ST.-JORIS Elias, nog steeds ongeslagen Loop naar de pompiers Philippe Cottenies klopt streekrenners Peter Van Impe smaakmaker en glansrijk overwinnaar P. Elaut hernieuwt zege van vorig jaar Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 13 SERGANT Best of Six 1984 Elias - Schorreet: 95-80 Na 5' dachten de toeschouwers dat er van een wedstrijd geen sprake zou zijn, de stand was toen al 16-2. Schor- reel wou zich echter zo gemakkelijk niet laten afslachten en probeerde met de moed der wanhoop het tij te doen keren. V. Trappen met 8-11 shotge middelde was bij deze reddingspo ging, de redder van dienst, 36-25 na 15'. Bij een technische fout van Schorreel mocht Elias 4 vrijworpen na elkaar binnen mikken, dit tot grote hilariteit van het publiek. Ruststand 55-41 Na de appelsientjes werd het verschil alsmaar groter, 77-61 halfweg. Een ultieme press van Schorreel kon het verschil nog ietwat in de perken hou den, ook al omdat Elias en co de zaken wat lichter begonnen op te nemen. Punten: Elias 26, V.D. Keer 11, Moro 28, Meuleman 4, D'Herdt 22, V. Cromphout 4. Schorreel 14, Lievens 2, De Rouck 12, Garcia 4, Veldeman 12, V.D. Velde 4, De Cock 4, V. Trappen 28. Minnebo - V.D. Broeck 94-95 Een wedstrijd waarin Minnebo, slechts met 5 spelers opgekomen, aanvankelijk de leiding kon nemen. Dit was vooral te danken aan het reboundwerk waarin Putteman deze avond uitblonk, 32-27 na 10'. Bij V.D. Broeck maakte Ed. Schorreel zich nuttig met gelukte worpen van op de top, rust 55-45. In de tweede periode knaagde V.D. Broeck, puntje na puntje aan de voor sprong van Minnebo, 65-55 na 5' en 71-64 na 10'. De vermoeidheid deed zich gevoelen bij de thuisploeg en vooral Lagring, Ongenaet maakten hiervan duchtig gebruik om terug te komen. Met nog 1' speeltijd kreeg Putteman zijn 5de fout en moest Min nebo met 4 spelers de wedstrijd uit spelen. Wanneer hij dan nog bij een 94-94 stand een fout maakte op V.D. Broeck, benutte deze laatste de bonusvrijworp om zijn ploeg aan een nipte zege te helpen. Punten: Minnebo 31, Putteman 23, Temmerman 16, Citters 4, Famaey 20. V.D. Broeck 15, Ongenaet 19, Hen- drickx 16, Schorreel 18, Lagring 23, Rombouts 4. Rangschikking na 3 weken 1Elias 2. V.D. Broeck 3. V.D. Bosch 4. V. Keer 5. Minnebo 6. Schorreel Kalender van de finale 28/4, 14 u., finale tussen nr 5-6 28/4, 16 u., finale tussen nr 3-4 28/4, 18 u., finale tussen nr 1-2 Het tornooi wordt besloten met een gezellig samenzijn, waarvoor iedereen hartelijk is uitgenodigd. (GSX) V.D. Bosch - Schorreel: 92-96 Beide ploegen traden verzwakt aan. Bij V.D. Bosch was J. Van Meerbeeck afwezig en Schorreel moest het zon der Veldeman stellen. Schorreel nam de beste start, 18-29 na 10'. Garcia, de zoon van de bekende onlangs overleden musicus, liep zich in deze periode het meest in de kijker. Bij de tegenstander was Swinnen met 10-12 de absolute uit blinker. Zo kon V.D. Bosch in het zicht van de rust dan toch de match in han den nemen. Ruststand 48-47. In de 2de helft namen de bezoekers opnieuw voorsprong, 52-60 na 5'. Halfweg was echter alles te herdoen, 65 gelijk. Een goed op elkaar inge speelde Vlierzelekern kon dan toch de eindsprint winnen, vooral omdat Jans- sens in de slotseconden, 2 kansen van onder de ring, de nek omwrong. Zodoende behaalde Schorreel zijn eerste punten