werd. De bus rijdt nu immers via de Berge- kouter en de Wijngaardstraat naar de Langestraat. Hierdoor heeft men een bijkomende halte aan de Bergekouter kunnen kreëren en werd de halte aan de Rustoord straat (Patershof) afgeschaft. De vroegere halte ter hoogte van de Bergekouter wordt meteen verplaatst naar de Schendelbeek- hofstraat. Vanaf de Bergekouter is het amper 5 minuten stappen om het nieuwe zwembad te bereiken. (MP) Stationsplein 8, Aalst 053/77 32 96 Restaurant open alle weekda gen en zondagmiddag. Specialiteitscampis, paling. mazDa 17 jaar hoofdverdeler mazDa Groeneweg 58 9440 Erembodegem s 21 29 51 Onze service onze reklame Steeds de beste voorwaarden HIJTSEBAUT G. kantoormeubel ToonzaalGrote Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST 0na(Mnkeii|k weekWid voor Groot Aalst - ten mijivr .jri kmit'it "lo.™* Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees Ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst Omstandigheden hebben mij een week geleden ondergedompeld in een wereld die wij nooit goed hebben gekend. Vroeger werden missionarissen door hun geloofsgenoten opgehemeld omdat zij in verre landen de kleine zwartjes gingen dopen. De opbrengst van verzameld zilverpapier werd hen achterna gestuurd, maar ook verouderde klederen, want naar het schijnt liepen de heidense inboorlingen wel eens onzedig rond onder Gods warme zon. Misschien kijken mijn jonge lezers even verbaasd op. Dezer dagen heb ik in gemoedelijke gesprekken met derdewereldhelpers uit drie windstreken van onze aardbol terloops en toevallig te Aalst een aantal details over hun werk opgevangen over epidemiën die de eigen rangen niet sparen, over de meest onvoorstelbare noden van wezens die eigenlijk mensen zijn. Van stervenden die vastgebonden op een fiets zonder banden dertig kilometer ver worden vervoerd naar een missiepost en enkele dagen later als lijk vastgebonden op dezelfde fiets terug naar de stam worden gebracht. Van zogenaamde schoollokalen waar een betere generatie wordt gekweekt om de eigen volksgenoten op te tillen. Van officiële tegenkanting door rechtse, vroeger linkse regimes, van martelingen in Chinese en Japanse kampen, van vervolgingen en opstanden, van honger en ontbering, van gebrek aan medikamenten en bedden. Niet lang geleden liep een Vlaamse missiezuster in een Oostvlaamse winkelstraat. Ze werd onpasselijk bij 't zien van zoveel weelde in de uitstalramen. Met een beklemmend gevoel hoor je dan hoe rustig paters en zusters over alles praten. En dan stel je vast dat zij allemaal precies dezelfde eigenschappen hebben een niet meer te geloven diep geloof, een niet vermoede zin voor humor, een uitstraling van geluk maar ook een aangetaste gezondheid. Sommigen trekken dan naar Vlaamse hospitalen en klinieken, anderen zoeken een nieuw werkterrein in een milder klimaat, ook als zij weten dat het al te laat is. Maar over Aalst wisten ze allemaal hetzelfde te getuigen dat nergens anders een organisatie van aktieve leken bestaat om vanuit de achterlinie financiële maar vooral morele steun te sturen naar meer dan vijftig Aalsterse beschermelingen die over de wereld uitzwermden. En ook bij "De Achterlinie,, valt de bescheidenheid op waarmee nu al dertig jaar onverdroten wordt geijverd. Zonder te gewagen van idealisme, zonder zichzelf op het podium te hijsen of de media te bespelen. De Panoramist Een oude foto. Zo gebeurt het niet ging men toch over kop. Vervolg van biz. I Sommigen waren voor sluiting, anderen voor behoud ais stede lijke regie en nog anderen voor het in concessie geven (dit zou uiteindelijk na meerdere gemeen teraden, die steeds een zeer grote weerklank vonden, unaniem be slist worden, toen schepen Van den Eede met zeer scherpe voor waarden voor de pinnen kwam en toen de huidige concessionaris bekend was). Te onthouden is dat o.m. de hui dige schepen van Financiën Etienne Bogaert een hevig voor stander was van het behoud. Het dient gezegd dat de NV Goossens zich enorm inspannin gen getroostte om het slachthuis uit het slob te halen, maar het viel dus anders uit. ?r. maar ondanks de modernisatie Lijdensweg Het minste dat nu kan gezegd worden is dat weer alles mogelijk is. Van belang is dat de stad, het zij een volgende concessionaris wettelijk de schuldenberg niet hoeft over te nemen. Wat rest is een modern uitgerust slachthuis, dat enige tientallen personeelsle den tewerkstelt (ook onrecht streeks stadspersoneel, werk zaam in de regie en zelfstandi gen). Alleen nog maar daarom verdient het alle aandacht. Men zal ook moeten overwegen wat het rendement is van de onderscheiden exploitatie-aktivi- teiten; er bestaat een breed ver schil tussen bv. het kweken van varkens, het slachten en de kom- mercialisatie van het vlees. Moge de oplossing, die uit de bus komt, definitief de toekomst van het stedelijk slachthuis veilig stellen, (pd) nicucoG. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053167 11 40 VerkoopdienstEdwig Willockx

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2