Herman Blendeman leidt stuurgroep «Aalst voor de derde wereld» DRIE UITSTEKENDE REDENEN OM EVEN LANGS TE RIJDEN BIJ PEUGEOT TALBOT Mode Germaine kent de mode 8 Nieuwe Gazet van Aalst 30 maart 1984 Mn 'e braeht vorig Jaar in Aalst 632.123 frank op. Da's -00.000 meer dan hel jaar daarvoor. En een half mil joen beier dan in oed nieuws dus. Zo te zien groeit de solidariteit met oe «derde wereld», beseft men dat die wel degelijk op deze planeet ligt. «En dat is nog maar een begin», vonden sommigen, en zij vormden de Stuur groep voor Ontwikkelingssamenwerking onlangs om tot «Aalst voor de derde wer .4». Het klinkt militanter, houdt een appèl in De stedelijke stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking is niet nieuwhij werd al een aantal jaren samengeroepen, telkens een paar maanden vóór de jaarlijkse 11.11.11- aktie, flakkerde op 11 november op en begon dan meestal een winterslaap tot «het weer zo ver was». Geen adviesraad eigenlijk, eerder een jaarlijks provisoir komitee, waar weinig politici belangstel ling voor tonen. Men pleegt het onder te brengen bij de schepen voor Jeugd, Sport en Vrije Tijd. Nogal willekeurig. Of mis schien gewoon omdat men traditioneel rekent op de jeugdorganisaties voor die «omhaling» op St. Maarten. Volwasse nenorganisaties doen er hooguit met mondjesmaat aan mee. Bij de politieke partijen zijn de verkiezingsbeloften i.v.m. ontwikkelingshulp op gemeentelijk vlak veelal prachtig geformuleerd. Vaag ook, en d'r komt nauwelijks ooit iets van terecht. Anderzijds blijken de Aalstienaars niet ongevoelig te zijn voor deze problema tiek de Achterlinie bewijst het al jaren, Oxfam-Wereldwinkel ook', eri zo zijn er nog voorbeelden. Op gemeentelijk vlak lijkt er nu ook en ander te veranderen. De stad trekt 50.000 fr. uit voor ontwikke lingssamenwerking (schamel natuurlijk, maar toch een eerste stap) en de voor noemde stuurgroep lijkt volwassen te wor- - r: Zondag 11. presenteerde het huis 'Mode Germaine', voor een enthousiast 700-koppig publiek, een spetterende lente- en zomer modeshow in zaal 'Ter Mael'. Gastheer Luc Appermont stond in voor een vlotte presentatie en muzikale omlijsting. Niet minder dan elf beroepsman nequins stelden elk 25 geva rieerde kreaties voor, waaronder exclusiviteiten voor moeders van kommunikanten, modieuze prêt- a-porter, de nieuwste modesnuf jes voor de jeugd, een kollektie voor grotere maten, klassieke en sportieve herenkleding en ook een uitgebreid gamma aan lange kleedjes voor soirées en suites. Kortom voor elk wat wils De kleurenkombinaties voor de komende lente- en zomerkollek- tie bestaan hoofdzakelijk uit geel en kaki, marine-wit-rood, zwart wit. Natuurlijke wasbare stoffen zoals vlas, zijde en zuivere wol zullen errg in trek zijn. 'Mode Germaine' heeft echter nog meer in petto. In de maand mei plannen wij namelijk twee opendeurdagen tijdens dewelke de bad- en strandmode zal voor gesteld worden. Kom gerust een kijkje nemen MODE GERMAINE Geraardsbergsesteenweg 74 Erembodegem-Terioden Tel. 053/21 85 50 den. Over partij- en levensbeschouwelijke grenzen heen komen daar nu een aantal mensen samen, met de bedoeling perma nent het héle jaar door dus Aalst te betrekken bij de derde wereld. Het voor stel om zo'n permanente groep uit te bou wen dateert van december '83, toen men de 11.11.11 -aktie evalueerde. In februari nodigde men Paul Van Steenvoort uit (van De Wakkere Burger), die voor ideeën in dit verband zorgde. Diezelfde avond be sliste men al de daad bij het woord te voe gen «Aalst voor de derde wereld» heet de groep. Men wil op 3 vlakken werken koördinatie tussen de verschillende D.W.