in dit tornooi. Punten: V.D. Bosch 18, Swinnen 33, Stevens 20, Janssens 16, De Jonghe 5. Schorreel 24, Lievens 16, V.D. Velde 16, Garcia 22, De Rouck 12, V.D Maelen 6. V.D. Broeck - Elias83-84 Bij V.D. Broeck waren E. Schorreel (voetverzwikking) en Lievens afwezig. Een gelijkopgaande wedstrijd waarin Hendrickx-Lagring aan de ene en Elias-Moro aan de overzijde, de balans in evenwicht hielden, 30-31 na 15'. Juist voor de pauze kon V.D. Bjoeck dan toch uitlopen. Dit was dan hoofdzakelijk te danken aan Onge naet, die de bal 4 maal terreke in het net deponeerde. Ruststand 45-39 Na de hervatting kregen de aanwezi gen een nek aan nek race te zien, 71- 71 na een kwartier. Toen namen de scheidsrechters de vedettenrollen over. Zo kreeg Moro van ref Lamers en V.D. Keer van college V. Caeken- bergh, allebei een technische fout in dezelfde spelfase en dit wegens pro test. De inzet van bordenveger Dupont gaf dan toch de overwinning aan de ploeg Elias. Punten: V.D. Broeck 12, Ongenaet 25, Hendrickx 18, Lagring 12, De Smedt 8, Rombout 2, Podevijn 6. Elias 12, V D Keer 15, Dupont 21, Moro 24, D Herdt 4, V Cromphout 8. Liefhebbersbasket Uitslagen van de bekerkompetitie der stad Aalst Cockpit - Villa 54-52 Hoorn - Paco Milou 83-53 Olfit - Snoepertje 100-73 Kalender: 1/2 finales: do. 3/5, 19u.30, Olfit - Paco Milou (gelote verliezer van de 2de ronde) do. 3/5, 21 u Cockpit - Hoorn Finales zo. 6/5, 15 u., troosting. zo 6/5, 1 7 u finale. Amateurs te Mere «Brandend» aktueel zijn we deze week. De eerste Terlindencorrida (of stratenloop) had immers ook plaats onder een brandend zon netje, speciaal ingehuurd om de sfeer helemaal Zuid-Amerikaans te maken. Terwijl het merendeel van onze lezers wellicht op Paasmaan dag rustiger houdingen aannam, liepen zo'n 40-tal deelnemers hun hart uit hun lijf. 't Zijn zotten die werken Op paasmaandag ware alle ogen natuurlijk gericht op Peter Van Impe die zondag nog de paasprijs gewonnen had en het voor eigen volk moest proberen waar te maken. zullen terugkomen. Zo ver kwam het ech- Een vroege ontsnapping van negen ren ners die onschuldig ontstaan was lag aan de basis van het verdere wedstrijdver loop. De streekrenners Marc Van Gijse- ghem, Werner Van Der Fraenen, Peter Van Impe, Hendrik Redant en Rudy Baeyens met Marc Van Laer, Philippe Couttenies, José Hoebeke en Johny Bul- taye maakten deel uit van deze kop groep. Toen het tempo opgedreven werd dienden Johny Bultaye, Rudi Bayens en José Hoebeke at te haken, zodat we nog zes renners aan het kommando kregen. Dit zestal bouwde vlug een veilige voor sprong op en enkel het viertal Ronny Pauwels, sinds enkele weken amateur, Luc Van Geyt, Gino Lauwereys en Peter Van Huffel wekte nog even de indruk te VK De Pluim viert verder In het kader van de viering «10 jaar VK 0e Pluim» heeft op zaterdag 28 april een vriendschappelijk treffen plaats tussen VK 0e Pluim en de SETOK-bondsploeg. Deze wedstrijd die plaats heeft op het terrein D van de Osbroek zal om 15 uur afgetrapt worden door gemeenschapsminister Galle. Na de wedstrijd is in het lokaal van VK De Pluim, café 't Brughuis, Werf te Aalst een receptie. Hier zullen Roger O'Hondt, voorzitter van VK De Pluim, Roger Van Goethem, algemeen voorzitter van Setok en Mare Galle toespraken houden. (PVB) Wielrennen Amateurs Paasprijs te