KLUIZEKERMIS EREMBODEGEM LENTEFEEST Stille tocht op Goede Vrijdag A.S.O. verhuisd naar WORDT Martensstraat Kruisweg in Baardegem Kóm hem bekijken.Vandaag nog. De nieuwe Mercedes 190D. De zuinigheid waarvan u droomt. In de Klasse-wagen waarover u droomt. 10 Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 Al vele jaren stoppen de «vrienden van de kluis» energie en geld in de restauratie en verfraaiing van de oude kluiskapel, op de grens van Erembodegem en Hckelgem. Tegelijk aktiveren zij al geruime tijd de belangstelling voor de Begankenis, 'I Kluizcputteke, en de Fluitjes- kermis. Dit weekeinde gaat dit lentefeest weer door een aanrader voor Aalstenaars die de stoffige stad eens willen ontvluchten. Op zaterdag 28 april begint om 18 u. een wandeltocht van de abdij van Affligem naar de Kluis, «zingend en klingend» achter de meiboom aan, die dan bij de kluis wordt geplant. Ook de tentoonstel ling «Kapelletjes om en nabij de kluis» wordt dan geopend en het bijhorende raadselspel «Welk kapelletje is dit Om 19 u. luistert het Sint-Amanduskoor van Erembodegem de avondmis op. Offergang, uitdeling van santjes en klui- zeklippelkes. En om 20 u. zorgt de Koninklijke Fanfare «De Katholieke Gilde» uit Hekelgem voor een meisere nade. Het meifeest loopt dan nog door in de feesttent, waar de VTB-VAB-wande- laars en gelegenheidsmuzikanten voor volkszang en animatie zullen zorgen. De Verleden vrijdag vertrok aan de Begijnhofkerk even na zes uur opnieuw de Stille Tocht, een eigentijdse Goede Vrijdag-herdenking die doorgaat op tientallen plaatsen in Vlaanderen, en hier georganiseerd werd door Jebron. Kluiskapel wordt 's avonds verlicht, en de VTB-diaklub Affligem organiseert de vertoning van een diareeks met als thema «De kluis en de Kapellekensbaan». En als U déze avond mist kan U de schade 's zondags nog inhalen... Op zondag 29 april is er om 10 uur hoog mis voor de weldoeners van de kapel. Om 14 uur start de wandeltocht «De Hekelgemse Kapellekensbaan», naar keuze 10 of 14 km. Men verzamelt aan de abdijtoren vanaf 13u.30 (org. VWB-klub Affligem). Bij de kluis zelf zijn intussen al de volksspelen uit te proberen. Om 17 u. avondsmis in de klus, m.m.v. het Sint- Michielskoor van Hekelgem. Voor- en nadien is er gezelligheid in en rond de feesttent, waar een Breugheliaans buffet op U wachtvlaai, pensen, kop, panne koeken en dranken allerlei, 's Avonds worden de dia's van de dag tevoren nog eens vertoond, en het zingen en musice ren zal er spontaan wel komen zoals vorig jaar. Men mag schilderijen of teke ningen van de Kluis of van andere kapel letjes in de omgeving komen tentoonstel len dan neem je best nog gauw kontakt met Wim Van Grieken, Kluis 6, 1790 Hekelgem-Affligem (053/77 7006). Terloops weze er op gewezen dat tijdens deze Kluizekermis de schilder Dolf Ser- gooris, die het tabernakel en de engelen- krans van de kapel restaureert, het voor lopig resultaat van dit monikkenwerk in de kapel tentoonstelt. U ziet, 't is een heel programma, en als het weer zo goed wordt als vorig week einde wordt het inderdaad een hele 'Begankenis' van honderden mensen naar de Kluis. Als wandeling alléén al is het aan te bevelen, maar de Kluizekermis maakt er een landelijk feest van wars van alle kommerciële drukte. De tocht leidde langs de Pontstraat en de Markt naar de Zoutstraat, waar de groep door BRT-mensen gefilmd werd, voorliet KTRC-programma. Een eerste halte kwam er in de kapel van de Karmelitessen in de Hoogstraat, waar men zich bezon over het land van lijden - geaktualiseerd naar de toestanden in o m. Zuid-Amerika ««Zaad van weerstand» was het thema dat opgeroepen werd aan de tweede rustplaats, het Vredesmonument aan het Vredeplein, via Nicuwstraat, Kapellestraat en Kattestraat bereikte men het Belfort, waar hel «Ontkiemen van hoop» werd belicht. Daarna trok de Stille Tocht naar de Begijnhofkerk, waar de avond besloten werd met een viering rond het lijdensverhaal, met liederen en een kruishuldiging met bloemen. Er waren dit jaar slecht 35 mensen die mee opstapten - bitter weinig eigenlijk voor een vorm van geloofsgetuigenis die toch wel