- organisaties, bewustmaking van bevolking en gemeentebestuur, en het stadsbestuur adviseren en stimuleren om nu eindelijk eens een echt ontwikkelingsbeleid te ont wikkelen. Konkrete voorstellen Er kwamen al een reeks interessante ideeën boven. We sommen de voor naamste op: een brochure uitgeven met een overzicht van de Aalsterse D.W.-ak- ties; de door Aalst gesteunde 11.11.11- projekten opvolgen en er de bevolking over informeren; in de wekelijkse stadsbe- richten een vaste rubriek aan projekten en organisaties wijden; trachten in elke deel gemeente plaatselijke groepen op te rich ten; uitbreiden naar volwassenenorganisa ties toe; enzovoort... Tenslotte werd op 16 februari Herman Blendeman (motor van De Achterlinie) aangeduid als ondervoor zitter van deze groep. Voorzitter is sche- Herman BLENDEMAN. de nieuwe ondervoorzitter van de adviesraad voor ontwik- kelingssamenwerking. (JC) pen Bourlon, maar de leidende rol is weg gelegd voor dhr. Blendeman. Het kan interessant zijn eens te lezen wie nu zoal interesse betoonde voor deze groepBaïta Dolores (gemeenteraadslid), Callebaut Roger (Ontwikkelingssamenwerking Mel- dert), De Brul Frans (Agalev), De Gols Michel (Stadsbestuur Jeugdraad), De Neve Marcia (Stadsbestuur), Gavel'Jos (Jong Kommunisten), Moens Guido (Aalst 2000), Paeleman Marc (NCOS Oost-Vlaanderen), Pomsaers Paul (Uni cef), Schollaert Luc (Oxfam Wereldwinkel en NCOS), Van Lierde Luc (Oxfam We reldwinkel), Van Malderen Emmie (per soonlijk), Blendeman Dirk (Chiro), Cau- dron Jan (gemeenteraadslid), De Gendt Rik (Broederlijk Delen), Feys Frank (Atol), Monsieur Eddie (Gemeenteraads lid), Rombaut Marleen (Aalst 2000), Van Gysegem Theo (Culturele Raad). (Met ekskuus voor wie we vergeten zijn...). In elk gevaliedere belangstellende Aal- stenaar mag meedoen, iedere vereniging mag een afgevaardigde sturen. Men wil 3 a 4 keer per jaar samenkomen. Herman Blendeman vindt het geheel positief«Het is goed dat in deze groep zowat alle strek kingen vertegenwoordigd zijn. Ik ervaar bovendien de bereidheid, de bezieling om er samen aan te werken, over de filosofi sche en andere grenzen heen. Maar het moet wel meer worden dan zomaar een onderonsje. Ik zal in elk geval elke verga dering beginnen met de opvolging van de besluiten van de vorige keer. Dat is de enige garantie dat er ook konkreet iets gebeurd». Schepen Bourlon hoopt op interessante adviezen, en belooft aktieve medewerking. Hopen dat het lukt... (k.n.) Van 30 maart tot 7 april dolle Opendeur Daqen bij Peugeot Talbot. Bij ons is het feest. Een hele week lang. Eerst en vooral om de komst te vieren van twee ver bluffende krachtpatsers. De Peugeot 205 GT1105 pk 190 km/u. Van 0 naar 100 km/u in 9,5 sekonden. De Peugeot 505 Turbo Injektie, 155 pk 205 km/u. Van 0 naar 100 km/u in 8,6 sekonden. Allebei blinken ze uit in charme en talent. Met een uitrusting, komfort en lijn gebrand op uw kennismakinq Met feestelijke prijzen ook. Geen prietpraatjes, geen overbodiqe knrtinnon moor i sïr vaeeii pneipraaijes, geen overbot gadgets, geen krenterige kortingen maar prijzen in vrije val Een ongelofelijke buitenkans. Voorbeelden? Talbot Horizon LS Prijs katalogus; Prijs Opendeur Dagen" U steekt op zak Peugeot 505GRDT Prijs katalogus* Prijs Opendeur Dagen U steekt op zak 230.500 F 199.900 F 30.600 F 560.750 F 499.000 F 61.750 F B.T.W. inbegrepen Is dat geen prettig vooruitzicht voor komende vakantie? Wij verwachten u van 30 maart tot 7 april voor een feestelijke kennis making... met feestelijke prijzen. PEUGEOT TALBOT" Eendrachtstraat 2 9300 AALST Tel. 053/77 34 00

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8