Hekelgem De 65e Grote Paasprijs met start in Steenhuize-Wijnhuize en aankomst te Hekelgem kende een grote buitenlandse invasie. Liefst 15 buitenlandse clubs schreven in. Amerikanen, Canadezen, Fransen, Zweden, Denen, Noren en nog andere nationaliteiten waren van de partij. Het lag dan ook voor de hand dat de streekrenners het erg moeilijk zouden krijgen tegen de buitenlandse overmacht. Reeds van bij het begin ontsnapte een vijftal renners, maar deze werden vlug terug ingerekend. Even later vormde er zich een kopgroep van 19 renners, maar bij het binnenkomen van Hekelgem was alles terug te herdoen. Op de kasseien van Meldert zette Peter Van Impe zich op kop van het peloton en enkel de Tjech Bohak en Jacobs konden het helse tem po aan. De Tsjech Bohak werkt onmid dellijk mee, maar Patrick Jacobs liet het zware werk aan de anderen over. Het drietal hield geruime tijd stand maar werd bijgebeend door de drie Bretoenen Le Floie, Lanoillet en Quentel. Toen dit groepje op het punt stond inge- ter niet. Het werd vrij vlug duidelijk dat de over winnaar deel uitmaakt van het zestal. Bij een eventuele spurt tipten we op de snelle Marc Van Laer, maar in de laatste ronde wipte de Kortrijkenaar Philippe Cottenies weg en hield een halve minuut boni over op Marc Van Gijseghem, Hen drik Redant, Marc Van Laer, Peter Van Impe en Werner Van Der Fraenen, die het cyclo-cross seizoen uitstekend voor bereidt op de weg. Gino Lauwereys won de spurt voor de zesde plaats voor Luc Van Geyt en Ronny Pauwels. Toch wel een flinke prestatie van de Moorselaar van wie de aanpassing bij de amateurs vrij vlot verloopt. (JVL) 2e Grote Prijs Wielerclub «De Rode Duivels» voor Juniores te Herdersem. Met 28 deelnemers en een stralende lentezon, mochten de inrichters zeker niet klagen. Bij de vertrekkers noteerden we, naast Pascal Elaut o.a. Ceci Armando, de winnaar van de onlangs gereden wedstrijd op de Hoge Vesten en Guy Piron, vorige week nog primus bij de Nieuwelingen in Nieuwerkerken. Guy reed hier zijn eerste koers bij de juniores en omdat hij de afgelopen week gegriepeerd het bed had moeten houden, waren zijn supporters er bij de start duidelijk niet gerust in. Met brio won Eendracht Aalst de wissel beker, vóór Vlierzele Sportief en organi serend Jeugdhuis Terlinden. De belang stelling vanuit de atletiekklubs opent perspektieven voor de volgende editie in de richting van een specifiek naar hun maat gesneden wedstrijd. Met een iets verlegd aksent kan dit nieuwe initiatief van jeugdhuis Terlinden uitgroeien tot een van de gevestigde atletiekmanifesta- ties in Aalst. Het ijs is alvast gebroken... of moeten we eerder zeggen gesmolten Uitslagen Reeks 12-14 j. heren 1. Coppens Jo (EA); 2. Beernaert Stefaan (KLJ); 3. De Schrijver Pascal (WKS). dames: 1. Sandra De Nijs (EA); 2. De Pierre Veronique (EA); 3. Roels Kristien (Chiro). Reeks 15-16 j. heren: 1. Wauman Rik (EA); 2. Blon- deel Luc (Terlinden); 3. De Schrijver Kris (Terlinden), dames: 1. Buyle Ann (EA) Reeks 17-18 j. heren: 1. De Vijlder Ronny (onafh.) Reeks 19-20 j. 1. De Pelsmaeker Johali (VS); 2. Boen Pascal (KAJ); 3. Heiremans Ronny (VS). Reeks 21 j. 1. Mertens Rene (VS); 2. Piersens Patrick (WALO); 3. Payen Patrick (VS). Veteranen heren: 1. Marcelis Jean-Louis (EA); 2. Buggenhout Francois (EA); 3. De Braekeleer