Gemeenteraad kaart na over karnaval RENAULT hoofdverdeler Officiële voorstelling van de merkwaardige ETN. VAN HOVER J. U wordt vriendelijk uitgenodigd op 30, 31 maart en 1 april. Heildronk op 30 maart vanaf 19 u. F Huurprijs stadsgronden wordt vastgelegd Gustaaf Papestraat 53 9300 AALST Telefoon 21 37 07 77 09 82 Erembodegem krijgt voetbalplein gesticht in 1922. Acht interpellaties van Danny Denayer Bevatte de agenda van de gemeenteraad van dinsdag jongstleden wei nig spektakulairs dan kon men bij sommige interpellaties wel enig animo verwachten. De verwachtingen werden echter niet steeds inge- Nieuwe Gazet van Aalst 30 maart 1984 7 Over karnaval werd wel uitgebreid gepraat. Willy Van Mossevelde (VU) stak de lont aan het vuur met zijn nabe schouwingen over de jongste karnaval- stoet. Zoals enkele jaren geleden kloeg hij opnieuw het gratis uitdelen van 1170 gratis tribuneplaatsen aan. Ook de prin senverkiezing en de karnavalverbranding werd even aangeraakt maar de hoofd- brok was wel zijn aanval op het optreden van de groep Noig die hij o.a. paranoïde onvolwassenen noemde waaraan een psychiater een vette kluif zou hebben. Van Mossevelde juichte dan ook de ver wijdering van de groep uit de stoet toe. Uit het antwoord van schepen van feeste lijkheden Vinck (CVP) bleek dat de be slissing unaniem genomen werd door het feestkomitee. Gracienne Van Nieuwen- borgh (SP) van haar kant vroeg waarom er niet vroeger opgetreden was en waar om de politie pas in de maandagstoet tus senbeide kwam. Burgemeester Uyttersprot vond het spij tig dat er zoveel woorden aan het voorval verspild werden en gaf zijn versie over het verloop der feiten. Het voorstel tot verkoop van een deel van de tribunekaarten van Van Mosse velde vond op het eerste gezicht geen gehoor bij hem. Mutsen Ook de perikelen rond de nieuwe mutsen van het feestkomitee kwamen ter sprake door een interpellatie van Danny Denayer (VU). Hierbij had hij het onmiddellijk aan de stok met schepen Bogaert. Alle details over de aankoop van de nieuwe mutsen (die in Duitsland afgehaald werden) werden door schepen Vinck uit de doeken gedaan. Wat de kar- navalmedailles betreft, die gul uitgedeeld werden, scheen de uitleg van de schepen minder duidelijk. Ons komt het voor daf men ook hier in de toekomst wat zuiniger met de medailles en met de gemeen schapsgelden zou mogen omgaan. Tribune Een interessante interpellatie was deze van Dolores Baïta (SP) over de verhuring van tribunes aan de gemeentebesturen van Lede en St.-Lievens-Houtem. Baïta wenste te weten welke de financiële voor waarden waren die bij deze verhuring toegepast werden. Uit,het antwoord van schepen Vinck kou mén afleiden dat het stadsbestuur, blijkbaar de meest ver scheiden normen toepast voor de verhu ring van materiaal aan andere gemeen ten. SP-fraktieleider verzette zich dan ook, mede uit financiële overwegingen, tegen dergelijke verhuringen. Hij werd hier bijgetreden door Schepen Doorns. Het publiek vernam ook nog dat blijk baar verschillende reglementen tot vast stelling van de verhuurvoorwaarden de ronde doen in de stadsadministratie. Welk past men dan toe Denayer Voor de rest was het bijna allemaal Danny Denayer (VU) wat de klok sloeg. Hij vroeg o.a. een betere informatie van de bevolking inzake de verhaalbelastin- gen, dit naar aanleiding van de heibel rond de Hoogstraat in Baardegem. Ook bepaalde publiciteit in de nieuwe schuil hokjes werd door hem aangeklaagd. Ver der werd nog uitvoerig geantwoord op een vraag over de vorming van de perso neelsleden van de