De sportmaand is er weer Hoké en Steven nemen flinke start Aalst, een stille zondagochtend De vogelmarkt... Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 15 Weg die hangbuik, opzij die zetel... Kaatsen Gew. bevordering Jeugdkoopwedstrijd aan de Oude Gentbaan FLANDERS'PRINTING W}q De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws Van 28 april tot 27 mei zijn de sportieve evenementen in Aalst inderdaad niet uit de lucht. In het kader van de tweede sportmaand staan immers tal van orga nisaties op stapel. Deze sportmaand is een organisatie van het Stedelijk Sportcomité in samen werking met het Stadsbestuur, BLOSO en VOORAL de talrijke Aalserse sport verenigingen. Een sportmaand zoals ze er thans uitziet kan immers slechts tot stand komen dankzij de belangeloze inzet van de verschillende clubs en verenigingen. Een eerste greep uit het omvangrijke programma Programma zaterdag 28 april TENNIS 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moorsel. Dubbel Heren/Dubbel Dames Schiftingen. Inrichting 't Hof Texel. VOETBAL om 14 en om 15u.30 Lange Haag, Herdersem 4de jeugdtornooi S.K. Herdersem Veld A: schiftingen miniemen Veld Bschiftingen pré-miniemen InrichtingSK. Herdersem. van 14 tot 19 uurvoetbaiterreinen A, B, C, Osbroek, Frans Blanckaert- dreef, Aalst. Voetbalterrein Zandberg 7de voetbaltornooi voor Oost-Vlaamse Jeugdhuizen. 1/16 finales. Inrichting verbond van Oost-Vlaamse Jeugdhuizen. om 15 uur: Sportcentrum Osbroek. Frans Blanckaertdreef, Aalst Huidewedstrijd 10 jaar PZN/V.K. De Pluim. V.K. De Pluim - SETOK-ploeg. Inrichting VK. De Pluim. Prijsuitreiking: om 17u.15 in Café Brughuis, Werf, Aalst, om 15 uur: terrein S.K. Kruis, Holle straat 44-46, Moorsel 9de voetbaltornooi van F.C. Excelsior Aalst 1/2 finale en finale. InrichtingF.C. Excelsior. Prijsuitreikingom 20 u., terrein S.K. Kruis. Zondag 29 april: TENNIS 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moorsel. Dubbel Heren/Dubbel Dames Schiftingen. Inrichting: 't Hof Texel. VOETBAL om 10 uur: terrein Zandberg, Aalst terrein Ten Rozen, Rozendreef, Aalst 1/2 finale(s), periode kampioen MTSA Inrichting Liefhebbersvoetbalver- bond MTSA. van 14 tot 19 uurVoetbalterrein A. B. C, Osbroek, Frans Blanckaertdreef Aalst. Voetbalterrein Zandberg 7de voetbaltornooi voor Oost-Vlaamse Jeugdhuizen 1/16 finales. Inrichting verbond van Oost-Vlaamse Jeugdhuizen. BOOGSCHIETEN STAANDE WIP om 15 uur terrein Zandberg, Aalst 2de prijs Sportcomité Stad Aalst Inrichting: Handboogmij, Aalst-Park Prijsuitreiking: om 18 u in de Zand berg. Maandag 30 april TENNIS 't Hof Texel. Steenweg op Aalst 47, Moorsel Dubbel Heren/Dubbel Dames schiftingen Inrichting: t Hof Texel. Dinsdag 1 mei: TENNIS 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moorsel Dubbel Heren/Dubbel Dames schiftingen Inrichting: 't Hof Texel. VOETBAL vanaf 10 tot 17 uur: terrein Water straat, Gijzegem 10de Mei-tornooi van Royal Sportief Schiftingen Inrichting: Royal Sportief Gijzegem. om 14 uur terrein Zandberg, Aalst finale wisselbeker Eddie Monsieur om 16 uur terrein Zandberg. Aalst finale MTSA-beker Inrichtingliefhebbersvoetbalverbond MTSA. PETANQUE om 14 uur: Kasteel Terlinden, Square Geerinckx, Aalst 11 de Federaal Zomertornooi voor Heren en Dames vijftigers. InrichtingPetanqueclub Apollo. Prijsuitreiking22u.30 in