aanspreekt, ook naar buitenstaan ders toe "Het is natuurlijk niet gemakkelijk met een poster over honger, onderdrukking of vrede, en achter een kruis aan te lopen overeen markt waarde terrasjes vol zitten...», zo zei ons een deel nemer. "Misschien hebben* we wat te weinig reklame gemaakt, en onder meer het kristelijk jeugdwerk niet genoeg betrokken bij dit gebeuren. Maar we blijven geloven dat dit een zinvolle vorm van Goede Vrijdag vieren is,,, (k.n.) Op Goede Vrijdag vertrok er aan de kerk van Baardegem na de dienst van 8 uur een kruisweg door het centrum van de gemeente. De organisatie lag in handen van 't Kliekske en de teksten waren van Manu Verhulst. 13 staties werden onderweg levena uitgebeeld en heel wat gelovigen namen aan deze kruisweg deel. Van de deelnemers werd echter weinig initiatief verwacht; enkel aan de uitgebeelde staties werd even halt gehouden en een gebed gezegd. Evenals bij de kruisweg van de St.- Jozefsparochie waren de uitbeelders in het wit gekleed. Bij de verschillende haltes werd aangepaste muziek gespeeld. Deze tocht kwam niet zo goed over als bezinningsmoment en deed soms denken aan een avondwandeling. Diegenen die vooraan liepen gaven nog de indruk te weten waarom ze aan deze tocht deelnamen, maar hoe meer je naar achter ging. hoorde je meer lachen en praten en eigenlijk is dat toch niet de bedoeling van een kruisweg. Het initiatief van Jebron. een stille tocht zonder uitgebeelde staties, zet de mensen eerder tot bezinning aan. In Baardegem deden enkel de kruisen met de vermelding «Goede Vrijdag» nog even terugdenken aan de eigenlijke bedoeling van deze tocht. (IJ) SV;< taal Overt, heen een nieuw onderk Marlensslraat. Op de Mercedes-Benz J Uw goede ster op alle wegen. Het «Aalsters Sociaal Overleg» krijgt ongetwijfeld de wind in de zei len met zijn verhuizing. Tegenover de voorheen krappe behuizing in de «Korte Nieuwstraat 12» (waar een kamertje gehuurd werd) be schikt men nu over een ruim pand (Dirk Martensstraat 13), dat heel wat nieuwe mogelijkheden biedt voor deze vereniging van welzijns werkers uit de streek van Aalst. Vanavond wordt het lint officieel doorgeknipt. In de marge van de Kluizekermis zorgt «'t Voil Emmeken» op het KSA-heem, Bredestraat, ook dit jaar voor een lucht doop op zondagnamiddag tegen de prijs van 500 fr. per persoon. Wil U met de helikopter eens de lucht in, dan moet U zich aan de stand van 't Voil Emmeken inschrijven, of vooraf o.m. op deze twee adressen Keppestraat 11 of Leuvestraat 142, Erembodegem. En dan vergeten we bijna te vertellen dat, zoals bij elke kermis, U tussen Brede straat en Kluis nog de 'gewone' kermisat- trakties zal ontmoeten, (k.n.) Het Aalsiers /oio vrimesielde C/iriM'l -/'/)) Het A.S.O. is sinds een zevental jaar aktief als regionale welzijnsraad. Een tachtigtal organisaties maken er deel van uit. Vooral via studie- en debatavonden rond hulpverleningsaspekten (zowel intern als naar het ruimte publiek toe) wordt een niet-onbelangrijke bijdrage geleverd aan het sociaal welzijn, in de veelzijdige betekenis van het woord. Ver der kan het bogen op een inventarisatie van de diverse aangesloten diensten (een dankbaar hulpmiddel voor eventuele doorverwijzigingen), een BTK-projekt «bejaardenanimatie» in samenwerking met acht rusthuizen (in Aalst, Ninove, Hekelgem en Erpe-Mere) en de uitgave van een maandelijks berichtenblad. Het beijverde zich ook sterk voor de oprich ting van het «Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid» dat op 24 mei e.k. geïn stalleerd wordt door de burgemeester. Naast het A.S.O. zijn hierin ook de gemeenteraad en het OCMW in vertegen woordigd. Het zal in een aanvangspe- riode worden geleid door een onafhanke lijk deskundige (Toon Berckmoes, van de Stichting Lodewijk De Raedt). Dankzij BTK-er Christ'l is er overdag een permanentie verzekerd. Heel wat welzijnstijdschriften kunnen er geraad pleegd worden. Wie wegwijs wil worden in de ogenschijnlijke doolhof van sociale hulpverlening, kan er allicht ook terecht. (Dirk Martensstraat 13, 9300 Aalst; 053/ 703052). (pd)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10