SPORT IN AALST the best oncr5^ willocx video club DERBY SPORT Aalsterse aanval solt met plaatselijke verdediging Kleurloze partij Eendracht wint laatste thuismatch van het seizoen Videofilms 100 fr./3 dagen Wilskracht Moorsel zakt nu zo goed als zeker NIEUWKUIS SUPER SHOP Nieuwe Wijk en Rode Roos in bekerfinale De 8e wandeltocht van Groot-Aalst Match van de week AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT &ntl^ De videoclub die weet wat video is Moorselbaan 78, AALST •2 78 56 74 Voetbalkalender van zondag 29 april 1984 doet het beter ONZE APRILSE REKLAMEGRIL: Broeken- 20 Overgordijnen: - 10 Kattestraat 78, 9300 AALST 053/21 38 65 Amai mijn voeten Derde provinciale D: Eendracht Nieuwerkerken S.K. Aalst 1-6 Vorige zondag stond de derby tussen Eendracht Nieuwerkerken en S.K. Aalst op het programma. Voor de thuisploeg hing er - buiten de winstpremie niets meer van af, maar voor de bezoekers was deze wedstrijd van kapitaal belang. S.K. Aalst kon het zich zondag immers niet permitteren om te verliezen, wou het nog een kans hebben op de zo gegeerde kampioenstitel. Maar dat Nieuwerker ken zeker geen cadeautjes zou geven was zeker... Dat ondervond S.K. Aalst al meteen na de aftrap. Bij de eerste aanval in de eerste minuut moest Peter Roeland de snelle Danny Steenhoudt foutief stui ten. De daaruitvolgende vrije trap van Walter Van Der Biest werd door Danny Steenhoudt overgenomen maar doel man Luc D'Herde redde laaguitval- lend Twee minuten later kwam S.K. Aalst voor het eerst gevaarlijk opzet ten en het was meteen raak. Bij een vrijschop kon doelman Johnny De Naeyer niet goed bij de hoge bal. Hij bokste de bal tot bij de mee opgerukte Andre Moreels, die hoog in doel trapte 0-1 Nieuwerkerken ging onmiddellijk op zoek naar de gelijkma ker en zette S.K. Aalst onder stevige druk Op het kwartier was het ei zo na 1 -1 toen Peter Roeland de bal tegen de eigen dwarsligger kopte. Twee minuten later ranselde Luc D'Herde een gevaarlijk indraaiende vrijschop van Marnix Uyttersprot uit zijn doel- vlak. Eendracht bleef verder domine ren maar de kansen werden steeds schaarser De bezoekers kwamen er op de counter enkele keren gevaarlijk uit en vooral op hoge ballen had Johnny De Naeyer met zijn eerder kleine gestalte heel wat moeilijkheden Zo lag hij in de 39ste minuut ook aan de basis van het tweede Aalsterse doelpunt. Bij een hoekschop van Wil- fried Van Royen raakte de Nieuwer- kerkse doelman weer niet goed, Hugo Verbestel kopte naar doel en Karei De Jaegher verlengde de actie met het hoofd tot achter de doellijn0-2. Meteen ook de ruststand. Onmiddellijk na de hervatting wist de thuisploeg echter terug te slaan. Een vrijschop vanop links werd door Peter Wellekens doorgekopt tot bij de tweede paal. Daar kon Luc D'Herde maar net tussenkomen voor de aan stormende Eddy De Saedeleer. Geluk kig voor Eendracht stond Danny Steenhoudt weer eens op de goeie plaats en kopte binnen: 1-2. Wie dacht dat Eendracht zich aan dit doel punt zou kunnen optrekken had het mis voor, want amper vijf minuten later scoorde S.K voor de derde maal. De bal kwam in middencirkel bij Karei De Jaegher terecht. Deze bediende gevat Gary De Kinder op rechts en deze plaatste de bal netjes over de uit gelopen Johnny De Naeyer in de ver ste hoek binnen 1 -3. Nog geen tien minuten later rolde die zelfde De Kinder de ganse Nieuwer- kerkse linkerflank op, lokte de Nieu- werkerkse doelman uit zijn doel en legde toen gepast achteruit tot bij de goedgevolgde Karei De Jaegher die maar binnen te leggen had 1-4. In de 65ste minuut werd het 1 -5 toen Johan Spanoghe vanop links de bal kruiste Hasselt - Eendracht Aalst 2/0 Eendracht Aalst dat niets meer te winnen of te verliezen heeft is eigenlijk naar Hasselt afgereisd omdat het nu eenmaal de kompetitie moet afwerken. Voorzitter Matthijs had Ferrera en Van Kemseke op de bank geplaatst en de jongeren Van Wilderode, Piron en Van Den Bergh opgesteld. Aalst hield tot aan de rust stand en kreeg even voor