Kasteel Terlinden. VOETBAL van 14 tot 19 uurVoetbalterreinen A, B, C, Osbroek, Frans Blanckaert dreef, Aalst Voetbalterrein Zandberg 7de voetbaltornooi voor Oost-Vlaamse Jeugdhuizen 1/8 finales. Inrichting verbond van Oost-Vlaamse Jeugdhuizen. Woensdag 2 mei: TENNIS 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moorsel Dubbel Heren/Dubbel Dames schiftingen Inrichting 't Hof Texel. VOETBAL om 18 uur. 18u1 519u.30: Lange Haag, Herdersem 4de jeugdtornooi S K. Herdersem 1/4 finale kadetten schiftingen pre-mimemen Inrichting: S.K Herdersem Donderdag 3 mei TENNIS t Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moorsel Dubbel Heren/Dubbel Dames tot 15 punten per ploeg schiftingen Inrichting: t Hof Texel. BASKETBAL om 19u 30 Zaal Okapi, Burchtstraat, Aalst 10de Beker Stad Aalst 1/2 fipales Inrichting Basketliefhebbersverbond Aalst Ter gelegenheid van St.-Appollonia-kennis hebben op zondag 29 april loopwedstrijden plaats voor de jeugd. Inschrijvingen kan men vanaf 13 uur doen in café St.-Ap- pollonia aan de Oude Gentbaan te Aalst. Er zijn zowel voor de jongens als voor de meisjes verschillende reeksen voorzien. (PVB) Vrijdag 4 mei in het Oud-Schepenhuis (Belfort), Grote Markt te 18 u. Opening van de tweeledige tentoonstelling «Oude Aalsterse Drukwerken», verzameld door de leerlingen van de basisscholen van Groot-Aalst en «Aalst gezien door kinderen». De tentoonstelling wil vooreerst gedrukte getuigen van het Aalsters drukkersverle den in de openbaarheid brengen. Het tweede luik wordt gevormd door klassikaal of individueel uitgewerkte gra fische werkstukken, waarin kinderen hun visie geven op Aalst. Deze tentoonstelling kan doorlopend bezocht worden van zaterdag 5 mei tot en met vrijdag 18 mei 1984 van 10 tot 19 u. De Vrienden van het Museum Oud- Hospitaal van Aalst willen inspelen op Flanders' Printing door het organiseren van een tentoonstelling van aktuele kunst rond het thefna ZWART-WIT. Er zullen in het Museum Oud-Hospitaal tekeningen en schilderijen worden getoond van de volgende levende kunstenaars LUC CLAUS, IGNACE DE VOS jr., ADO H AMELRIJCK, ACHIEL HUTSEBAUT, LISMONDE, GILBERT SWIMBERGHE, DAN VAN SE VERER De gemeenschappelijke noemer van het tentoongestelde werk zal het uitsluitend gebruik zijn van de zwart-wit schakeringen. De collectie zal ook beperkt zijn tot éénmalige werken, geen multiples of grafiek. Door deze manifestatie worden voor het eerst werken geconfronteerd van kunstenaars die uitsluitend, of gedurende een bepaalde periode deze uitdrukkings wijze gebruikten. De opening van de tentoonstelling -is voorzien op zaterdag 5 mei 1984 om 20 uur. De tentoonstelling blijft toegankelijk tot zondag 27 mei tijdens de openingsuren van het Museum Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt te Aalst. Steven Moorsel en Hoké Erembodegem hebben de start van de kompetitie niet gemist. Steven had het bij Denderbelle erg moeilijk. De thuisploeg kwam zelfs van 6-11 terug tot 11-12. Jan Van Den Broecke viel dan nog gekwetst uit en moest vervangen worden door Luc De Plecker. Deze won echter onmiddellijk zijn spel en lag samen met Fons Van Der Jeught aan de basis van de 12-15 over winning. Van Der Jeught boog een 40-0 achter stand om naar een gewonnen spel. Aan huis tegen Zele Loïs speelde Moorsel ge woonweg schitterend. