NIEUWERKERKS NATUURGEBIED MAG BOUWAFVAL STORT WORDEN TOPDAG OPNIEUW ÉÉN GROOT FEEST GOOO/VEAtt M I COPPENS i li Schepen De Pauw wil adviezen bekendmaken Middenstandsraad werkt goed en hard -r_ Jk Stadsbestuur akkoord De PVV-jongeren Gijzegem- Hofstade terug van start 4 Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. HSmÜ S AUTOBANDENvrachtwag^son0«^gb« Mgood/yeau Is het Gewestplan (K.B. van 30 mei '78) en vodje papier Feit is dat het natuurgebied «vallei van de Edixveldebeek en de Siesegembeek» (aan de Rijdentstraat te Nieuwerkerken) zopas «gepromoveerd» is tot stortplaats van steengruis, herbruikbare stenen, zand, zavel, grind en teelaarde. Zo besliste de Bestendige Deputatie op 6 april, inzake een vergunningsaanvraag tot uitbatingsvergunning van dhr. Firmin Cherreté. Opvallend in het dossier is het gunstig advies van het stadsbestuur Tijdens de voorstelling van de komende Topdag werd schepen van middenstand De Pauw ook ondervraagd over de werking van de middenstandsraad zelf. Naar zijn oordeel gaat het hier om een hardwerkende en goedwerkende adviesraad, die op één jaar tijd reeds 11 adviesnota's naar het schepenkollege doorspeelde. Deze nota's betroffen o.a. een vraag tot verhoging van het middenstandsbudget in de begroting, de verkeerssituatie in de stad Aalst, de inplanting van een nieuw grootwarenhuis aan de Moorselbaan, enz. Dit laatste wijst toch wel op een gewij zigde houding van het kollege, als men weet dat eind vorig jaar (op 13 december) na klachten de zegels gelegd werden op het terrein. Slechts teneinde het terrein te kunnen ontruimen verzocht OVAM (Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaat schappij) aan de stad Aalst de zegels te lichten. Bevreemdend was wel dat toen hier misbruik van gemaakt werd om nog verder te storten, van stadswege niet ingegrepen werd. Achteraf beschouwd is het gunstig advies dan ook niet meer zo verrassend als op het eerste gezicht blijkt. Ook OVAM zelf heeft trouwens gunstig geadviseerd. Daartegenover staat dan wel het ongun stig advies van het Bestuur van Ruimte lijke Ordening en Leefmilieu dat wijst op het gewestplan, dat Natuurgebied voorziet, wat in strijd is met een exploita tie van blijvende aard en GOMOV (Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschap pij van Oost-Vlaanderen). De vergunning van 6 april laat voor een periode van 2 jaar (nadien zou het terrein in zijn oorspronkelijke toestand moeten herschapen zijn...) toe dat er herbruik bare bouwmaterialen opgeslagen worden («stenen, eiken balken, stalen liggers, natuursteen, hout, enz.»), en dat daartoe de nodige parkeerruimte, vloeren en con tainers komen. Inzake brandbestrijding moet overleg ge schieden met de brandweer. De opening suren worden beperk tot 7 en 18 u. Een groenscherm moet het stort goed wegka- moef leren. De korte termijn van 2 jaar is bedoeld om intussen een nieuwe vestigingsplaats te vinden, gelet op het natuurgebied ter plekke. Men kan zich hier natuurlijk afvragen wie voor een dergelijke kleine periode tot investeringen wil overgaan... Wellicht wordt nu van verscheidene zij den in beroep gegaan bij de voorzitter van de Vlaamse Executieve, zoals de Afvalstoffenwet het voorhoudt. Er is trouwens het arrest Vercauteren van de Raad van State (5 februari '80) dat exploitatievergunningen in strijd met een plan van aanleg (zoals het Gewestplan) verbiedt... (pd) Vele adviezen werden ondertussen door het schepenkollege aangenomen. Indien