de kof fie zelfs de mooiste kans. Na de herne ming kon de thuisploeg vlug scoren en Eendracht was niet meer bij machte te rug te komen Piron gaf ons over de ein- deseizoenmatch op Hasselt wat meer uitleg «Uiteraard werd er niet zoveel aandacht aan de voorbereiding van de match gehecht We kwamen pas om 14 uur in Hasselt aan. Trainer Borremans gaf ons de raad Has selt met een zoneverdediging op te van gen. De eerste helft lukte dat nog wel, maar na de rust werden we toch enkele malen in snelheid genomen De thuisploeg was toen duidelijk de bete re ploeg en ze wonnen dan ook verdiend. Uiteraard waren ze fysisch de betere, ze moeten trouwens de eindronde nog be twisten en moeten in konditie blijven ter wijl de meeste spelen bij ons naar het einde van het seizoen trachten. Toch wel niet erg aangenaam om als jongere in een zielloze ploeg te debuteren. Ik vond wel dat Van Wilderode goed keepte en de andere jongeren het vrij behoorlijk de den» Veel transfernieuws viel er ook nog niet op te vangen. Rozez, Bogaerts en Herssens werden reeds geciteerd als eventuele nieuwe doelman, maar dat zijn enkel geruchten. Het is blijkbaar nog wat vroeg, de trans ferperiode moet trouwens nog aanvan gen (JVL) Eendracht Meldert won zondag de laatste wedstrijd voor eigen volk met sprekende 4-2 cijfers tegen het tegen de degradatie vechtende V.K. Pollare. Reeds vroeg in de wedstrijd kwam geel-blauw op voorsprong. Een kopbal van Eddy Van Den Driessche belandde tegen de paal en de teruggekaatste bal werd door de goedgevolgde De Nijs in doel gewerkt 1-0. De bezoekers gaven zich echter niet gewonnen en kwamen halverwege de eerste helft op gelijke hoogte. Bij rust leidde Eendracht echter opnieuw nadat kapitein Dirk Vervecken een tweede maal had gescoord. Weer sloegen de bezoekers terug (2-2) maar een op portunistische Eddy Van Den Driessche bezorgde met nog twee treffers de laatste thuis overwinning aan zijn ploeg. 12 Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 tot bij Gary De Kinder, die zijn bewa ker voorbijsnelde en staalhard voorbij doelman De Naeyer knalde. De 1 -6 eindcijfers werden bereikt op elf minu ten van het einde met een schitte rende kopbal van Karei De Jaegher (zijn derde doelpunt van de namiddag, zijn negenentwintigste van het sei zoen). Tussendoor was Eendracht wel nog gevaarlijk met enkele afstand schoten van o.m. Eddy De Saedeleer en Marnix Uyttersprot alsook op hoek schoppen via de lange Eddy De Sae deleer. De beste Nieuwerkerkse kans was nog voor Danny Steenhoudt die een voorzet van Walter Van Der Biest met het hoofd overnam, maar de bal gestopt zag door een knappe reflex van Luc D'Herde. Al bij al een overver- diende Aalsterse zege tegen een Nieuwerkerken dat achteraan veel te traag uitviel tegen de Aalsterse spit sen De Jaegher en De Kinder. De ploegen E. NieuwerkerkenJohnny De Naeyer, Patrick Arijs, Eddy De Saedeleer, Danny Roelandt, Jean-Pierre De Sae deleer (Francky Triest), Walter Van Der Biest, Marnix Uyttersprot, Ronny Moens, Peter Wellekens, Danny Steenhoudt en Werner Van Hauwe. S.K. Aalst: Luc D'Herde, Frank Duwez, André Moreels, Stefaan De Grijse, Peter Roeland, Hugo Verbestel, Rudy De Moor, Wilfried Van Royen (Enrique Rivera), Johan Spanoghe, Gary De Kinder en Karei De Jaegher. MOORSELBAAN 86 AALST 053*212475 Alle sportartikelen. Speciale prijzen voor sportklubs. Alle tennisbenodigdheden zelf besnaren. Overzicht Derde Provinciale D Met nog één speeldag voor de boeg staat het nu zo goed als vast dat Wilskracht Moorsel volgend jaar niet meer in derde provinciale zal spelen. Wilskracht, dat één punt minder telt dan het veertiende gerangschikte Sporting Sint-Antelinks, MOET zondag a.s. winnen op het veld van S.K. Aalst (dat eveneens moet winnen wil het zijn titelkansen gaaf houden) en dat lijkt voor paars-wit toch wel totaal uitgesloten Vorige zondag, in de derby tegen Wils kracht Gijzegem, moest Wilskracht Moorsel reeds een puntendeling toe staan. Het was voor paars-wit de wed strijd