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Loïs amper twee spelen haalde. De koordspelers Van Den Broecke en Steeman waren bij de pinken en Steels was erg goed in de terugslag. Hoké begon erg zwak tegen S.K. Hamme dat tot 2-6 uitliep. De schade werd nog enigszins beperkt tot 6-8 bij de rust. Na de rust speelden de Erembodegemnaars iets beter en kwamen terug tot 11-11. Vooral achterman Guido Nelis was bij zonder goed in de terugslag. Hoké haal de het tenslotte met 15-13 cijfers. Bij Puurs liep Hoké gemakkelijk uit tot 1 -4. De thuisploeg herpakte zich echter flink en kwam terug tot 5-5. Na de rust namen de bezoekers definitief afstand dankzij een gave prestatie van Nelis, De Man en Bauwens om met 11 - 15 te zegevieren. Herdersem was tegen Zele Durmen zeker niet onverdienstelijk. De thuisploeg nam zelfs een erg goede start en liep tot 4-0 uit. Zele sloeg echter gepast terug en aan de rust leidden de bezoekers reeds met 7-8 cijfers. Wauters was gewoonweg grandioos en loodste de Zeienaars naar een verdiende ovenwinning. Herdersem was niet zo slecht in de terugslag, maar was bijzon der zwak in de opslag, men sloeg zo maar eventjes 32 ballen buiten. Tegen Kerksken speelde S.V. een matte partij. Kerksken speelde echter ook op een laag niveau zodat er uiteindelijk nog wel werd gewonnen. Terjoden probeerde het bij Baasrode, de titelkandidaat nummer één, met De Vroe die onlangs een heel kundige bewerking aan de schouder moest doorstaan. Hij was echter nog niet voldoende hersteld en moest bij een 11 -7 stand vervangen worden door Ignace Ledegen. Met het behaalde punt was Terjoden ruim tevreden en de thuisploeg had geen problemen meer om met 15-7 te zegevieren. Aan huis tegen Opstal kaatste Terjoden heel wat beter en was zowel in de opslag als in de terugslag erg wat grauwer en troostelozer maakt dan het in feite is. Of speelt de ietwat wazige observatie van een niet helemaal uitgeslapen reporter mee... Is het hier altijd zo stilletjes? We vroegen het een van de trouwe vogelmarktersNee, zeker niet. 't Is nu natuurlijk een beetje het stille seizoen. Ge moet hier eens komen kijken in september en oktoberDan staan er hier wel 40 of 50 man, heel de Houtmarkt vol. Iedereen wil dan z'n gekweekte jonge vogels van de hand doen. Nu wordt er slechts sporadisch verkocht; aan iemand die wil kweken bvb. en waar het manneke of wijfke plots gestorven is. Voor de rest kopen wij soms eens iets van mekaar, omnieuw bloed te hebben - verstaat ge. Stillekes is 't hier wel, da's juist... Het zou beter kunnen zijn, als er bvb. een paar antiquairs zouden meedoen. Op de Varkensmarkt is het eigenlijk hetzelfde daar komt ook niet zoveel volk. Misschien zouden we beter een beetje centraliseren. Maar ja, de mensen goed. Via een 5-0 werd het 8-5, om tenslotte met 15-11 cijfers Opstal huiswaarts te sturen. Paul-Louis Dauwe was de beste man op de kaatsbaan. Hij wisselde dan ook en kele malen met De Wolf die in iets min dere doen was. (JVL) «Opgepast meneer, dat moest ik u nog zeggen, ge moogt ze niet direkt op kamertemperatuur zetten, want ze komen van de volière, van buiten. En mochten ze niet goed zijn, breng ze dan maar terug. Dan krijgt ge uw geld weer». Onderwerp van gesprekvogels. Plaats van het gebeurende Houtmarkt' Elke zondagochtend, van elf tot twaalf, wordt hier vogelmarkt