Petrus (onafh.). dames: 1. Vinck Sonja (onafh.); 2. D'Haese Nicole (onafh.); 3. De Wolf Albertine (onafh.). lopen te worden demarreerde een ont ketende Peter Van Impe terug. Hij kreeg het gezelschap van Bohak, Guentel en Le Floie. De Nederlander Van Passel volgde op een dertigtal seconden ge volgd door een groepje met Van Mol, Van Der Hurst en Weltz. Het kopgroepje hield stand en het was de man uit Erpe-Mere Peter Van Impe die zijn buitenlandse metgezellen vrij vlot achter zich hield. Meteen zijn vijfde over winning van het seizoen en waarschijnlijk wel zijn mooiste. Peter won niet alleen op overtuigende wijze, hij had gedurende het ganse koersverloop samen met de Tsjech Bo hak de koers gemaakt. (JVL) Reeds bij de eerste doortocht aan de aankomstlijn had Fr. V.D. Abbeele zich licht afgescheiden Even later konden nog een tiental renners, de leider ver voegen. Deze groep werd niet meer bij gehaald en beheerste dan ook gans de wedstrijd. Bij de koplopers vonden we naast de latere winnaar, de Aalstenaars D. Matthijs, G. Eberaert en G. Piron. Er moesten ronde na ronde wat renners afhaken en uiteindelijk gingen we de laatste 6 km. in met 5 vluchters, op een paar tientallen meters gevolgd door het Gilalsduo Matthijs en Eberaert. De man uit Schoonaarde. Frank Van Den Abbee le, trachtte nog tot tweemaal toe, zijn wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT metgezellen in de steek te laten Tevergeefs echter, zijn aanvallen wer den in de kiem gesmoord en de 5 bleven samen. In de laatste bocht nam de Itali aan Ceci resoluut de leiding maar in de ultieme meters konden P. Elaut en G Van Rossem hem in een allesgevende eindsprint nog voorbijsnellen. P. Elaut, dje momenteel zijn legerdienst in Gent vervuld, is hiermede aan zijn eerste bloemtuil van het seizoen toe Verleden seizoen haalde hij zijn enige zege in Herdersem. Misschien is deze, de inzet van een lange reeks. «Zaterdag, rijd ik het Militair Kampioen schap in Zemst-haar. Doordat ik deze Wij zoeken dringend SPORTFOTOGRAAF Schrijf naar Nieuwe Gazet van Aalst Geraardsbergsestr. 44/3 g300 AALST winter op de piste uitkwam, heb ik de voorbereiding van het nieuwe wegsei- zoen later aangevangen. Ik had in de sprint vooral schrik van de kleine Italiaan Ceci, vooral omdat ie als eerste uit de laatste bocht raasde. Gelukkig heb ik hem in de rechte lijn nog kunnen remon- teren», zo verklaarde een zielsgelukkige winnaar na de aankomst. G. Eberaert veroverde de trofee, verbon den aan de eerste renner van de Dender streek, door D. Matthijs in de sprint voor de 6e plaats te verslaan. (GSX) De uitslag 1Pascal Elaut (Wetteren) 84 km. in 2u.07. 2. Guy Van Rossem, 3. Armando Ceci, 4. Danny Brouwers, 5. Bart Van den Abeele, 6. Geert Eberaert, 7. Dirk Matthijs, 8. Danny Deolet, 9. Jo- han Van Belleghem, 10. Guy Piron, 11. Franky Moonen, 12. Robert De Smet. 13. Richard De Ridder, 14. Geert Van Den Berghe, 15. Pascal Neerinck Terlindencorrida: de winnaars van alle reeksen. Een prestatie van onze fotograaf om deze vluggerdjes op een hoop te krijgen voor ze weer spontaan uiteenstoven Terlindencorrida start van de veteranen, met Marcelis, Buggenhout en De Braekeleer resoluut op kop. Nogal wat anders dan wal sommigen onder «eens starten» verstaan

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13