van de laatste kans. Het werd een goeie collectieve prestatie van de jon gens van trainer Jan Monsieur. Toch kwam Moorsel al na vijf minuten op achterstand toen Stefaan Vereecken scoorde voor groen-zwart. Tien minuten later herstelde De Wolf het evenwicht en De Neef slaag er zelfs in om nog voor rust de thuisploeg op voorsprong te brengen. Het leek erop dat Moorsel de broodnodi ge punten zou thuis houden, maar uitein delijk zorgde Patrick Verleyen met een late treffer voor de 2-2 eindstand. S.K. Herdersem verloor met 3-1 op het veld van F.C. Sint-Rafaël Herzele. In de ze matige wedstrijd kwam S.K. Herder sem even over het half uur op 0-1 met een doelpunt van William Bracke. Dat was ook de ruststand en op dat ogenblik kon geel-blauw deze nipte voorsprong zeker wettigen. Na de pauze viel Rudy Van Den Brempt met een tweede boe king uit bij geel-blauw. Dubbele pech voor de leerlingen van John Lissens toen op het uur Herzele op gelijke hoogte kwam van Herdersem met een... own- goal van Danny Schoofs Toen was het beste eraf bij S.K. en de bezoekers lukten nog twee doelpunten, wat de eindstand op 3-1 bracht. Tweede nationale: Eendracht Aalst - A A. La Louvière Tweede provinciale B: Eendracht Appelterre - Eendracht Meldert Derde provinciale D: R C Bambrugge - Eendracht Nieu werkerken S.K. Aalst - Wilskracht Moorsel Wilskracht Gijzegem - F.C. Mere S.K. Herdersem - Panters Okegem Vierde provinciale F: F C Edixvelde - F.C Hillegem Vierde provinciale G T K. Meldert - S.K. Terjoden S.K. Erembodegem - S.V. Outer Wilskracht Hofstade - Doggen Erem bodegem V.J. Baardegem - Lebeke Schroevers Moorsel - Rapid Lebbeke Wij halen af en bestellen bij U thuis En-steeds: hemdendienst, verhuring van tapijtreinigers, enz. MTSA Rode Roos en Nieuwe Wijk zijn erin geslaagd door te stoten naar de finale. Rode Roos-Lada Boys stond na de reglementaire 2 x 35 min. nog 0-0 gelijk. Doelman Etienne Dubois was de held van de match en hield Lada Boys overeind. In de verlengingen moest hij echter gekwetst vervangen worden door Luc D'Herde. Tijdens de tweede verlenging kon Rode Roos zijn overwicht uiteindelijk in goals uitdrukken langs Schorreel, Maesschalck en Daelernan. Nieuwe Wijk bleef aanvallen en nam definitief afstand van IJsboerke langs Louis Van Den Hauwe en Johan Sae- rens. De finale wordt op 1 mei gespeeld op het terrein Zandberg te 16 u. Scheids rechter is de heer Louis Van der Veken en grensrechters zijn de heren Rony Van Belle en Felix De Sutter. Programma voor het weekend zondag 29/4 te 10 u. halve finale periode Sunset - Star Boys (Ten Rozen); D'Herde Valère; Louis Van der Veken en Remi Boterbergh. Rode Roos - Amapola (Zandberg); Garcia Angel; Jezus Floris en Eddy Levingsbird. Dinsdag 1 mei, te 14 u. Excelsior - Melckenbeeckvrienden De Sutter, Meert en V.D. Eeckhoudt. Te 16 u., finale beker: zie boven. Zondag 6 mei: finale periode terrein Zandberg. ScheidsrechterVan Der Veken; grensrechters Van Belle en Boterbergh. Een week na de herboren wandelklas- sieker «Te voet door 't land van Aalst» die plaats heeft op 1 mei, kan de spor tieve Aalstenaar opnieuw zijn boots aantrekken. Op zondag 6 mei kan men nu reeds voor de achtste maal de baan op met 'De Kadees' voor een tocht langs de wegen onzer Keizerlijke stede. Mits een bijdrage van 30 fr. ontvangt men als aandenken een brevet. Vopr alle groepen met minimaal 15 deelne mers is een groepstrofee voorzien. Het Vlaamse Kruis is paraat voor de eventuele noodzakelijke verzorging. Positief is wel dat De Kadees aan de diverse controleposten gratis versna peringen en drank aanbieden. Wie meer inlichtingen wenst kan zich wenden tot Willy Langelet, Rozen- dreef 49 te Aalst (tel. 21 11 62), Ber nard Roelandt, Graanveld 9 te Aalst (tel. 77 75 69) of Jan Van Impe, Groenstraat 35 te Aalst (tel. 702594). Voor informatie betreffende de weers omstandigheden kan men zich wen den tot het KMI, Armand Pien of Lut- gard Simoens (PVB).

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12