stedelijke bibliotheek. Denayer kreeg het opnieuw aan de stok met schepen De Maght over de nieuwe tribune van Eendracht Aalst, en aan het probleem van een aantal bussen in de Pontstraat op vrijdagavond wordt wel dra (op vraagvan Denayer) verholpen. Op de vraag over een aantal schendingen van het profiel van de Hopmarkt werd grotendeels het antwoord herhaald dat het schepenkollege 14 dagen geleden reeds op de perskonferentie gaf. Nog twee andere interpellaties stonden op de agendaéén van Jan Caudron (VU) over de brandveiligheid in dancings en feestzalen en een voorstel van Baïta tot herstelling van bepaalde belastingen voor dienstplichtigen en studenten. Vol gens de reakties van het schepenkollege lijken de beide problematieken ingewik- Wordt de Hopmarkt architekturaal en moreel verloederd Lunapark Brandende gemeenteraadsvraag. (Hg) door kelder dan op het eerste zicht schijnt. (MP) Op de gemeenteraad van einde maart stonden een aantal agendapunten ingeschreven, over de huurvoorwaarden van stadsgebouwen en eigendommen. Meteen zal de stad stilaan tot een normale toestand komen. Vooreerst Js de verpachting van het recht tot uitbetaling van de verbruikszaal in de sporthal "Ten Rozen,, die eindigt op 31 oktober eerstkomend. De voorwaarden voor een nieuwe koncessie van 9 jaar (tot eind 1993) dienen door de gemeenteraad vastgesteld te worden. Aan de Affligemdreef huurt de stad Aalst een aantal gronden van het OCMW. Deze gronden zullen nu onderverhuurd worden aan de vzw Kringgroep 't Land van Aalst en Dender voor een periode van 1 jaar, die stilzwijgend kan doorlopen tot 31.3.1993. Ook de huurprijs van een aantal voetbalterreinen wordt vastgesteld. Zo eindigt het kontrakt met SK Aalst van rechtswege op 30 april e.k. De gronden zijn gelegen in een woonuitbreidingsge- bied doch aangezien er op dit ogenblik nog geen konkrete plannen bestaan tot realisatie ervan stelt het stadsbestuur voor een nieuwe overeenkomst af te sluiten voor de verhuring aan de voetbalklub S K. Aalst voor de periode van 1 mei 1984 tot 30 april 1987. De huurprijs bedraagt 745 fr. per jaar zijnde de helft van de pachtprijs. Ook de voetbalklub F.C. Doggen gebruikt sinds jaren de stadsgronden gelegen aan Ressebeke te Erembodegem. Deze gronden zijn gelegen in een zone voor dagrekreatie.-Er wordt voorgesteld deze gronden te verhuren voor 9 jaar met ingang van 1 april 1984 tot 31 maart 1993. Hier bedraagt de huurprijs 1386 fr. per jaar, zijnde de helft van de pachtprijs. Bij vonnis van 15 oktober 1981 werd de stad ook eigenares van gronden gelegen aan de Hoogstraat te Baardegem, waarop het voetbalveld van de Vlugge Jongeren Baardegem gelegen is. Deze gronden zijn op het gewestplan ook voorzien in een zone voor dagrekreatie. Ook hier zal de stad Aalst de terreinen verhuren voor 9 jaar aan de prijs van 259 fr. per jaar. (MP) Weldra starten de vernieuwings- werken van de atletiekpiste in het Osbroekcentrum' Hierdoor verdwijnt het voetbalterrein dat midden de huidige piste gelegen is. Om deze leemte te ondervangen wil het stadsbestuur een terrein nivelleren achter de sporthal Denderdal te Erembo degem, met het oog op de aanleg van een vervangend voetbalter rein. Deze werken zullen uitgevoerd worden door de onderhoudsaan- nemer waarmee de stad Aalst een kontrakt heeft. In de stadsbegro- ting van dit jaar is trouwens een bedrag ingeschreven van 300.000 fr. voor werken aan voetbalterrei nen, waarmee de aanleg van het nieuwe plein kan bekostigd worden. (MP) RENAULT 25

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7