dit niet gebeurt, verantwoordt het stads bestuur steeds haar uiteindelijke beslissing. Omdat de schepen zelf de ad viezen niet in een bepaalde richting wil duwen, neemt Robert De Pauw het voorzitterschap niet waar, maar wordt deze taak overgenomen door ondervoor zitter Pierre De Poorter. Deze laatste bevestigde dat de raad opeen onafhankelijke en autonome wijze handelt, zonder inmenging van het bestuur zelf. «Indien de autonome adviesformulering afgenomen wordt, dan stop ik er onmiddellijk mee», aldus de heer De Poorter, die benadrukte dat niet alleen het beperkt komitee (dagelijks bestuur) maar ook de algemene midden standsraad degelijk werkte. Verrassend was ook dat schepen De Pauw zich verbaasd toonde over het feit dat de adviezen van zijn raad, na doorspeling aan het stadsbestuur niet overgemaakt werden aan de pers. Hij wenste een dergelijk voorstel alleszins te verdedigen in het schepenkollege, omdat de bevolking op die wijze beter en objektiever zou géinformcerd zijn over de werking van de adviesraden. Een dergelijke werkwijze .zou een volledige ommekeer betekenen met het vorige stadsbestuur toen het aan de leden van de adviesraden nog verboden was om informatie door te spelen naar de pers. (MP) Zelden zal een initiatief op zo korte tijd een dergelijke omvang aan genomen hebben als de door de Aalsterse Middenstandsraad georga niseerde Topdag. Op zaterdag 5 mei eerstkomende is men nog maar aan de zesde editie toe, en toch schijnt deze jaarlijkse Topdag niet meer weg te denken uit de kalender van de suksesrijkste evenementen van onze stad. Het stramien is ondertussen voldoende gekend. Bijna alle centrumstraten en pleinen worden verkeersvrij gemaakt en worden met de hulp van de middenstan ders omgetoverd in één grote openlucht winkel. Zoals in het verleden wordt het de bezoekers van de Topdag zo aange- Eind vorig jaar werd op initiatief van de PVV-afdeling Gijzegem, onder leiding van Wilfried Van Herreweghe, OCMW-raadslid, en Michel De Gols, arrondissementeel voorzitter van de PV V-jongeren, de PVV-jongeren afdeling Gijzegem geherstruktureerd en uitgebreid. slaan en mee te werken met Gijzegem, vandaar de benaming PVV-jongeren Gijzegem-Hofstade. De nieuwe bestuursploeg werd als volgt samengesteldvoorzitter is Michel De Gols; ondervoorziters Werner Van Her reweghe en Werner Blondeel; sekretaris Serge Lievens en adjunkt-sekretaresse Anja De Rouck. Als bestuursleden fun geren Els Dauwe, Hilde Van Herre weghe, Mare De Clippel, Ronald Buyl, Ingrid De Clercq, Els Van Den Abbeele, Anja De Rouck, Jean Szostek en Her man Schevernels. De bedoeling was van een dynamische jongerenbeweging op gemeentelijk vlak te kreëeren, welke aan jonge mensen een degelijke ontspanning zou kunnen bren gen. Al vlug werden enkele aktieve jongeren gevonden om een bestuursploeg te vor men, welke het beleid van de PVV-jonge ren afdeling in handen wou nemen. Te Hofstade waren gelijkaardige pogin gen ondernomen om van start te gaan met een jongerenvereniging. Er werd echter besloten om de handen in elkaar te Na enkele bijeenkomsten werd een akti- viteitenplanning opgesteld, voor dit jaar staan reeds volgende aktiviteiten op de agenda: zaterdag 5 mei t-dansant met radio Mi Amigo in zaal Dendergalm (recreatiecentrum), Schoorstraat 18 te Gijzegem; op zondag 9 september zal eveneens in het Sport- en recreatiecentrum te Gijze gem een grootse omnisportdag door gaan, bedoeld voor gans de familie. Ver der werd