gehouden - maar dan zö stilletjes dat je'r nauwelijks iets van merkt... Het zijn zeven of acht mannen, die even voor elf uur, hun auto komen parkeren te midden van de Houtmarkt, een tafeltje of schraag opstellen en daar bovenop de kooitjes. Met parkieten, zebravinken, gewone vinken, kanarievogels, een paar specimen die mijn ongeoefend oog niet meteen thuis kan brengen. Iemand heeft nog wat duiven mee en een koppel konijnen. Er is gelukkig ook nog een bloemenverkoper die voor zowat zeven meter aanvullend schouwspel zorgt, een beetje kleur in de leegte. Er is wel publiek, maar schaars. Bewuste klanten toch, zo te zien. De Aalsterse vogelmarkt is «kleinschalig» zou je kunnen zeggen - al was het maar om het niet zielig of op-sterven-na-dood te moeten noemen. Misschien is het de aprilse motregen die het zijn die standplaatsen nu al zoveel jaren gewoon - daar valt moeilijk iets aan te veranderen». Of men rijk wordt van deze vogelhandel? «Och meneer, van een hobby wordt ne mens nooit rijk. Ik ben al blij dat ik er de kosten van het eten voor die beestjes uit kan terugwinnen. Geloof me, 't is gewoon een liefhebberij, en deze markt levert geen echt kommercieel gewin op. Ik denk niet dat dat de bedoeling is van de mensen die hier komen staan...». Krisis ook bij de vogeltjes Intussen slenteren de kooplusti gen voorbij de hokjes en kooien. Mensen van alle slag: zowel de «gewone man» als enkele sjieke heren en dames met bontmantel tje. Af en toe verhuist een kanarie of «perroesj» naar het bekende, donkere kartonnen doosje. Een tweedeklas-transportmiddel naar de nieuwe thuis. Een vader maakt er voor zijn twee dochtertjes een stralende zondag van - ze mogen elk één doosje dragen. Een oud dametje vindt na lang wikken en wegen een gevederd vriendje dat naar haar maatstaven «schoon» is. Of hij zal zingen moet nog afgewacht worden. Wat verderop verdiept een kenner zich over de potentieel interessante kruisingen als hij dit of dat zou kopen... Maar onder de voet gelopen wordt je hier niet. Een andere vogelhandelaar «Het was vroeger ongetwijfeld beter, toen we nog op de Botermarkt stonden. Dat is jaren geleden, waar ik nu van spreek. De reden van die achteruitgang? De mensen hebben gewoon minder geld, dat is alles. Ge gelooft het precies niet? Kijk, het is niet de vogel zelf die de grote kost is, want een parkiet kost 150 fr. en een kanarie 300 fr., maar het eten Dat is opgeslagen zoals al de rest, en dat schrikt de mensen af om nog zo'n beestje in huis te halen. Dat weet ik zo zeker als ik hier sta. De krisis heeft daar een grote invloed op. Nu, ik mag vandaag niet klagen - ik heb er toch een paar verkocht. Maar in 't algemeen gaat het toch niet meer gelijk vroeger». De man blikt op zijn horloge en begint op te kramen, 't Is kwart voor twaalf, iets te vroeg eigenlijk - maar 't regent weer wat harder en «er gaat nu toch niks meer van- komen». Als u er nog nooit geweest bent, en u weet er een zondagochtend niet waarheen - dan is de Aalsterse vogelmarkt toch een aanradertje. Toegegeven als het regent is het er wat triest, maar dat beter wel - en tegen september staat heel de Houtmarkt weer vol. Als tenminste de broedsels deze zomer niet tegenvallen - maar daar heeft de krisis nog geen vat op. Naar verluidt, (k.n.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15