nog een filmavond en een voor drachtavond gepland in het najaar. Ook is de PVV-jongeren afdeling Gijze gem-Hofstade zeker niet blind voor de dagelijkse problemen in deze deelge meenten. M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) im naam mogelijk gemaakt via allerlei nevenaktiviteiten. Als het weer dan nog meevalt wordt Aalst terug één grote ker mis. Veel nieuwigheden kunnen dit jaar niet verwacht worden. De winkeliers zien de Topdag als een promotiemiddel bij uit stek en niet zozeer als een braderij, maar de werkelijkheid is vaak wel anders. Opvallend is dat een aantal dekenijen dit maal niet aktief deelnemen aan de Top dag zoals de Molenstraat-Kapellestraat en de Hoogstraat. De Molenstraat viel in het verleden echter steeds op door een aantal originele initiatieven. Daartegenover staat dan weer de eerste deelname van de dekenij Pontstraat, die te oordelen naar het programma op geen inspanningen keek. Men kan er o.a. paard rijden op de grote parking, stand werkers aanschouwen, of kuieren langs de Antiek-Brocant en curiosamarkt. Voor de automobilisten richt de VAB- VTB een diagnosecentrum in op de Houtmarkt. Ook de dekenij Molendries- Hovenierstraat-Varkensmarkt lijkt de massa te kunnen lokken met een loop wedstrijd voor de ieugd en de vismoge- lijkheden voor de kinderen. Het buitenbeentje onder de dekenijen wordt ongetwijfeld opnieuw De Ridder straat, die als motto «Uitlaatgassen of uitgelaten gassen» koos. Men voorziet o.a. pony- en autorodeo, een klimtoren, een optreden van Tejater 80, optreden van eigen muzikanten en een barbecue. Het zou ons te ver leiden om gans het programma van de Topdag in het kader van dit artikel gedetailleerd te bespreken. Luchtkastelen voor de kinderen en lucht ballonnen voor de volwassenen zullen er alleszins voldoende zijn. Deze laatsten kunnen eveneens heel wat pret beleven aan een bierkrattenwedstrijd op de Hop markt. De bedoeling is zoveel mogelijk lege bierkratten op elkaar te stapelen. De winnaar krijgt de kratten, maar dan gevuld met bier, als geschenk. Departementen Het spreekt voor zichzelf dat de Topdag steeds een extra-inspanning vraagt van tal van stedelijke departementen. Finan ciën zorgt voor het geld, de politie voor de goeie gang van zaken in het verkeer, middenstand voor de algemene koördi- natie, feestelijkheden voor de vlaggen, afsluitingen enz. Ook het departement van kuituur is dit maal ruim aan bod. Op vrijdagavond 4 mei is er het jubelconcert van Cantate Domino, en op zaterdag 5 mei is er een studiedag over industriële archeologie in het stadhuis, gekombineerd met een informatiestand over dit onderwerp op de binnenkoer. Er zijn talrijke concerten van fanfares, enz. Ook de jeugd zal blijkbaar van de partij zijn. Op het Priester Daensplein wU de stedelijke raad voor jeugdvorming immers een jeugdmarkt organiseren, gekombineerd met optredens van arties ten. Details hierover ontbreken ons ech ter nog op dit ogenblik. Wat wel opvalt is dat leefmilieu blijkbaar niet van de partij is. Blijkbaar had daar nu teveel werk (o.a. aanleggen tegeltuintjes, aanleggen visvijvertjes in de Hoveniersstraat, enz.) om zoals in het verleden te zorgen voor logistieke steun bij de bloemen- en plan- tenmarkt. Alles bij elkaar belooft de Topdag dus opnieuw een topper te worden en samen met wijlen de Nederlandse Cabaretier Dorus zouden wij kunnen stellen «Zorg dat je d'er bij bent». (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4